Baffle Tavan Aydınlatma

Baffle Tavan Aydınlatma

Işık, duygularımızı etkileyen ana unsurlardan biridir. İnsan biyoritmlerini vurgular, ısıtır, soğutur ve tanımlar. Optimum ışık kullanımı, Dek-Mar' ın temel amaçlarından biridir. Armatürlerimiz ve aydınlatma sistemlerimiz mimari özellikleri ustaca vurgular ve her türlü ihtiyaca uygun bir çözüm sunar

Uzun bir odanın ve bir koridorun iyi aydınlatılması için en iyi seçenek doğrusal LED ışıklardır. Floresan lambaların yerini aldılar ve aksine, elektrik enerjisinin% 50'sine kadar tasarruf sağlayabilirler, karanlık yerler hariç iyi aydınlanırlar.

TASARIM Özellikleri

Işık kaynağı olarak herhangi bir doğrusal LED lambanın LED'le bir çubuğu vardır. Şeffaf bir plastik tüpün içindedir. Genellikle, bir aygıt tümleşik bir sürücü sağlar, bu nedenle harici bir sürücüye gerek yoktur. Muhafazanın uzunluğuna göre tüpün uzunluğu, içindeki LED'lerin dağılımı eşittir, cihazın tüm yüzeyine aynı parlaklık verir. Mahfaza G13 temel tipine sahiptir. Ön tarafta hafif saçılma için plakalar olmalıdır. Bazı seçeneklerde, doğrusal aydınlatma oluşturan bir çizgide eşit boyutlara sahip birkaç armatürün bağlanmasına izin veren bir muhafaza bulunur.

DOĞRUSAL LED IŞIKLARIN ARTILARI

LED'ler otuz ila elli bin saat sürer, bu da on yıla kadar sorunsuz çalışma anlamına gelir.
Lambaları sık sık değiştirmek gerekli değildir, çünkü flüoresan ışık kaynağının kullanılmasıyla ortaya çıkan bertaraf sorunu yoktur. Enerji tüketimindeki tasarruf elektrik enerjisinin maliyetini düşürür ve floresan lambalarla karşılaştırdığımızda tam teşekküllü aydınlatma ortaya çıkar.

ÖZELLİKLERİ LİNEER LED SARKIT

Boyutlar Kuruldukları yere bağlı olarak, gerekli uzunlukta doğrusal LED armatürleri seçilir. Vücut uzunluğu 570 mm olan bir lambanın mağaza, sergiler, akvaryumlar için uygun olduğunu varsayalım. Uzun bir koridorda, belirli bir miktarda küçük gölgeler yerleştirmenize gerek kalmaması için 1700 mm'ye kadar boyutlara sahip cihazlar önerilir.

BAFFLE ARMATÜRLERİ LİNEER LED AYDINLATMA

En popüler baffle tavan aydınlatma kolye veya havai. Tepegöz, genellikle tavan veya duvar için uygun evrensel cihazlar.

IP KORUMASI

Hangi şartlar altında çalıştırılacağı göz önüne alındığında, konut türünü seçin. Kuru koşullarda, IP20 veya IP21 koruma derecesine sahip armatürler yerleştirmek mümkündür. Suyun muhafazaya girebileceği yüksek nemde, koruma derecesi IP54'ten az ve dış ortamlarda - IP65'ten az olmamalıdır.

Baffle tavan aydınlatma armatürleri

Lineer aydınlatma serisi, 20W, 34W, 40W, 60W gücünde modern baffle tavan aydınlatama armatürleri içerir.

Dek-Mar, şirketin yeni bir gelişmesidir, bu model serisinin baffle tavan aydınlatma armatürleri aydınlatma ofisleri, süpermarketler, alışveriş merkezleri ve iş merkezleri için tasarlanmıştır. Kablo kurulum yöntemi, ışık kaynağını gerekli yüksekliğe asmanıza izin verir. Ayrıca doğrusal armatürler veya baffle led armatürleri olarak da adlandırılırlar, tasarım özellikleri nedeniyle gerekli uzunlukta bir gövdeye bağlanabilirler.

Lineer doğrusal armatürler farklı renklerde temin edilebilir: Eloksallı alüminyum, beyaz, gri ve siyah.

Baffle LED Armatürlerin Yararları

Baffle serisi lineer LED armatürlerin üç standart uzunluğu vardır: 1,2 m, 1,5 m ve 1,7 m Sınırsız uzunluk hatlarına bağlanma yeteneği, bu armatürlerin herhangi bir projeye döşenmesini sağlar. Aydınlatma mağazalarının özel görevlerini çözmek için lamba isteğe bağlı olarak Batwing ve Wallwash difüzörü ile donatılmıştır. Yeni teknolojiler ve armatürlerin modern tasarımı kullanılarak, tesisdeki aydınlatma şüphesiz öne çıkacak ve önemli ayrıntıları vurgulayacaktır.

Baffle aydınlatma armatürler

Baffle tavan armatürleri iş merkezleri, süpermarketler, mağazalar ve ofisler için profesyonel lineer aydınlatmadır. Minimalist tasarım ve lambaları tek bir hatta bağlayabilme özelliği, odanın iç kısmına müdahale etmeden geniş alanların aydınlatılmasını mümkün kılar.

Lambanın mükemmel tasarımı, ışığı gerekli yüzeye eşit olarak dağıtır ve yüksek kaliteli bileşenler titreşimli etkiyi ortadan kaldırır.

Doğrusal armatürlerimiz, çalışma alanlarını aydınlatırken çok önemli olan bir UGR <19 difüzörü ile donatılmıştır. Kör ışınlardan kaynaklanan rahatsızlık ne kadar düşük olursa, bu kadar aydınlatmada daha güvenli ve daha üretken insanlar çalışabilir.

Baffle Tavan Aydınlatma, Baffle Led

Baffle tavan aydınlatma, birleştirme, şekil ve kontrolde esnekliğe ve kullanım kolaylığına sahiptir: Giderek daha fazla moda markası mağaza tasarımında satır öğelerini kullanır, farklı renkleri eşleştirir, akıllı kontrol efekti;

Akıllı kontrol etkisi;

Yeni görsel sesleme gösterir.

Ana Özellikler:

Baffle tavan aydınlatma ışık için gövde:

Yüksek kaliteli Alüminyum gövde, pas ve yağ çıkarılmış, paslanmaya karşı işlem görmüş ve normal uygulama altında 8-10 yıl boyunca pas geçirmez, beyaz / siyah / gri toz boya ile. Gövde eloksallı alüminyumdan yapılmıştır, %85-95 yansımalıdır ve UGR 19'dan düşüktür.

Baffle LED doğrusal ışık için difüzör:

Polikarbonat kapaklı LED şerit tarafından tasarlanan ışık, yüksek verimlilik ve parlama yok, yeni görsel sesleme ve yumuşak parlaklık verecektir.

Baffle LED lineer ışık için LED tipi: Osram LED, Samsung Led, Philips LED

Baffle LED doğrusal ışık için elektrik: Böke veya Ünlü ayırmaç standart sürücü veya Dali / Kısılabilir sürücü.

Baffle LED lineer ışık için montaj: Asma montaj, Ray montajı.

Philips Driver(Sürücü) kullanılarak imal edilir
Beyaz Işık(6500 Kelvin), Natürel Beyaz Işık(4000 Kelvin) ve Gün Işığı Renk(3200 Kelvin) Seçenekleri
Avantajları:

Enerji tasarrufu: Enerji tasarrufu, aynı parlaklıktaki geleneksel ışıklardan%65 tasarruf.

Düşük parlama: Optik prensibine göre tasarlanmış benzersiz çift parabolik ızgara, her türlü parlamayı etkili bir şekilde önleyebilir ve ortadan kaldırabilir ve gözlerin uzun süre görsel yorgunluk üretmesi kolay değildir.

Kurulumu kolay: Klips, asılı tel veya asılı kablo ile ışık kurulumu kolaydır.

Uzun yaşam: LED SMD ve difüzör arasında belirli bir mesafe vardır. Isı dağılımı, ışığın uzun ömürlü olmasını sağlamak için yeterli alan sağlar. Işık ömrü 50000 saatten fazladır.

Baffle tavan aydınlatma, doğrusal armatürler pratik olarak gaz deşarjı floresan floresan lambaların yerini aldı. Performansları nedeniyle modern odalar, minimum enerji tüketimi ile güçlü ışık kaynakları alır.

Tasarım ve uygulama özellikleri

Görünüşte Baffle tavan aydınlatma lambanın gövdesi bir floresan lambanın kutusuna benzer. Doğrusal bir şekle sahiptir, ancak içinde cıva buharı ile tehlikeli bir ışık kaynağı içermez ve doğrusal bir Baffle led'den gelen ışık çok daha güçlüdür. Ayrıca, daha iyi bir beyaz renge sahiptir. Bu, aşağıdaki gibi kurumlar için son derece önemlidir:

 • Bürolar;
 • Laboratuar;
 • Hastaneler vb.

Tüm bu odalarda, her bir nesnenin iyi aydınlatılması ve renginin bozulmaması önemlidir. Civa floresan lambalar rahatsız edici bir çizgi spektrumu verir ve nesnelerin tonlarının algılanmasını etkileyen Baffle LED lambalardan daha düşük bir renk oluşturma indeksine sahiptir. Gelişim açısından modern dünya sadece bir Baffle Led, veren yüksek kaliteli, istikrarlı ve parlak bir Baffle tavan aydınlatma gerektirir. Özel odalara ek olarak, bu tür doğrusal ışık kaynaklarının aşağıdaki tip binalarda yaygın olarak kullanıldığını da dikkate almak gerekir:

 • Depolar ve depolama tesisleri;
 • Tarımsal binalar (çiftlikler, kuluçka makineleri, vb.);
 • Üretim ve sanayi tesisleri;
 • Havaalanları, tren istasyonları, otobüs durakları;
 • Catering işletmeleri;
 • Ticari ve ticari platformlar;
 • Postaneler;
 • Bankacılık kurumları;
 • Eğitim kurumları (okullar, anaokulları, kolejler, üniversiteler, vb.);
 • Baffle tavan aydınlatma Belediye binaları ve diğerleri.

Ayrıca, konutlarda doğrusal LED'ler de kullanılmaktadır. Çoğu zaman, böyle bir ışık kaynağı, aydınlatma kalitesinin çok önemli olduğu mutfaklarda bulunabilir. Özel parça sayesinde iç, endüstriyel veya ofis lineer armatürleri gruplandırılabilir ve herhangi bir tavan yapısına yerleştirilebilir. Her şey kaynağı bağlamak için kullanılan yardımcı programların türüne bağlıdır.

Baffle Tavan Aydınlatma Avantajları ve dezavantajları

Baffle tavan aydınlatma ışıkların eksiklikleri sadece her yerde kullanılmayan bir form olarak adlandırılabilir. Bununla birlikte, çoğu insan bu özelliğe uzun zamandır dikkat etmedi, özellikle birçok iç mekân ve tavan sistemi doğrusal bir kaynak yerleştirmeyi uygun hale getirdiğinden. Ve Baffle led lambaların en önemli dezavantajı, geleneksel lambalara kıyasla daha yüksek maliyetleridir, ancak aşağıda listelenen avantajlar, bu dezavantajlar için ödeme yapmaktan daha fazladır.

Avantajlara gelince, inkâr edilemez şekilde şu sonuçlara varılır:

 • Yüksek performans (kaynak, 5.000 lm'lik bir ışık akısının yoğunluğunu verebilir);
 • Operasyon basitliği (lambalar özel koşullar gerektirmez);
 • Bertaraf kolaylığı (cıva kaynaklarının aksine, sadece atılırlar);
 • Baffle tavan aydınlatma Asgari enerji tüketimi.

Baffle tavan aydınlatma faydalarından emin olmak için karşılaştırmalı bir örneğe bakmaya değer.

Bir örnek veriyoruz. Bir 33 W doğrusal armatür, iki adet 100 W akkor lambayı veya bir adet 80 W gün ışığını değiştirebilir. Şimdi ofiste örneğin LED'ler kullanmanın yararı bakmak 50 m binaları 2. Bir bilgisayarda ve kâğıtlarla normal çalışma için, ofis için 20 adet miktarında doğrusal birimler gerekecektir. Toplam güçleri: 33 x 20 = 660 watt. Aynı aydınlatma kalitesini ve parlaklığını elde etmek için, en az 8 kat daha fazla akkor lambaya (her biri 160 W 200 W) ve 2,5 kat daha fazla ışık kaynağına (her biri 40 W 80 W) ihtiyacınız olacaktır.

3 farklı kaynak kurarken elektrik tüketimi (eşit aydınlatmaya tabi):

 • Akkor lamba: 160 x 200 = 32.000 W (32 kW);
 • Işıldayan: 40 x 80 = 3.200 W (3,2 kW);
 • LED: 33 x 20 = 660 W (0,66 kW).

Örnek, sadece ofisler için değil, bir Baffle led kullanmanın ekonomik faydalarını açıkça göstermektedir. Ve tüm binanın aydınlatmasının gerekli olduğunu düşündüğünüzde, rakamlar daha da çarpıcı olacaktır.
Özel tasarım parametrelerine sahip bu tip armatür, binaların içinde ve dışında kullanılabilir: ev bölgelerini aydınlatmak için.

Asma Tavan Led Aydınlatma Modelleri | Tavan Aydınlatma Modelleri

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.