30x30 Lay-in Sarkmalı Asma Tavan

Sarkmalı Asma Tavan

Layin metalleri T-15 veya T-24, görünür taşıyıcı sisteme veya özel taşıyıcı sisteme entegre edilebilir.

En popüler asma tasarım türlerinden biri metal tavandır. Bu kaplama, estetik çekicilik ve kurulum kolaylığı ile karakterizedir. Başlangıçta, bu tür yapılar çoğunlukla kamu ve ofis binalarına kuruldu, ancak çok çeşitli kaplama modelleri ve tonları sayesinde, konut binalarının dekorasyonunda kullanım imkânı sağlandı.

Lay in metal tavan, çeşitli binaların dekorasyonunda yaygın olarak kullanılmaktadır. Metal tavan, aşağıdaki unsurlardan oluşan asma bir yapıdır:

Tavan kaplamasını oluşturan ana konu panellerdir. Panel dikdörtgen veya kare plakalardır. En yaygın karo boyutları 30x30, 60x60 ve 30x60 cm'dir. Bu tür modüller çok çeşitli malzemelerden yapılabilir.
Rulman ve duvar profilleri. Destekleyici yapı ağır yüklere dayanabilir, profiller dübel kullanılarak tavana sabitlenir.
Süspansiyonlar. Askıya alınmış elemanlar ve profiller, 60x60 ve 120x60 cm parametreleriyle hücreler oluşturur. Bu tür modül paneller monte edilir.
Bağlantı elemanları.
Panel yapıların diğer tavan kaplama türlerine göre bir takım önemli avantajları vardır. Ürünün ana avantajları aşağıdadır:

Kurulum kolaylığı. Tavan için küçük kurulum talimatlarını inceledikten sonra, bir acemi bile kurulumla başa çıkabilir. Ek olarak, metal panellerin sökülmesi de basittir: gerekirse, tüm tavan yapısını sökmeden belirli karoları değiştirebilirsiniz.
Uzun servis ömrü. Çerçeve sistemi genellikle alüminyum ve çelik gibi malzemelerden oluşur ve bu da yapının yüzeyinde pas oluşumunu engeller.
Metal Paneller neme ve küflenmeye karşı dayanıklıdır, bu nedenle hijyenik olarak kabul edilir. Böyle bir kaplamanın bakımı fazla çaba gerektirmez- yüzeyi nemli bir bezle periyodik olarak silmek yeterlidir.
Bir Metal tavana herhangi bir aydınlatma sistemini kurmak kolaydır, bu da tavan alanı tasarımının tasarım olanaklarını genişletir.
Sağlık & Güvenlik. Tasarım havaya toksik maddeler yaymaz.
Çeşitli tasarımlarda geniş kaset çeşitleri.
Yangına dayanıklılık
Metal tavan tasarımının ciddi kusurları yoktur. Ana dezavantaj, asma tavan sisteminin tavan yüksekliğini önemli ölçüde azaltabilmesidir (8'den 20 cm'ye kadar), bu nedenle bu tür yapıların sadece geniş bir alana ve yüksek tavanlara sahip odalara kurulması tavsiye edilir.
Metal tavan kaplamaları, boyut, renk, malzeme ve kasetlerin yüzeyinde bir desenin varlığına göre değişebilir. Karo boyutu aşağıdaki formatlarda üretilebilir:

30x30, 59.5x59.5, 60x60 ve 120x120 cm kenarları olan bir kare şeklinde;
30x60, 30x120 ve 60x120 cm kenar parametreleriyle dikdörtgen şeklinde;
Bazı üreticiler ilginç tasarım çözümleri oluşturmak için alışılmadık boyutlarda paneller üretir, örneğin 119x59,5 cm ölçülerinde plakalar.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.