Petek Asma Tavan Aydınlatma

Petek Tavan Aydınlatma

Petek tavan aydınlatma armatürleri, basit floresan armatürler için ekonomik ve daha verimli bir alternatiftir. Web sitemizde beğendiğiniz ve odanıza uyan LED lambaları seçebilirsiniz ve biz de sadece satın almanıza değil, aynı zamanda tüm gereksinimlerinizi ve dekoratif iç çözümlerinizi karşılayacak lambaları ve difüzör seçeneklerini tam olarak seçmenize yardımcı olacağız. Firmamız tarafından sunulan her türlü LED armatür, iyi bir sabitleme sistemi sayesinde Petek Asma Tavan hücrelerine kolayca monte edilebilir. Etkili ve önemsiz olmayan şekilde etkili aydınlatma için en önemli şey, Petek tavan için lamba sayısını ve her oda için özel olarak konumlarını doğru bir şekilde hesaplamaktır.

Petek Tavan Armatürü

Petek Asma Tavan Aydınlatma armatürler, çok yönlülük ve çevre dostu olma adına bir seçimdir. LED'ler, geleneksel akkor ampullerden çok daha az güç tüketir.

Petek tavan armatürü kullanmanın avantajı, üretilen doğal ışıktır. Parlak flüoresan lambaların aksine, bu lambaların kullanılması, yumuşak ve insan gözüne tanıdık bir ışık üreterek sağlığın korunmasına katkıda bulunur. Dalgalanma oranı %1'den az. Petek Tavan için LED lambaların minimum hizmet ömrü 10 yıldır. Ek olarak, bileşen parçaları aşırı sıcaklıklardan korunur. LED armatürler tüm hizmet ömürleri boyunca az bakım gerektirir, teknik standartlara tabi olarak size 50.000 saatin üzerinde hizmet verirler. LED yapılar asma tavanlara çeşitli şekillerde monte edilir, asıl mesele teknik standartlara uymaktır.

Petek Tavan Aydınlatma armatürler, tavan modüllerinin standart boyutlarına uygun olarak tasarlanmıştır, bu cihazlar ek deliklerin açılmasını gerektirmez, raster eleman yerine monte edilir ve alüminyum askılar bağlantı elemanı görevi görür. Ek olarak, LED'ler tüketim başına watt başına analog tasarımlardan daha yüksek bir ışık akısı üretir. Enerji tüketiminde gözle görülür tasarruf sağlayan LED lambalar, ilk kullanım dönemlerinde geri dönüşlerini haklı çıkarır. Ek olarak, kolaylık sağlamak için, ışık akısını eşit olarak dağıtan (ışık istenen açıda düşer) çeşitli difüzörlerle donatılmıştır. Sunulan seçenekler arasında bugün popüler olan Opal, Prizma, Buz veya kırılmış buzun yanı sıra Spot ve Mikroprizm var.

Petek Asma Tavan Aydınlatma

Günümüzde LED lambalar, inşaatın çoğu alanında başarıyla kullanılmaktadır- ofis binalarını aydınlatmak için, vitrinlerin vurgulu aydınlatması için, sokak aydınlatması için, mimari aydınlatma alanında, peyzaj aydınlatması için.

Odanız için doğru sayıda lamba nasıl hesaplanır? Lütfen bir armatürün gücünün parlaklığını belirlemediğini unutmayın. Ana kriter, lümen cinsinden ölçülen ışık akısıdır. Metrekare alan başına en uygun ışık akısı aşağıdaki formülle belirlenir: zeminden 3-3,5 metre yüksekliğe sahip 500-600 Lm (lümen). Bireysel hesaplama için, yükseklikle orantılı bir düzeltme faktörü uygulanır.

Petek asma tavan kullanmanın avantajları geometrik yapılarında ve çeşitli renk şemalarındadır. Petek tavan sistemi sürekli monolitik bir tavan etkisi yaratır. Ek olarak, hafiflik ve şeffaflığın görsel özelliklerine sahiptir. Petek tavanın tasarımı, yüksek bir odanın hacmini görsel olarak azaltmanıza, gürültüyü azaltmanıza, tavanlar arası alanda tüm teknik kabloları gizlemenize, ancak bunlara engelsiz erişim sağlamanıza olanak tanır.

Geleneksel taşyünü asma tavan ışıkları, petek tavanına kurulum ve kullanım için uygun değildir. Petek tavanı geniş bir hücre yelpazesine sahiptir, bu nedenle özel fikstürlerin yanı sıra başka standart çözümler vardır. Böyle bir tavana petek tavan aydınlatma, ışıkları monte ederek, gerçekten bir bütçe tasarrufu yapabilirsiniz. Gömme ve asılı petek asma tavan aydınlatma ışıklarımız asma tavan sistemine mükemmel uyum sağlar.

LED armatürlerin faydaları

LED lambaların flüoresan lambalara göre birçok avantajı vardır.

  • Düşük güç tüketimi (2 kattan fazla)
  • Güvenilirlik, en az 10 yıl daha uzun hizmet ömrü.
  • Göz kırpma yok, göz sağlığına zararlı (nabız oranı%1'den az)
  • Tüm hizmet ömrü boyunca bakım gerektirmez. (LED ömrü 50.000 saat)
  • Hızlı geri ödeme süresi, enerji tasarrufu.
  • Watt tüketim başına daha yüksek ışık akısı.

LED lambalar floresan lambalardan çok daha parlaktır, önemsiz bir fiyat farkı, düşük enerji tüketimiyle (2 kattan fazla) haklı çıkar ve bu nedenle fiyat farkı, çalışmanın ilk yılında kendini amorti eder. Ayrıca, aynı tasarruf nedeniyle, günde 12 saatlik çalışma ile lamba başına yılda yaklaşık 900 ruble gerçek kar getiriyorlar.

Petek tavan için aydınlatma nasıl seçilir

Belirli bir gücün doğru sayıda LED lambası nasıl seçilir? Sizi hemen uyarmak istiyoruz: Lambanın gücü parlaklığını belirlemez. Armatür seçerken ana parametre, lümen (Lm) cinsinden ölçülen ışık akısıdır. Uzun yıllara dayanan uygulamadan, metrekare başına düşen ışık akısının optimum değeri elde edildi. Bu değer, 3-3,5 metre tavan yüksekliği ile 500-600 Lm'ye eşittir. Yükseklik farklı ise, yükseklikle orantılı bir düzeltme faktörü uygulanır. Aralığın neden tek bir değer değil de 500 ila 600 Lm arasında olduğunu sorabilirsiniz. Belirli bir odadaki zeminlerin, duvarların ve tavanların açık renkli olup olmamasına bağlıdır. Aydınlık bir odada ışık yansımasının etkisi çalışır, karanlık bir odada ışık akısı yüzeyler tarafından daha fazla emilir.

Petek asma tavan aydınlatma, Petek tavan aydınlatma

Öne çıkan malzemeler, yenilikçi tasarım, hoş renkler ve mükemmel işçilik.

PETEK TAVAN ARMATÜRÜ İSTENİLEN KASA RENGİ SİPARİŞ İLE YAPILIR

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.