Kanopi Asma Tavan

Kanopi Tavan

GÜZEL ŞEKİLLER.

Kanopi Tavan, çıplak tavanın görünmesini sağlayan serbest yüzen unsurlardır. Bu açık yapı sayesinde sadece görsel görünümü iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda odalarınızdaki akustiği de geliştirir. Kapsamlı tasarım seçenekleri ve bireysel modüller veya sıralar halinde özelleştirilmiş düzenleme, Metal Kanopi Tavanların çok yönlülüğünü vurgular.

 • Açık yapı nedeniyle yüksek ses emilimi
 • Kanopilerin bireysel düzenlemesi sayesinde tasarım özgürlüğü
 • Esnek oda planlaması mümkün
 • Serbestçe yüzen Kanopi Tavan çıplak tavanın görünmesini sağlar

Akustik bölmeler ve asma paneller, çeşitli tasarım çözümleri için mükemmel kapsam sağlarken, sesi kontrol etmenin uygun maliyetli bir yoludur. Tavana asılan akustik paneller, sesi her yönden absorbe edebilir ve bu da onları akustik olarak son derece etkili kılar. Ses bölmeleri, alanın sınırlı olduğu yoğun servis tavanları için idealdir.

Akustik sallar ve bölmeler, açık tavanlara sahip alanlarda son derece önemlidir ve bir alandaki yankılanmayı emmeye çalışırken homurdanmanın büyük kısmını gerçekleştirir. Mevcut tavana bağlı olarak, en etkili ürünü önerebilir ve üretici şartnamelerine uygun olarak kurabiliriz.

Yenilikçi ve estetik açıdan hoş çerçevesiz akustik tavan adası, mükemmel ses emilimi sunar ve pürüzsüYenilikçi ve estetik açıdan hoş çerçevesiz akustik tavan adası, mükemmel ses emilimi sunar ve pürüzsüz, derin mat, süper beyaz bir yüzeyde sağlanır ve yüksek ışık yansıması, ışık yayılımı ve anti-statik özellikler sağlar ve ürün ömrünü uzatır.z, derin mat, süper beyaz bir yüzeyde sağlanır ve yüksek ışık yansıması, ışık yayılımı ve anti-statik özellikler sağlar ve ürün ömrünü uzatır.

Akustik tasarım uzun zamandır mimarinin önemli bir parçası olarak görülüyor. Yıllardır tasarımcılar, mimarlar ve bina sahipleri hem konut hem de ticari alanlarda yankıları ve sesi kontrol etmeye yardımcı olmak için çeşitli yöntemler ve malzemeler denediler.

Akustik Tavan Paneli

 • Tavana yatay olarak sabitlenir.
 • Optimum miktarda gürültünün yüzeyine çarpmasına izin verir.
 • Boyut ve şekil seçenekleri harika tasarım fırsatları sunar.
 • Duvar kaplaması olarak da uygundur.

Kanopi Asma Tavan, temiz bir minimalist A kenarı ve NCS
Hızlı ve kurulumu kolay olan sınırsız özel renk aralığı ile çeşitli şekilli formatlarda mevcuttur, Kanopi Asma Tavan tek başına veya geleneksel bir asma tavanın kurulamadığı yerlerde kullanılabilir.Termal kütle kurulumları için mükemmel mükemmel ısı ve ışık yansıması sağlayan arka yüzey ile

Taşyünü adası
Görünür taraf: pürüzsüz, derin mat, süper beyaz boyalı polar
Arka taraf: beyaz altlık yapağı
Boyalı kenarlar

İlk çabalar, tipik olarak asbest, selüloz ve sesi azaltmak için tasarlanmış diğer malzemelerden yapılmış çirkin, faydacı düşürülmüş tavan panellerini içeriyordu. Bu eski karolar, binaların iç mekanları için hiçbir şey yapmadı ve çoğu zaman en iyi ihtimalle göze batan ve en kötü ihtimalle tehlikeli olarak kabul edildi.


Kanopi Asma Tavan

Endüstriyel alanların birçok karakteri ve çekiciliği vardır. Ayrıca, akustik kontrole önemli ölçüde ihtiyaç duyarlar. Bu Kanopi tavan panelleri, görünümünden ödün vermeden endüstriyel tarzdaki tavanla mükemmel uyum sağlar. Alanı kullanan kişiler için mükemmel ses kontrolü sunarak, burayı ders çalışmak, çalışmak veya dinlenmek için ideal hale getirir.

Tasarımın bir parçası olarak belirgin kanal sistemi gibi şeylere sahip endüstriyel alanlar benzersiz bir görsel çekiciliğe sahiptir. Bu Kanopi asma tavan, kanalları örtmeden veya görünümlerinden uzaklaşmadan bir miktar akustik kontrol eklemeye yardımcı olur. Bunun yerine, tarzı zahmetsizce tamamlayarak odanın endüstriyel görünümünü iyileştirirler.

Bu tarz tavan panelinin güzel yanlarından biri de tam da ihtiyacınız olan yerde kullanabilmenizdir. Bu binanın iki tip tavanı vardır- bir standart tavan ve bir akustik- tek bir alanda ihtiyaç duyduğu görsel çekiciliği ve ses kontrolünü sunarken, bitişik odadaki düz bir tavana biraz kontrast ekler.

Tavana biraz yumuşak renk ekleyerek bir oda için zarif ve parlak bir fon oluşturun. Kanopi asma tavan panelleri, tavan boyunca okyanus dalgası görünümü yaratan ve odanın tasarımına eğlenceli bir unsur ekleyen zengin bir mavi renktir.

Bunun gibi yoğun alanlar, alanın aşırı derecede gürültülü olmasını önlemek için ses kontrolüne ihtiyaç duyar. Ancak alçak bir tavanla, alan fazla kapalı görünecektir. Bu Kanopi tavan paneller mükemmel çözümdür; Aynı zamanda çok ihtiyaç duyulan akustik kontrolü eklerken, mekânın fazla kapalı hissetmesini önleyen yumuşak dokuma benzeri bir görünüm sunarlar.

Akustik tasarımlarınız için Keçe kumaşa geçerek şekil, renk ve stilde çok çeşitli olasılıkların kapılarını açarsınız. Ayrıca, tamamen geri dönüştürülebilen ve yapım aşamasında çevreci olan dayanıklı, az bakım gerektiren bir malzeme elde edersiniz. Bir sonraki projeniz için akustik keçe kumaşa geçiş yapın ve yaratabileceğiniz sonsuz sayıda akustik tasarıma hayran kalacaksınız.

Her bina ve mekân hem boyut, şekil ve yükseklik açısından hem de iç tasarım ve markalaşma açısından farklıdır. Bir oda, daha iyi akustik kontrol gerektiren yüksek tavanlara sahip olabilirken, başka bir alan çalışma, çalışma veya konuşmayı daha iyi kolaylaştırmak için yalnızca belirli alanlarda akustik performansa ihtiyaç duyabilir.

Her mekânın renk, desen ve stil açısından kendi tasarım ihtiyaçları da vardır, bu da kanopi tavan, akustik panellerin herkese uyan tek bir ürün olamayacağı anlamına gelir. Her alanın benzersiz ve bireysel ihtiyaçlarını karşılayabilmesi için özelleştirilebilir olması gerekir. Keçe kumaşı bu kadar çekici yapan da budur; kurulu olduğu her mekânın ihtiyaçlarına göre şekillendirilebilir, şekillendirilebilir, katlanabilir ve renklendirilebilir.

Renkli Kanopi Asma Tavan, oda genelinde daha tutarlı bir akustik kontrole ihtiyaç duyar. Bununla birlikte, tek renk ve şekle yapışmak yerine, paneller, bitişik odadaki duvarın rengini alan parlak, koyu sarı gösteren daha küçük panellerle iki boyuta bölünmüştür. Bu, aynı zamanda eşit miktarda ses kontrolü sağlarken tasarımı ve alanı aydınlatmaya yardımcı olur.

Bu son derece yenilikçi ve çok yönlü malzeme birçok şekilde kullanılabilir. Ofisinize veya ticari dekorunuza nasıl uyacağını merak ediyorsanız, bu çarpıcı tasarım fikirlerine bir göz atın.

Bir konferans salonu, Kanopi asma tavan akustik panellerini alana mükemmel uyum sağlayan hafif bir endüstriyel kenara sahip oldukça çağdaş bir tasarıma sahiptir. Paneller, odanın tasarımının geri kalanıyla mükemmel uyum sağlayan panellerin rengi ve dokusu ile asılı ışıklar ile değiştirilir ve odanın en büyük akustik ihtiyacının olduğu yere konumlandırılır.


Kanopi Tavan

Serbest asılı ünitelerin kullanımı, akustik tasarımla ilgili sorunlara esneklik ve çok sayıda akustik çözüm sağlar. Zayıf akustiği iyileştirmek için serbest asılı ünitelerin kullanıldığı yerlerde, tekli üniteler, ses alanına maruz kalan emici yamaların daha geniş bir alanı ile kırınım sesleme fayda sağlar. Her iki sesleme de ses emme özelliklerini artırmak için kullanılabilir.

Açık plan alanlar, restoranlar, alışveriş merkezleri vb. Gibi büyük, gürültülü ortamlarda, serbest asılı üniteler, iletişim, yoğunlaşma veya iyileşme için uygun koşulları elde etmek için çalışma alanlarına veya akustik işlemin gerekli olduğu diğer yerlere yakın kurulabilir. . Bu tür alanlar, örneğin, kabul yeri ve bilgi sayaçları veya daha büyük, gürültülü alanlara içeri edilen dinlenme alanları olabilir. Kanopi tavan, olağanüstü seviyelerde akustik performans ve yüksek ışık yansıtma sağlayan, çok yönlü bir ince kumaş kaplamaya sahip tasarlanmış akustik ürünlerdir. Yapısal tasarım sınırlamaları nedeniyle geleneksel akustik tavanların mümkün olmadığı veya gereken yüksek düzeyde performans sağlayamadığı gürültülü ortamlar için idealdir. Akustik kanopi, tavanlarda çekici bir şamandıra ile ekonomik bir çözüm sunar, günümüz bina iç mekânlarını geliştirmek için modern bir görsel. Serbest asılı bir ünite etrafında, akustik etki şu şekilde ortaya çıkar:

 • Serbest asılı ünitelerin yakınında gürültünün azaltılması
 • Artan konuşma anlaşılırlığı ve
 • Daha kısa erken bozulma süresi
 • Yönel işitme artışı

Kanopi Tavan, Oditoryum, Kayıt Stüdyosu, Tiyatro / Multiplex, Ev Sineması, Konferans odaları, Akıllı sınıf odası, Ofis Alanları, Spor Alanları, Restoranlar, Kulüpler ve salonlar, AVM'ler için mimari akustik tasarım ve bina gürültü kontrol çözümleri sağlar. Ziyafet Salonları, Konferans Salonları, Toplantı Salonları vb. Fikirlerinizi hayata geçirmek için, hayatınızın her ortamını iyileştirmek için tipik akustik sorunlara çözümler sunmaya odaklanıyoruz. Sesi engellemek, sesi emmek veya sesi yaymak için akustik malzemelerin nasıl kullanılabileceği veya belirli uygulamalara nasıl uygulanabileceği hakkında bilgi verin. Ciddi bir ihtiyacı olan müşteriler için son teknoloji akustik tavsiyeler, tavsiyeler, verimli çözümler ve hizmetler sunmaya kararlı olun.


YAZAR: Dek-Mar İnşaat Taahhüt Mimarlık Tic. Ltd. Şti.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.