30x30 clipin asma tavan

30 30 klipin tavan

30x30 klipin tavan ofislere, ticari ve idari binalara, perakende ve depo binalarına, otellere, restoranlara, kafelere ve özel evlere kurulur.

30x30 Clipin Asma tavan nedir?

Bu, sert bir hafif metal Profil çerçeveye tutturulmuş kare (30x30 cm) veya dikdörtgen (30x30 cm) levhalardan oluşan bir sistemdir. Çerçeve, taban tavanına ve çevre boyunca odanın duvarlarına askılara güvenli bir şekilde monte edilir. Döşeme plakaları ve asma yapı arasında, kabloların, havalandırmanın ve diğer iletişimlerin yerleştirildiği, gözden gizlenmiş bir boşluk vardır.

30x30 metal asma tavan Plakalar aşağıdaki malzemelerden yapılmıştır:

 • Galvaniz sac. 0,5 mm'den daha az kalınlığa sahip dayanıklı galvaniz sac kullanılmaktadır. 20 yıla kadar hizmet ömrü. Yüzey pürüzsüz veya kabartmalı (örneğin delikli). RAL renginden herhangi birinde toz boya ile kaplanmıştır.
 • Alüminyum. Bu hafif malzeme, 0,4 mm kalınlığındaki levhaların yapımında kullanılır. Bimetalik kaplama, levhaları nem ve sıcaklıktaki değişikliklerden korur, tavana parlak bir parlaklık verir.
 • Cam. Odanın görsel olarak daha yüksek yapılması gerekiyorsa, tavanı cam, akrilik, polikarbonat levhalarla süsleyin, ayna kullanın.

Kurulum özellikleri

Plakalar çerçevenin üstüne sabitlenir ve Profillerini tamamen gizler. Sonuç, görsel eklemlerin olmadığı pürüzsüz bir yüzeydir. Bu tip tavana kapalı denir. Plakalar çerçeve ile aynı hizada monte edilirse, bu açık bir yapı türüdür. Döşemeler ve çerçeve, odanın tasarımına çeşitlilik katan sıra dışı görsel efektler yaratmak için zıt tonlarda boyanabilir.

Doğru modeli seçmek

Yerli ve yabancı üreticilerin 30x30 clipin asma tavanları piyasaya sunulmaktadır. Dek-Mar metal asma tavan sistemleri, her boyutta ve amaca yönelik tesisler için çeşitli tasarım çözümleri sunar.

Bu markaların ürünleri, geometrik şekillere tam olarak uyularak üretildiğinden, istenmeyen çatlaklara, göze çarpan derzlere karşı sigortalı olacaksınız. Set sadece levhaların kendisini değil, aynı zamanda uygun değer şekilde uyumlu bir süspansiyon sistemini de içerir. Bu, kurulumdan sonra yapının güvenilirliğini ve bütünlüğünü garanti eder.

 • Klasik tarzdaki odalar için, iç mekânın ciddiyetini vurgulayacak, pürüzsüz bir dokuya sahip düz tavanlar seçmek daha iyidir.
 • Ofis, sıra dışı şekil ve renk bolluğu ile modern bir tarzda yapılmışsa, parlak renklerde veya parlak bir yüzeye sahip metal plakalı bir tavan seçmelisiniz.
 • Çatı katı tarzında bir iç mekâna sahip bir evin tavanları, Profil sisteminin yapısını vurgulayarak mat levhalarla dekore edilebilir.
 • Işıkla doldurulması gereken odalarda (örneğin, binaların kuzey tarafında), aynalı plakalı bir tavan bu sorunu çözecektir.
 • Odaya şıklık katmak için altın veya gümüş tonlarındaki levhaları kullanabilirsiniz.

30X30 Klipin Asma Tavanların Avantajları

 • Hızlı kurulum. Orta boy bir ofis tavanı gereksiz kir ve toz olmadan 1-2 gün içinde kurulabilir.
 • Estetik. Şekillerin, gölgelerin, kabartmaların, malzemelerin çeşitliliği bu tavan tipini evrensel kılar.
 • Dayanıklılık. Malzemeler, kendi fiziksel özellikleri ve yüksek kaliteli işlenmesi nedeniyle görünüşlerini değiştirmeden yıllarca hizmet eder.
 • Pratiklik. Asma tavan tüm iletişimi gizler. Servis yapmak için 1-2 plakayı çıkarmak yeterlidir.

Bakım kolaylığı. Pürüzsüz yüzeylerde toz birikmez. Gerekirse, nemli bir bezle

Üstten oturmalı metal asma tavanlardan farklı olarak, burada kasetler raylar üzerinde serbestçe uzanmaz, özel oluklar ve mandallar kullanılarak bunlara tutturulur. Bu nedenle yapı rüzgâr yüküne karşı direnç kazanır ve sökülmesi daha zor hale gelir.

Ancak, 30x30 klipin tavanlarındaki bireysel bölümlerin gizli bir asma sistemi ile yeniden monte edilmesi veya değiştirilmesi olasılığı devam etmektedir. Ayrıca tavana aydınlatma armatürleri, havalandırma ızgaraları ve diğer işlevsel elemanları yerleştirme olasılığını da korur. Odanın alanına bağlı olarak, kaset yapılarının hoparlörün kenarı ile sabitlenmesi basit veya güçlendirilmiş bir kurulum yöntemiyle yapılabilir. 4x4 m'den küçük odalar için basit kurulum kullanılabilir.

Koruyucu kaplama sayesinde yapının tüm parçaları, aşındırıcı temizlik maddeleri kullanılmadan yıkanabilir. Ayna, cam lameller sıvı amonyak ile rahatlıkla yıkanabilir. Parça çok kirliyse çıkarın, durulayın ve geri koyun.

© 2021, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.