Akustik Ahşap Asma Tavan

Akustik Ahşap Asma Tavan, Ahşap Tavan

Akustik ahşap tavan, diğer hiçbir kaynağa benzemeyen bir güzellik, sıcaklık ve zarafet duygusuna sahiptir. Akustik ahşap tavan, yüksek düzeyde akustik veya estetik gerektiren hemen hemen her ticari mekâna uygulanabilir. Sizi proje portföyümüzü keşfetmeye ve doğal ahşabın güzelliğinin mimariyle buluştuğu yeri keşfetmeye davet ediyoruz.

Projeleri benzersiz kılmak bizim tutkumuzdur. Gelenekselden moderne, Geometrik, yüksek kaliteli ahşap panel sistemlerimizi kullanarak bir proje vizyonunu gerçeğe dönüştürebilir. Çok çeşitli renkler, kaplamalar ve ürün konfigürasyonları sunarak yaratıcılığı ve tasarımı elinize alıyoruz.

Akustik Ahşap Panelleri, güzel tasarımı ve harika sesi birleştirir. Bir odada sesi nasıl deneyimlediğimiz, tasarımcıların malzeme ve mobilya seçimlerini nasıl algıladığımız kadar önemlidir. Akustik ahşap panellerimizin esnekliği, konser salonlarından küçük ofis alanlarına kadar her tür odada mükemmel bir sesin yeniden üretilmesi için gerekli koşulları yaratır.

Akustik çözümler genellikle tavan ve duvar çözümlerinin bir kombinasyonundan oluşur. Çoğu durumda tavan en geniş yüzeyi sunduğundan, bu önce akustik malzeme ve ardından duvarlar ile sağlanır. Burada da bir yandan akustik doğru, diğer yandan optikler de çekici olmalıdır. Akustik paneller genellikle görüş alanına eklenir ve bu nedenle normal tavan çözümlerinden çok daha şıktır.

Akustik Ahşap'dan yapılmış asma tavan sistemleri olağanüstü kaliteli malzemeden üretilmiştir ve tasarım ve akustikte benzersiz alanlar yaratmanıza izin verir

Ahşap akustik asma tavan

Uzun yıllar boyunca ahşap, sanat ve mimari eserlerin yaratılmasında ilham kaynağı olmuştur. Bu insan için mevcut en eski ve en çok yönlü malzemelerden biridir. Ahşap yenilenebilir bir malzemedir. Özel özellikleri nedeniyle, doğa ile doğal ve sıcak bir birlik atmosferi yaratır. Ahşap, yüksek mukavemet ve uzun ömür ile karakterize doğal bir malzemedir. Endüstriyel işlemesi çok sınırlı bir çevresel etkiye sahiptir ve ahşabın kendisi de karbondioksiti emer. Ayrıca, işlenmiş ahşap neredeyse sınırsız dekoratif olanaklara sahip bir malzemedir.

Akustik ahşap asma tavan, faaliyetleri dünya çapında sorumlu orman yönetimi fikrini teşvik etmeyi amaçlayan uluslararası bir kuruluş olan Orman Yönetim Konseyi tarafından onaylanmıştır.

Ahşap Tavan sistemleri, olağanüstü yüksek kalitede masif ahşaptan yapılmıştır. Standart 15 tür kümesi sunulmaktadır: çam, karaçam, batı kırmızı sedir, kül, Amerikan sarı ıhlamur, ceviz, vb. Ayrıca, gerekirse Orman Yönetim Konseyi tarafından onaylanan diğer türlerin temin edilmesi de mümkündür.

Açık ve kapalı bir sistem arasındaki seçim, sadece ürünlerin görünümü ile değil, aynı zamanda ek yetenekleri ile de belirlenir. Akustik ahşap kullanan açık bir sistem yüksek ses emici özelliklere sahiptir. Ahşap paneller ahşabı nem, toz ve kirden korumak için yüksek kaliteli vernik ile kaplanmıştır. Bu film oluşturmayan vernik, ahşap yapının derinlerine nüfuz eder.

Standart şeffaf vernikle birlikte, paneller ahşaba pürüzsüzlük kazandıran ve ahşabın doğal tonlarını ve yapısını koruyan çeşitli renk kaplamalarla işlenebilir. Tavan sisteminin uygulandığı yere bağlı olarak, çeşitli vernik türleri kullanılır.

Delikli MDF panel

Çeşitli montaj tiplerine sahip üniversal asma t

Delikli MDF panel tavan sistemi

Çeşitli montaj tiplerine sahip AHŞAP asma tavan sistemi.

Klasik paneller 8 veya 18 mm'lik T şeklinde bir Profile yerleştirilir. Panellerin kenarlarında, panelleri bağlarken eklemlerin olmamasını sağlayan boşluklar vardır. Alt yapının görünür kısmı dekoratif bir işlevi yerine getirir. Klasik paneller, reklam afişleri, bilgi panelleri veya gezinme plakaları eklemek için de kullanılabilen bir alt yapı ile birlikte verilir.

Modern panellerin kenarlarının özel olarak işlenmesi sayesinde, asılı T-24 mm Profilin sadece 4 mm'si kurulumdan sonra görünür kalır. Her panel çıkarılabilir, böylece tavan boşluğuna engelsiz erişim sağlar, bunun için sadece hafifçe yukarı doğru itilmesi gerekir.

Prestij serisindeki paneller ayrıca özel bir kenar işlemine sahiptir, bu sayede süspansiyon sistemi kurulumdan sonra tamamen görünmez kalır. Her panel görünmez bir bağlantıya sahiptir ve kaldırılarak ve kaydırılarak çıkarılır. Bu sonucu elde etmek için, süspansiyon sistemi ile tavan arasında 100 mm mesafe bırakılmalıdır. Paneller, Z şekilli bir Profile sabitlendiğinde panelden panele yumuşak bir geçişin yanı sıra panelleri birbirine bağlamanızı sağlayan T şekilli 24 mm Profilin kenarı boyunca uzanan bir girintinin oluşması nedeniyle eğimli kenarlara sahiptir.

Tamamen sökülebilir yarım tavan panelleri ve kısmen gizli süspansiyon Profiline sahip paneller tavan alanına hızlı erişim sağlar. Yayların kullanılması, panellerin yerleştirilmesini ve çıkarılmasını ve ayrıca gerekli bakım işlerini kolaylaştırır. Panel kenarının özel işlenmesi, tüm paneller arasında 8 mm bağlantı sağlar. Panellerin ve görünür T Profilinin kont rastlanması dekoratif bir etki yaratır. Modern serilerin panelleri, süspansiyon yapısının oluşturulduğu T şekilli Profile monte edilir. Farklı boyutlardaki paneller tek bir sistemde birleştirilebilir. Yay altyapısı, sokakta panellerin kullanılmasına izin verir.

Delikli tavan paneli tipindeki ahşap paneller vidalı bağlantı elemanları kullanılarak ahşap alt yapıya sabitlenebilir. Bunu yapmak için paneller ve tavan arasında 50 mm boşluk bırakın. Montaj, montajı bir metal omega Profiline veya T şeklinde 24 mm'lik bir Profile vidalanarak gerçekleştirilir. Ses yalıtımı malzemeleri ile birleştirilen panellerin delinmesi, akustik ortamı önemli ölçüde iyileştirir.

Panelin tabanı MDF, sunta veya kontrplaktan oluşur. Hassas boyutlandırma, metal Profil ve vidalı tutturucular panellerin kolay montajını ve sökülmesini sağlar. Delikli MDF panel, özel ses kanallarıyla ses yankısını azaltır. Akustik performansı, odanın şeklini ve boyutunu ve ayrıca dekorasyon için kullanılan malzemelerin türünü hesaplayarak, her proje için en uygun akustik seviyesini sağlamak mümkündür.

Delikli MDF panel, arkasında kanallı özel delinmesi. Çeşitli yerlerde özel akustik sesleme oluşturabilirsiniz. Ses enerjisi, kanal içindeki hava kütlesinde ve ahşap lifleri arasındaki açık alanlarda depolanır ve uygun değer akustik etki sağlar.

Akustik Malzemeler ve Akustik Paneller

Akustik soğurma, enerjiyi yansıtmanın aksine, ses dalgaları ile karşılaşıldığında bir malzeme, yapı veya nesnenin ses enerjisini aldığı süreci ifade eder. Emilen enerjinin bir kısmı ısıya dönüştürülür ve bir kısmı emici gövde aracılığıyla iletilir. Isıya dönüşen enerjinin 'kaybolduğu' söylenir Hoparlörden gelen ses, bir odanın duvarlarına çarptığında, sesin enerjisinin bir kısmı yansıtılır ve bir kısmı duvarlara emilir. Dalgalar duvardan geçerken malzemeyi deforme ederler (tıpkı daha önce havayı deforme ettikleri gibi). Bu deformasyon, çoğunlukla duvarın viskozitesine bağlı olarak ses enerjisinin bir kısmını akustik zayıflatma yoluyla ısıya dönüştüren mekanik kayıplara sahiptir. Aynı zayıflatma mekaniği, sesin içinden geçtiği hava ve diğer ortamlar için de geçerlidir.

Emilen sesin bölüntü, her iki ortamın akustik empedansları tarafından yönetilir ve frekansın ve olay açısının bir fonksiyonudur. Boyut ve şekil, dalga boyuyla etkileşime girerlerse ses dalgasının davranışını etkileyebilir ve durağan dalgalar gibi dalga görüngü yol açabilir. Ve kırınım.
Akustik soğurma, ses yalıtımında özellikle önemlidir. Ses yalıtımı, mümkün olduğunca çok ses enerjisini (genellikle belirli frekanslarda) emmeyi, onu ısıya dönüştürmeyi veya belirli bir konumdan uzaklaştırmayı amaçlar. Genel olarak, yumuşak, esnek veya gözenekli malzemeler (kumaşlar gibi) iyi akustik yalıtıcılar görevi görür- emici çoğu sağlam, oysa yoğun, sert, geçilmez malzemeler (metaller gibi) çoğunu yansıtır.

Bir odanın sesi ne kadar iyi absorbe ettiği, aynı zamanda toplam absorpsiyon alanı olarak da adlandırılan duvarların etkili absorpsiyon alanı ile ölçülür. Bu, boyutları ve duvarların soğurma katsayıları kullanılarak hesaplanır. Toplam soğurma Sabin cinsinden ifade edilir ve örneğin, odytoryumun yankılanma süresinin belirlenmesinde yararlıdır. Absorpsiyon katsayıları, yankısız bir odanın tersi olan bir yankılanma odası kullanılarak ölçülebilir.

Ahşap Akustik Paneller

Tavan Distribütörlerinin Ahşap Akustik Panelleri serisi, benzersiz bir alan yaratmak için ihtiyacınız olan her şeye sahiptir. Ayrıca size uygun değer oda akustiği sunar. Sonuç olarak, yüksek düzeyde akustik konfor, konuşma anlaşılırlığı ve yankılanma kontrolü sağlarlar.

Bu paneller hem ticari hem de konut alanları için idealdir. Atık ve kurulum süresini en aza indirirken, kereste içinde çarpıcı dekoratif yüzeyler sağlam bir şekilde teslim etmenize yardımcı olalım.

Akustik özellikler birçok projede önemlidir. Sonuç olarak, duvar ve tavan kaplamaları için bir dizi akustik seçenek sunuyoruz. Ayrıca, delikler ve yarıklar hem işlevsel hem de dekoratif bir kaplama sağlayan çeşitli desenlerde de mevcuttur.

Akustik ahşap asma tavan sesin, "normal" olarak döşenmiş bir alanda tamamen kendi kendine gelmeyen bazı özellikleri vardır, bu nedenle ses kalitesinin çok önemli olduğu bir odaya sahipseniz akustik tavan mükemmel bir çözüm olabilir. Ortak kullanım alanlarınız, ofis binalarınız veya kamu tesislerinizdeki akustiği ile ilgili problemleriniz varsa, ahşap asma tavan sistemi ile çözümü sunar. Sistemler akustik ve gürültü azaltma alanında mükemmel özelliklere sahiptir.

Duvarlar ve tavanlar için çok çeşitli ahşap akustik paneller ve çıtalı ahşap sistemler. Ahşabın güzelliği ve dayanıklılığı, ses emilimi ve dikkatli tasarımı ile zamanın testine dayanan ve birçok alanda bütünleşen ve çalışan fonksiyonel bir çözüm sunar. Özelleştirme seçenekleri benzersizdir ve ayrıca mimarlarımız tarafından tasarlanan yardımcılar ve ısmarlama çözümler sunuyoruz.

Tavan ve duvarlar için ahşap akustik paneller

Delikli akustik ahşap paneller, birçok alanda yankılanmayı kontrol etmek için çok çeşitli seçenekler sunar. Talep üzerine büyükten perforasyona ve ısmarlama tasarımlara kadar çeşitli delik desenleri vardır. Farklı kenar detayları ve panel boyutları duvarlar, tavan ve şimdi de kapılar için kurulum seçenekleri sunar.
Kaplamalar arasında ahşap kaplamalar, ahşap görünümlü HPL (yüksek basınçlı laminat), MDF LAM ve düz renk MDF LAM bulunur.

AKUSTİK AHŞAP PANELLER SESİ NASIL EMER

Panelin arkasındaki bir boşlukla birleştirilen delikler, boşluktaki bir yay gibi hareket eden hava nedeniyle rezonans yaratır. Sönümleme ile birlikte, genellikle ses enerjisini azaltmak için boşluktaki bir mineral elyaf tabakası tarafından sağlanır. Bu bir Helmholtz emici olarak bilinir.
Tipik olarak, delikler tarafından oluşturulan açık alanın arttırılması emilimi arttırır.

Masif ahşap akustik asma tavan

Bir akustik ahşap asma tavan, çok modern ve modern bir görünüm ve daha iyi bir akustik ile donatıldığı odaya sahiptir. Odun, odaya sıcaklığı getiriyor. Tavan sistemi montajı kolaydır ve hızlı askılar veya nonius askıları kullanılarak mevcut bir duvar tavanına asılır. Akustik ahşap asma tavan olarak uygulama için, doğrusal açık sistem, ahşap çıtalar arasında akustik dokunmamış doku ile birlikte gelir. Yıllar süren deneyimlerimizle, Dek-Mara'daki personel size en iyi uygulama hakkında mükemmel tavsiyelerde bulunabilir. Örneğin, bir akustik tavanı kavisli bir sonda da sağlayabiliriz. Dek-Mar sistemleri ile yapılabilecek çok şey var ve mimarın tasarım fikri her zaman yol gösterici ilkedir.

Akustik ahşap asma tavan ile ilgili gereksinimler

Belirli bir odadaki akustik, bir ses kaynağı ve bir dinleyici arasındaki ses iletimini etkiler. Bir oda için optimum akustik, büyük ölçüde odanın kullanımına bağlıdır ve bu nedenle sinema salonları için gereksinimler, bir ofis alanı veya yüzme havuzu için olanlardan farklıdır. Eğer Dek-Mar akustik tavanları hakkında daha fazla bilgi edinmek isterseniz, bunu menü öğesi yangın ve akustiğin altında Dek-Mar web sitesinde bulabilirsiniz ve elbette bizimle de iletişime geçebilirsiniz.

Ahşap malzemenin doğallığı mekânlarda sıcaklık ve estetik yaratır. Tavan ve duvarda akustik çözümle birlikte doğal görünüm istenildiğinde, ahşap en doğru seçim olmaktadır.
Ahşap paneller hem asma tavan hem de duvar paneli olarak kullanılabilmektedir. Tavan ve duvar panellerinin kombinasyonu konferans salonu, dinleme salonu, toplantı odası, tiyatro, sinema, restoran, otel vb. mekânlar için üstün akustik performans sağlamaktadır. Yansıtıcı ve yutucu ahşap paneller, mekân akustiğini düzenler ve mekânı yaşanır kılar.
Ahşap panellerin doğal görünümü, akustik performansı ve yangın geciktirici özellikleri, mekânlara rahatlık ve konfor sunmaktadır.
Değişik ebat ve renk seçenekleri sunan bu ürünler, Almanya'da alınan laboratuvar ve mekân testlerine dayandırılarak özellikle ses, yangın ve nem dayanımındaki test sonuçlarıyla da tercih sebebi olmakta.
Modüler akustik ahşap asma tavan sistemi,T15,T24,T15 Ultra ine siyah kanallı taşıyıcı sistem ile görünür taşıyıcılı sistem şeklinde montajı yapılabilir yada,
T24 taşıyıcı sistem içine alan uygun kenar detaylı panellerle gizli taşıyıcılı sistem şeklinde montajı yapılabilir yada ,
Mevcut kutu profil konstrüksiyonlu tavana ahşap karkaslar monte edilerek, bu karkasların üzerine lamba zıvana kenarlı panellerle gizli taşıyıcılı sistem şeklinde montaj yapılır.

Ahşap asma tavanlar, pratik ve dekoratif amaçlar için ana tavana tutturulmuş yapılardır. Güvenilirlik, pratiklik ve asil bir görünüme sahiptirler.

Ahşap, herhangi bir odaya sofistike olabilen ve özel kılan değerli bir doğal malzemedir. Ahşap tavanlar hem butiklerde, bankalarda ve restoranlarda hem de ofis ve alışveriş merkezlerinde harika görünüyor. Ana avantajları% 100 çevre dostudur.

Tüm ürünler gerekli kalite sertifikalarına sahiptir ve ayrıca güvenilirlik, işlevsellik ve dayanıklılık ile ayırt edilir.

  1. Ahşap tavanlar- Bu yangın güvenliği standartlarına uyan mükemmel akustik özelliklere sahip, en yüksek kalitede tavan karoları üretilmektedir. Kastamonu Entegre, laminat ve kaplama yüzeyli mdf lam sunmaktadır.
  2. Ahşap tavanlar- tavan panelleri benzersiz bir görünüme, mükemmel akustik ve yangın söndürme özelliklerine sahiptir. Orijinal, saygın iç mekanlar oluşturmanıza izin veren doğal, organik malzemeden üretilmiştir. Konser salonları, havaalanları, büyük izleyiciler ve ofisler gibi kamusal alanların dekorasyonunda harika görünen ahşap tavan panelleri kaplanmıştır.

Ahşap tavanların avantajları

Ahşap tavanlar kamu binalarının dekorasyonunda çok popüler. Bunu mükemmel niteliklerine borçludurlar:

Tavan için ahşap paneller, tesislerde uygun bir mikro iklim oluşturan ve aynı zamanda insan sağlığına zarar vermeyen doğal malzemelerden yapılmıştır.

Üreticiler, mevcut iç stili vurgulayabilen veya ana odağı haline gelebilecek herhangi bir kompozisyon fikrini uygulamak için çok çeşitli ahşap paneller, çıtalar, kesonlar ve diğer malzemeler sunar. Tasarımlar çeşitli ahşap türlerinden yapılabilir ve benzersiz bir desene sahiptir.

Ahşap tavan, ses yalıtımı için artan gereksinimlere sahip odalarda aktif olarak kullanılmaktadır: akustik stüdyolar, ofisler, sinemalar vb.

Ahşap tavanların montajı için, yüzeyi özel olarak hazırlamak gerekli değildir, bu nedenle iş çok zaman almaz. Asma tavanların kullanılması, önemli bir alanın yüzeylerinin bile mümkün olan en kısa sürede kaplanmasını sağlar. Bu, işçilik maliyetlerinden tasarruf etmeyi ve binayı faaliyete geçirme süresini kısaltmayı mümkün kılar.

Tavan yapısı, taban yüzeyinin kusurlarını ve kusurlarını kapatmanın yanı sıra elektrik sistemlerini, havalandırma, ısıtma ve klima sistemlerini gizlemeyi kolaylaştırır.

  1. Çevre dostu.
  2. Tasarım için geniş fırsatlar.
  3. Delikli MDF panel mükemmel akustik performans.
  4. Basitlik ve kurulum kolaylığı.
  5. Pratiklik.

Asma ahşap tavan- modern bir tavan tasarımı

Asma tavan son yıllarda popülaritesi çok büyüdü. Bu tavan tasarımı, gücü ve diğer su tesisatını gizler ve onarımların yapılması gerektiğinde bunlara kolay erişim sağlar. Aralarından seçim yapabileceğiniz birçok malzeme ve tavan türü vardır, ancak asma ahşap tavan fikirlerini gördüğünüzde iki kez düşünmezsiniz.

Ahşap asma tavan, her odaya görsel sıcaklık katacaktır. Ahşap tavan panelleri, ceviz, akçaağaç ve kiraz da dahil olmak üzere çeşitli açık ve koyu ahşaplarla gelir. Ses yalıtımı için ahşap panellerin arkasına akustik paneller yapıştırılabilir. Ahşap çıtalar, ilginç dekoratif vurgular olarak hizmet edebilmeleri için farklı desenlerde monte edilebilir.

Ahşap tavanlar saf lüks, stil ve konforu temsil eder ve mobilyalara son derece doğal bir görünüm verir. Diğer malzemelerle karşılaştırıldığında ahşap, tavan tasarımınız için zamansız ve zarif bir seçenek sunuyor. Ahşap karolar, döşeme tahtaları, ızgaralar veya küpler kullanabilirsiniz. Kesonlu tavanlar belirli bir retro havaya sahip, ancak geleneksel bir çekiciliğe sahipler. Izgaralar ve doğrusal ahşap çıtalar tavana yatay veya dikey olarak yerleştirilebilir. Tavana gömme ışıklar sağlarsanız, aydınlatma efektleri onu daha da çekici hale getirir. Maliyet, malzemeye ve tasarıma bağlıdır, ancak prensipte ahşap tavanlar oldukça ekonomiktir.

Asma ahşap tavan, yaşam alanınız için kesinlikle göz önünde bulundurmanız gereken bir tasarım çeşididir. Tahtalar, paneller ve hatta tahta bloklar kullanarak tercihinize göre modern, rustik veya kendi iç mekanınızı yaratın. Böyle bir tavan tasarımı için sizler için bazı harika fikirleri bir araya getirdik, bunlardan ilham almanızı bekliyoruz.

Izgara sistemleri için ahşap akustik paneller

Tavanı bitirmek için çeşitli seçenekler vardır - taşıyıcı zemin macunu, alçıpan kaplama, gergi ve asma tavan. İlk iki seçenek, tavanları dekore etmek için daha uygun fiyatlı yöntemler nedeniyle artık daha az kullanılmaktadır. Gergi tavan daha çok konut binalarında kullanılmaktadır. Burada, zengin doku ve renk seçeneklerinde farklılık göstermese de nispeten düşük fiyat, kurulum kolaylığı nedeniyle büyük popülerlik kazandı. Son seçenek- asma tavan, esas olarak tavan alanının bakımına ihtiyaç duyulan odalarda kullanılır.

Günümüzde asma tavan panelleri yapmak için başlıca iki malzeme vardır- mineral fiber levha ve doğal kaplama kaplamalı MDF levha. Mineral elyaf paneller en kolay bulunabilen ve en ucuz malzeme iken ahşap paneller daha pahalıdır.

Nispeten pahalı maliyete rağmen, doğal kaplamalı MDF paneller giderek daha fazla popülerlik kazanıyor. Birincisi, ahşabın doğal dokusu her zaman şık ve zarif görünür. İkincisi, iç kısımda ahşap ürünler ve mobilyalar varsa, tüm iç mekânı bir araya getirerek ahşabın türünü doğru bir şekilde seçebilirsiniz.

Bu nedenlerle, giderek daha fazla tüketici ahşap tavan panellerini tercih ediyor. Pek çok üretici tarafından, akustik ahşap tavan için önemli bir ürün yelpazesinde uzmanlaşmıştır, bu nedenle kurulum kolaylığı sağlar. Çoğu durumda, tavan panelleri T24 TAŞIYICI PROFİL çerçevesinden asılır. Böyle bir sistem, panellerin güvenilir bir şekilde sabitlenmesini sağlar. En popüler olanları Pano (Pano) ve Vektör (Vektör) uçlarının bulunduğu panellerdir. Vektör kenarlı paneller, paneller arasındaki boşluğu (açıklığı) 6 mm'ye indirecek şekilde yapılır, böylece geleneksel Levha kenarlı panellere göre daha monolitik bir yapıya sahip bir tavan oluşturur.

Paneller için kaplama, yeterli sayıda seçenek arasından da seçilebilir: dişbudak, meşe, ceviz, kiraz, akçaağaç ... Bu arada, ahşap tavan panelleri, ses emici bir işlevi yerine getiren delikler ile yapılabilir. Delikli ahşap tavan panelleri sadece estetik değil, aynı zamanda mükemmel bir ses yalıtım malzemesidir.

Bunlar, besleme ve egzoz havalandırması için klima kanallarının, yangın söndürme boru hatlarının vb. Bulunduğu kamu binaları olabilir ... Gerekirse, bu tür mekanlara şık ve zarif bir görünüm kazandırmak için Akustik ahşap tavan sistemi kullanılır, ancak ucuz mineral fiber panellerle değil, ahşap panellerle. Açıkçası, bunlar doğal kaplama ile kaplanmış MDF panellerdir. Kaplama, çeşitli ahşap türlerinden olabilir: dişbudak, meşe, ceviz, kiraz, akçaağaç vb. Ahşap tavan panelleri çıkarılabilir bir sabitleme sistemine sahip- bunlar, örneğin besleme ve egzoz havalandırma filtresini veya yangın söndürme sensörünü değiştirmek için tavan boşluğunu korumak gerektiğinde kolayca çıkarılabilir. Türkiye'de, konut binalarında kaplamalı akış panelleri kullanma eğilimi popülerlik kazanıyor. Akustik performansı iyileştirmek için birkaç delik mevcuttur. Delikli paneller en yüksek ses yutma katsayısına sahiptir- α ѡ = 0.15 ... 0.70.

Akustik ahşap tavan ürünleri, ürünlerin akustik ve çevresel özelliklerini olumsuz etkilemeden tüm yangın güvenliği gereksinimlerini karşılayan en yüksek kaliteli ahşap kaplamaları kullanır. Lake kaplama, panelleri yaşlanmaya ve güneş ışığına maruz kalmaya karşı korur. Kaplama tahtasının tamamı mat bir yüzeyle kaplanmıştır. Ahşap kaplama doğal bir malzeme olduğu için ahşap panellerin özelliklerinde ve desenlerinde farklılıklar olabilir.

Akustik ahşap tavan panelleri de çok yönlüdür. Bunları çoğu odaya kurabilirsiniz ve temizlenmesi kolaydır. Darbeye dayanıklıdırlar ve sadece birkaç dakika içinde çıkarılıp değiştirilebilirler.

Akustik ahşap asma tavanların faydalarını öğrendiğinizi umuyoruz. Akustik tavan döşemekle ilgileniyorsanız, projenize nasıl yardımcı olabileceğimizi öğrenmek için bugün bizimle iletişime geçin!

Gürültü Azaltma için Ahşap Akustik Eskrim

Akustik ahşap panel, yollardan veya mekanlardan gelen gürültüyü 32dB'ye kadar azaltmak için tasarlanmıştır. Ahşap panel, ses dalgalarının engelsiz bir şekilde geçmesi için boşluklara izin vermez; mevsimsel genişleme ve daralmayla bile. Ahşap akustik panel, gürültüyü geldiği yöne geri yansıtır ve yalnızca kırılan gürültü tepeden geçer. Çitin yüksekliği ve kalınlığı, ses geçirmezlik etkinliğinde faktörlerdir.

İlgili sorular:

Oda akustiği için en iyi ahşap hangisidir? Çoğu ağaç, bir odanın akustiğini iyileştirmek için kullanılabilir, ancak en iyi ahşap, çam veya kızılağaç gibi yumuşak bir ağaçtır. Çalışması kolaydır, düşük maliyetlidir, ancak sıcak, doğal ve iyi dengelenmiş bir ton sesi üretir, bu nedenle çoğu büyük stüdyo bunu kullanır.

Bir kayıt stüdyosu için en iyi ahşap hangisidir? Bir kayıt stüdyosu için en iyi ağaç çam ağacıdır. Sıcak, doğal bir ses üretir ve zeminlerde, duvarlarda ve tavanlarda kullanılabilir. Bu doğal bir elementtir, bu yüzden çarpan ses kulağımıza daha doğal gelir. Çam ucuzdur, sıcak bir görsel efekt yaratır ve birçok kayıt stüdyosunda kullanılır.


YAZAR: Dek-Mar İnşaat Taahhüt Mimarlık Tic. Ltd. Şti.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.