Alçıpan Duvar Profilleri

Alçıpan duvar fiyatları, Alçıpan Bölme Duvar Fiyatları

Üst bölme duvar sistemi metal profiller, hammadde olarak yerli yüksek kaliteli sürekli sıcak daldırma galvanizli çelik şerit kullanır, ileri teknoloji ve haddeleme ve soğuk bükme uygulayarak üretilen yüksek kaliteli bir üründür

Hafif duvarlar, herhangi bir statik görev üst etmedikleri sürece, sağlam duvarlara ucuz bir alternatiftir. Taşıyıcı duvarlar olarak uygun değildirler.

Alçıpan profilleri, ısıl ve neme bağlı deformasyonlara ve bileşen hareketlerine çatlamadan dayanabilecek şekilde tasarlanmalıdır. Ayrıca, ısı, yangın veya ses yalıtımı için ilgili gereksinimleri karşılamalıdırlar. Bunun için de yapının hareketlere tepki verebilmesi ve yine de sağlam veya sızdırmaz kalması önemlidir.

Alçıpan profilleri ile büyük bir çaba harcamadan bir alçıpanın montajı mümkündür. Bölme duvarların montajı için en önemli profiller, zeminler ve tavanlar için U-profilleri ve kenarlar ve dikey bileşenler için C-profilleridir. Ancak, uygulama alanına bağlı olarak başka bileşenler de vardır.

Metal dikme çerçeveler söz konusu olduğunda, U-Profilleri ve C-Profilleri arasında bir ayrım yapılır: Profillerin kenarları yalnızca düz veya içe doğru kavisli olmaları bakımından farklılık gösterir. Alçıpan duvar veya tavan yaparken, U elemanları duvara ve tavana yatay olarak monte edilir. C-Profilleri yapıya dikey olarak yerleştirilebilir ve daha sonra alçıpan için bir ray görevi görür.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.