Clip-İn Metal Asma Tavan

Clip in asma tavan

Clipin Tavan Sistemleri gizli çerçeveli akustik şilte bez, süspansiyon sistemi aldığı, montaj ve de montaj, çok esnek için uygundur kenetlenir gizli çerçeve, tavandaki mesafe imalat değişir. Gizli çerçeve montaj sisteminin yapısı sağlam ve gizlidir, panelin yüzeyi pürüzsüz ve kısa ve güzel çizgilerle iç mekâna modern bir yön katmaktadır. Farklı tasarım ve talebe uyacak farklı panel özellikleri ve modelleri vardır, çeşitli mimari dekorasyon tasarımlarında yaygın olarak kullanılabilir.

Metal tavanlar, odanızın tavanını tasarlarken tam bir özgürlük sağlar. Çok yönlü tavan paneli şekilleri ve boyutları ile. Görsel ve işlevsel tasarımların dengelenmesi, aşağıdakileri içeren tavan ürünleri yelpazesi sayesinde sonsuzdur; direk başlığı, kancalı, kaset, kanopi ve burulma yayı.

Klipin Tavan, işlevsel ve estetik görevin özelliklerine (koridor tavan, parça tavanlar, darbeye dayanıklı tavan, vb.) bağlı olarak kullanılan birkaç özel alt türe sahiptir. Clipin tavan Odada uygun bir akustik ortam.

Teknolojik yetenekler

Clipin asma tavan. Basit, güvenilir bir tavan tasarımı, tipik bir tavandan diğer boyutlardaki özel yapım panellere ve cesur tasarım çözümlerine kadar çeşitli teknik çözümlerin kendi temelinde uygulanmasını mümkün kılar.

Clipin asma tavan malzemeleri, isteğe bağlı boyutlarda panellerin kurulumuna izin verir, çeşitli boyutlardaki panelleri (uzunluk, genişlik ve derinlik) ve armatürler için panelleri kurulu takımla birleştirmeyi mümkün kılar

klipin tavan

Clipin Tavan Şeması

 1. Clipin Tavan Panel
 1. Clipin Tavan Omega Profili
 1. Clipin Tavan Kenar U Profili
 1. Clipin Tavan Askı Maşası
 1. Clipin Tavan Yaylı Klipsi
 1. Clipin Tavan Ekleme Parçası
 1. Clipin Tavan Kenar Baskı Takozu
 1. Clipin Asma Tavan Askı Teli
 1. Klipin Tavan Çelik Dübel

Metal Asma Tavan

Clipin asma tavan kişisel refahı etkileyen tasarım ürünleridir. Standart montaj kolay elemanları, bina sahibinin, mimarın veya planlayıcının bireysel gereksinimlerini karşılamak için özelleştirilebilir. Clipin asma tavan kurulumdan sonra bile esnek kalır. Yeni kurulumlar yapmak veya bakım çalışmaları yapmak için az çaba harcayarak işinizi kolaylaştırır. Clipin asma tavan, tavana baktığımızda ferah bir güzellik katarak uygulandıkları mekânları sağlamlık ve güzel bir görsel tasarımları sunar. Hastanelerde, kamu alanlarda, eğitim ve öğretim binalarında çok kullanılır

Clipin asma tavan, biçim ve işlevselliğin sadeliğini birleştiriyor. Tasarım özellikleri, kaset tavanın girintiler, çıkıntılar veya düzensiz tavan şekilleriyle bile uyumlu bir şekilde entegre edilmesini sağlar. Çeşitli delik tipleri ve özel bir akustik altlık, ses yutma katsayısını artırır ve odada uygun bir akustik ortam yaratır. Klipin tavan, özellikle nem ve yangın güvenliği açısından yüksek gereksinimleri olan odalarda kapsamını önemli ölçüde genişleten alüminyum ve galvaniz çelikten yapılmıştır. Clipin asma tavan her türlü iç mekân için uygundur: alışveriş veya alışveriş ve eğlence merkezleri, sağlık ve eğitim, ulaşım tesisleri, ofis ve endüstriyel tesisler.

60x60 alüminyum asma tavan

Projeniz için en iyi dayanıklı Tavan'ı seçmek, Tavanlar herhangi bir bina için en görünür unsur olduğu için tüm farkı yaratabilir. Eşsiz bir seçenek yelpazesi ile, tavanınızın ihtiyacı ne olursa olsun, sizi ele alıyoruz. Tasarımınızı, performansınızı ve sürdürülebilirliğinizi en kaliteli tavanlarla yeni bir seviyeye taşıyın. Işık yansımasından ses azaltmaya, dayanıklılığa estetiğe kadar tavan projeleriniz için mükemmel paneli veya döşemeyi bulacaksınız.

Klipin tavan çözümleri, Izgara ve asma aksesuarları olan klipin tavan veya Alüminyum Asma Tavan Panelleri, Tavan Süspansiyon Sistemi için tam sistemler olarak en yüksek standartlarda üretilmektedir. Akustik Metal veya Alüminyum Tavan Tasarımları, mimarın şartnamelerine ve yüklenicilerinin talebine göre Delikli ile Deliksiz Metal Panelleri arasında değişir. Klipin tavan çözümlerimiz Ses Emme ve Ses Yansıtma için benzersiz bir reaksiyona sahiptir.

Clipin asma tavan

Klipin tavan sistemi piyasadaki en yaygın kullanılan klipin tavan sistemlerinden biridir. Ürün, iç ve dış kullanım için gerekli destek çerçevesine sahip, tamamen erişilebilen gizli metal asma tavan sistemi üzerine sabitlenmiş geniş bir kare ve dikdörtgen panel yelpazesine sahiptir. Bunlar, ofisler ve sınıflar için ideal bir seçim haline getiren, aşağı doğru demon te edilebilirliğe sahip ekonomik ve uygun bir sistemdir. Standart clipin asma tavan, galvaniz ve alüminyum tavan plakaların üçgen kesitli omega taşıcıya alttan takılması ile olur. Bu clipin asma tavan de taşıyıcılar gözükmez, sarkmalı ve oturmalı sisteme göre güzel ve sade bir görüntü meydana gelir. Sökülüp takılması kolaydır.

Clipin Metal Tavan Cinsi: Galvanize Çelik ve Alüminyum

klipin tavan, klipin tavan modelleri, clipin asma tavan, clipin tavan

Klipin Panel Detayları

Metal Asma Tavan Standart Modül Boyutları (mm)

300x300, 600x600, 600x1200, 300x1200, 1200x1200 Özel boyutlarda Tavan Panelleri istek üzerine mevcuttur. Daha fazla bilgi için lütfen bizimle iletişime geçin.

Renk: RAL 9005 siyah, RAL 9010 beyaz, RAL 9006 Metalik gri ve ahşap desenli

Özellikler

· Delikli ve deliksiz düz
· Değişik ebatlarda
· Kalınlık Standard 0.50mm, 0.60mm, 0.70mm
· Hafiftir tavana ağırlık yapmaz
· Takılması ve sökülmesi kolaydır
· Ses yalıtımı sağlar
· Isı kaybını önler
· Mikrop barındırmaz silinebilir
· Polyester fırın boyalı

Sistemdeki klipin tavan panelleri, 0.6mm, Boyalı
alüminyum ve 0.6mm, boyalı galvanizli çelikten üretilmektedir.
Tipik modül boyutu 600x600 mm'dir ve bitişik paneller ile 5mm'lik bir "gölge boşluğu" yaratır.
3 mm oluşan belirli bir gizli yapı rulosuna uygulanırlar. Kalın profili, sadece paneli yapıya bastırarak.
Sistem, sert bir 4mm aracılığıyla mevcut tavana asılır. Çubuk ve ön gerilmeli çelik yay.
Klipin Asma tavanın çevresi özel boyalı post çelik ile tamamlanır. Yalıtkan malzemelerle birleştirilmiş delikli paneller yüksek düzeyde ses emicidir.

Çok yönlü bir mimari elemanlar. Her türlü kurulum için uygun ve mevcut oldukça esnek bir çözüm. Panelli metal asma tavanların kurulumu kolaydır ve gerektiğinde hızlı müdahale ve bakım ile sonuçlanan herhangi bir baş üstü hizmete erişime izin verir.

Clipin Metal Asma Tavan Malzeme Sarfiyat m2 Analizi.

Malzeme

600*600 mm

300*300mm

Clipin Omega Profil

2,50 m

3,60 m

Clipin Kenar U Profili

0,50 m

0,70 m

Clipin Askı Maşası

0,70 adet

0,70 adet

Clipin Yaylı Klips

1,50 adet

3,00 adet

Clipin Ekleme Parçası

0,50 adet

0,50 adet

Clipin Kenar Baskı Yayı

1,00 adet

2,00 adet

Askı Teli 600 mm

0,70 adet

0,70 adet

Çelik Dübel

0,70 adet

0,70 adet

30x30 cm Clipin Metal Tavan Sistemde 33 m²' Bir Alan Gözetilerek Analiz Verilmiştir.

60x60 cm ve diğer Klipin Metal Asma Tavan Sistemlerin de 66 m²' Bir Alan Gözetilerek Analiz Verilmiştir.

Clipin Metal Tavan Panelleri

Sonsuz olanaklar ile birlikte klasik tasarım. Basit ve uygun maliyetli ticari metal tavan sistemleri. Yerleştirin / Yerleştirin metal tavan döşemeleri, farklı boyutlarda ve kenar seçeneklerinde klasik standart çözümler sunar ve standart özelliklerle uyumludur. Bu, bir projeye metal tavan eklemek için basit ve ekonomik bir yoldur. 60x60 Clipin Panelleri kare tasarımına sahiptir. Biri sağlam bir tavana ihtiyaç duyduğunda, bu mükemmel bir seçimdir. Girintilerin farklı derinlikleri projeniz için mükemmel bir görünüm sağlayan ince desenler oluşturabilir.

Clipin Metal Tavanların Kapsamı

Clipin metal asma tavan konstrüksiyonları kamuya ve çeşitli kurumlara (poliklinikler, okullar, oteller, restoranlar, konser salonları, ticari kuruluşlar vb.) Monte edilir. Ayrıca, genellikle endüstriyel işletmelerin binalarının tasarımında kullanılır. Alüminyum elemanlardan yapılan kaplamalar konutlara ve halka açık alanlara kurulur ve çelik paneller, şeritler ve kasetler çoğunlukla endüstriyel, konut ve depo binalarında kullanılır.

Ek olarak, 60x60 ve 60x120 clipin metal tavan alüminyum ürünlerinin neme karşı dayanıklı olduğu ve bu nedenle yüksek nemli alanlara montaj için uygun olduğu unutulmamalıdır. Korozyon koruması olmayan çelik elemanlar korozyona karşı hassastır, bu nedenle sadece normal nem koşullarında kullanılırlar.

Akustik Faydalar Elde Etmek İçin Delikli Metal Tavan Panelleri Seçin

Metal hem imalatta hem de gayrimenkul sektöründe geniş kullanım alanı olan bir malzemedir. Kendine özgü özellikleri nedeniyle, metal tavanlar ticari binalarda en popüler seçenek haline geliyor. Mimarlar ve iç mimarlar, metal tavanın köpük levha veya alçı tavan üzerinde bir üst kenara sahip olduğuna bile inanıyor. Bazı mimarlar estetik görünümleri nedeniyle metal tavanı tercih ederken, diğerleri estetik görünümü akustik işlevsellikle birleştirmek istediklerinde metal asma tavan sistemlerin 'den öteye bakmazlar. Delikli tavan karoları hakkında tartışmadan önce, klipin metal tavan ile ilgili avantajlara hızlıca bir göz atalım.

Metal Asma Tavan Avantajları

 1. En önemli avantaj, son derece çekici görünümdür. Metal tavan kaplama, her izleyiciye hitap eden görsel bir görünüm oluşturur.
 2. Clipin tavan malzeme zamanla lekelenmez veya çürümez. Bazen paslanır ancak bitmiş paslanmaz çelik kiremit döşenirse pas sorunu ortaya çıkmaz,
 3. Bu tavan plakaları az bakım gerektirir ve on yıl boyunca bile mükemmel durumda kalır.
 4. Hizmet ömrü söz konusu olduğunda, metal, özellikle plenum erişiminin devam eden bir faaliyet olduğu bu tür alanlara monte edildiğinde geleneksel metal olmayan paneli gölgede bırakabilir.
 5. Bu alüminyum tavan neme, yangına ve suya dayanıklıdır.
 6. Metal asma tavan, sıcak ve soğuk hava için mükemmel bir iletkendir, bu nedenle her türlü hava koşulunda bir binanın sıcaklığını düzenlemeye yardımcı olur.
 7. Klipin Metal tavan, her türlü dekora uygun farklı boya kaplamalarıyla gelir. Ancak müşteriler, gereksinimlerine göre toz boyalı, fırçalanmış veya cilalı metal karoları da seçebilirler. Bakır, pirinç, çelik, krom vb. Gibi metal tavan kaplamalar söz konusu olduğunda, renk ve parlaklık gerekçesiyle değişen seçenekler mevcuttur.

Metal tavan plakalarının popülaritesini artıran bir diğer faktör de ses yutma kalitesidir. Metal tavan plakaları, delikli tasarımlara sahip olmaları koşuluyla sesi emer. Bu nedenle, akustik avantajlardan yararlanmak için yalnızca delikli metal tavan plakalarının seçilmesi gerekir. Mahremiyetin son derece önemli olduğu ofisler ve sağlık tesisleri gibi ticari alanlarda bile, asma tavan metal veya panel, dışarıdan gelenlerin içeriye bakmasına izin vermediğinden, içeriden dışarıdan net bir görüş elde edeceği için mükemmel bir seçimdir.

Diğer tavanlar gibi, delikli tavanlar da çekici tasarımlara ve şekillere sahiptir. En popüler üç delikli tavan kategorisi şunlardır:

Çok Delikli: Bu tür bir tavan, toplam tavan alanının yüzde 20'sinden daha büyük bir delik alanına sahiptir. Son derece delikli tasarımlar, kareler, daireler, çıtalar ve elmaslar dahil olmak üzere büyük şekillere sahiptir. Kafes ve açık tavanlar genellikle bu kategoriye girer. Bu tür tavan, hastaneler ve tıp merkezleri, restoranlar, butikler, spor salonları gibi ticari alanlarda popüler bir seçimdir. Çok delikli metal tavan seçiyorsanız, geniş açık alanı kaplamak için siyah

 1. Akustik destek kullanmak gerekir. Bir kişi çok delikli metal malzemede daire tasarımları seçerse, 0,055, 0,062, 0,068, 0,075, 0,078 vb. Boyutlarda delik çapları elde edecektir.
 2. Tipik olarak Perfore: Bu tür perforasyon tavanın açık alanı yüzde 20'den azdır. Perforasyon stilleri genellikle dairesel şekillerde mevcuttur, ancak müşteriler özelleştirilmiş şekiller için de sipariş verebilir. Sağlık merkezleri, eğitim kurumları ve ofis binaları tipik olarak delikli klipin metal tavan döşemelerini oldukça çekici bulmaktadır. Yukarıda belirtilen tüm delik çapı boyutları ayrıca tipik delikli stilde de mevcuttur.
 3. Minimal Perfore: Adından da anlaşılacağı gibi, bu tür tavan yüzde 2'den daha az açık alana sahiptir. Bununla birlikte, profesyonel yardım alındığında iyi bir akustik performans sağlayabilirler. Küçük boyuttaki delikler nedeniyle zorlukla görünürler ve deliksiz tavanlara benzer bir görünüm verirler. Bu tür tavan, arka plan gürültüsünden ve ses seviyesinden minimum müdahalenin gerekli olduğu alanlarda yaygın bir seçimdir. Bu, onları tiyatrolar, oditoryumlar vb. İçin en çok aranan seçenek yapar. %2'den daha az açık alan ile delik çapı boyutunda sınırlı seçenekler mevcuttur.

Clip in tavan döşemelerinin montaj maliyeti ile bir tutam hissedebilirsiniz. Bunun nedeni, delikli fayansların yanı sıra panellerin profesyonel yardım gerektirmesidir. Ancak gerçek şu ki, delikli klipin metal tavan paneli seçimi, dayanıklılığı, uzun ömrü ve çeşitli stil, boyut ve renklerde bulunabilirliği nedeniyle uygun maliyetli bir seçenektir.


YAZAR: Dek-Mar İnşaat Taahhüt Mimarlık Tic. Ltd. Şti.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.