Alçıpan Müdahale Kapağı

Asma Tavan Müdahale Kapağı

Alçıpan Müdahale Kapağı nedir?

Alçıpan müdahale kapağı, genel olarak, ulaşılması gereken yerlere (elektrik kablo ana bağlantılarının olduğu vb. yerlere) monte edilen müdahale kapaklarıdır. Bu müdahale kapakları az bir dokunuşla açılabilen ve üzerine seramik, boya ya da benzeri malzemelerin uygulanabilen malzemelerdir. Teknik olarak, bir müdahale kapağı, bir duvarın, tavanın veya zeminin arkasına yerleştirilen veya yerleştirilen demirbaşlara, kanallara, vanalara, panolara, borulara, tellere, kasalara ve diğer her şeye erişmenizi sağlayan bir paneldir.

Alçıpan Müdahale kapağı Uygulama Yerleri

Alçıpan müdahale kapakları, gerektiğinde ulaşılabilecek yerlere monte edilir. Örnek olarak verecek olursak, tavan içerisinde vana ya da elektrik ana kumandaları bulunan yerlere, banyolardaki bulunan vanaların bulunduğu bölgelere vb. Alçıpan Müdahale Kapağı kullanım alanları; Alçıpan müdahale kapağı, ihtiyaç halinde müdahale edebilecek yerlere takılır. Mesela, banyolarda, yemekhanede, salonlarda yada herhangi bir odada tavan içerisindeki istenilen tesisat bölgesine ulaşmak için asma tavan ve bölme duvar için uygun noktalara konulabilir.

Revizyon Müdahale kapağı çeşitleri

 • Akustik özellikli revizyon müdahale kapağı
 • Üstten Oturtmalı revizyon müdahale kapağı
 • Switchli Dokunmatik revizyon müdahale kapağı
 • Yangına dayanıklı revizyon müdahale kapağı
 • Petekli revizyon müdahale kapağı
 • Neme dayanıklı alçıpan müdahale kapağı
 • Metal müdahale kapağı
 • Alüminyum müdahale kapağı
 • Düz saç müdahale kapağı

Alçıpan Müdahale Kapağı özellikle gereksinimleriniz için kontrol kapakları

Alçıpan müdahale kapağı sayısız versiyonundan projenize uygun varyantı seçin. Özel veya ticari kullanım için olsun, iç veya dış mekân kullanımı için tam olarak doğru sürümü bulacaksınız!

Düzgün işlenmiş alüminyum çerçeve, alçıpan müdahale kapağının tam olarak duvara veya tavana monte edilmesini sağlar. Teslimat sırasın da ürünler kolaylaştırır. Alçıpan müdahale kapağı alüminyum kapak kapağına (12,5 mm alçıpan ek parça) gönyeli ebatlınmış beyaz ve yeşil alçıpan panel monte edilmiştir.

Alüminyum Çerçeveli Alçıpan Müdahale Kapağı

Kullanılan yeşil alçıpan kalıcı nemli odalarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır. Bunlara örneğin banyo, duş ve tuvalet odaları dahildir. Daha iyi farklılaşma ve net tanımlama için, bu yeşil alçıpan plakalar yeşil renklidir. Montaj yapılan yeşil alçıpan sayesinde, alçıpan neme çok daha dayanıklıdır ve gücünü kaybetmez.

Alçıpan Müdahale Kapağı Montaj

Alçıpan müdahale kapakları için genellikle alüminyum veya galvanizli çelik yeterlidir ve kaynaklanmış çerçeveleri genellikle duvar içine, genellikle alçıpan seçeneği ile monte edilir. İlk yapım sırasında bu işlemi tamamlamak çok daha kolay, çünkü hayati ekipmanın nerede olduğunu zaten biliyorsunuz.

Araçlar ve Malzemeler

 • Alçıpan testere
 • Kalem
 • Ölçüm bandı
 • İnşaat yapıştırıcı
 • Vidalar
 • Çiviler
 • Matkap
 • Boya, astar veya koruyucu sır (gerekirse)

Hazırlık

 1. Sıhhi tesisat borularınızı ve elektrik tesisatınızı kurduktan sonra, zeminden sigorta kutusuna, vanaya veya erişmeniz gereken borulara olan mesafeyi ölçün. Daha sonra duvarın kenarlarına ve tavana olan mesafeyi ölçün. Bunları yaz.
 2. Alçıpanızı takmayı bitirin.

Adımlar

 1. Borunun veya telin hemen önünde küçük bir açıklık kesin. Konumu doğru olduğundan emin ol.
 2. Kapı çerçevesini açıklığa kadar tutun ve önceden delinmiş deliklerinin her birini doldurmak veya çevreyi çizmek için bir kalem kullanın.
 3. Alçıpanın delikler arasında çıkarılması için bir testereyi kullanın, ardından çerçeveyle kıyaslarken boyutu yavaşça genişletin.
 4. Yapı yapışkanını çerçevenin arkasına uygulayın veya yerine sabitlemek için vidaları kullanın.
 5. Kapı panelini kurmak için üreticinin talimatlarına uyunuz.

İpuçları ve Zorluklar

 • Enerji kaybını ve nem oluşumunu önlemek için çerçevenin çevresini kapatmayı unutmayın. Hava sıyırma, yalıtım ve hatta köpük levhalar ikisi arasında sıkışabilir ve duvar veya kapı biraz zaman içinde genişler veya daralırsa, bu contalar tekrar kontrol edilmeli ve gerekirse değiştirilmelidir.
 • Çerçeveden biraz daha küçük olan bir delikle başlayın.

Tavan Müdahale Kapakları

Kapaklara veya geleneksel kapılara benzeyen tavan kapılarının aksine, tavana müdahale kapakları aslında tavanın içine girintili çerçevelere veya karolara uyan panellerdir. Kurulum işleminiz müdahale kapağının işlevine bağlı olacaktır.

Tavandaki kanallara erişim sağlıyorsa, neme dayanıklı malzemelere özellikle dikkat etmeli ve havalandırma deliklerinin temiz ve açık olduğundan emin olmalısınız. Bir çatı sistemi veya güverteye çıkarsa, önceden açıklığı hazırlamanız ve daha sonra contayı ve yalıtımı yakından incelemeniz gerekecektir.

Araçlar ve Malzemeler

Bant ölçer

Yerel bina kodları

Joist askıları

Kalem

Koruma gözlüğü

Matkap

Vidalar

Testere

Merdiven

Erişim kapısı ve beraberinde gelen tüm materyaller

Hazırlık

Alçıpan müdahale kapaklarının tam yerini ve malzeme gereksinimlerini belirlemesi gereken yerel bina kodlarına bakınız. Ayrıca açılışın ne kadar büyük olması gerektiğini de söylerler.

Kod gereksinimlerini karşılayan bir yer seçin ve tavan armatürlerine kolay erişim sağlar. Klima ünitesine, hoparlör sistem kablolarına, yangın emniyeti sprinklerlerine ve zaman zaman bakım gerektirecek diğer tavan kurulumlarına yakın olmalıdır. Bununla birlikte, açılış, bu kurulumları işlevsel kılan telleri veya destek sistemini asla kesmemeli veya bunlardan ödün vermemelidir.

Yere yerden kolayca erişilebildiğinden emin olun. Birden fazla konum seçeneğiniz varsa, doğrudan yüksek trafiğe sahip bir alanın üzerinde olmayan birini seçin. Tavandaki kirişleri bulun ve panel ile kesmeyi planladığınız deliğin kenarları arasındaki mesafeyi ölçün. Güvenlik gözlüklerini giy.

Kurulum adımları

Panel açıklığının çevresini işaretlemek için kaleminizi ve düz bir yüzeyi kullanın. Çerçevenin boyutlarını, kapının kendisi yerine eşleştirin.

Bir paneli basitçe kaldıramazsanız, çizdiğiniz çizgiler boyunca tavan sıvalı boyunca gördüm.

Çerçeveyi yerine yerleştirin ve vidaları mevcut her delikten yerine vidalayın.

Kapınız görünür bir çerçeveden ziyade bir metal çıta gerektiriyorsa, hala sıvada girintili bir boşluk olmalıdır. Çıtayı yerine sabitledikten sonra, onu gizlemek için sıva geri kalanını ekleyin ve yerinde tutun.

Menteşeleri yerine vidalayarak kapağın kendisini takın, daha sonra mandal mekanizmasını ve hareket aralığını tekrar kontrol edin.

İpuçları ve Zorluklar

Tavanınız zaten ateşlemeli ise, kullandığınız vidaların ve yalıtımın, orijinal oranını korumak için gerekli standartları ihlal etmediğinden emin olmanız gerekir. Sağlam kalması için tasarlanmış bir yüzeye delik açtığınız için, çerçeve ve tavan arasında boşluk olmadığından emin olun ve yanıcı olmayan vidaları kullanın.

Güvenlik ve Koruma için Erişim Kapıları

İhtiyaçlarınız için doğru erişim kapısını seçtiğinizde ve doğru bir şekilde monte ettiğinizde, uzun yıllar boyunca binalarınız için bir güvenlik ve koruma unsuru olacaktır. Bir erişim kapısının nasıl takılacağı ile ilgili herhangi bir sorunuz varsa, Dek-Mar İnşaat Dekorasyon uzmanları size yardımcı olmaktan mutluluk duyarlar.

Alçıpan Müdahale Kapağı, Menteşeli Müdahale Kapağı, Switchli Müdahale Kapak, dokunmatik müdahale kapağı, Revizyon Müdahale Kapağı, Metal Müdahale Kapağı, Petek Müdahale Kapağı, Alçıpan müdahale kapağı fiyatları, Acil Müdahale Kapağı, Knauf Müdahale Kapağı, Alçıpan Müdahale Kapağı Ölçüleri, Asma Tavan Müdahale Kapağı Fiyatı, Alüminyum Müdahale Kapağı, Müdahale Kapağı Fiyat, ulaşım kapağı, asma tavan müdahale kapağı

Alçıpan müdahale kapağı ölçüleri

Standart müdahale kapağı ölçüleri

20x20 müdahale kapağı

25x25 müdahale kapağı

30x30 müdahale kapağı

30x40 müdahale kapağı

30x50 müdahale kapağı

30x60 müdahale kapağı

30x70 müdahale kapağı

30x80 müdahale kapağı

30x90 müdahale kapağı

30x100 müdahale kapağı

30x110 müdahale kapağı

30x120 müdahale kapağı

40x40 müdahale kapağı

40x50 müdahale kapağı

40x60 müdahale kapağı

40x70 müdahale kapağı

40x80 müdahale kapağı

40x90 müdahale kapağı

40x100 müdahale kapağı

40x110 müdahale kapağı

40x120 müdahale kapağı

50x50 müdahale kapağı

50x60 müdahale kapağı

50x70 müdahale kapağı

50x80 müdahale kapağı

50x90 müdahale kapağı

50x100 müdahale kapağı

50x110 müdahale kapağı

50x120 müdahale kapağı

60x60 müdahale kapağı

60x70 müdahale kapağı

60x80 müdahale kapağı

60x90 müdahale kapağı

60x100 müdahale kapağı

60x110 müdahale kapağı

60x120 müdahale kapağı

Dek-Mar İnşaat Taahhüt Mimarlık Tic. Ltd Alçıpan müdahale kapağı ve Panelleri, çok çeşitli ticari, endüstriyel, kurumsal ve konut uygulamaları için duvar ve tavanlardaki kritik alanlara verimli ve güvenli servis erişimi sağlamak için tasarlanmıştır. Alçıpanın içine gömme panel tasarımı sunan modellerle, alçıpan erişim kapakları, kapı ve duvar ile estetik açıdan hoş bir bitişin istendiği yerler için mükemmel bir seçimdir. Hem yeni hem de yenilenmiş bina projeleri için mükemmel olan alçıpan ve alçıpan müdahale kapağı mekanik, elektrik, sıhhi tesisat ve diğer bina sistemlerine kolay erişim sağlar. Dek-Mar İnşaat alçıpan müdahale kapağı, duvar ve tavan uygulamaları için mükemmeldir. Alçıpan müdahale kapağı, oteller, okullar, hastaneler, apartmanlar gibi bir alçıpan erişim panelinin gerekli olduğu herhangi bir ortamda ve bir alçıpan erişim panelinin gerekli olduğu diğer birçok uygulamada kullanılabilir.Alçıpan

Müdahale Kapağı Uygulamaları

Dek-Mar inşaat, yangına dayanıklı alçıpan müdahale kapağı, gizli pervaz asma tavan müdahale kapağı ve sıva altı metal alçıpan müdahale kapağı temin edilebilen çok çeşitli alçıpan müdahale kapakları sahiptir. Dek-Mar İnşaat, gururla Türkiye'de üretilen, sektördeki en iyi alçıpan erişim paneline sahip olmasıyla bilinir. Dek-Mar, yangına dayanıklı alçıpan müdahale kapağı, gömme alçıpan erişim panellerinden ve sıva altı metal alçıpan erişim panellerinden temin edilebilen çok çeşitli alçıpan erişim panellerine sahiptir.

Dek-Mar, gururla Türkiye'de üretilen, sektördeki en iyi alçıpan müdahale kapaklarına tedarikçi sahip olmasıyla bilinir. Dek-Mar, yangına dayanıklı alçıpan müdahale kapaklarından, gömme asma tavan müdahale kapağı ve sıva altı metal müdahale kapağı temin edilebilen çok çeşitli alçıpan müdahale kapağına sahiptir. Dek-Mar İnşaat, gururla Türkiye'de üretilen, sektördeki en iyi alçıpan müdahale kapağı sahip olmasıyla bilinir.

Müdahale Kapağı Ölçüleri ve Seçenekleri

Dek-Mar İnşaat Taahhüt Mimarlık Tic. Ltd, Alçıpan / asma tavan müdahale kapağı ve Panelleri, talep üzerine özel boyutlar ve modifikasyonlarla ortak çerçeve boyutlarına uyacak şekilde tasarlanmış çok çeşitli boyutlarda mevcuttur. Ayrıca önceden kurulmuş alçı levhalar, kilitler, hava koşullarına dayanıklı contalar, yüzey seçenekleri ve özel renkli boyalar gibi birçok ek özellik sunuyoruz.

Dek-Mar, çok çeşit acil müdahale kapağı ve alçıpan müdahale kapağı ölçüleri sunmaktadır. Boyutlar 20x20, 30x30, 40x40, 50x50 ve hatta özel boyutları içerir. Dek-Mar İnşaat Taahhüt Mimarlık Tic. Ltd, çeşitli özel boyut ve seçeneklerde duvarlar veya tavanlar için çeşitli alçıpan kapak yapabilir. Dek-Mar İnşaat, müdahale kapağı alçıpan boyutunu mevcut renk kaplamalarından boyutlara kadar özelleştirebilir. Mevcut tüm alçıpan erişim panelleriniz için DEK-MAR'ı seçin. Dek-Mar revizyon müdahale kapakları çok çeşitli boyutlarda mevcuttur. Dek-mar inşaat alçıpan erişim kapakları neredeyse her boyutta veya şekilde özel olarak üretilebilir. Alçıpan erişim kapıları çeşitli özel renklerde olabilir; ancak, Dek-Mar'ın tüm revizyon müdahale kapağı beyaz toz boyalıdır. Metal müdahale kapağı anahtarlı kilitler popüler bir seçenektir. alçıpan menfez kapaklarının bir diğer popüler seçeneği toz geçirmeyen contadır. Dek-Mar, alçıpan müdahale kapakları, derecelendirilmemiş mevcuttur. Yangına dayanıklı alçıpan müdahale kapakları veya derecelendirilmemiş alçıpan erişim kapağı olsun, her tip alçıpan müdahale kapğakları özel ölçü ve seçeneklerde mevcuttur.

Alçıpan Müdahale Kapak Kalitesi

Dek-Mar, tavan müdahale kapaklarına getirdiğimiz farklılıklarla gurur duyuyor. Satış kalitesine olan bağlılığımız, bizi Türkiyenin en iyi erişim kapılarını ve panellerini talep eden inşaat şirketleri, mimarlar ve mühendislerin tercihi yapıyor. Dek-Mar'ı diğer tedarikçiler'den ayıran şeyin ne olduğunu gördüğünüzde, Dek-Mar farkını siz de takdir edecek ve talep edeceksiniz.

En İyi Alçıpan Tavan Müdahale Kapağı

Dek-Mar İnşaat Taahhüt Mimarlık Tic. Ltd, sektördeki en iyi asma tavan müdahale kapağı sunmaktadır. Dek-Mar, 20x20, 30x30 ve 40x40 gibi çeşitli boyutlarda asma tavan müdahale kapakları sunmaktadır! Dek-Mar, alüminyum müdahale kapağı, kare petek müdahale kapağı, metal müdahale kapağı, alçıpan müdahale kapağı veya alüminyum olarak mevcuttur. Müdahale kapağı alçıpan erişim panellerinin çoğu beyaz renktedir ve çevreye uyacak şekilde boyanabilir.

Hizmetimizi kullanın!

Ürünlerimiz, ısmarlama ürünler veya sipariş süreci hakkında herhangi bir sorunuz varsa, lütfen uzmanlarımızla iletişime geçin. Size tavsiyelerde bulunmaktan mutluluk duyarız!


YAZAR: Dek-Mar İnşaat Taahhüt Mimarlık Tic. Ltd. Şti.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.