Mesh Metal Asma Tavan

Mesh Tavan

Mesh Metal Asma Tavan endüstrinin en geniş standart portföyü, dokuma, kaynak ve genişlemenizi sağlar. Hayal gücünüz normları aşarsa, kuralları özel yeteneklerimizle bükün. Yeni bir hikâye ör. Doğrusal bir yolu takip etmek ya da kareleri seksek bağlamak, dokuma hikayenizin renkli bir sonucu olabilir. On sekiz standart tasarım ve sekiz bitiş imkânı sunar.

Bir sanat eserini kaynakla. Sekiz gösterişli görünümde yedi kaynaklı tasarım ile modern bir şaheseri şekillendirin. Ufkunuzu genişletin. Kafesi tırmanın ya da on kaplamada yedi genişletilmiş metal desenle bir şelalenin çağlayanını kullanın.

Genişletilmiş metal tavan paneli genişletilmiş metal ağdan yapılmıştır. Diğer yumuşatma ile karşılaştırıldığında, genişletilmiş metal tavan size özel bir görünüm sağlayabilir. Farklı özellikler, farklı delik tipleri için genişletilmiş metal levhalar, aydınlatma ve gölgeleri oluşturmak için aydınlatma veya arka ışıkla birlikte kullanılabilir.

Metal Mesh Asma Tavan Özellikler

1. Güçlü görsel etki

2. Mükemmel hava sirkülasyonu ve ışık.

3. Esnek ve tavandan duvara kesintisiz geçiş yapabilme

4. Yanmaz, darbeye dayanıklı, anti-korozyon, termo stabilite

5. Ses- Emici

6. Çevre dostu

7. Kolay kurulum

Mesh Metal Asma Tavan Sistemleri

Mesh metal asma tavan, Genişletilmiş, Dokuma ve kaynaklı galvanizli çelik, toz boyalı, döşeme tavan panelleri Dek-Mar inşaat tarafından pazarlama ve uygulama yapılmaktadır.

Kurulum zamanı, kirlenme riski nedeniyle, tavan panellerinin montajı yalnızca büyük miktarda toz üreten işlerin tamamlanmasından sonra konulmasında fayda vardır. Tavan plakaları sadece tozsuz ve kuru bir yerde saklanmalıdır. Malzemenin herhangi bir mekanik etkiye maruz kalmasını sağlamak ve stoklama ve paket yerleşim için önem göstermek gerekir. Mesh tavan plakaların dikkatli bir şekilde depolanması gerekli. Piyasada bulunan tel kesiciler yâda yan kesici el aletleri ile kesilebilir.

Mesh Tavan Bakımı

Mesh metal asma tavan plakaları istediğiniz zaman temizlenebilir. Mesh tavan plakalarına zarar görmesi durumunda değiştirilebilir. Mesh asma tavan içinde değiştirme gereksinimi durumunda, özellikle uzun süreli kullanımlarda, tek tek mesh tavan plakaları değiştiği zaman renk farklılığı oluşabilir. Ilık suda hafif bir deterjan ile karıştırılarak yumuşak bir bezle yıkanır ve kurulanır.

Pırıltılı örgü cepheler, enerji tasarruflu güneş koruma elemanları olarak kullanılır veya rüzgâr ve yağmuru filtreler. Mesh asma tavan oda akustiğini geliştirir. Yarı saydam mesh kafes oda bölücüler yapı oda ve alanları. Kablo ağından yapılmış panjurlar hırsızlığa karşı koruma sağlar.

Mesh Metal Tavanlar

Mesh Metal Asma Tavanlar, modern mimarinin vazgeçilmez bir parçası haline gelmiştir. Test edilmiş bil yalı darbe dayanımı gibi önemli işlevlerin yanı sıra, neredeyse sonsuz yapı, boyut ve tasarım seçenekleri sunarlar. Genişletilmiş metal mesh, zımba ve çekme işlemlerini kullanarak çevre dostu ve kaynak tasarrufu sağlayan bir şekilde üretilmektedir. Malzemenin hafifliği, vurgulanmış yapısal görünümü ile birlikte, yeni tasarım caddeleri açar. Akıllıca seçilen arka aydınlatma, herhangi bir odada etkileyici bir görünüm yaratır.

 • Gizli alt yapı nedeniyle tek tip tavan yüzeyi
 • Farklı örgü tipleri, şekilleri ve boyutları sayesinde çok sayıda tasarım imkânı
 • Özel delikli şekiller ve örgü tasarımlar yapılandırılmış bir görünüm kazandırır
 • Tavan açıklarında armatürlerin veya diğer armatürlerin takılması yüksek açık alanlarda mümkündür
 • Bil yalı darbeye dayanıklı Genişletilmiş Metal Mesh Sistemler mevcuttur

Çengelli Asma tavan- Hook- On Mesh Asma Tavan

Asma tavan Üzerinde Kanca

Gizli taşıyıcılara bağlanmak için farklı boyutlarda ve kalınlıklarda L ve J panelleri kullanılır. Yaygın olarak kullanılan bir asma tavan sistemidir.

Hook - On Mesh Asma Tavan Ürün Özellikleri

 • Bağlama Raf sisteminde, Ana L taşıyıcıya sabitlenmiş J taşıyıcı sistemi gizlenir.
 • Kombine detaylarla doğal bir görünüm veren asma tavan sistemidir.
 • Montaj ve de montaj kalitesi ile müdahale durumuna büyük kolaylık sağlar
 • Standart renklere ek olarak, özel renk tercihleri ​​için farklı Ral renk seçenekleri de mevcuttur.
 • Standart boyutların aksine, farklı boyutlarda delikli ve gözenekli paneller kullanılarak israf oranı en aza indirilebilir.

Genişletilmiş Metal Mesh Avantajları

 • Askılı asma tavan, gizli taşıyıcı sistem.
 • Kuruluma sık ve çok kolay erişim gerektiren geniş alanlar için ideal.
 • Panelin taşıyıcıya tutturulmuş kanca parçası vasıtasıyla kuruluma müdahale etmesini kolaylaştıran bir özelliğe sahiptir.
 • Asılı asma tavan sistemi, standart panel boyutlarının aksine 300-600 mm den başlar.
 • Darbelere dayanıklı ve güçlü bir yapıya sahiptir.
 • Neme karşı dayanıklıdır.
 • Özellikle nemli ortamlar mükemmel bir seçimdir.
 • Servis borularına ve elektrik tesisatına erişimde önemli kolaylık sağlar.
 • Eski tavanlarda bulunan çatlak ve hasarları da kapatır.
 • Uygulandığı alanlarda iyi ses yalıtımı sağlar.
 • Takılması, sökülmesi ve temizlenmesi son derece kolaydır.
 • -Zengin bir aydınlatma seçeneği sunarlar.

Çengelli (Hook-On) Mesh Tavan Aksesuarlar

Çengelli (hook-on) Mesh Tavan Sığınak sistemini oluşturan çeşitli çengelleme aksesuarları vardır. Bunlar;

 • Kenar U profili
 • Ana taşıyıcı Ek
 • Alt taşıyıcı ataşmanı
 • M6 saplama
 • M6 somunu
 • M6x15 cıvataları

Mesh Tavan Kanca Asma Tavan Uygulamalarında Avantaj ve Etkileri

Mesh asma tavan, binaların içinde kullanılan önemli dekoratif uygulamalar arasında yerini almaktadır. Mesh tavan, binada ısı ve ses yalıtımı sağlamanın önemli yararları vardır. Bina tavanlarında göze çarpmayan görüntülerin önlenmesi için iyi bir seçimdir.

Tesisat borularının neden olduğu çirkin görüntülerin ve binaların içindeki benzer durumların kapanmasını sağlar.

Özellikle halka açık alanlarda estetik bir yapı vermek tercih edilir. Hijyenin şart olduğu ortamlar için mükemmel bir seçimdir.

Öte yandan, fiber, elektronik, ilaç ve bilgisayar sistemlerinde temiz oda koşullarının yaratılmasını sağlar.

Başlıca Kullanım Yerleri

Dünyada ve Türkiye'de pek çok bina mesh asma tavan uygulaması gerçekleştirildi. Hook-On Mesh Asma tavan sistemi en çok tercih edilen yerler;

 • Metro istasyonları
 • Ofisler
 • Hastaneler
 • Alışveriş Merkezleri
 • Kafe
 • Kamu hizmeti binaları gibi geniş bir kullanım alanı vardır.

Mesh asma tavan, modern mimarinin ayrılmaz bir parçası haline geldi ve her odayı etkileyici kılıyor, homojen yüzeyi tavan yapılarını gizliyor. Hücrelerin çeşitli geometrik şekilleri, kıvrımlı ve düz yüzeyleri, asma tavan ağının üç boyutlu yapısı, muhteşem ışık ve gölge resimleri oluşturularak tasarımcılar hayallerini gerçeğe dönüştürüyor. Estetik, işlevsellik, hafiflik, sağlamlık, yenilikçi tarz- bunlar avantajlarıdır.

Metal mesh levhalardan asma tavan ağları delikler açılarak ve metal gerilerek yapılır- genişletilmiş bir metal ağ elde edilir. Genişletilmiş metal asma tavan da adlandırılan genişletilmiş metal ağ, çelik, alüminyum, bakır, pirinç, titanyumdan yapılabilir. Standart genişletilmiş metal ağ, galvanizli çelik; bir toz polimer kaplama ile galvanize edilmiştir; alüminyum, soğuk haddelenmiş çelik.

Genişletilmiş ağ hem iç hem de dış mekanlarda kullanılır: kanopileri sarmak ve cepheleri bitirmek için. İç mekânda daha ince metal kullanılır ve tavan plakalarının boyutu ne kadar küçük ve odanın yüksekliği ne kadar düşük olursa, gerekli metal kalınlığı ve hücrelerin boyutu o kadar küçük olur. Dolayısıyla, 600mm * 600mm tavan karoları (Board ve Tegular kenarları) boyutu için, en bütçe seçeneği 0,7 mm-0,8 mm metal kalınlığına sahiptir ve bu tavan boyutu için en uygun metal kalınlığı 1 mm-1,5 mm'dir. Kafes tavan plakasının boyutu 600 mm * 1200 mm olduğunda, metalin kalınlığı daha büyük olmalıdır- tavan plakasının sarkmaması için en az 1 mm. Hasır üretimi için sanat tasarımı ve geniş metal- çelik kalınlıkları ile, güçlendirilmiş bir süspansiyon sistemi veya alüminyum kullanmanız gerektiği unutulmamalıdır.

Modern ofisler, lobiler, mağazalar için standart bir rafine stil asma tavan örgüsü 600mm * 600mm ve 600mm * 1200mm uygundur. Örnek: açık yüzey yaklaşık%70, göz boyutu yaklaşık 16 * 10mm, standart renkler: siyah, beyaz, mat krom.

Salonlarda, salonlarda, müzelerde, restoranlarda, ofislerde ve yaşam alanlarında modern bir görünüm, ortalama 600 mm * 600 mm ve 600 mm * 1200 mm desenli, yaklaşık%60 açık yüzeyli ve yaklaşık 40 * 15 mm ağ boyutuna sahip bir ağ en uygun olacaktır.

Depo binalarında, stadyumlarda ve sergi merkezlerinde, düşük ve normal nem oranına sahip odalar için, ağ gözü 60mm * 20mm ve ağ boyutları: 600mm * 600mm, 600mm * 1200mm, 1200mm * 1200mm veya özel ölçülere sahip geniş bir ağ deseni öneriyoruz. Açık alan yaklaşık%70'tir.

Yüksek nemin gerekli olduğu yüzme havuzları ve buz sahaları için alüminyum ağdan yapılmış asma tavan ve özel askı sistemi.

Alternatif ve yenilikçi çözümler yaratmak, odanıza tamamen modern ve orijinal bir görünüm kazandırmak için özel yapım ve hacimsel standart dışı ağlar yapılır. Sütunlara bakarken, en küçük metal kalınlıklarını kullanabilirsiniz, çünkü esas olarak bir tasarım işlevine sahiptirler. Mesh asma tavan için T15 ve T24 askı sistemleri kullanılmaktadır.

Kafes tavan düşünüldüğünde, hücre yüksekliğinin dikkate alınması önemlidir: 1 mm'den 20 mm'ye; hücre genişliği: 3 mm'den 50 mm'ye; lento kalınlığı: 1,0 mm'den 7 mm'ye, metal sac kalınlığı 0,7 mm'den 4 mm'ye. Genişletilmiş ağ, geniş bir ürün yelpazesinde, çok çeşitli geometrik şekillerde, tiplerde, yapılarda, ağ boyutlarında ve tasarım seçeneklerinde sunulmaktadır. Izgara, şekillere bölünmüş hücrelerden oluşur: eşkenar dörtgen, kare, daire, bal peteği, ölçekler, dekor, altıgen.

Geniş ağ yelpazesi, yenilikçi özel çözümler için yeni olanaklar açan%40 ile %78 arasında açık bir yüzeye (şeffaflık) sahip bir asma tavan oluşturulmasına izin verir. Tavan arası boşluğa aydınlatma montajı, yüksek oranda açık tavan yüzeyi ile mümkündür. Armatürler için genişletilmiş örgü tavan plakalarında, lazer kesim veya damgalama kullanılarak istenen şekle sahip delikler kesmek mümkündür. Mesh asma tavan aydınlatması, her oda için unutulmaz bir görünüm yaratır. Asma tavan ağı mükemmel işlevsellik sağlar: hafiflik, güç, aydınlatma, birçok tasarım seçeneği.

Izgaralı asma tavan sayesinde tavan arası boşluğa monte edildiğinde ısıtma ve iklim ekipmanı sorunları kolaylıkla çözülür. Sinemalar ve konser salonları için daha iyi ses yalıtımı sağlamak için akustik mineral yün ekler kullanılır.

Mesh asma tavan yanmazdır ve koridorlar, kaçış yolları için idealdir, Armstrong tavan plakalarını ızgara sistemini değiştirmeden kafes tavan plakaları ile değiştirerek montajı kolaydır. Ağın asma tavanını (döşeme ve asma sistemi) boyamak istiyorsanız, sadece örgü tavanın kendisinin, örneğin beyaz, siyah veya gri renkte boyanması gerekmez, aynı zamanda pürüzlü tavan, tavan arası boşluk cihazları ve tüm araçlar aynı renkte boyanmalıdır. Mesh tavan (döşemeler ve askı sistemi) RAL tablosuna göre istenilen renkte toz polimer püskürtme ile boyanmaktadır.

Asma tavan ızgarası sadece tek bir renge boyanamaz- ilk seçenek: süspansiyon sistemi ayna veya gümüş gibi boyanabilir ve tavan döşemeleri koyu gri yapılabilir; ikinci seçenek: tavan döşemelerinin renklerinin kontrastı üzerinde dama tahtası deseninde çalışın- 2-3 renk kullanarak ve süspansiyon sistemini renklerden birinde boyayın; üçüncü seçenek: aynı rengin birkaç tonunda tavan döşemeleri yapmak. Metal mesh asma tavan, modern iç mekanlara çarpıcı bir estetik etki, yüksek teknoloji ürünü bir görünüm kazandırır. Tasarımlarınızı en basit çözümlerden en karmaşık çözümlere, her türlü mimari projeye kadar değerlendireceğiz!

İç mekânda asma tavan ağının kullanımı oldukça çeşitlidir: konut ve ticari binalarda Loft tarzında asma tavanlar, endüstriyel asma tavanlar, koridorlarda tavanlar, barlarda duvarlar, restoranlar, Loft tarzında mobilyalar yapılır, merdiven ve basamakları düzenlemek için ağ kullanılır.

Hasır koltuklar, sandalyeler ve diğer metal mobilyalara sahip asma hasır tavanlar, komplekste hasır tavan ve duvar örgüsü kullanıldığında, aynı tarzda korkuluklar ve basamaklar kullanıldığında iç mekânda özellikle şık görünür. Mesh asma tavan ile hayallerinizi gerçeğe dönüştürün! Ve size asma tavan dünyasındaki son trendleri anlatmaya çalışacağız!

Dek-Mar İnşaat mesh metal asma tavan, zarafet / mekân katan asma tavan uygulamaları için doğru seçimdir. Bulunduğunuz yerlere bir fark eklemek istiyorsanız doğru yerdesiniz. Mesh Asma tavan uygulamalarının mükemmel kalitesinin buluştuğu adrestesiniz.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.