Baffle Metal Asma Tavan

Baffle Tavan

Müşterilerimize, yankılanma süresini azaltmanın ve herhangi bir ortamdaki tavandaki ses yansımalarını ortadan kaldırmanın uygun maliyetli bir yolu olan Baffle Tavan Sistemi'ni sunuyoruz, bu da genel akustikte önemli gelişmeler sağlar. Baffle Tavan Sistemimiz, optimum dağıtım ve görünüm için sıralara, yumurta kasalarına veya diğer desenlere monte edilebilir. Her alanı tedavi etmek için çeşitli Tavan Baffle'ları sunuyoruz ve endüstriyel, ticari ve kurumsal uygulamalar için uygundur. Bölme Tavan paketi tavan boşluğunda açıldığında, alanı doldurmak için genişler ve kendi sıkıştırması altında yerinde tutulur.

Baffe Tavan Sistemi, odadan odaya ses iletimini azaltmak için asma tavan boşluklarında bölme duvarlarının üstünde kullanılmak üzere özel olarak tasarlanmıştır. Tüm Gürültü Kontrolü akustik Baffle Tavan Sistemleri, herhangi bir geniş alandaki yankılanma sorunlarını çözmek için en iyisidir. Buna ek olarak, müşterinin özel gereksinimlerini karşılayan çeşitli boyutlarda, boyutlarda ve doğal ve boyalı renklerde endüstriyel akustik perdelerin kullanılabilirliği ile müşteriler rahatlar. Müşteriler bizden bu Baffle Tavan Sistemi ürün yelpazesini en uygun fiyatlarla elde edebilirler.

Akustik Ses Yönlendirme veya asma baffle metal tavan olarak da bilinen Baffle Tavan, görünür tip bir tavan yapısıdır. Havadaki sesin gücünü (seviyesini) azaltan alüminyum, ahşap veya herhangi bir ses emici üründen yapılmış çeşitli desen ve kombinasyonlarda dikey olarak asılı doğrusal profiller kümesidir. Baffle tavanı, plenum alanına ve yukarıdaki beton tavana bir görünüm ve erişim sağlar.

Akustik Ses Baffle bir tür asma tavan sistemidir veya açılır tavan, geniş, sınırlı duvar alanına sahip alanlarda kullanım için mükemmel bir seçimdir ve tavan seviyesindeki hizmetlere sınırlı görsel ve fiziksel erişim gerektirebilir.

Neden Baffle Tavan?

Baffle Tavanlar, çağdaş ve çok fonksiyonel, yine de çok estetik olan farklı bir ortam üretir. Çeşitli kombinasyonların ve bölme tavan tasarımlarının bu açık tavan konstrüksiyonları, çıplak tavanın yaratıcı bir görüntüsüne izin verir. Akustik sorunları düzeltmek ve iç mekanlarda farklı bir stil ve tasarım elde etmek için uyarlanabilirler. Kurulumu hızlıdır ve tavan seviyesindeki hizmetlere tam erişim sağlar.

Baffle tavanlarındaki mevcut seçenekler çok pahalı ve esnek değildir. Biri farklı olmak istiyorsa, maliyet ve teslim süresi önemli ölçüde artar.

AÇIKLIKLARI DİKKAT ÇEKİCİDİR.

Baffle Tavanlar benzersiz oda ortamları yaratır. Bu açık tavan konstrüksiyonları çıplak tavanın görülmesini sağlar. Çıplak tavanlardaki akustik problemleri düzeltmek ve farklı bir tasarım efekti oluşturmak için uyarlama için idealdir. Doğrusal bölme sistemlerinin yanı sıra, dalga benzeri bölmeler tasarım varyantı olarak mevcuttur.

 • Serbestçe seçilebilen merkez mesafeleri ve bölme boyutları
 • Tasarım öğeleri olarak doğrusal ve dalgalı perdeler mevcuttur
 • Çıplak tavanlardaki akustik problemleri düzeltmek için uyarlama için de uygundur

Sert yüzeylerden ses yankılanmasını kontrol etmek için ideal olan bu baffle tavan, ticari ve endüstriyel alanlarda son derece kullanışlıdır.

Farklı boyut ve şekillerde yüksek performanslı akustik asılı perdeler çeşitliliği. Baffle Tavan, birçok farklı alan ve uygulama için yararlıdır. Baffle Tavan, en zorlu gürültü azaltma sorunlarını çözmek için performansı yüksek NRC Puanları ve para için değer ile birleştirir.

Tavana monte edilen baffle asma tavan panelleri, yankılanmayı ve gürültüyü azaltmak için en etkili yöntemlerden biridir, çünkü bölmenin her iki tarafı da odaya maruz kalmaktadır. İç ve dış mekan uygulamaları için birçok tip ve kaplama mevcuttur. Bu Baffle tavanları, 60 mikron toz boya ile farklı renk seçenekleriyle Galvanizli Demir ve Alüminyum olarak mevcuttur. Tüm ses bölmeleri, tavandan dikey veya yatay olarak asılmış asma sistemi ile donatılmıştır. Bu baffle panelleri hafiftir ve tavana ekstra yük eklemez.

Baffle tavan, basit tasarımı gerçekten şık ve modern bir tavan tasarımı oluşturmayı mümkün kılan evrensel tavan yapılarıdır. Baffle asma tavan oluşturulması, alüminyum panellerin aşamalı montajı ile ilişkili olduğundan, üreticiler tüketicilere geniş bir renk yelpazesinde hem delikli hem de deliksiz seçenekler sunabilmektedir. Her bir panelin dayanıklılığı, başlangıç ​​malzemelerinin yüksek kalitesi ve yüzeye ışığa dayanıklı emaye kaplamaların uygulanması ile sağlanır.

Baffle asma tavan detayı, montajı, daha sonra alüminyum panellerle doldurulan çerçevenin montajı ile başlar. Gelecekte, yerel onarım ihtiyacı varsa, tüm tavanı değiştirmek gerekli değildir- hasarlı panelleri çıkarmak ve yerine yenilerini takmak yeterli olacaktır.

Özel bir taşıyıcı sistemi, tavanı şaşırtıcı bir doğrulukla hizalamanıza izin verir, tüm eksikliklerini, iletişim ve kablolama öğelerini gizler. Bir tavan yapısı satın alırken, kit çerçeveyi, emaye alüminyum panelleri ve bağlantı elemanlarını monte etmek için tüm elemanları içerecektir. Panel çizgileri arasında kalan siyah boşluk ile lineer tavanlara özel bir çekicilik ve benzersizlik verilir. Geleneksel tarzdaki çözümlerle çok zıttır, böylece en modern odada bile "vay etkisi" yaratır.

Baffle tava montajı, talimatlara tam olarak uygun olarak yapılmalıdır. Hatların düzgünlüğünü korumak ve seviyeyi kontrol etmeyi unutmamak çok önemlidir. Tavan düzlemi mükemmel bir şekilde düz olmalıdır, aksi takdirde bazı paneller resmin genel bütünlüğünü ihlal ederek dışarı çıkabilir.

Alüminyum baffle asma tavan

Baffle asma tavan sistemi, herhangi bir alana benzersiz bir tasarım öğesi sunar ve tüm bir odaya kurulup kurulmadığına ya da bir aksan olarak işlev görüp görmediğine dair çarpıcı bir eklentidir. Hem stil hem de aralıklar özelleştirilebilir ve sistem dikey veya kavisli yüzeylere de monte edilebilir. Dek-mar Baffle metal tavan panelleri erişilebilirlik için kolayca kurulabilir ve kaldırılabilir.

Baffle asma tavanı, yüksek ses emilimi için uygulama ve tasarım açısından önemli olasılıklardır. Yüksek kaliteli ses emilimi sağlayan bir yıldız gibi parıldayan tavan, güçlendirici oda görünümünün cazibesine sahip metal tavan sisteminin ayrılmaz bir parçasıdır.

Kolay erişilebilen ve uygulama ve tasarımda önemli olanaklara sahip olan Baffle metal asma tavanı, mükemmel ses kontrol sistemine sahip olmak için mükemmel bir seçenektir. Yüksek emilim sağlayan diğer muadillerine üstünlük sağlayarak akustik pazarda özel bir yer edinmeyi başardı. Baffle kariyeri ve süspansiyon sistemi verimli çalışma için mükemmel bir destek sağlar. Verimlilik, kurumsal ofis, ulaşım bölümleri perakende alanlarına uygulanabilirliğini güçlendirir

Baffle asma tavan detayı | Baffle tavan ölçüleri

Hammadde -

Galvaniz Sac ve Alüminyum

Detay -

U Büküm - Özel Bükümler

Saç Kalınlık -

0,40mm, 0,50mm, 0,60mm- 1mm

Genişlik -

20mm-30mm-40mm-100mm

Yükseklik -

40mm- 200mm

Perforasyon -

0,90mm- 1,5mm -1,8mm- 2,5mm- 4,50mm Dairesel- 8mm Dairesel ve 4x4mm Kare

Kumaş -

Siyah Yerli / Yanmaz İthal Kumaş / Soundtex

Taşıyıcı Profil -

Tırnaklı (Hook-on Ana L Taşıyıcılı)

Renk -

RAL Seçenekleri ve Ahşap Görünümlü

Aks Aralığı -

40mm- 300mm

Baffle Standart Panel Ebatları – Aksları

 • Genişlik / Yükseklik: 20mm * 105mm
 • Aks Merkez: 80-100-120mm
 • Genişlik / Yükseklik: 30mm * 100mm
 • Aks Merkez: 90-100-130mm
 • Genişlik / Yükseklik: 40mm * 95mm
 • Aks Merkez: 100-120-140mm
 • Genişlik / Yükseklik: 50mm * 90mm
 • Aks Merkez: 100-130-150mm

Baffle Tavan Özellikleri ve Faydaları

 • • Panellerde cıvatalı açık bir tavan tasarımı sağlar.
 • Herhangi bir kapalı alana benzersiz bir görünüm
 • • Dikey ve kavisli yüzeylere monte edilebilir
 • • Panel aralığı ve uçları tavana ve duvar eğriliğine uyacak şekilde değiştirilebilir
 • • Cıvatalı dirsek, panelleri güvenli bir şekilde yerinde tutar ve kolayca çıkarılabilir
 • Erişilebilirliği
 • • Özel efekt elde etmek için çok çeşitli renkler ve ahşap tonları
 • • Tek tek değiştirilebilir paneller

Özellikler:

Yüksek ses seviyelerini kontrol etmek için asıl önem taşıyan Baffle Metal Asma Tavan, gelişmiş özelliklerinin kapsamlı desteği ile fonksiyonel hale getirilmiştir.

 • Kullanılan Malzeme: Galvaniz ve Alüminyum
 • Kalınlık: 0,50 mm ve 0,60 mm
 • Bitirir: Renk Kaplı Çelik ve Toz Boyalı ve Ön Kaplamalı Alüminyum ve Toz Boyalı

Aksesuarlar

U-şekilli baffle tavan düz yüzey etkisi, güzel ve kısa çizgiler, sınıf A2 yanmaz, güzel nem geçirmez ve kurulumu kolaydır. Zararlı gaz ve madde üretmez, insanlara zarar vermez. Deformasyon olmadan yıkamada solmaz. Baffle Tavanı görmek veya özel bir şekle kesmek kolaydır ve uygun şekilde korunur.

Baffle asma tavanlar hafif modüler panellerdir - tavanın altına dikey olarak yerleştirilmiş bölmeler. Mimarlar, iç mekanlardaki nesneler için bütünsel bir yüzeye ve inanılmaz bir ses emilimi, tasarım ve ekoloji kombinasyonuna sahip bölme tavanlar tasarlamaktan mutludurlar, en iyi pratik önerilerle çeşitli, yenilikçi ve dayanıklıdırlar.

Baffle tavanlar, güzel bir şekilde birleştirildiğinde, farklı yükseklik ve açılarda asıldığında görsel olarak ilgi uyandıracak birçok renk, boyut ve şekilde gelir. Farklı Baffle panel şekilleri: kare, dikdörtgen, üçgen, yamuk, delikli ve perforasyonsuz, odada akustik konfor elde etmeyi mümkün kılar.

Baffle asma tavanlar, yüksek ses yutma özelliklerinin olması gereken yerlerde kullanılır: geniş alanlar, havaalanları, tren istasyonları, okullar, üniversiteler için, ancak dar ve uzun koridorlar için de kullanılabilirler ve dengeli aydınlatma sağlamak için de kullanılırlar. Tüm tavan alanı boyunca akustik malzeme ile kurulumun imkânsız olduğu mimari çözüme göre, açık tavan tasarımına sahip nesneler için tek çözüm bölme tavanlardır; mühendislik iletişiminin tavanın altına yerleştirildiği yer.

Baffle tavanlar farklı malzemelerden yapılmıştır ve birçok tasarım çözümüne sahiptir: çeşitli tiplerde delikli metal paneller, ahşap lifli paneller, mineral tavanlar, birleşik paneller, taş yünü, ahşap, kaplamalı, çerçeveli ve çerçevesiz. Baffle panelleri çeşitli tip ve tiplerde perforasyonlu olarak mevcuttur: daireler, arka arkaya dikdörtgenler, daire şeklinde dikdörtgenler, kademeli, dalga şekilli dikdörtgenler , kareler, eşkenar dörtgenler, çeşitli boyutlarda ve düzenlemelerde. Baffle tavanlar tüm RAL renklerinde mevcuttur, paneller dikdörtgen veya dalga, açı veya özel şekil şeklinde farklı yükseklik ve şekillerde olabilir.

Baffle tavanlarda , çok az mekanik soğutma gereken ve fazla gürültünün giderildiği alt kısımları soğutmak için doğal çapraz havalandırma vardır. Baffle tavan, duman tahliyesine veya havalandırma sisteminin çalışmasına müdahale etmez, bu nedenle insan trafiğinin yoğun olduğu alanlarda idealdir: ticaret, eğlence, eğitim.

Büyük boyutlarda asıldığında, bölmelerin iki işlevi vardır: Yansıtıcı bir yüzeyden gelen doğal ışığı dağıtarak güneşten koruma görevi görür ve akustik ses emilimi işlevi görür. Baffle paneller yardımı ile akustik bölmeler odayı bölgeye taşır ve bu da görsel olarak standart akustik asma tavanlara göre daha çekici bir alternatif oluşturur. Lobinin ofis çalışma alanlarıyla olan bağlantısını kesmek için genellikle girişlere bölme tavanlar yerleştirilir. Zorlu ortamlarda, baffle tavanlar , metal asma tavan ile birlikte kurulabilir. Baffle tavanlar diğer asma tavan sistemleriyle kolayca birleştirilebilir ve görsel olarak her iki sistemi de ticari mülkler için çekici kılar.

Baffle tavanlar , en iyi akustik çözümleri oluşturmak için genellikle akustik duvar panelleri ve bölmelerle birlikte sağlanır. Eğitim kurumlarında, sınıflara, koridorlara, arşivlere, kantinlere, büfelere, laboratuarlara, sınıflara doğal havalandırma sağlayan ve aşırı gürültüyü kontrol eden baffle tavanlar yerleştirilir.

Baffle tavanları, önleyici tıp, teşhis ve ilaç endüstrilerinde yeniliği teşvik eder. Bina soğutma kullanarak bir odanın iç sıcaklığını düşürmek mümkündür- yüksek ısı kapasitesi ve iletkenliğe sahip betonun doğal özelliklerini kullanarak bir binanın beton plakalarını merkezi olarak soğutmak doğal bir işlemdir. Beton sünger gibi davranır, ortam sıcaklığının daha yüksek olduğu gündüz vakti havadan ısıyı emer ve ortam sıcaklığı düştüğünde bu ısı pasif olarak betondan salınır. Açık, doğal olarak havalandırılan bir binada soğutulacak hava miktarı, düşük ısı transferine sahip basit bir binadakinin neredeyse iki katı olacaktır. Bölme duvarlar ve tavanlar geleneksel iklimlendirme yöntemlerine bir alternatiftir,

Baffle panelleri farklı malzemelerden yapılır: örneğin, güzel, mat bir yüzey sağlayan yoğun akustik cam kumaş ile üstte kaplanmış yanmaz bir malzeme olan taş yünü; başka bir tür panel ahşap lifli malzemeden yapılır, diğer türden bölme metalden yapılır.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.