Ahşap Lambiri Tavan

1. Ahşap lambri nedir?

Ahşap Lambiri paneller, geleneksel masif ahşaptan, modern tasarımlı ahşap panellerden veya büyük bir levha veya tek bir plaka halinde bir araya getirilmiş ahşap benzeri ürünlerden oluşur. Tasarlanmış ahşap paneller birden fazla panelden oluşurken ve orijinal ahşap kaplama tabakası ile kaplanırken, masif ahşap paneller, her bir panelde tek, sağlam bir ahşap türünün% 100'üdür. Böylece, ikisi arasındaki orijinallik derecesi görülebilir, ki bu değerinin doğrulanması konusunda kullanışlı olacaktır.

Yüksek beklentileri ve zarif lezzetleri olan uzman bir ev sahibi, masif ahşap panellere, özellikle de her türlü önceden bitmiş panellere göre bir avantaja sahip olan bitmemiş tipe gitmeye meyillidir. Ahşap paneller, ticari tasarımdan ev uygulamalarına, yazlık mimariden modern evlere kadar çoğu iç stile uyar.

2. Ahşap lambri çeşitleri ve uygulamaları

2.1 Duvar kaplamaları

Ahşap ürünleri kullanan duvar panelleri, tasarımınızı ustaca gösteren mimari bir açıklama yapar. Zengin lüks evlerin servetlerini göstermek için duvar panelleri için ahşap kullandığı eski günleri düşünün. Ahşap panellerin karmaşıklığı ayrıca yatlarda ve lüks gemilerde ve gemilerde bulunur. Duvar kaplama stilini seçmek söz konusu olduğunda, boyalı mı yoksa lekeli mi tercih edeceğinizi düşünmek önemlidir.

Boyalı ahşap, popülerdir çünkü tasarım fikirlerinizi tarzınıza göre uyarlama özgürlüğü sunar. Doğal bir görünüm arzuluyorsanız, düğümü ve ahşabın tanesini daha canlı göstermesini sağlayan şekliyle bırakabilirsiniz. Bu yöntem aynı zamanda evinize değer katar, çünkü tahta boyamak boyadaki kimyasalların malzemenin iç özelliklerini değiştirmesini engeller.

2.2 Galibiyet

Ahşap Lambiri , bir iç duvarın alt yarısına uygulanan ahşap plakaları kullanan bir panel sistemidir.

Lambiri tahtadan yapıldığı için genleşme ve büzülme gibi faktörler oluşabilir. Seçtiğiniz ahşabın türüne, gerçek ahşabın, sert ahşabın ve buna bağlı olarak, bunların etkisi değişecektir, çünkü ahşabın ürünleri nem ve sıcaklık koşullarına farklı tepki verir.

Kaplama için en uygun odunlar arasında tik vardır. Tik, birbirine yapışıp yapı iskeleti üzerine uygulandığı zaman boyutsal kararlılığından dolayı, her iki kaplamada, duvarda veya tavanda iyi performans gösterir.

Ahşap Lambiri tavan, ev sahiplerine boyalı veya doğal olsun, düz paneller veya beadboard kullanılarak yapılabilecek çok çeşitli tasarım seçenekleri sunar.

2.3 Tavan panelleri

Ahşap Tavan panelleri, basınca dayanacak ve nem koşullarına etkili bir şekilde dayanacak şekilde tasarlanmıştır. Seçtiğiniz ahşabın türüne bağlı olarak, iyi yapılmış hücre panelleri, herhangi bir odada konforlu bir genel sıcaklık ve rahatlık sağlayacak ve aşırı oda koşullarına dayanabilecek yüksek performans için üretilmiştir.

2.4 Dış paneller

Elyaf çimentosu veya plastik gibi dış paneller inşa etmek için mevcut olan birçok malzemenin yanı sıra, ahşap paneller yüksek derecede sürdürülebilir ve ekolojik olarak uyumludur. Dış uygulamalar arasında balkonlar, dış mekan ahşap kaplamaları ve diğerleri yer almaktadır. Ahşap paneller vinil kaplamadan daha uzun sürer ve periyodik bakım yeterlidir. Bazıları boyalı bir görüntü tercih etmesine rağmen, dış cephe uygulamaları için ahşap paneller genellikle boyanır.

3. Neden ahşap paneller?

Osmanlı döneminden beri ev binasında büyük bir tasarım bileşeni olarak hizmet veren ahşap paneller, yüzyıl ortası evlerde yaygın olarak kullanılmış ve modern kültürde üslup uyarlamaları ile hakimdir. İşlemdeki teknolojik gelişmeler klasikten çağdaş tasarım stillerine kadar yeni seçenekler sunuyor. Ahşap paneller dekoratif bir vurgu olarak veya hasarlı alanları örtmek için eklenir. İzolatör işlevi gördüğü için katma değer sağlar, Ahşap paneller soğukları dışarıda tutar, içindeki ısıyı korur ve ses yalıtımında diğer malzemelerden, özellikle de sert ahşaptan tik gibi daha iyi performans gösterir.

Ahşap paneller, özellikle masif ahşap ise, duvar kağıtlarından ve duvar boyasından daha dayanıklıdır. Masif ahşap paneller aynı zamanda daha yeşil bir seçenektir, çünkü çeşitli ahşap türlerinin ekolojik olarak sürdürülebilir bir şekilde birçok kereste amacıyla yetiştirildiği insan yapımı, sürdürülebilir ormanlarda hasat edilir. Dahası, güçlü dayanıklılığı nedeniyle, ev sahiplerinin zaman içinde daha fazla ahşap panel satın alma olasılıkları daha düşüktür ve bu da tüketimi azaltır.

Paneller ile, kesme, tabana yapıştırma ve duvar veya tavanlara çivileme gibi net bir işlemdir.

4. Birkaç kurulum ipuçları

Geleneksel olarak mutfak duvarlarında ve girişlerinde kullanılıyordu, ancak bugün

ahşap paneller evin her yerinde, yatak odalarından kütüphanelere ve balkon gibi dış uygulamalarda bulunabilir, kullanımlarında ve uygulamalarında yeniden canlandığını görmüştür.

Popüler bir ahşap panel türü, dil ve oyuktur. Bu türün fiyatı sac panellerden daha yüksek olabilir, ancak katma değer ve çekici görünüm daha sonra tamamen karşılığını alacağından değerli bir yatırımdır. Panelleri nasıl döşeyeceğinize karar vermek önemlidir - dikey ve yatay olarak evin birliğine ve yapısına uyması gereken dikkatli ölçümlerle.

Her panel arasında 1/16 "uzatma derzinin küçük bir boşluk bırakılması tavsiye edilir, böylece paneller sıcaklık değişimi önemli olduğunda mevsimsel değişikliklerin olduğu zamanlarda panellerin istiflenmeden artabilir ve azalabilir, örneğin kış mevsiminde yaz mevsiminde.

Ahşap lambri ahşap zeminler kadar zor değildir, ancak tavanı lambriyorsanız, bir merdiven üzerinde çalışabilmek zorunludur ve gerekirse profesyonellere bırakmayı düşünmelisiniz. Duvarlarınıza tik kaplamaların nasıl monte edileceğini bilmek isteyenler için, ayrıntılı talimatlar burada bulunabilir .

Ahşap lambri nitelikleri hakkında özet:

1. Ahşap paneller, yığın halinde veya tek bir tahtada bir araya getirilmiş masif ahşaptan veya ahşap tahtalardan oluşur.

2. Ahşap paneller, önemli faydaları olan çeşitli uygulamalar için uygundur:

- Duvar kaplamaları sofistike ve yakışıklı bir görünüm sunar

- Dış paneller dayanıklıdır.

- Ahşap paneller dekoratif, iyi yalıtkandır ve ekolojik olarak sürdürülebilir bir malzemedir.

© 2019, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.