Dokuma Tel Mesh Asma Tavan

Tavan Tasarımı için Mimari Tel Örgü Nasıl Kullanılır?

Architectural Wire Mesh

Mimarlar sürekli olarak ziyaretçilerin yıllarca hatırlayacağı bir atmosfer yaratmaya çalışırlar. Bunu yapmak için, piyasadaki çeşitli tasarım materyallerini keşfetmeli ve entegre etmelidirler.

Örneğin mimari tel örgü, dayanıklılıktan ödün vermeden benzersiz estetik sunan açık bir üründür. Sonuç olarak, genellikle tavan tasarımı gibi çeşitli iç tasarım uygulamaları için kullanılır.

Peki, mimari tel örgü tavan uygulamalarına tam olarak nasıl fayda sağlar?

Dek-Mar, 20 yılı aşkın bir süredir, müşterilerimizin tasarım sürecini derinlemesine incelemeyi, mimari ağ sistemlerinden en iyi şekilde yararlanmalarına yardımcı olmak için hem içeride hem de dışarıda öğrenmeyi misyon edinmiştir.

Bununla birlikte, bu makale şunları kapsayacaktır:

 • Mimari ağ nedir
 • Tavan tasarımına mimari ağ nasıl uygulanır?
 • Mimari ağ tavan tasarımına nasıl fayda sağlar?
 • Ne kadar mimari ağ maliyeti

Mimari Tel Dokuma Nedir?

Mimari tel örgü en iyi, tipik olarak 316 paslanmaz çelik tel örgüden yüksek gerilimli bir panel oluşturmak için özel bir dokuma işleminden geçen bir dizi bireysel metalik tel olarak tanımlanır. Mimari ağ ağırlıklı olarak %80 geri dönüştürülmüş paslanmaz çelik malzemeden yapılmış olsa da paslanmaz çeliğin dayanıklı özelliklerini korurken pirinç gibi diğer alaşımlara benzeyecek şekilde boyanabilir.

Ne olursa olsun, açık alan yüzdesi, ağ profili, tel çapı ve panel boyutu dahil olmak üzere ağ panelin tüm parametreleri dokuma işleminden önce hesaplanır. Bu, ağ panellerin mimari tasarım sürecinize sorunsuz bir şekilde entegre edilmesini sağlamak içindir.

Tavan Tasarımına Mimari Hasır Nasıl Uygulanır?

Mimari ağın benzersiz estetiği, tavan tasarımına uygulandığında türünün tek örneği bir atmosfer yaratabilir. Aslında, bina genelinde diğer iç tasarım öğelerini tamamlamak için iki ve üç boyutlu profiller oluşturulabilir.

Elinizin altındaki düzinelerce ağ profili ile, mimari ağ ile vizyonunuzu gerçeğe dönüştürürken neredeyse hiçbir sınır yoktur.

Tavan Tasarımı için Neden Mimari Tel Örgü Kullanılır?

Mimari tel dokuma ile ilgili birçok fayda vardır. Bununla birlikte, en önemli faydaları arasında teknik sistem koruması, özel montaj sistemleri, gelişmiş akustik ve yangına dayanıklılık sayılabilir.

Teknik Sistem Koruması

Yukarıda belirtildiği gibi, mimari tel örgü paneller ağırlıklı olarak paslanmaz çelikten yapılmıştır. Bu, onu piyasadaki düz görüş açısına sahip en dayanıklı ve sağlam tasarım malzemelerinden biri yapar.

Kaplama teknik sistemlerini korumak için ideal kılan bu niteliklerdir. Opak, yarı şeffaf veya tamamen şeffaf bir görünüm oluşturmak için farklı açılardan bile aydınlatılabilir ve odanın genel tasarımına müdahale etmeden maksimum koruma sağlamasına olanak tanır.

Özel Montaj Sistemleri

Mimari mesh ile ilişkili en iyi niteliklerden biri, tavan tasarımına uygulandığında, panellerin tasarımınıza uymasını sağlamak için özel bir montaj sisteminin oluşturulabilmesidir. Montaj sistemi gereksinimleriniz ne olursa olsun, her sistem profil yapısı ve tel örgü elemanları ile birlikte gelecektir.

Bu, müteahhitlerin ağ sistemini kolaylıkla kurmasını sağlar.

Hepsinden iyisi, ağ sistemi, tasarımınızın bina yönetmeliklerine uygun olmasını sağlamak için yağmurlama ve havalandırma sistemlerini barındıracak şekilde özelleştirilebilir.

T24 mm'lik bir asma tavan Profil sistemine oturacak şekilde tasarlanmış bir dizi metal örgü tavan döşemesidir (600x600mm ve 600x1200mm).

Yerleşik örgü tel paneller, iç uygulamalar için uygundur ve basit ve etkili bir kurulumla büyük veya küçük tavan alanları için kullanılabilir. Panellere hizmetler ve aydınlatma dahil edilebilir ve yukarıdaki hizmetlere erişim, panelleri yukarı ve dışarı kaldırarak sağlanabilir.

dokuma mesh tavan üstten görünüm

Gelişmiş Akustik

Tel örgü paneller yuvarlak tellerden yapıldığında, ses örgü panel ile dalgalandığında ses farklı yönlere dağılır. Paneller gergin şekilde çekilip montaj sistemine sıkıca sabitlendiğinden, bu ses dalgaları tüm sistemde rahatsız edici titreşimlere neden olmaz.

Bu, özellikle büyük kongre salonlarında, konferans salonlarında ve performans sanatları salonlarında faydalıdır.

Yangın Dayanımı

Paslanmaz çelik bir ürün olarak mimari tel örgü yanıcı değildir ve yangın güvenliği yönetmeliklerine uygundur.

Mimari Tel Örgü Maliyeti Ne Kadardır?

Bir mimari tel dokuma tavan sisteminin toplam maliyetini belirleyen birkaç faktör vardır. Bu faktörler, ağ tipini, imalatı, panel miktarını, açıklığı ve ağırlığı içerir.

Bununla birlikte, bir mimari tel örgü sisteminin metrekare başına ortalama maliyeti 25 dolar. Doğal olarak, tel çapı veya açıklık boyutları gibi unsurlar değiştirildiğinde, sistemin toplam maliyeti de değişebilir.

Doğru Tasarım Malzemesi ile Vizyonunuzu Gerçeğe Dönüştürün

Mimari tel dokuma, çeşitli tavan uygulamalarına heyecan verici bir his verme yeteneğine sahip benzersiz bir tasarım malzemesidir. Eşsiz estetiği ve fonksiyonelliği, büyük veya küçük mekanlarda kullanılmasına olanak tanır.

Bununla birlikte, uygulanabilecek diğer tasarım materyallerini tam olarak anlamanız önemlidir. Bu, vizyonunuzu gerçekten gerçeğe dönüştürmek için gereken malzemeleri entegre etmenizi sağlayacaktır.

Şık Görünümlü Dokuma Mesh Tavan Binaları Güzelleştiriyor

İlk fikirden son montaja

Her şey tek bir kaynaktan – projeniz için özelleştirilmiş

Mimari ve tasarım için özel yapım tel örgü metal tavan yapıyoruz. Halihazırda belirli fikirleriniz olup olmadığı veya fikrinizi uygulamada desteğe ihtiyacınız olup olmadığı önemli değildir. Dek-Mar, projenizin her aşamasında çok yönlü bir danışman olarak size eşlik eder: bir fikrin ilk çizimlerinden hassas planlamaya, ayrıntılı gerçekleştirme ve mimari ağ planına göre montaja kadar.

DEKORATİF TEL ÖRGÜ TAVAN

Gerçekten de dokuma tel mesh, bir tür dekoratif metal ağdır. Bu dokuma örgü sadece metal perde olarak değil, tavan olarak da yaygın olarak kullanılmaktadır. Konser salonu, restoran, stüdyo, mutfak, salon vb. gibi bazı yerler için çok uygun muhteşem bir tasarıma sahip bu tür tavan. Yaygın malzemeler arasında paslanmaz çelik, pirinç, alüminyum, bakır ve alüminyum alaşımı bulunur.

BASİT VE ÖZET TAVAN

Dokuma tel, iç mekân tavanı olarak hem sert hem de esnek bir üründür. Dikdörtgen dışında farklı şekillerde kesilebilir. Dahası, lambaların, yangın fıskiyelerinin, akustik sistemin, kanalların vb. kurulumunu barındırmak için dokuma örgünün kırpılmasına izin verilir. Dokuma örgü tavanın faydaları, iç ortamınıza daha özlü ancak arzu edilen bir görünüm kazandırmasıdır.

Avantaj

 • Lüks ve muhteşem görünüm.
 • İç ortamı daha hoş hale getirin.
 • Güçlü ve dayanıklı yapı.
 • Kablolama, yangın sprinkleri vb. gizleyebilir.
 • Hava, ışık ve su yoluyla akış.
 • Birçok iç mekân tavan tasarımına uygundur.
Dokuma- Örgü Mesh Tavan kurulabileceği tipik uygulamalar şunları içerir:
 • Ticari: Ofis, Toplantı Salonları, Koridorlar, Konferans Merkezleri
 • Rekreasyon ve Kültür: Müzeler, Spor Stadyumları, Arenalar
 • Eğitim: Okullar, Kütüphaneler
 • Ağırlama: Oteller ve Restoranlar
 • Perakende: Mağazalar
 • Ulaşım: Havaalanları, Tren İstasyonları

İçeriden şeffaf ve dışarıdan görsel koruma ile gün ışığı kullanımı

Etkili gölgeleme, karartma ile aynı şey değildir: Tel örgüden yapılmış güneş koruması, dışarıyı görebilmeniz için size iyi bir şeffaflık sunmaya devam ediyor. Kafes tipleri
, görüş açısı ve ışık koşullarının kombinasyonu, paslanmaz çelik tel örgü cephelerin optik etkisini belirler. Çoğunlukla önden görüş açısı ve gün içindeki iyi ışık koşulları nedeniyle, birçok mimari tel örgü türü içeriden son derece şeffaf görünmektedir. Aynı zamanda metal ağ, dışarıdan iyi bir görsel koruma sağlar. İstenmeyen bakışları engeller ve özel alanınızı korur.

NEDEN MİMARİ VE TASARIM İÇİN TEL MESH SEÇMELİSİNİZ?

Hasır, güzel, pratik, uygun maliyetli ve çevre dostu olan zamansız bir malzemedir. Ağımızın temel nitelikleri, onu mimari ve iç tasarım için ideal bir ortam haline getiriyor.

Estetik

Dokuma Mesh, neredeyse sınırsız seçeneklerle bir sonraki projenizin tarzına uyacak şekilde tasarlanabilir. Her desenin yoğunluğu, görünürlüğü kontrol etme yeteneği sunar. Doğal olarak üç boyutlu olan tel örgü, ayırt edici dokularla görsel ilgi de katar. Mevcut malzeme ve ikincil kaplama dizisi, resmi tamamlayarak benzersiz renkler ve yaşam sağlar.

İşlevsellik

Yüksek kaliteli malzemeler ve üstün üretim, Dokuma Mesh'in güvenilir olmasını sağlar. Güçlü ve dayanıklı tel örgü, düzenli aşınma ve yıpranmanın yanı sıra yoğun kullanıma da dayanır. Sert ve esnek ağ için ek üretim ve sistem seçenekleri ile her tasarım, her türlü uygulamaya uyacak şekilde uyarlanabilir.

Sürdürülebilirlik

Verimli tedarik süreçlerimiz, üretim sırasında minimum hurda sağlar. Üretilen hurdalar toplanır, tasnif edilir ve uygun geri dönüşüm tesislerine gönderilerek yeniden yapılandırılır ve iade edilir. Bu süreç, doğal kaynaklar üzerindeki baskının yanı sıra genel atık üzerindeki yükü azaltırken değeri en üst düzeye

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.