30x30 clipin asma tavan

30 30 klipin tavan

30x30 klipin tavan ofislere, ticari ve idari binalara, perakende ve depo binalarına, otellere, restoranlara, kafelere ve özel evlere kurulur.

30x30 Clipin Asma tavan nedir?

Bu, sert bir hafif metal Profil çerçeveye tutturulmuş kare (30x30 cm) veya dikdörtgen (30x30 cm) levhalardan oluşan bir sistemdir. Çerçeve, taban tavanına ve çevre boyunca odanın duvarlarına askılara güvenli bir şekilde monte edilir. Döşeme plakaları ve asma yapı arasında, kabloların, havalandırmanın ve diğer iletişimlerin yerleştirildiği, gözden gizlenmiş bir boşluk vardır.

30x30 metal asma tavan Plakalar aşağıdaki malzemelerden yapılmıştır:

 • Galvaniz sac. 0,5 mm'den daha az kalınlığa sahip dayanıklı galvaniz sac kullanılmaktadır. 20 yıla kadar hizmet ömrü. Yüzey pürüzsüz veya kabartmalı (örneğin delikli). RAL renginden herhangi birinde toz boya ile kaplanmıştır.
 • Alüminyum. Bu hafif malzeme, 0,4 mm kalınlığındaki levhaların yapımında kullanılır. Bimetalik kaplama, levhaları nem ve sıcaklıktaki değişikliklerden korur, tavana parlak bir parlaklık verir.
 • Cam. Odanın görsel olarak daha yüksek yapılması gerekiyorsa, tavanı cam, akrilik, polikarbonat levhalarla süsleyin, ayna kullanın.

Kurulum özellikleri

Plakalar çerçevenin üstüne sabitlenir ve Profillerini tamamen gizler. Sonuç, görsel eklemlerin olmadığı pürüzsüz bir yüzeydir. Bu tip tavana kapalı denir. Plakalar çerçeve ile aynı hizada monte edilirse, bu açık bir yapı türüdür. Döşemeler ve çerçeve, odanın tasarımına çeşitlilik katan sıra dışı görsel efektler yaratmak için zıt tonlarda boyanabilir.

30x30 clipin asma tavan hesaplama | 30x30 clipin asma tavan
Analiz 1m2 için

Malzeme

Miktar

Birim

30x30 klipin Tavan

12

Adet

Kipin Omega Profil

3.6

mt

Kenar U 3000 Beyaz

0.7

mt

Klipin Ekleme Parçası

0.5

Adet

Klipin yaylı Klips

2

Adet

Klipin Kenar Baskı Yayı

2

Adet

Klipin Askı Masası

0.7

Adet

Çelik Dübel

0.7

Adet

Askı Teli 60 cm

0.7

Adet


Yerli ve yabancı üreticilerin 30x30 clipin asma tavanları piyasaya sunulmaktadır. Dek-Mar metal asma tavan sistemleri, her boyutta ve amaca yönelik tesisler için çeşitli tasarım çözümleri sunar.Doğru modeli seçmek

Bu markaların ürünleri, geometrik şekillere tam olarak uyularak üretildiğinden, istenmeyen çatlaklara, göze çarpan derzlere karşı sigortalı olacaksınız. Set sadece levhaların kendisini değil, aynı zamanda uygun değer şekilde uyumlu bir süspansiyon sistemini de içerir. Bu, kurulumdan sonra yapının güvenilirliğini ve bütünlüğünü garanti eder.

 • Klasik tarzdaki odalar için, iç mekânın ciddiyetini vurgulayacak, pürüzsüz bir dokuya sahip düz tavanlar seçmek daha iyidir.
 • Ofis, sıra dışı şekil ve renk bolluğu ile modern bir tarzda yapılmışsa, parlak renklerde veya parlak bir yüzeye sahip metal plakalı bir tavan seçmelisiniz.
 • Çatı katı tarzında bir iç mekâna sahip bir evin tavanları, Profil sisteminin yapısını vurgulayarak mat levhalarla dekore edilebilir.
 • Işıkla doldurulması gereken odalarda (örneğin, binaların kuzey tarafında), aynalı plakalı bir tavan bu sorunu çözecektir.
 • Odaya şıklık katmak için altın veya gümüş tonlarındaki levhaları kullanabilirsiniz.

30X30 Klipin Asma Tavanların Avantajları

 • Hızlı kurulum. Orta boy bir ofis tavanı gereksiz kir ve toz olmadan 1-2 gün içinde kurulabilir.
 • Estetik. Şekillerin, gölgelerin, kabartmaların, malzemelerin çeşitliliği bu tavan tipini evrensel kılar.
 • Dayanıklılık. Malzemeler, kendi fiziksel özellikleri ve yüksek kaliteli işlenmesi nedeniyle görünüşlerini değiştirmeden yıllarca hizmet eder.
 • Pratiklik. Asma tavan tüm iletişimi gizler. Servis yapmak için 1-2 plakayı çıkarmak yeterlidir.

Bakım kolaylığı. Pürüzsüz yüzeylerde toz birikmez. Gerekirse, nemli bir bezle

Üstten oturmalı metal asma tavanlardan farklı olarak, burada kasetler raylar üzerinde serbestçe uzanmaz, özel oluklar ve mandallar kullanılarak bunlara tutturulur. Bu nedenle yapı rüzgâr yüküne karşı direnç kazanır ve sökülmesi daha zor hale gelir.

Ancak, 30x30 klipin tavanlarındaki bireysel bölümlerin gizli bir asma sistemi ile yeniden monte edilmesi veya değiştirilmesi olasılığı devam etmektedir. Ayrıca tavana aydınlatma armatürleri, havalandırma ızgaraları ve diğer işlevsel elemanları yerleştirme olasılığını da korur. Odanın alanına bağlı olarak, kaset yapılarının hoparlörün kenarı ile sabitlenmesi basit veya güçlendirilmiş bir kurulum yöntemiyle yapılabilir. 4x4 m'den küçük odalar için basit kurulum kullanılabilir.

Koruyucu kaplama sayesinde yapının tüm parçaları, aşındırıcı temizlik maddeleri kullanılmadan yıkanabilir. Ayna, cam lameller sıvı amonyak ile rahatlıkla yıkanabilir. Parça çok kirliyse çıkarın, durulayın ve geri koyun.

Banyo ve Wc gbi küçük odaların tercihi 30x30 clipin asma tavan

CLIPIN metal asma tavan sistemlerimiz, tüm temiz oda sınıfları için ayrı ayrı ayarlanabilen kontaminasyon kontrolü sunar. Modüler bir şekilde genişletilebilirler ve ışıklar ve filtreler ile kolayca donatılabilirler. "Temiz" yüksek performans bölgeleri yaratılmadan, günümüzün yüksek teknoloji ürünlerinin çoğu geliştirilemez veya üretilemez. Hijyen ve biyolojik kontrolün kritik olduğu birçok sağlık alanında da benzer bir temiz ortam gereklidir.

Alüminyum veya galvanizli asma tavanların montajı kolaydır ve minimum bakım gerektirir. Bu, içine çizimlerin bastırıldığı metal kasetlerle tamamlanmış bir tavandan oluşan mimari bir unsurdur. Asma tavan imalatında alüminyum, çelik ve galvanizli demir gibi metaller yaygın olarak kullanılmaktadır. Klipsli kaset tavan, panel tavan, modüler tavan metal tavan çeşitlerinden bazılarıdır. Metal tavanlar ofisler, hastaneler, oteller, okullar, havaalanları ve alışveriş merkezleri gibi konut dışı binalarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.