Lay-On Metal Asma Tavan

Lay-On Metal Asma Tavan

Lay-On Metal Asma Tavan sistemi, üstten oturtmalı metal tavan sistemleri yelpazesinin ayrılmaz bir parçasını oluşturur. Sağlam ızgara sistemi kolayca kurulur ve servislere erişim için karolar çıkarılabilir ve değiştirilebilir. Tamamen sökülebilir lay on metal plaka ve paneller çeşitli ebatlarda, kenar profillerinde ve perforasyon modellerinde mevcuttur; Yüksek polyester boya ile kaplanmış galvaniz çelik veya alüminyumdan imal edilmiş olup, BS ve RAL standartlarına kapsamlı bir renk yelpazesi sunmaktadır. Lay-On Sistem panelleri içerisinde modüler veya dairesel aydınlatma ve ızgaralar entegre edilebilir ve paneller dahili uygulamalar için uygundur ve mineral yün pedlerle birlikte çok çeşitli termal ve akustik parametreleri karşılar.

Üstten Oturtmalı Metal Tavan sistem, T24, T15, T15 kanallı taşıyıcılara, galvaniz ya da alüminyum plakaların üstüne konması ile olur. Yine bu (LAY-ON) sistem tüm bu plakalar kolayca sökülüp takılabilir.

Akustik, iklimsel ve hijyenik özelliklere sahip tavanlar için metal tavanlar. Metal paneller, tasarım ve akustik gereksinimlerine bağlı olarak kaba ve ince delikli kare ve yuvarlak delik modellerinde mevcuttur. Temiz odalarda ve hijyen alanlarında dezenfekte edilebilir, kimyasallara dayanıklı metal tavanlar için pürüzsüz, deliksiz paneller uygundur.

Lay-On Metal Asma Tavan Avantajları

Lay on metal asma tavan panellerin kullanılması birçok avantaj sunar; bakım için demontaş, pürüzsüz ve sağlam yüzey sayesinde hızlı ve kolay temizlik sağlar ve çeşitli kaplamalar inşaat seçenekleri nedeniyle artan teknik gereksinimlere sahip alanlarda kullanım için mükemmeldir. Tavanın herhangi bir noktasına erişim izin verir. Geniş renk yelpazesi vardır. Mevcut düz veya delikli uygulama mevcuttur.

Üstten Oturtmalı Metal Tavan Özellikler ve faydalar

 • Mükemmel üniforma seviyesi
 • Standart stoklar
 • Tavan minimum boş alan kaplar
 • Basit aşağı doğru erişim
 • Hizmetler kolayca entegre
 • Mükemmel yangın performansı
 • Alanı daha temiz ve düzenli hale getirir
Lay On Metal Tavan Uygulama Alanları
 • Havalimanı
 • Sinema
 • Sergi Merkezi
 • Bilgisayar odası
 • Hastane
 • Otel
 • Mutfak
 • Deniz ve offshore
 • Ofis alanı
 • Laboratuvar
 • Restoran
 • Süpermarket
 • Tiyatro
 • Duş
Lay On Metal Asma Tavan Taşıyıcı ve Aksesuarları
 1. Lay On Panel
 2. T24 Ana Taşıyıcı 3600 mm
 3. T24 Tali Taşıyıcı 1200 mm
 4. T24 Tali Taşıyıcı 600 mm
 5. T24 Tali Taşıyıcı 300 mm
 6. L - Z Kenar Profili
 7. Askı Teli
 8. Çiftli Yay
 9. Çelik Dübel
Lay On Alüminyum Tavan

Metal tavanlar, ana unsurları metal alaşımlardan yapılmış kasetler olan tavan sistemleridir: çelik veya alüminyum.
Metal tavan, en güvenilir ve dayanıklı tavan türlerinden biri olarak kabul edilir.
Mükemmel performans özelliklerinden dolayı lay on metal tavanlar, endüstriyel ve kamusal alanlarda yaygın olarak kullanılmaktadır.

Lay on Metal Asma Tavan. Renkler

Lay on metal tavan, asma tavan pazarının önemli bir bölümünü kaplayan modern ve popüler bir tavan türüdür.
Üstten oturmalı tavan modüler bir tasarımdır. Bu, geniş alanlara hızlı bir şekilde monte edilmelerini sağlar. Ayrıca önemli bir özellik, tek bir kasetin hasar görmesi veya bozulması durumunda, süspansiyon sistemini sökmeden asma kaset tavanı hızla değiştirip onarabilmenizdir. Ek zaman ve para yatırımı yapmadan.
Metal asma tavan paneli, asma metal tavanının ana unsurudur. Panel, alüminyum veya galvanizli çelikten yapılmış kare bir paneldir. Metal asma tavan imalatı için toz boya ile kaplanmış yüksek kaliteli galvaniz çelik kullanılmaktadır. Kaplama, yandan aydınlatmanın altında bile "sarkma" olmaksızın pürüzsüz bir yüzeye sahiptir. Standart kaset tavan renkleri: beyaz, alüminyum gümüş, krom, altın. Ayrıca herhangi bir RAL renginde siparişe göre kaset üretimi de mümkündür.
Paneller, oda akustiğini ve havalandırmayı iyileştirmek için delinebilir.

ANA ÖZELLİKLERİ ARASINDA METAL TAVAN PANELLERİ

Panel boyutu

600х600 mm - 600x1200 mm

Malzeme

Statik toz boyalı galvanizli çelik

Renk

Herhangi bir RAL rengi, ahşap desen

metal kalınlığı

0,4 mm - 0,5 mm - 0,6 mm - 0,7 mm

Panel yüksekliği

5 mm, 10 mm, 15 mm

1 plaka ağırlığı

0,85-0,90 kg

Taşıma sistemi

Profil sistemi T-24 (24 mm genişlik)

Aydınlatma sistemi

Led Т-24

Yangın Güvenliği

A1 sınıfı- yanmaz

Garanti

3 yıl

METAL ASMA TAVANLAR: UYGUN FİYAT, KOLAY KURULUM

Alüminyum asma tavanın fiyatı, tavanları alçıpan ile sıvama veya sıvama maliyetinden daha yüksektir. Ancak kaset yapılarını satın alma ve kurma maliyetleri tamamen haklı. Metalin bir kaplama malzemesi olarak avantajları ve metal tavanın uzun hizmet ömrü nedeniyle çalışma sırasında karşılığını verirler.

Modüler sistemler, önceden monte edilmiş bir çerçeveye monte edilir. Alüminyum paneller standart askı sistemleri kullanılarak tavana sabitlenir: T15 Taşıyıcı Profil ve T24 Taşıyıcı sistem. Metal asma tavan panellerinin montajı için kullanılır:

 • Boyuna ve enine kılavuzlar;
 • Duvar köşeleri (kenar L);
 • Ayarlanabilir yaylı maşa.

Diğer zemin kaplamalarına kıyasla metal asma tavanlar çok hızlı bir şekilde kurulur. "Islak" işlemlerin olmaması nedeniyle, diğer bitirme işlemlerinden sonra kurulum yapılmalıdır. Metal asma tavan sabitleme teknolojisi, lambaları ve iklim sistemlerinin elemanlarını hızlı ve kolay bir şekilde kurmanıza olanak tanır. Modüler tasarımların onarımı kolaydır. Bireysel parçaların sökülmesi ve değiştirilmesi birkaç dakika içinde gerçekleştirilir. Metal asma tavan, altına gizlenmiş iletişim ve mühendislik sistemlerine kolay erişim sağlar: kablolar, güç kabloları, havalandırma ekipmanı ve aydınlatma armatürleri.

Monte edildiğinde, alüminyum asma tavan, ek kaplama gerektirmeyen eksiksiz bir yapıdır. Yüzeyi, aralarında özensiz derzler, boşluklar veya başka kusurlar bulunmayan kare veya dikdörtgen karolardan oluşan bir koleksiyondur.

Metal tavanlar. M2 fiyatı ve hesaplanması

Metal asma tavan, bir setin fiyatı kasetin kendisinin fiyatından, askı sisteminin T profillerinin fiyatından, L köşeli duvarın fiyatından ve ayarlanabilir askıların fiyatından oluşur. Metal asma tavan fiyatı, üretim malzemesine bağlıdır. Metal tavanlar, maliyeti renk ve yüzey boyama teknolojisine bağlı olarak değişen haddelenmiş metalden yapılmıştır.
Bir layon metal tavanın setini ve fiyatını hesaplamak için odanın alanını ve çevresini bilmeniz gerekir. Bize odanızın boyutlarını söyleyin, metal tavan malzeme tam ve doğru bir hesaplamasını yapalım. En düşük fiyatları garanti ediyoruz.

Metal tavanlar. Diğer tavanlara göre avantajlar ve avantajlar

Metal tavanların diğer tavanlara göre birtakım avantajları vardır.
Metal tavanlar modülerlik, yüksek yangın güvenliği ve nem direncini birleştirir.
Aynalı panelli metal tavanlar, küçük odaların hacmini görsel olarak genişletir.
Lay-On metal tavan sık ​​sık ıslak temizlikten korkmaz ve insan sağlığına tamamen zararsızdır.
Kaset tavanların tüm avantajları özellikler bölümünde bulunabilir.

Metal asma tavan. Uygulama alanı

Evrensel teknik özelliklere sahip olan asma kasetli tavanlar, her türlü mekâna monte edilebilir: ofisler, fuayeler ve salonlar, yemekhaneler, tıp ve eğitim kurumları, tuvaletler, duşlar, banyolar gibi yüksek nemli odalarda.
Lay On Metal Asma (üstten oturmalı) tavanların kurulumunda neredeyse hiçbir kısıtlama yoktur.


YAZAR: Dek-Mar İnşaat Taahhüt Mimarlık Tic. Ltd. Şti.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.