Baffle Tavan Aydınlatma

Baffle Tavan Aydınlatma Doğrusal Işıklar, Baffle Led

Baffle tavan aydınlatma, birleştirme, şekil ve kontrolde esnekliğe ve kullanım kolaylığına sahiptir: Giderek daha fazla moda markası mağaza tasarımında satır öğelerini kullanır, farklı renkleri eşleştirir, akıllı kontrol efekti;

Akıllı kontrol etkisi;

Yeni görsel efekt gösterir.

Ana Özellikler:

Baffle LED doğrusal ışık için gövde:

Yüksek kaliteli Alüminyum gövde, pas ve yağ çıkarılmış, paslanmaya karşı işlem görmüş ve normal uygulama altında 8-10 yıl boyunca pas geçirmez, beyaz / siyah / gri toz boya ile. Gövde eloksallı alüminyumdan yapılmıştır, %85-95 yansımalıdır ve UGR 19'dan düşüktür.

Baffle LED doğrusal ışık için difüzör:

Polikarbonat kapaklı LED şerit tarafından tasarlanan ışık, yüksek verimlilik ve parlama yok, yeni görsel efekt ve yumuşak parlaklık verecektir.

Baffle LED lineer ışık için LED tipi:

Osram Led, Samsung Led, Philips Led

Baffle LED doğrusal ışık için elektrik:

Böke veya Ünlü logo standart sürücü veya Dali / Kısılabilir sürücü.

Baffle LED lineer ışık için montaj:

Asma montaj, Ray montajı.

Philips Driver(Sürücü) kullanılarak imal edilir
Beyaz Işık(6500 Kelvin), Naturel Beyaz Işık(4000 Kelvin) ve Gün Işığı Renk(3200 Kelvin) Seçenekleri

Avantajları:

Enerji tasarrufu:

Enerji tasarrufu, aynı parlaklıktaki geleneksel ışıklardan%65 tasarruf.

Düşük parlama:

Optik prensibine göre tasarlanmış benzersiz çift parabolik ızgara, her türlü parlamayı etkili bir şekilde önleyebilir ve ortadan kaldırabilir ve gözlerin uzun süre görsel yorgunluk üretmesi kolay değildir.

Kurulumu kolay:

Klips, asılı tel veya asılı kablo ile ışık kurulumu kolaydır.

Uzun yaşam:

LED SMD ve difüzör arasında belirli bir mesafe vardır. Isı dağılımı, ışığın uzun ömürlü olmasını sağlamak için yeterli alan sağlar. Işık ömrü 50000 saatten fazladır.

Baffle LED, doğrusal armatürler pratik olarak gaz deşarjlı floresan floresan lambaların yerini aldı. Performansları nedeniyle modern odalar, minimum enerji tüketimi ile güçlü ışık kaynakları alır.

Tasarım ve uygulama özellikleri

Görünüşte Baffle tavan aydınlatma lambanın gövdesi bir floresan lambanın kutusuna benzer. Doğrusal bir şekle sahiptir, ancak içinde cıva buharı ile tehlikeli bir ışık kaynağı içermez ve doğrusal bir Baffle led'den gelen ışık çok daha güçlüdür. Ayrıca, daha iyi bir beyaz renge sahiptir. Bu, aşağıdaki gibi kurumlar için son derece önemlidir:

 • Bürolar;
 • Laboratuar;
 • Hastaneler vb.

Tüm bu odalarda, her bir nesnenin iyi aydınlatılması ve renginin bozulmaması önemlidir. Civa floresan lambalar rahatsız edici bir çizgi spektrumu verir ve nesnelerin tonlarının algılanmasını etkileyen Baffle LED lambalardan daha düşük bir renk oluşturma indeksine sahiptir.

Gelişim açısından modern dünya sadece bir Baffle Led, veren yüksek kaliteli, istikrarlı ve parlak bir Baffle tavan aydınlatma gerektirir. Özel odalara ek olarak, bu tür doğrusal ışık kaynaklarının aşağıdaki tip binalarda yaygın olarak kullanıldığını da dikkate almak gerekir:

 • Depolar ve depolama tesisleri;
 • Tarımsal binalar (çiftlikler, kuluçka makineleri, vb.);
 • Üretim ve sanayi tesisleri;
 • Havaalanları, tren istasyonları, otobüs durakları;
 • Catering işletmeleri;
 • Ticari ve ticari platformlar;
 • Postaneler;
 • Bankacılık kurumları;
 • Eğitim kurumları (okullar, anaokulları, kolejler, üniversiteler, vb.);
 • Belediye binaları ve diğerleri.

Ayrıca, konutlarda doğrusal LED'ler de kullanılmaktadır. Çoğu zaman, böyle bir ışık kaynağı, aydınlatma kalitesinin çok önemli olduğu mutfaklarda bulunabilir. Özel modüller sayesinde iç, endüstriyel veya ofis lineer armatürleri gruplandırılabilir ve herhangi bir tavan yapısına yerleştirilebilir. Her şey kaynağı bağlamak için kullanılan yardımcı programların türüne bağlıdır.

Baffle Tavan Aydınlatma Avantajları ve dezavantajları

Baffle tavan aydınlatma ışıkların eksiklikleri sadece her yerde kullanılmayan bir form olarak adlandırılabilir. Bununla birlikte, çoğu insan bu özelliğe uzun zamandır dikkat etmedi, özellikle birçok iç mekan ve tavan sistemi doğrusal bir kaynak yerleştirmeyi uygun hale getirdiğinden.

Ve Baffle led lambaların en önemli dezavantajı, geleneksel lambalara kıyasla daha yüksek maliyetleridir, ancak aşağıda listelenen avantajlar, bu dezavantajlar için ödeme yapmaktan daha fazladır.

Avantajlara gelince, inkar edilemez şekilde şu sonuçlara varılır:

 • Yüksek performans (kaynak, 5.000 lm'lik bir ışık akısının yoğunluğunu verebilir);
 • Operasyon basitliği (lambalar özel koşullar gerektirmez);
 • Bertaraf kolaylığı (cıva kaynaklarının aksine, sadece atılırlar);
 • Asgari enerji tüketimi.

Baffle tavan aydınlatma faydalarından emin olmak için karşılaştırmalı bir örneğe bakmaya değer.

Bir örnek veriyoruz. Bir 33 W doğrusal armatür, iki adet 100 W akkor lambayı veya bir adet 80 W gün ışığını değiştirebilir. Şimdi ofiste örneğin LED'ler kullanmanın yararı bakmak 50 m binaları 2 . Bir bilgisayarda ve kağıtlarla normal çalışma için, ofis için 20 adet miktarında doğrusal birimler gerekecektir. Toplam güçleri: 33 x 20 = 660 watt. Aynı aydınlatma kalitesini ve parlaklığını elde etmek için, en az 8 kat daha fazla akkor lambaya (her biri 160 W 200 W) ve 2,5 kat daha fazla ışık kaynağına (her biri 40 W 80 W) ihtiyacınız olacaktır.

3 farklı kaynak kurarken elektrik tüketimi (eşit aydınlatmaya tabi):

 • Akkor lamba: 160 x 200 = 32.000 W (32 kW);
 • Işıldayan: 40 x 80 = 3.200 W (3.2 kW);
 • LED: 33 x 20 = 660 W (0,66 kW).

Örnek, sadece ofisler için değil, bir Baffle led kullanmanın ekonomik faydalarını açıkça göstermektedir. Ve tüm binanın aydınlatmasının gerekli olduğunu düşündüğünüzde, rakamlar daha da çarpıcı olacaktır.
Özel tasarım parametrelerine sahip bu tip armatür, binaların içinde ve dışında kullanılabilir: ev bölgelerini aydınlatmak için.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.