Alçıpan Müdahale Kapağı

Asma Tavan Müdahale Kapağı, Alçıpan Müdahale Kapağı 60x60

Alçıpan Müdahale Kapağı nedir?

Alçıpan müdahale kapağı, genel olarak, ulaşılması gereken yerlere (elektrik kablo ana bağlantılarının olduğu vb. yerlere) monte edilen müdahale kapaklarıdır. Bu müdahale kapakları az bir dokunuşla açılabilen ve üzerine seramik, boya ya da benzeri malzemelerin uygulanabilen malzemelerdir. Teknik olarak, bir müdahale kapağı, bir duvarın, tavanın veya zeminin arkasına yerleştirilen veya yerleştirilen demirbaşlara, kanallara, vanalara, panolara, borulara, tellere, kasalara ve diğer her şeye erişmenizi sağlayan bir paneldir.

Alçıpan Müdahale kapağı Uygulama Yerleri

Alçıpan müdahale kapakları, gerektiğinde ulaşılabilecek yerlere monte edilir. Örnek olarak verecek olursak, tavan içerisinde vana ya da elektrik ana kumandaları bulunan yerlere, banyolardaki bulunan vanaların bulunduğu bölgelere vb. Alçıpan Müdahale Kapağı kullanım alanları; Alçıpan müdahale kapağı, ihtiyaç halinde müdahale edebilecek yerlere takılır. Mesela, banyolarda, yemekhanede, salonlarda yada herhangi bir odada tavan içerisindeki istenilen tesisat bölgesine ulaşmak için asma tavan ve bölme duvar için uygun noktalara konulabilir.

Revizyon Müdahale kapağı çeşitleri

 • Akustik özellikli revizyon müdahale kapağı
 • Üstten Oturtmalı revizyon müdahale kapağı
 • Switchli Dokunmatik revizyon müdahale kapağı
 • Yangına dayanıklı revizyon müdahale kapağı
 • Petekli revizyon müdahale kapağı
 • Neme dayanıklı alçıpan müdahale kapağı
 • Metal müdahale kapağı
 • Alüminyum müdahale kapağı
 • Düz saç müdahale kapağı

Alçıpan Müdahale Kapağı- özellikle gereksinimleriniz için kontrol kapakları

Alçıpan müdahale kapağı sayısız versiyonundan projenize uygun varyantı seçin. Özel veya ticari kullanım için olsun, iç veya dış mekân kullanımı için tam olarak doğru sürümü bulacaksınız!

Düzgün işlenmiş alüminyum çerçeve, alçıpan müdahale kapağının tam olarak duvara veya tavana monte edilmesini sağlar. Teslimat sırasın da ürünler kolaylaştırır. Alçıpan müdahale kapağı alüminyum kapak kapağına (12,5 mm alçıpan ek parça) gönyeli ebatlınmış beyaz ve yeşil alçıpan panel monte edilmiştir.

Alüminyum Çerçeveli Alçıpan Müdahale Kapağı

Kullanılan yeşil alçıpan kalıcı nemli odalarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bunlara örneğin banyo, duş ve tuvalet odaları dahildir. Daha iyi farklılaşma ve net tanımlama için, bu yeşil alçıpan plakalar yeşil renklidir. Montaj yapılan yeşil alçıpan sayesinde, alçıpan neme çok daha dayanıklıdır ve gücünü kaybetmez.

Alçıpan Müdahale Kapağı Montaj

Alçıpan müdahale kapakları için genellikle alüminyum veya galvanizli çelik yeterlidir ve kaynaklanmış çerçeveleri genellikle duvar içine, genellikle alçıpan seçeneği ile monte edilir. İlk yapım sırasında bu işlemi tamamlamak çok daha kolay, çünkü hayati ekipmanın nerede olduğunu zaten biliyorsunuz.

Araçlar ve Malzemeler

 • Alçıpan testere
 • Kalem
 • Ölçüm bandı
 • İnşaat yapıştırıcı
 • Vidalar
 • Çiviler
 • Matkap
 • Boya, astar veya koruyucu sır (gerekirse)

Hazırlık

 1. Sıhhi tesisat borularınızı ve elektrik tesisatınızı kurduktan sonra, zeminden sigorta kutusuna, vanaya veya erişmeniz gereken borulara olan mesafeyi ölçün. Daha sonra duvarın kenarlarına ve tavana olan mesafeyi ölçün. Bunları yaz.
 2. Alçıpanızı takmayı bitirin.

Adımlar

 1. Borunun veya telin hemen önünde küçük bir açıklık kesin. Konumu doğru olduğundan emin ol.
 2. Kapı çerçevesini açıklığa kadar tutun ve önceden delinmiş deliklerinin her birini doldurmak veya çevreyi çizmek için bir kalem kullanın.
 3. Alçıpanın delikler arasında çıkarılması için bir testereyi kullanın, ardından çerçeveyle kıyaslarken boyutu yavaşça genişletin.
 4. Yapı yapışkanını çerçevenin arkasına uygulayın veya yerine sabitlemek için vidaları kullanın.
 5. Kapı panelini kurmak için üreticinin talimatlarına uyunuz.

İpuçları ve Zorluklar

 • Enerji kaybını ve nem oluşumunu önlemek için çerçevenin çevresini kapatmayı unutmayın. Hava sıyırma, yalıtım ve hatta köpük levhalar ikisi arasında sıkışabilir ve duvar veya kapı biraz zaman içinde genişler veya daralırsa, bu contalar tekrar kontrol edilmeli ve gerekirse değiştirilmelidir.
 • Çerçeveden biraz daha küçük olan bir delikle başlayın.

Tavan Müdahale Kapakları

Kapaklara veya geleneksel kapılara benzeyen tavan kapılarının aksine, tavana müdahale kapakları aslında tavanın içine girintili çerçevelere veya karolara uyan panellerdir. Kurulum işleminiz müdahale kapağının işlevine bağlı olacaktır.

Tavandaki kanallara erişim sağlıyorsa, neme dayanıklı malzemelere özellikle dikkat etmeli ve havalandırma deliklerinin temiz ve açık olduğundan emin olmalısınız. Bir çatı sistemi veya güverteye çıkarsa, önceden açıklığı hazırlamanız ve daha sonra contayı ve yalıtımı yakından incelemeniz gerekecektir.

Araçlar ve Malzemeler

Bant ölçer

Yerel bina kodları

Joist askıları

Kalem

Koruma gözlüğü

Matkap

Vidalar

Testere

Merdiven

Erişim kapısı ve beraberinde gelen tüm materyaller

Hazırlık

Alçıpan müdahale kapaklarının tam yerini ve malzeme gereksinimlerini belirlemesi gereken yerel bina kodlarına bakınız. Ayrıca açılışın ne kadar büyük olması gerektiğini de söylerler.

Kod gereksinimlerini karşılayan bir yer seçin ve tavan armatürlerine kolay erişim sağlar. Klima ünitesine, hoparlör sistem kablolarına, yangın emniyeti sprinklerlerine ve zaman zaman bakım gerektirecek diğer tavan kurulumlarına yakın olmalıdır. Bununla birlikte, açılış, bu kurulumları işlevsel kılan telleri veya destek sistemini asla kesmemeli veya bunlardan ödün vermemelidir.

Yere yerden kolayca erişilebildiğinden emin olun. Birden fazla konum seçeneğiniz varsa, doğrudan yüksek trafiğe sahip bir alanın üzerinde olmayan birini seçin. Tavandaki kirişleri bulun ve panel ile kesmeyi planladığınız deliğin kenarları arasındaki mesafeyi ölçün. Güvenlik gözlüklerini giy.

Kurulum adımları

Panel açıklığının çevresini işaretlemek için kaleminizi ve düz bir yüzeyi kullanın. Çerçevenin boyutlarını, kapının kendisi yerine eşleştirin.

Bir paneli basitçe kaldıramazsanız, çizdiğiniz çizgiler boyunca tavan sıvalı boyunca gördüm.

Çerçeveyi yerine yerleştirin ve vidaları mevcut her delikten yerine vidalayın.

Kapınız görünür bir çerçeveden ziyade bir metal çıta gerektiriyorsa, hala sıvada girintili bir boşluk olmalıdır. Çıtayı yerine sabitledikten sonra, onu gizlemek için sıva geri kalanını ekleyin ve yerinde tutun.

Menteşeleri yerine vidalayarak kapağın kendisini takın, daha sonra mandal mekanizmasını ve hareket aralığını tekrar kontrol edin.

İpuçları ve Zorluklar

Tavanınız zaten ateşlemeli ise, kullandığınız vidaların ve yalıtımın, orijinal oranını korumak için gerekli standartları ihlal etmediğinden emin olmanız gerekir. Sağlam kalması için tasarlanmış bir yüzeye delik açtığınız için, çerçeve ve tavan arasında boşluk olmadığından emin olun ve yanıcı olmayan vidaları kullanın.

Güvenlik ve Koruma için Erişim Kapıları

İhtiyaçlarınız için doğru erişim kapısını seçtiğinizde ve doğru bir şekilde monte ettiğinizde, uzun yıllar boyunca binalarınız için bir güvenlik ve koruma unsuru olacaktır. Bir erişim kapısının nasıl takılacağı ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, Dek-Mar İnşaat Dekorasyon uzmanları size yardımcı olmaktan mutluluk duyarlar.

Alçıpan Müdahale Kapağı, Menteşeli Müdahale Kapağı, Switchli Müdahale Kapak, dokunmatik müdahale kapağı, Revizyon Müdahale Kapağı, Metal Müdahale Kapağı, Petek Müdahale Kapağı, Alçıpan müdahale kapağı fiyatları, Acil Müdahale Kapağı, Knauf Müdahale Kapağı, Alçıpan Müdahale Kapağı Ölçüleri, Asma Tavan Müdahale Kapağı Fiyatı, Alüminyum Müdahale Kapağı, Müdahale Kapağı Fiyat, ulaşım kapağı, asma tavan müdahale kapağı

Hizmetimizi kullanın!

Ürünlerimiz, ısmarlama ürünler veya sipariş süreci hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen uzmanlarımızla iletişime geçin. Size tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyarız!

© 2021, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.