Petek Asma Tavan

Petek Metal Asma Tavan Sistemleri

Petek asma tavan, kafes unsurlarından yapılmış olmaları sebebiyle ayırt edilir, bu sebeble sağlam bir sağır kaplama yapılamaz. Bu tür tavan sistemlerinin montajı, tavan boşluğunda serbest hava sirkülasyonunun önemli olduğu odalarda yapılır. Özgel olarak, gözlü yapılar yüzme havuzlarına, spor salonlarına, ticari kuruluşlara veya depolara monte edilir. Alüminyum petek asma tavan sistemleri ile tavan düzlemine doku ekleyin. Aydınlatma, havalandırma ve güvenlik için kolay erişim sağlayan sistem, hücre çerçeve tavanlarla birlikte kullanılabilecek çok çeşit desen, yapılandırma ve renkler sunar.

Petek Asma Tavan petek biçimdeki görünümü ile yapıldığı ortamı farklı bir görsel atmosfer kazandırmaktadır. Alüminyum petek Asma Tavan Sistemleri süsleyici dizayn hürrüyeti kazandırarak hava meydanlarında, ofislerde, alım satım merkezlerinde, kısacası Petek Asma Tavan uygulandığı her mekanda kolaylıkla kullanılabilir ve temizliği oldukça kolaydır. Metal Cinsi: Alüminyum ve Galvanize Çelik

Ebadı: 50 x 50 mm, 75 x 75 mm, 100 x100 mm, 150 x 150 mm, 200 x 200 mm

Petek Tavan Renk Seçenekleri

Petek Asma Tavan Paneli Renk Seçenekleri: RAL 9005 siyah, RAL 9010 beyaz, RAL 9006 Metalik Gri ve isteğe göre RAL seçenekleri yapılmaktadır.

Alüminyum Petek Asma Tavan Özellikleri;

Petek Asma Tavan geri dönüşümlüdür, İstenmeyen Kötü Donanımı (havalandırma kanalları, sıhhi tesisat, mekanik tesisat, elektrik tesisatı vs.) Saklar. Alüminyum Petek Metal Asma Tavan Sistemleri Anti manyetik, mikrop ve parazit barındırmaz, silme yöntemi ile temizlenebilir, sökülmesi ve takılması çok kolaydır. Petek Asma Tavan Sistemleri sorunsuz ve kolay uygulanır. Alüminyum Petek Asma Tavan Sistemleri, hafiftir tavana yük getirmez. Petek Asma Tavan İstenilen kalınlıklarda ( 0,30 mm – 0,70 mm ) uygulanır. Desenler yapılabilir, İstenilen renkte ve desen işlemesi yapılır, Polyester fırın boyası ile boyanır ve kurutulur. Tamamen göze hitap eder ve kusursuz bir dekor oluşturur.

Petek Asma Tavan

Petek metal asma tavan sistemlerinde estetik ve dekoratif bir açıdan baktığımızda tavanın üst kesimlerine sürekli bir kalıp oluşturmanın seçenek olmasından çok rahat ulaşım elde etmemiz sağlandığından asma tavan rekabetinde tercih olarak ideal bir alternatif olmakla birlikte şık görünümüyle diğer asma tavanları ile kıyaslanması tartışılabilir bir faktördür ve yarı yarıya da üstün bir görünüm teşhiretmektedir.

Genellikle görünümünü yan yana gelmiş karelerden oluştursa da yine de petek izlenimini kaybetmeyen petek asma tavan sistemi iç içe geçmiş ve “U” şeklini almış alüminyum bölgelerden meydana gelmektedir. Bu petek asma tavanı taşıyan bölüm sisteminin –ki bu bölümler çaprazda ve temel bölgede bulunmaktadır- petek biçimindeki döşenmiş bölümlerin birbiriyle eş olması yükü hafifletir cinsten bir avantaj sağlar ve böylece daha ucuz bir imalat gerçekleşmiş olur.Bölgenin “U” şeklindeki kısımlarının sahip olduğu ince dudak kısımları sert yüzeyi sayesinde bükülme lerin önüne geçer. Bu avantajlar sayesinde geniş bölge tavanlı alışveriş merkezlerinin ve hava alanlarının en çok tercih ettiği asma tavan olmasını sağlayarak güvenli oluşunu da ispatlar neticedir.

Petek Asma Tavanın Tercih Edilme Nedenleri

İç bölümlerdeki havanın kalitesinin en üst düzeyde taşıyan petek asma tavan sınıfında bu konuda en iyi performansı gösterir ve yangına karşı sert metalden oluşmasından kaynaklı dayanıklıdır. Yangına karşı dayanıklılığı en üst düzeyde olan petek asma tavan tercih edenlerin yüzlerini kara çıkarmıyor.Hava soğurması yüksek olan bu petek asma tavan sisteminin içeride bulunan kötü hava, duman gibi kirli ve baş edilmez havayı rahatlıkla dışarı atarak içeride daima sağlıklı havanın ısınmasını sağlar.

Petek Asma tavan kısımların yükünü sahiplenmiş olan taşıyıcı bölgenin, paneller ile eş olmasından kaynaklı olarak iki kısmın kesişim bölgelerinin belli olmasından kaynaklı kesintisiz bir sade görünüm kazanır. Bu sade görünüm sayesinde estetik açıdan hiçbir önemli husus kaybetmekten dekoratif bir sistem oluşu sayesinde temiz görüntü seven kullanıcıların da gözdesi durumuna gelmektedir.Kolay temizlenebilir ve kiri muhafaza etmenin minimum olduğu, bu petek panellerin yüzeyi sayesinde kolay bir erişim sağlandığı takdirde temizlenmesinde rahatlık en üst derecelere kadar sağlanır ve alt kısma montaj gereksinimlerinin de kolay sökülebilir kısmı sayesinde rahatlıkla erişim sağlanır ve alt kısımda kalan yüzey sayesinde estetik görünümünden herhangi bir şey kaybetmez.

Ses sistemlerini dayanıklı yüzeyi sayesinde ağır ve yüksek verebilen bölgeyi rahatlıkla taşır. Işıklandırma konusunda da petek yüzeyi sayesinde rahatlıkla sade ve düz bir ışıtma sağlanabildiği gibi efektif ışık panellerini de dayanıklı yüzeyi sayesinde taşıyarak son derece kullanışlı olduğunu da gösterir. Petek asma tavanın petek kısımları alüminyumdan üretilir ve bu alüminyum kesimlerin renkleri ince kalınlıktaki renklendirme sistemleriyle kısım boylandırma sistemine gereksinim duyulmuştur ve de renk tercih kısımları son derece fazla olduğundan kaynaklı kullanıcının ilgisini çeker.

Petek Asma Tavan Özellikleri

Petek metal asma tavan da montaj kısmının sorunsuz oluşumu çıkış panelleri sayesinde olup rahatlıkla tesisat döşemesi de yapılabilir. Montaj işlemi bitse bile tekrar çıkarılabilir sonradan tekrar takılabilir. Bu da ekstra montaj sistemleri eklenmesi gerekiyor ise avantajlı bir unsur olduğundan tercih kısmını üst seviyelerde tutar. ayrıca çıkarılıp takılabilme özelliklerini çok rahat bir şekilde tamamlar. Petek metal asma tavanlar alüminyum yüzeyi sayesinde son derece hafiftir ve bir o kadar da sert ve dayanıklıdır. Bunun verdiği avantajlarla çeşitli armatürler eklentileri yapıldığında tavanda oluşabilecek yük kendinden fazla olsa bile kaldırabilecek dayanıklılığa sahip olduğundan sıkıntı çekilmeyecek dir.

Anti manyetik bir yapıya sahip olan petek asma tavanlar elektriksel bir sıkıntının çıkmasını engeller. Ayrıca mikrop barındırmayan yüzeyi sayesinde kullanıcıya temiz bir yüzey bırakır. İstenildiği takdirde de rahatça temizliği yapılabilen bu petek asma tavan sistemi hijyen isteyenler için gayet ideal bir tercihtir.Çok fazla ebatlarda olabilen petek asma tavan sistemi petek büyüklüğünü alan genişliğine göre belirlenebilir. Estetik açıdan petek genişlikleri çok önemli olan bu asma tavan sisteminden gayet başarılı petek genişlikle temelli desenler verilerek dekoratif bir çalışma sunma imkanı sağlar. İstenilen renklerde tercih edilebilen petek asma tavanın kullanıcılar tarafından genelde mat, siyah ve gri renklerin tercihi yapılır ve ortama ahenkli bir görünüm kazandırır.

Geniş ve yüksek yüzeyi sayesinde üst kısmına çeşitli kablo döşemeleri ve montajlar yapıldığında gizlenmesine yardımcı olur ve estetik görünümünden hiçbir özellik kaybetmeyecek işlevsel de duruşu olduğunu kullanıcının görmesini sağlar. Havalandırma kanallarını da gayet başarılı bir şekilde barındırabilen bu asma tavan sistemi hava sirkülasyonu son derece sistemli bir şekilde gerçekleştirerek temiz havanın içeride barınmasında büyük rol oynar.

Petek Asma Tavanın Tercih Edildiği Bölgeler

Petek asma tavan geniş ve yüksek tavanları sayesinde birçok ticari kurumun dikkatini çekmesini sağlamıştır. Özellikle büyük ve geniş tavana ihtiyacı olan gelişmiş ticari kanalların gözdesi olmayı başarmış olan bu asma tavan; hava alanları, ofis binaları, iş hanları, istasyonlar, alışveriş merkezleri, galeriler, showroomlar, itibar sahibi olan bölgesel mekanlar, restoranlar gibi gelişmiş bölge merkezlerinde tercih edilir.

© 2019, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.