Akustik Alçıpan Asma Tavan

Akustik alçıpan asma tavan sistemleri

Delikli akustik alçıpan, ses emilimi için artan gereksinimleri olan odalarda ses emici bir malzeme olarak kullanılır, yankı etkisini ortadan kaldırır ve ses emici pamuk yünü ile birlikte mükemmel çalışır. Ayrıca, delikli alçıpan, en cesur tasarım kararlarında malzeme bitirme rolünü oynar!

Farklı delikler, hızlı teslimat, tüm bunlar ve daha fazlası ile alçıpan üretim imkanı sadece burada bulacaksınız!

Delikli Alçı Tavan Levhası

Yüksek kaliteli alçı ürünlerinin önde gelen bayilerden biri olan Dek-Mar, her ölçekte ulusal ve uluslararası gereksinimi karşılamak için geniş bir delikli alçı levha ve tavan plakası yelpazesine sahiptir. Bir bayii olarak, delikli alçı tavan karolarına olan talebine levhalar, üstün bitirme, ısı yalıtım özellikleri ve akustik görünüm sayesinde yıl boyunca yüksek kalır. Çağdaş zamanda tavan, oda dekorunun önemli bir unsuru haline gelir. Bu nedenle şirketler, bakımı kolay, işlevselliği yüksek ve akustik özelliği yüksek olan bu tür malzemeleri seçerek özel bir önem veriyorlar. Tozsuz iç mekanlar için karo seçimi söz konusu olduğunda, delikli alçı karolar grafiğin en üstünde yer alır. Bu, Dek-Mar'ın çok az bakım gerektirdiğinden veya hiç bakım gerektirmediğinden ilaç firmaları ve bilgisayar odaları için ilk malzeme tercihi olarak kalmasının nedeni gibi görünüyor.

Yanmaz alçıdan yapılan tavan karoları, alçı sıva içerir ve sırasıyla arka ve ön yüzleri metalize pet folyo ve anti-statik PVC film ile lamine edilmiştir. Bu karolar, çeşitli kalınlıklarda basit veya lamine kaplama ile mevcuttur. Her renge boyanması kolay olan fayanslar sinema salonlarına, ev sinemalarına, kayıt stüdyolarına, kütüphanelere ve oditoryumlara yerleştirmek için idealdir. Delikli Alçı tavan karoları kullanmanın temel faydalarından bazıları şunlardır:

 • 2400 mm x 1200 mm, 595 mm x 1195 mm ve 595 mm x 595 mm gibi çeşitli boyut ve stillerde mevcuttur.
 • Akustik iyileştirme
 • Kirişler gibi kanallar ve yapının çirkin görünümünü gizlemek.
 • 9 mm'den 12,5 mm'ye kadar kalınlık
 • Yangına dayanıklı
 • Anti-mikrobiyal özellikler
 • Daha fazla ışığı yansıtarak ve elektrik maliyetini düşürerek ışık yansıması
 • Toprak ve kir direnci
 • Yankı ve ses azaltma
 • Ses emilimi

Tavan plakalarının yanı sıra, son teknoloji tavan gereksinimlerini karşılamak, delikli Alçı levhalar ile mümkündür. Paneller, akustik görünüm için farklı delik desenlerine ve sonsuz tasarımlara sahiptir. Estetik ve işlevsellik arasında mükemmel bir denge kuran kare ve yuvarlak delik desenleri, ticari tavanlarda en çok tercih edilen delik desenleridir. Bir şirket, önde gelen mağazamızdan büyük boyutlu alçı levha satın aldığında, aşağıdaki avantajları elde edecektir:

 • Kapsül, kareden daireye kadar sonsuz çeşitlerde yüksek kaliteli delik desenleri
 • Beyaz renkte mevcuttur
 • Akustik görünüm ile mükemmel ses yutma kalitesi
 • Yüksek boyutsal doğruluk
 • Yenilik ve yaratıcılık
 • Bakım zahmeti olmadan kolay kurulum

Delikli alçı levhanın bu nitelikleri onu okullar, ofisler, alışveriş merkezleri, hastaneler için ideal tavan seçenekleri haline getirmektedir.

Delikli Alçı levhaların ve tavan döşemelerinin ticari taleplerini karşılamaya gelince, Fiyatlarımız pazarda rakipsizdir ve müşteri dostu değişim ve iade politikaları ile tamamlanmaktadır. Bu nedenle, gereksinimlerinizi bizimle görüşmekten çekinmeyin. Karar vermek için uzman yardımımıza ihtiyacınız olması durumunda, ihtiyaçlarınızı ayrıntılı olarak tartışmaktan memnuniyet duyarız.

Akustik asma tavan

Akustik alçıpan asma tavan gürültü iletimini azaltmanın en etkili yollarından biri, problemi kaynağında tavan ses yalıtımı ile işlemektir. Akustik tavan döşemeleri veya panellerin montajı, bir odanın ses geçirmezliği için hızlı, kolay ve ekonomik bir yoldur. Döşeme panelleri bu gereksinimi yerine getirmek için tasarlanmış ve yaratılmıştır ve akustik alçıpan panelleri sanat olarak zekice gizler. Yankı ve yankılanmaya bu mükemmel çözüm estetiğin yüksek önceliğe sahip olduğu alanlar için mükemmeldir. En başarılı tek başarımız, en yüksek akustik standart şartını entegre etme kabiliyetimizdir.

Birçok farklı delik deseni ile, delikli büyük boyutlu alçı paneller akustik tavanlar için neredeyse sonsuz tasarım olanakları sunar. Çözümlerimiz işlevsellik ve estetik arasında mükemmel bir denge kurar ve son teknoloji ürünü bir tavan sistemine en yüksek gereksinimleri karşılar. Yuvarlak ve kare deliklerin mükemmel kalitesi, tavanın kesin görünümünü garanti eder. Arka tarafa ya da açık tarafa yapıştırılmış akustik şerit mükemmel ses emilimi sağlar.

Akustik alçıpan asma tavan, metal tavan iskeleti üzerine monte edilen 12,5 mm Ebatlarında akustik alçı ile döşenen ve montaj kısmı kolay olan bir sistemdir. Akustik alçıpan sistemleri karolaj sistemde uygulanmaktadır. 60*60 akustik alçıpan kare delikli, yuvarlak delikli veya karışık delikli alçıpan tercihleri bulunmaktadır. Delikli alçıpan tavan ve duvar sistemleri, görsel olarak etkili ve işlevsel olan benzersiz akustik tasarım tavanları yaratır.

Akustik alçıpan asma tavan akustiği, çoklayıcılar, seminer salonları, eğitim odaları, konferans salonları, yönetici kabinleri, spor kompleksleri, kapalı yüzme havuzları,hastaneler, havaalanları, kayıt stüdyoları, fabrikalar, atölyeler, spor salonu gibi alanlarda kullanılmaktadır. Ayrıca akustik paneller, akustik köpük, akustik tavan karosu, akustik fayans akustik yalıtımı, akustik tedaviler, ev sinema akustiği, akustik tavan paneli, akustik köpük akustik tavan, akustik köpük yalıtımı ve akustik tedavi ev stüdyosu gibi çeşitli seçenekler sunuyoruz. Sunalan akustik alçı ürünler ses geçirmez, suya dayanıklı ve iyi bir sıkıştırma mukavemetine sahiptir.

Oda akustiği

Nüfusun büyük bir kısmının günün çoğunu kendi işyerinde geçirdiğini düşündüğünüzde, oda akustiğinin önemli bir rol oynadığını aşikâr hale gelir. İyi bir dengelenmiş oda akustiği, bir stres faktörü olarak gürültüyü azaltır, konsantrasyon ve üretkenliği artırır ve iyi hissetme duygusu yaratır.

Ses emilimi

Bir ses dalgası bir yüzeye çarptığında, enerjisinin bir kısmı yansıtılır. Diğer kısım emilir ve ısıya dönüştürülür. Enerji kaybı emilim olarak adlandırılır. Emilim katsayısı yansıyan ve emilen enerji arasındaki aranı açıklar. Sıfır faktörü toplam yansımaya karşılık gelirken, bir faktör toplam emilim anlamına gelir.

Neden Akustik Asma Tavan?

Dizaynı kullanıcının tercihine göre restore edilebilen akustik asma tavan. Estetik açıdan güzel bir görünüm sağlar. Rahatsızlık vermemesi açısından ses yankılanmasını akustik yapısı ile engeller Ve konforlu bir yapı sunar.
Temizlenmesi kolaydır silme yolu ile temizlenebilir.
Bakteri mikrop ve parazit barındırmaz. Akustik alçıpan asma tavan sizlere iyi bir dekor,
Sağlıklı ve akustik bir ortam vadediyor.
Stüdyolarınızda evinizde iş yeriniz de ve çalışma ofisiniz de bir devrim yaratın.
Toplantı odaları ve konferans salonların da tercih edilen
Akustik asma tavan sistemleri daha kaliteli bir ortamda dekorunuzu ve
Ses yalıtımına yardımcı olarak hayatınıza kolaylık ve uyum sağlar.


Akustik Asma Tavan Sistem Özellikleri

Akustik alçıpan asma tavanın birbirinden farklı delik bölümlerinin ve de arkasındaki akustik bölgenin yarattığı ses yutma özelliği gelişmiştir. Seçenek bol olduğundan şık ve estetik akustik asma tavanın yüzey seçenekleri çoktur. Alçı levhalar yangına ve suya dayanıklı oluşuyla, herhangi bir şekilde biçimlendirilerek rahatça temizlenen ve uzun ömürlü bir yapıya sahip olması sağlanır ve kullanıcının rahatlığı burada devreye girer.

Yapının hareketlerine uygun özellikte olduğundan depreme dayanıklı binalar için uygundur. Bu tavanlar esnek bir sistem olduğu için bina duvarlarının ve tavanlarının daralma ve genleşme durumlarına rahatça uyum gösterir. Bu nedenle çatlama olmaz. Bu çeşit tavanlarda aksesuar kullanımı en az durumdadır.

Akustik alçıpan, ticari ızgara tavanlarda akustik kontrol için üstün ses emilimi sağlayan vinil kaplı alçı levha karolardır. Adından da anlaşılacağı gibi, karoların akustik özellikleri, 7 mm'lik düzenli bir ızgara, panel alanının yaklaşık%10'una kadar tam derinlikte delikler ile elde edilir. Bu, uygun yalıtımla birleştirildiğinde, yankıları ve yankılanmayı azaltmak için orta düzeyde bir ses emilimi sağlar. 60x60 akustik asma tavan kenarları, açıkta ızgara tavan sistemlerine uyacak şekilde kare şeklinde kesilmiştir.

 • Ürün Seçenekleri

60x60 akustik asma tavan, yaygın olarak maruz kalan ızgara sistemlerine uyacak şekilde kare kenarlı, 9 mmkalınlığında ve 600 mm x 600 mm fayans olarak mevcuttur.

 • Tipik uygulamalar

Yoğun trafik alanları
Restoranlar
Kitaplıklar ve Galeriler

 • Akustik alçıpan uygulama

Delikli akustik alçıpan, akustik alçıpan asma tavan uygulaması kurulumuyla ilgili yardım için Akustik alçıpan asma tavan uygulama hizmetleri ile alakalı firmamızdan destek alabilirsiniz.

Delikli paneller- ses emilimi sayesinde artırılmış akustik konfor

Delikli akustik alçıpan, akustik konforu artırmak için tasarlanmıştır. Paneller sesi emer ve yankılanmanın neden olduğu gürültü seviyesini azaltır. Aynı zamanda çok estetiktir, çok fazla tasarım özgürlüğü sağlar ve montajı kolaydır.

Perfore alçı levhalar her tür binada kullanılır ve burada daha iyi bir yaşam kalitesi sağlar. Okullara, ofislere ve kamu binalarına, aynı zamanda alışveriş merkezlerine, restoranlara, resepsiyon salonlarına ve hatta hastanelere kurulurlar.

SES YUTMA- DELİKLİ AKUSTİK ALÇIPAN NASIL ÇALIŞIR?

Akustik alçı paneli, AB sınıflandırmasına göre "aşırı ses yutma sınıfı" da dahil olmak üzere çok sayıda ses emilimi sunar. Perforasyon, ses emilimine katkıda bulunur- bir rezonans gövdesi gibi davranır, böylece ses içeri girdiğinde enerji kaybeder. Panel ne kadar fazla delinirse ses emilimi o kadar fazla olur. Alçı levha, endüstriyel olarak nispeten kolay bir şekilde delinebilir, bu nedenle çok sayıda olası delik modeli (boyut, şekil, vb.) Vardır.

DELİKLİ ALÇIPAN LEVHA İLE TASARIM OLANAKLARI

Perfore paneller şüphesiz oda akustiğini iyileştirmenin ve aynı zamanda estetik bir yüzey oluşturmanın en iyi yoludur. Sen

 • Tek tip bir yüzey sunun
 • Yeni bir tasarım oluşturmak için deliksiz panellerle birleştirilebilir
 • Birçok perforasyon şeklinde mevcuttur
 • Tavanlarda, duvarlarda ve eğimli ve kavisli yüzeylerde de kullanılabilir.

Bu nedenle, mükemmel ses emilimi ile sınırsız tasarım seçenekleri sunarlar. Geniş delikli sac yelpazemiz hakkında daha fazla bilgi edinin. Ayrıca projenize özel bir tasarım geliştirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

DELİKLİ ALÇIPAN PANELLER BU ŞEKİLDE DÜZGÜN BİR ŞEKİLDE MONTE EDİLİR

Delikli akustik alçıpan montajı kolaydır- standart panellerle aynı araçlar ve beceriler gereklidir. Akustik performanslarını korumak için herhangi bir özel dekoratif işlem gerektirmezler, bu nedenle piyasada bulunan boyalarla boyanabilirler.


YAZAR: Dek-Mar İnşaat Taahhüt Mimarlık Tic. Ltd. Şti.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.