T24 Ana Taşıyıcı Profil

Ana Taşıyıcı 3.600 mm

Asma tavan metal çerçevesinin ana elemanı destek profili veya aynı zamanda ana kılavuzdur.

malzeme

Armstrong montajı için rulman profili, 0,4 mm kalınlığında galvanizli çelik sacdan özel rulo şekillendirme makinelerinde yapılmıştır. Galvanizli çinko kaplama, metali korozyon işlemlerinden korur. Çinko tabakanın bütünlüğü, çinko-çelik galvanik çift nedeniyle metal hasarlı yerlerde ihlal edilse bile, profilin çelik çekirdeğini korozyondan güvenli bir şekilde koruyan güçlü bir oksit filmi oluşur.

Galvanizlemeye ek olarak, destek profilinin yüzeyleri dekoratif renkli bir kaplama ile açılır. Standart renkler: Beyaz, Siyah

Siparişe göre istenilen renklere boyanmaktadır.

Tasarım Özellikleri

Üreticiye bağlı olarak destek profili, 3600 mm uzunluğunda segmentleri ölçülerek üretilir. Armstrong tavanının montajı sırasında uzunluk profillerini kolay ve hızlı bir şekilde arttırmak için rayların uçlarında mandallı özel kilitler bulunur. Kilitlerin yuvalarının şekli, tur profillerinin istenen uzunlukta basit, temiz ve hızlı bir şekilde monte edilmesini sağlar. Ana T24 taşIyıcı profilinin dikey duvarında iki tip delik bulunur. Yuvarlak delikler, asma tavanın ana zemine tutturulduğu bir filmaşine süspansiyon takmak için tasarlanmıştır. Enine kılavuzların montajı için dikdörtgen delikler bulunmaktadır (uzun - 1200 mm veya kısa - 600 mm).

Kurulum Özellikleri

Ana rayın montajı, asma tavan montajı için ilk adımlardan biridir . Armstrong panellerinin yeri, taşıyıcı profilinin nasıl monte edildiğine bağlı olacaktır . Ana T24 taşyıcı profilini kurmadan önce odayı işaretlemelisiniz. Odanın genişliğinin ve uzunluğunun 600 mm'nin (Armstrong tavanı için standart bir plakanın boyutu) katı olmayacağı unutulmamalıdır, bu nedenle, uç plakaların kesilmesi gerekecektir.

Asma tavanın estetik bir görünüme kavuşması için, girişe dik kenarlarda simetrik hale getirilmesi ve giriş kapısının üstünde (boyutta kesilmesi gereken) son çini sırasının bırakılması gerekir. Armstrong plakalarının simetrik olarak uzanabilmesi için, odanın yerleşiminin çevre çevresinden başlaması ve ana destek profilinin tavanın ortasından yerleştirilmesi gerekir.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.