Baffle Ahşap Asma Tavan

Baffle Ahşap Asma Tavan Nedir

Baffle ahşap asma tavan sistemi, taşıyıcıya kolayca sabitlenmelerini sağlayan önceden sabitlenmiş klipslere sahip ahşap panellerden oluşur. Tamamen benzersiz bir görünüm elde etmek için çeşitli panel genişlikleri birlikte sırayla birleştirilebilir. Sistemin kurulumu kolaydır ve plenuma erişim kolaylığı için tamamen demonte edilebilir. Baffle ahşap tavan sistemi, sahada tam olarak desteklenen ölçüye göre hazırlanmış bir çözümdür. Sistem, montaj süresini ve maliyetini önemli ölçüde azaltan şantiyede kesim ayarı gerektirmez. Panel ve aralık boyutu tamamen özelleştirilebilir olduğu için çok sayıda tasarım mümkündür.

Baffle Ahşap Asma Tavan Değişimi

Her biri kendine has özellikleri olan çok çeşitli ağaç türleri tanımlanabilir. Metal ağaç baskı tavanı beş farklı ağaç baskı tasarımında mevcuttur. Hem büyüklük hem de boşluktaki özgürlük nedeniyle bütçe ve tasarım esnekliği sağlanabilir. Ahşap türlerindeki, kaplamadaki veya bitimdeki değişikliklerle çarpıcı farklılıklar yaratılabilir.

Doğrusal Baffle Ahşap Asma Tavanlarda Akustik

Baffle Ahşap Asma Tavanlar, ilave akustik pedlerle veya bunlar olmadan yüksek akustik performans sunar. Panel genişliği ve boşluğu ile oynamak farklı atmosferler ve ortamlar için gerekli akustik performansı sağlayabilir. Paneller bir seçenek olarak da delinebilir.

Akustik Neden Önemlidir?

Bir ofis, okul ya da kamu binasındaki akustik konfor, düşük akustik performansın sağlığı, iletişimi, güvenliği, üretkenliği ve öğrenmeyi etkileyebileceğinden refahımıza katkıda bulunur. Doğrusal baffle ahşap tavan ürünleri yüksek performanslı akustik tavan ürünleri, olağanüstü akustik performans, konfor ve estetik açıdan hoş bir ortam sağlamak için en iyi çözümdür.

Ahşap Türleri ve Bitiş

Masif ağacımız, her biri kendine has özelliklere sahip 20 farklı türü aşıyor. Ahşabı neme, toza ve kire karşı korumak için daha sonra standart olarak yüksek kaliteli vernikle bitirilirler. Diğer ahşap türleri istek üzerine temin edilebilir. Standart şeffaf verniğin yanı sıra, çok çeşitli lekeler ve renkler de mevcuttur. Bu yüzey ahşaba hoş bir dokunuş katabilir. Kaplama sistemlerimiz ideal ortamı ve hissi yaratmak için 40 kaplamayı aşar. Bu paneller daha sonra saydam bir lake ile sağlanır, ancak özel bir görünüm gerekirse, özel vernikler, boyama veya boyalar da mümkündür. İsteğe bağlı olarak, sayfaların kaydırılması veya eşleştirilmesi de mümkündür. Kaplamaların nasıl eşleştirildiğine bağlı olarak, önemli bir tasarım oluşturulur. Metal Ağaç Kaplama tavanlar, Çam, Sedir, Meşe olarak standart olarak sunulmaktadır. Talep üzerine projeler için özel yüzeyler ve renkler temin edilebilir.

İç Ahşap Tavanlar

Dek-mar, iç ahşap tavan yelpazesi, rakipsiz ahşap kaplama yelpazesi ve tavan projenize nefes kesecek bir son kat üretecek doğal tonlar sunar. Bütün ahşap yüzeylerin kendi özelliklerine sahiptir. Bu benzersizlik, tasarımcıya herhangi bir tavan boşluğuna çarpıcı bir tasarım yaratma fırsatı verir.

Baffle Ahşap Asma Tavan Çeşitleri

İç mekan ahşap tavanımız, çarpıcı ve sıcak bir görünüm oluşturmak için çeşitli tonlarda şekil ve boyutlarda ahşap kullanılarak oluşturulmuştur. Çeşitli sağlam ve kaplama ahşaplar mevcut olduğunda, her ortama gerçek bir vay faktörü veren bir mimari şaheser oluşturabiliriz.

Ahşap Tavanlarda Akustik

Dek-mar inşaat olarak akustiğin önemini anlıyoruz. Bu nedenle, tüm iç tavanlarımızın tavanın genel estetiğini bozmadan, mümkün olan en iyi akustik performansı sunmak için yaratılmış olmasının nedeni budur. Bir ofis, okul ya da kamu binasındaki akustik konfor, düşük akustik performansın sağlığı, iletişimi, güvenliği, üretkenliği ve öğrenmeyi etkileyebileceğinden refahımıza katkıda bulunur.

Yangın Koruması

Ahşap tavanlarımızı doğru yangına dayanıklı kaplama ile doğru şekilde emprenye ederek, B-s1, d0 yangın sınıflandırmalarına (EN13501-1) bir reaksiyon sağlayabiliriz

AHŞAP TAVANLARI

Baffle ahşap asma tavan, mevcut tavan ve duvar yüzeyleri optimum ses emilimi için yetersiz olduğunda, daha iyi akustik özellikli bir oda sağlamak için etkili bir çözümdür. Ses emici, dikdörtgen paneller tavandan dikey olarak asılır ve her iki tarafta ses emicidir, bir odadaki gürültü seviyesini düşürür ve akustiği iyileştirir. Sıra dışı, ağırlıksız bir görünüm için, neredeyse hiç görülmeyen paslanmaz çelik kablolar kullanılarak perdeler sabitlenebilir.

Modern mimari, cam, çelik ve beton gibi zorlayıcı malzemeler kullanır, genellikle bu, rahat bir akustik ortam sağlamak için gerekli olan akustik emilim için sınırlı bir alan olduğu anlamına gelir.
Bir bölme sistemi sesi absorbe etmek ve oda akustiğini sürdürülebilir kılmak için çok iyi bir fırsat sunar. Binaların müteakip akustik optimizasyonu genellikle çok karmaşıktır. Odayı kabul edilebilir bir yankılanma zamanında ayarlamak için her zaman asma tavan takmak mümkün değildir. Bölme çözümlerimiz hızlı ve kolay bir şekilde yeniden donatılabilir ve en yüksek tasarım taleplerine bile ek olarak birçok mimari tasarım seçeneği sunar.

Baffle Ahşap Asma Tavan Sarkıt Asma Tavan Tipi olarak Lineer paneller tavanı örtü gibi örtmesine karşılık olarak takılıp sökülmesi ve tavan arasına müdahale gerektiğinde kolaylık sağlamaktadır.

Baffle Ahşap Asma Tavan Sistemleri günümüzde;

  • Alışveriş Merkezlerinde
  • Plazalarda
  • Hastahaneler'de
  • Akaryakıt İstasyonlarında
  • Otellerde
  • Sanayii ve İş merkezlerinde
  • Konferans Salonlarında
  • Toplantı Salonlarında
  • Stüdyolarda

Baffle Ahşap Asma Tavan sistemi Tercih edilmektedir.

Ahşap Desenli Alüminyum Çeşitleri de mevcut olan Lineer Asma Tavan Sistemleri ;
-Silinebilme yöntemi ile temizlenebilir,
-Steril ve Anti bakteriyeldir, Mikrop ve Parazit Barındırmaz,
-Sağlığınıza Zarar Teşkil etmez.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.