Alçı Panel Delikli Köşe Profili

Alçı levhanın kenarlarını takviye etmek için, kenarları çengelli veya kenarda, kenarları üzerinde veya kenarları kısa kenarlı olarak, dekoratif bir kenar kaplaması ile sabitlenebilir. Sadece iç kullanım.

Delikli alüminyum köşe profili, çeşitli alçıpan yapıların dış köşelerinin güçlendirilmesi için tasarlanmıştır . Dış köşe (pencere veya kapı eğimleri, dekoratif bölmeler, alçıpandan yapılmış raflar, vb.), Ek güçlendirme gerektiren hassas bir yerdir, çünkü en küçük darbe kırılmaya ve oyulmaya yol açabilir. En basit seçenek köşeyi uzayamaz liflerin serpyanki-mesh bandı ile güçlendirmektir, ancak bant yeterli sertliğe sahip olmadığından sonuç uygun olacaktır.

Alçıpan yapıların dış köşelerini ve çıkıntılarını bir kez ve herkes için güçlendirmek için, alçıpan için bir açı profili kullanımına başvurmak daha iyidir. Takviye işlevine ek olarak, açısal profil aynı zamanda dış köşe, yani düzlük için doğru geometriyi tanımlar. Ek olarak, bir rafta bir köşeyi kesmek ve ikinciyi deforme etmek, ayrıca kavisli köşeleri, örneğin figürlü alçıpan kemerleri güçlendirmek için de kullanılabilir.

Tasarım özellikleri

Alçıpan için köşe profili 85 derecelik bir açı ile gerçekleştirilir. Düşük bir açı, kurulum sırasında (uygun bir kuvvet uygulandığında) alçıpanın% 100 oturmasını sağlar. Köşeye uygulanan macunun girdiği köşelerin her iki köşesinde yuvarlak delikler şeklinde homojen bir delik bulunur, bu da profilin alçı kartonun yüzeyine güçlü bir şekilde yapışmasını sağlar.

Serbest bırakma formu - ölçülen 3,0 metre uzunluk. Fiyat metre başına oluşturulur.

malzemeler

Delikli köşe profili plastik, galvanizli çelik veya alüminyumdan yapılabilir. Tüm malzemeler çevre dostudur ve güvenlidir, korozyona karşı dayanıklıdır, biyolojik direnci yüksektir, ancak alüminyum köşesi sağlam ve kütleli olarak kazanır.

Alçıpan profili nasıl düzeltilir

Açısal profil, bir kesme tekerleği ile her zamanki "değirmeni" tarafından "yerinde" boyutuna kesilebilir. Alçıpan için montaj profili kendinden diş açan vidalar taşır . Önerilen sabitleme aralığı 150 mm'dir. Daha sonra çeşitli katmanlardaki macun karışımları alçıpanlara (köşe işaretleri de dahil olmak üzere işaretler olarak) uygulanır. Macun tamamen kuruduktan sonra, yüzey zımpara kağıdı ile ovalanır, ardından bitirme işlemlerine devam edebilirsiniz: boyama, cam duvar kağıdı ile yapıştırma, vb.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.