Asma Tavan Kenar L Profili

Asma Tavan Kenar L Profili 3 m

Duvar köşesi dekoratif bir unsurdur ve aynı zamanda taşyünü asma tavan ve karolam asma tavan vb. sistemlerinin destek yapısının bir parçasıdır .

taşyünü asma tavan kenar l profilleri

Malzemeler ve Kaplamalar

Taşyünü asma tavan duvar l profili 3 m uzunluğunda mevcuttur ve çelik veya alüminyumdan yapılabilir.

İlk durumda, köşe düşük karbonlu galvanizli çelikten imal edilmiştir. Çinko katman, metali korozyondan güvenli bir şekilde korur. Ek olarak, açısal profil, yalnızca dekoratif bir işlevi yerine getirmekle kalmayan, aynı zamanda ek koruma sağlayan, yüksek derecede yapışkan astar ve renkli aşınmaya dayanıklı emaye ile kaplanmıştır. Asma tavanların normal bağıl nem rejimine sahip odalara monte edilmesi için çelik köşeler tavsiye edilir -% 70'e kadar. Nem oranı yüksek olan odalarda, alüminyum açı profili kullanılmalıdır.

Alüminyum, siyah çeliğe göre birçok avantaja sahip olup, aralarında hafifliği (eşit güçte) ve ek koruyucu kaplamalar olmadan% 100 korozyon direncini ayırt etmek özellikle mümkündür. Armstrong tavanları, anotlanmış alüminyumdan yapılmış duvar köşelerini, yüzeylerin kimyasal cilalanması ve ayna kaplaması için kullanmaktadır. Standart renkler gümüş ve altındır. Armstrong tavanı için alüminyum köşe profili , yüksek nem seviyesine sahip odalar da dahil olmak üzere tüm odalarda kullanılabilir: banyolar, duşlar, havuzlar, vb.

Kurulum hakkında birkaç kelime

Bir asma tavanın montajı taşyünü asma tavan, çevre boyunca bina yerleşimi ve açısal profillerin yerleştirilmesi ile başlar. Ücretsiz bakımı için gelecekteki menteşeli yapının minimum alt tavan alanı en az 120 mm olmalıdır.

Taşyünü asma tavan paneli tavan döşemek için metal bir çerçeve kurarken, ana yükün ana kılavuzlar tarafından emildiği ve bunun sonucunda da çekiş süspansiyonları vasıtasıyla kuvveti zemine ilettiği unutulmamalıdır. Asma tavan kenar l profili, Taşyünü asma tavan aşırı tavan döşemeleri ile duvar arasındaki boşluğun üst üste binmesiyle daha dekoratif bir rol oynar, ancak yükün bir kısmını hem plakaların kendisinden hem de kılavuz profillerinden alır. Taşyünü asma tavanını hesaplarken, duvar köşesinin aşırı yüklenmesini önlemek için, en yakın çekiş süspansiyonunun duvardan en fazla 600 mm uzaklığa monte edilmesini dikkate almak gerekir.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.