Plastik Lambiri Tavan

Plastik Lambiri | PVC Lambiri


Plastik Lambiri tavan panelleri kurulumu ve bakışı çok kolaydır. Özellikle ıslak mekânlarda, PVC Lambiri tavanınızı dekore etmek ve su geçirmez hale getirmek için mükemmel bir alternatiftir. PVC Lambiri panelleri banyo, tuvalet, mutfak, bodrum, garaj ve diğer tüm iç mekânlarda tavan kaplamaları için idealdir.

Plastik Lambiri Tavan özel birleştirme sistemi, özellikle basit ve hızlı bir şekilde kaplanmış tavanlara çok uygundur. PlastikTavan panelleri sürekli olarak monte edilebilir ve herhangi bir uzunlukta köprülenebilir. Tavan spotları kolayca inşa edilebilir. Plastik lambiri tavanları temizlenmesi kolay ve sağlıklı. Küf yapmaz.

Geleneksel alçı tavanlara kıyasla hızlı ve kolay monte edilebilen ve birçok avantajı olan birbirine kenetli PVC panellerden oluşan bir tavan sistemi. Bir dizi aksesuar panelleri tamamlar ve kenarlara, köşelere ve son işlemlere izin verir. Plastik Lambiri Tavan panelleri için en popüler iki renk Beyaz Parlak ve Beyaz Mat'tır ve bunlar 3 m ve 6 m uzunluklarda mevcuttur. Paneller 25 cm genişliğindedir.

Plastik Lambiri Tavanlar aşağıdaki özellik ve faydalardan dolayı popülerlik kazanmaktadır:

 • Anti-mantar
 • Korozyona dayanıklı
 • Resim Gerekmiyor
 • Dayanıklı
 • Temizlemesi kolay
 • Sınıf B / B1 / B2 SANS 428'e göre bir sınıflandırma ile yangın Geciktirici
 • Hafif
 • Termit kanıtı
 • Su geçirmez
 • Bakım gerektirmeyen

Plastik Lambiri, Dekoratif Tavan Dekorasyonu Pratik bir Seçimdir

Tavan Lambiri, konut dışı binaların (mutfaklar, banyolar, banyolar ve koridorlar) dekore edilmesi için bir seçenek olarak tavan panelleri hızlı, verimli ve en az finansal yatırımla evinizi düzene sokmanın en popüler yoludur. Günümüzde neredeyse her evde plastik PVC lambiri paneller görülmektedir. Ve dürüst olmak gerekirse, popülaritesinin tesadüfi olmadığına dikkat edilmelidir- bu malzemelerin birtakım avantajları sayesinde, vatandaş sayımızın çok fazla olması bu tür tavan kaplamalarını tercih etmektedir.

Plastik lambiri panellerin temel avantajı mutlak ekonomikliğidir. Plastik Lambiri panellerin geniş renk ve doku paleti, onarımdan sonra güncellenen tavanın odanın genel iç kısmına uyumlu bir şekilde sığmasını ve seçilen tarzın birliğini korumasını sağlar. Ayrıca, PVC lambiri tavan kaplamalarının sabitlenmesi çok kolaydır ve montajı da kolaydır- plastik lambiri tavan panelleri herkes tarafından bağımsız olarak monte edilebilir, işlem özel bilgi ve beceri gerektirmez. Ek olarak, tavan panelleri bir dizi avantaj ve ayırt edici özellik ile tanımlanır:

 • Polimer yanmayı yeterince desteklemiyor, bu da yangın güvenliğini gösterir;
 • Materyal toksin değildir ve bu nedenle vücut için tamamen güvenlidir - bu işlevselliği ve kullanım alanını büyük ölçüde genişletir;
 • Plastik lambiri tavan panellerinin doğru montajı ve çerçeve yapısının uygun şekilde sabitlenmesi, PVC lambiri malzemeden yapılmış tavanı sadece şık ve modern değil aynı zamanda oldukça dayanıklı hale getirecektir (yaklaşık 25-30 yıllık ortalama ömür);
 • Mükemmel anti statik özellikler toz ve kirlerin birikmesini önler, plastik paneller bakımda iddiasızdır- ev deterjanları ve sabun ürünleri kullanılarak yıkanabilir; böyle bir tavan kesinlikle sağlıklı, çünkü bakterilerin, zararlı mikroorganizmaların ve küfün gelişimi ve çoğalması için zayıf bir ortamdır.

Kaplamanın esnekliği, plastik panellerin düşük ağırlığı, yapının iskelet Profillerine yapışmasını kolaylaştırarak kurulum tavan çalışmasını en aza indirir.

Pvc Lambiri

Yakın zamana kadar, su bazlı bir emülsiyonla beyazlatma veya kaplama haricinde tavanla neler yapılabileceğini hayal bile edemedik. "Komik" bir şey istiyorsanız, duvar kâğıdı ile kâğıt. Hayatımızda yeni yapı malzemelerinin ortaya çıkmasıyla tavan dekorasyonu için tamamen yeni teknolojiler ortaya çıkmaya başladı. Bu tür tasarım çözümlerinin cephaneliği, asma, asma, mineral, cam, aynalı, vitray tavanlar, alçıpan ve ayrıca ahşap veya plastik panellerle kaplanmış montajı içerir. Bugün plastikten nasıl bir tavan yapılacağını konuşalım.

Plastik lambiri tavanların özellikleri

Bu tür tavanlar için plastik paneller, güvenli ve zararsız bir malzeme olan polivinil klorürden yapılmıştır. Ülkemizde PVC lambiri paneller her yerde tavan ve duvarların bitirilmesinin yanı sıra gıda ve ürünler için kapların imalatında kullanılmaktadır. Bu yüzden malzemenin çevre dostu olduğundan şüphe etmeyin.

Plastik Lambiri, duvarlar ve tavanlar için plastik panellerin farklı olduğunu hatırlamak önemlidir ve diğeri karşılığında bir tane satın almanız önerilmez. Pvc lambiri tavan panelleri çok daha hafiftir ve mekanik mukavemetleri çok daha düşük olmasına rağmen bu önemli bir detaydır. Tavanı monte ederken duvarlar için paneller kullanırsanız, çerçeve üzerinde büyük bir yük olacaktır ve bu çok güvenli değildir. Ve duvarları dekore ederken tavan için plastik paneller kullanarak, sonunda deformasyonlarını gözlemleyebilirsiniz.

Plastik lambiri tavan, asma tavan türüdür. Özel süspansiyonlarla tutturulmuş çerçeveye plastik kılıf monte edilir. Çerçeve için ahşap çıtalara ihtiyacınız var (metalli bir Profil kullanabilirsiniz). Tavanın kendisi için basit ve ucuz malzemeler kullanabilirsiniz, ancak daha iyi plastiğe yatırım yapmak daha iyidir. Tavandaki plastik lambiri paneller, plastik tavanlar için süpürgelikler ve şekilli bir Profil ile sabitlenir.

Plastik lambiri tavanın avantajları

Plastik lambiri den yapılmış bir tavan yapmayı, dairenizde onarım yapmayı planlıyorsanız, seçiminiz çok uzak görüşlüdür, çünkü böyle bir tavanın birçok avantajı vardır. Birincisi, komşularınız tarafından sular altında kalırsanız, plastik tavanı tekrar yapmanız gerekmeyecek ve eğer sel ciddi değilse hiçbir şey fark etmeyeceksiniz. Ve bu büyük bir artı, çünkü duvar kâğıdına yapıştırılmış veya beyaz badanalı bir tavanın ikinci kez beyazlatılması veya yapıştırılması gerekiyordu.

Çalışmanın sonunda, istenirse su veya deterjanlarla yıkanabilen mükemmel bir eşit tavan elde edersiniz. Ancak plastik lambiri tavana bakmak için uğraşmasanız bile, yine de güzelliğini ve özgünlüğünü kaybetmeyecek. Sıcaklık farkı olsa bile, tavan eşit yüzeyini koruyacaktır. Kağıtlanmış tavanlar zamanla kaybolur, plastik olan ise yıllarca görünümünü korur.

Böyle bir tavanın yardımıyla, sadece büyük düzensizlikleri veya boruları gizlemekle kalmaz, aynı zamanda o yere güzel modern lambalar ekleyerek bunları iç mekânın bir parçacığına dönüştürebilirsiniz. Tavan sadece pürüzsüz değil, aynı zamanda konturlu geniş paneller kullanılarak da yapılabilir. Plastik asma tavanın bir diğer avantajı fiyatıdır. Tabii ki, bu en ucuz tavan tipi değil, ancak yine de, örneğin, bir streç tavandan çok daha ucuza mal olacak. Ayrıca tavan ile plastik arasında oluşan hava boşluğu iyi bir ses yalıtımı sağlar.

PVC lambiri paneller şaşırtıcı derecede neme dayanıklı olduğundan, banyoya monte edilmesi mantıklıdır. Su bastığında, plastik paneller suyun ağırlığına dayanabilir ve küf adı verilen ana düşmandan korkmaz. Özellikle PVC lambiri paneller duvarlara ve mutfakta da monte edilirse. Aynı nedenle, bu malzeme bir ev catering ünitesini astarlamak için mükemmeldir. Mutfaktaki plastik paneller özellikle iyidir, çünkü böyle bir tavan sıradan deterjanlarla kolayca yıkanabilir ve bildiğiniz gibi gaz sobasının sürekli çalışmasıyla tüm yüzeyler kurumla kirlenir.

Ters Tavan Lambiri tavanları monte ederken, bir uyarı var. Yüzeyin görünüşü seçilen panellere bağlıdır. Parlak paneller satın alırken, derz dikişleri böyle bir tavanda neredeyse hiç fark edilmeyecektir, pratik olarak görünmezler. Parlak tavan oldukça orijinal görünen yansıtıcı bir yüzeydir. Panellerin tavanını mat, renk ve desenli yapmayı planlıyorsanız, dikişlerin oldukça net görüneceği şekilde hazır olun.

Plastik lambiri asma tavan yapımı için plastik seçimi

lk önce ne kadar malzemeye ihtiyacımız olduğunu hesaplamanız gerekir. Tavan alanını biliyorsanız yeterince basittir. Değilse, o zaman ölçülebilir. Karmaşık bir yapılandırma odasının parçalara bölünmesi gerekecektir- tavandaki dikdörtgen bölümler, daha sonra sonuçlar yuvarlanmalıdır. Oda dikdörtgense, her şeyin ölçülmesi daha kolay olacaktır.

Satın alırken, sadece pakete bakmanız gerekir- bir plastik lambiri panelin alanı burada belirtilmelidir. Paketteki panel sayısını dikkate alın, tüm alanı kaplamak için kaç panele ihtiyacınız olduğunu düşünün ve biraz ekleyin (terim ve benzeri göz önüne alındığında).

Plastiğin türünü ve rengini doğrudan satın alma sırasında belirleyebilirsiniz. Tüm odanın tasarımı, plastik tavan montajı için hangi panelleri seçtiğinize bağlıdır. Beyaz paneller en ucuz olanıdır ve desen ve dokuya sahip paneller daha pahalı olacaktır. Tüm paneller tek renkli (renk şeması) yapılmalıdır ve varsa resim doğru ve doğru olmalıdır. Panel gözünüzü diğerlerinden daha hafif yakalarsa veya tam tersi çok karanlıksa, tüm panellerin genel tonuna mükemmel şekilde uyan birini değiştirmek en iyisidir.

Plastik lambiri gibi bir malzeme satın aldığınızda, çok dikkatli olmanız ve her paneli incelemeniz gerekir, çünkü arızalı modellerin kullanılması tavsiye edilmez. Plastik lambiri satın aldığınızda, evinize taşırken, zarar görmemesi gerektiğini unutmayın, çünkü kurulum sırasında işlevini yerine getirmeyecek ve mükemmel bir şekilde bile eklem oluşturulmayacaktır.

Malzeme ve araç seçimi

Bu nedenle, yeni başlayanlar için, plastik panelleri takmak için en yaygın Profillerle tanışmalısınız:

 1. Pvc lambiri de en yaygın olan başlangıç ​​Profili. Bu tür yapılar panellerin uçlarını kapatmaya yarar ve tüm odanın çevresine tavana monte edilir.
 2. H Profiline bağlantı da denir. İsme dayanarak, panellerin uzunluğunu arttırmak için kullanılır.
 3. F-Profili, başka bir düzleme taşınırken dış köşelerde plastik panellerin uçlarını kapatmak için tasarlanmıştır. Yani, bir duvar PVC panellerle kaplıdır, ancak köşedeki duvar değildir.
 4. Plastik tavan kaidesi esasen aynı başlangıç ​​Profilidir, ancak hafifçe yivlidir.
 5. Dış ve iç plastik köşe iç ve dış köşelerdeki uç panelleri kapatmaya yarar.
 6. Evrensel bir plastik köşe herhangi bir köşeye yapıştırılabilir, ancak umut verici görünmez.

Profil sayısını belirlemek için önceden çizilen bir diyagrama ihtiyacınız vardır. Orantılı olarak azaltılmış tavanı kâğıda çizin. Profillerin 60 santimetre aralıklarla yerleştirilmesi gerektiği unutulmamalıdır. Böylece çubuk sayısı, süpürgelik boyutu ve Profil ile uğraşmak daha kolay olacaktır. Ayrıca çerçeve, fikstürler (gerekirse) ve bağlantı elemanları için süspansiyon satın almanız gerekir.

Çevre çevresine monte edilmiş Profiller de gereklidir. Profilleri sabitlemek için gerekli olan panel ve dübelleri sabitlemek için kendinden kılavuzlu vida sayısı, gerekli Profil sayısı artı bir pay dikkate alınarak hesaplanır. İsterseniz Profilleri tahta bir kirişle değiştirin ve vida yerine zımba kullanın. Böylece sürecin maliyetini azaltabilir ve plastik panellerin montajını basitleştirebilirsiniz.

Gerekli tavan kaidelerinin sayısını hesaplamak için tavanın çevresini 3'e bölmek gerekir (segment uzunluğu 3 metre ise). Araçlarla ihtiyacınız olacak: bir cetvel, duvar kâğıdı bıçağı, bir mezura, bir bina seviyesi, metal için demir testeresi, matkaplar, bir merdiven. Matkap, delgeç, dübeller, vidalar, maskeleme kablosu, süspansiyonlar ve tavan Profilleri. Tüm aletler hazırlandığında ve malzemeler satın alındığında, tavanın kurulumuna başlayabilirsiniz.

Plastik Tavan Lambiri Hazırlık Çalışmaları

Temel olarak, kendi ellerinizle plastik bir tavan kurarken hazırlık çalışması gerekli değildir, ancak isterseniz orta tane büyüklüğünde zımpara kâğıdı ile zımpara laya bilirsiniz. Tabii ki, örneğin banyoda, nemi artan bir odada böyle bir tavan yaparsanız, beton zemine bir bileşim ile işlem yapmak daha iyidir.

Her şeyden önce, gelecekteki tavanın seviyesini belirlemek gerekir (kaç santimetre düşürülecek). Hala armatürleri monte etmeye karar verirseniz, onlar için bir yer bırakmayı unutmayın. Çoğu zaman fikstürlerin beş ila on santimetre derinliği vardır.

Armatürleri kendiniz monte edecekseniz, satın alınan telin direncine dikkat edin, ancak bu konuda belirli bir bilgi olmadan, bir profesyonelle iletişime geçmek daha iyidir. Kabloları plastiğin üzerine önceden sabitlemek ve anahtara getirmek daha iyidir. Kablolar yalıtılmalı ve Profillerin arkasına gizlenmelidir. Ardından, duvardaki çevre işaretlerini yapın.

Plastik lambiri asma tavan için Profil montajı

Yatayı belirlerken, eğik tavanın çarpıcı olacağını hatırlamak önemlidir, bu nedenle her şeyi bir kereden fazla ölçmeniz, önce tüm köşelerin yüksekliğini ölçmeniz ve en düşük olanı seçmeniz gerekir. Daha sonra zemine 5 santimetre geri çekilmeli ve su seviyesini kullanarak yatay çizgiyi işaretlemelisiniz. Köşelerde ve çıkıntılarda, plastik tavanların fotoğrafında olduğu gibi izler bırakmalısınız. Ayrıca, bir maskeleme kablosu kullanarak, daha önce tanımlanan hatları yendi.

Tavanın ne kadar düşük olduğunu gösteren işaretli şeritte, dübeller için delikler açmanız gerekir. Bu bir matkap veya çekiçle yapılmalıdır. Profil boyunca doğrudan delik açmanız gerekir. Bu deliklerde ve dübelleri takmanız ve tavan profilini duvara tutturmamız gerekir. Bu tür Profillerin normal uzunluğu üç metredir, ancak aniden çok büyük bir odanız varsa, birine yerleştirerek birbirine bağlanabilirler. Aynı zamanda, Profilleri birbirleri arasında hatalarla düzeltmeyi unutmayın.

Odanın tüm çevresinin etrafındaki duvara bir Profil ve tavan Profilinin takılacağı tavandaki süspansiyonlar eklenmelidir. Süspansiyonlar düz bir çizgi boyunca sabitlenmelidir. Gerekli çizgiler mesafeyi unutmadan bir maskeleme kablosu kullanılarak oluşturulabilir (birbirinden yaklaşık 60 cm).

Bundan sonra iplik hattını çekin. Bu, tüm oda boyunca, duvardan duvara plastik lambiri tavanlardaki videoda gösterildiği gibi yapılmalıdır. Daha sonra, bu iplik Profili zaten tutan dübellere takılmalıdır. İplik hattını yanlış veya yeterince sıkı çekmezseniz, sarkmanın önlenemeyeceğini, ancak mükemmel bir şekilde yatay bir şekilde elde etmeniz gerektiğini hatırlamak önemlidir.

Diş düzeyinde bir Profil sabitlenmelidir. Bunu yapmak için, Profili dişe maksimum yakınlıkta olacak, ancak dokunmayacak şekilde tutacak bir asistana ihtiyacınız var. Profili süspansiyonlara iliştirmek için onları bükmeniz gerekir. Çerçeve inşa edildiğinde, tavanı plastikle kaplamaya başlayabilirsiniz. Profille temas noktalarını unutmadan plastiğin kendiliğinden kılavuzlanan böceklerle sabitlenmesi önerilir. En küçük dikişler bile silikon ile onarılmalı ve fazla malzeme bir spatula ile çıkarılmalıdır, böylece tavan düzgün görünecektir.

Plastik lambiri tavan kaplaması

Doğrudan plastik lambiri ile çalışmaya başladığınızda, odaya dikkat edin. Çevre etrafında hafif eğri ve düzensiz ise, bu dezavantajı doğru bir şekilde gizlemek için ilk plastik şeridin çok dikkatli bir şekilde kesilmesi gerekir. Aşağıdaki şeritlerin Profile mükemmel bir şekilde dik açı ile tutturulması gerekir.

Plastik lambiri tavan yapmadan önce, panellerin kurulumunun sadece odanın tamamında gerçekleştirilebileceğini bilmek önemlidir. Panelleri birlikte ve çapraz olarak ve renkleri kurabilirsiniz, böylece orijinal tavanı alışılmadık bir desenle elde etmek istiyorsanız birleştirmek kolay olacaktır. İnce bir plastik seçerseniz, köşeleri bitirerek bükülebilir, bu sıra dışı bir tasarım oluşturmaya yardımcı olacaktır. Panellerin bağlantılarını gizleyen özel bir köşe plastik de vardır. Plastik yardımıyla çok seviyeli bir tavan da yapabilirsiniz.

PVC lambiri panellerin tavana montajı bir duvardan başlar. Demir testeresi, dekupaj testeresi veya taşlama makinesi kullanarak yüzeyin uzunluğuna kadar kesilmesi gerekir. İlk paneli kırparak, odanın genişliğinden biraz daha kısa, yaklaşık 3-5 milimetre yapılmalıdır. Kenarları bir zımpara kâğıdı ve aşındırıcı ağ ile sıyırın. Panelleri ezmemeye çalışın. Ve en önemlisi- kurmadan önce, filmi onlardan çıkarmayı unutmayın!

Dikkatli çalışmak gerekir, çünkü bu malzeme oldukça kırılgandır. Mantolamadan önce plastiğe dikkatlice işlem yapın. Satın alınan plastiğe zaten zarar vermeyi başarırsanız, bunları silikonla, tercihen beyazla saklamaya çalışabilirsiniz. Renkli plastik lambiri seçtiyseniz bu seçenek uygun değildir, çünkü silikon beyaz ve şeffaftır.

İlk paneli Profillerdeki kendinden kılavuzlu vidalarla sıkıca sabitleyin, sonraki tüm panelleri yapıcı tipine göre montaj Profillerinin raylarına sabitleyin. Prosedürün en zor aşaması son panelin montajı dır. Uzunluk boyunca, bir duvardan diğer taraftaki başlangıç ​​Profiline olan mesafeden bir milimetre daha az kesmek gerekir. Paneli bir tarafı tamamen Profillere, doğrudan köşeye yerleştirin.

İkinci uç serbestçe asılır, paneli ilk köşeden dışarı kaydırın ve takın. Sondan bir önceki ve son panel arasında küçük bir boşluk olacak, ancak onları bir şekilde sabitlemeniz gerekiyor. Bazen, bu bağımsız olarak yapılabilir, ancak çoğu zaman işe yaramaz. Sonra maskeleme bandı kullanabilirsiniz. Son panele birkaç şerit yapıştırın ve bir öncekine çekin. Lambayı takmak için paneldeki konumu bir kalemle işaretlemek gerekir. Sonra bir büro bıçağı kullanarak bir delik açmanız gerekir. Lambayı deliğe sokun ve teli ona bağlayın. Kabloların tavanın altında çalışması gerekir. Birkaç karşılaşma takvimi takmanız gerekiyorsa, bunları birbirine paralel olarak bağlamanız önerilir.

Plastik lambiri tavan kurulumun sonunda oda çok değişti. Ancak yine de çevre çevresinde bir frizle yapıştırılması gerekecektir. Bu, plastik tutturma yerlerini gizlemek için yapılır. Ve böyle bir tavanın nem direnci ve pratikliği göz önüne alındığında, bunun evinizdeki onarımlar için oldukça karlı bir seçim olduğunu söyleyebiliriz.


YAZAR: Dek-Mar İnşaat Taahhüt Mimarlık Tic. Ltd. Şti.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.