Taşyünü Asma Tavan

Taşyünü Asma Tavan, Asma Tavan Taşyünü

Taşyünü asma tavan plakaları bağlayıcı kullanılarak mineral yünden yapılır. Asma tavan taşyünü panellerinin üretimi için perlit, doğal nişasta, geri dönüşümlü kâğıt, geri dönüşümlü tavan döşemeleri ve kilden oluşan doğal bileşenler kullanılır. Taşyünü asma tavan ürünleri asbest içermez. Panellerin önemli bir kısmı geri dönüştürülmüş geri dönüştürülmüş malzemelerden yapılmıştır. Asma taşyünü tavan, önemli kullanım alanı ısı ve ses yalıtım olan, değişik bileşenler ve sıkıştırma oranları ile fazla gereksinime yanıt verebilen, diğer bir özelliği yanıcı olmayan bir yapı malzemesidir.
Taşyünü asma tavan plaka, temiz, akustik, ısı yalıtım yangın ve nem direnç konularında farklı ümitleri uygun bir şekilde ve sonsuz yüzey seçenekleri ile karşılayabilmesi sayesinde tüketici tarafından talep edilir olmuştur.

Akustik ve ısı yalıtımı özellikleri için yüksek yoğunluklu panellerden üretilen taşyünü asma tavan levhaları sunmaktayız. Taşyünü asma tavan ayrıca tavan uygulamalarının gücünü de belirler. Bu yelpazeyi geniş bir dizi tasarım, doku ve spesifikasyonla sunuyoruz. Bizim tarafımızdan sunulan taşyünü tavan panelleri, yazılım ofisleri, parklar, okullar ve kolejler, alışveriş merkezleri, ofisler ve diğer çoklu alanlarda maksimum avantajlarla kullanılmaktadır. Bu özel alan, sinema salonları ve multiplex karmaşık için de uygundur.

Taşyünü asma tavan Uygulama, temizlenmesi ve sökülmesi kolay ve hızlı olan taşyünü tavan ürünleri ışık yansıtma özelliği sayesinde aydınlatmaya da yardımcı olarak enerji verimliliği sağlar. Projeye göre doğru ürün seçilebilmesi için öncelikle teknik ve estetik anlamdaki beklentiler kararlaştırılması sonrasında önem sırasına göre uygun ürün seçilmelidir.

Binaların inşası, onarımı ya da modernizasyonu ile günümüzde sahipleri artık asma tavan vermeyi tercih ediyorlar. Bu popüler ve yaygın taşyünü asma tavan dekor seçeneği, her tür binada uygulanabilir. Üreticiler, inşaat pazarındaki asma tavan yapıları için geniş bir yelpazede çeşitli çözümler sunmaktadır. Çeşitli malzemeler mevcuttur. Bu, tasarımcıların ve yaratıcı ustaların hayal gücünün gelişmesini sağlar.

Tavan yapılarında en cesur fikirlerin farkına varmak için taşyünü tavan'lara izin verilir. Bu, özellikle son yıllarda popüler olan özel bir malzeme türüdür. Taşyünü asma tavanlar özellikle çekicidir ve popülerliklerine katkıda bulunan mükemmel performans özelliklerine sahiptir.

T/24 SİSTEM TAŞIYICI VE AKSESUAR M² ANALİZİ

Numara.

Ürün

600 x 600 mm panel için

1

T / 24 Ana taşıyıcı 3600mm

0,83 mt

2

T / 24 tali taşıyıcı 1200mm

1.67 mt

3

T / 24 tali taşıyıcı 600m

0,83 mt

4.

Kenar l 3000 mm

0,50 mt

5

Çift yay

0.7 sayı

6.

Çelik dübel

0.7 sayı

7.

Aşkı Teli

0.7 sayı

Taşyünü asma tavan üretim teknolojisinin özellikleri

Taşyünü tavan çevre dostu bir malzemedir. Birçok bileşenden yapılırlar, ancak tüm bileşenler doğal kökenlidir. Üretim için:

 • Kalker
 • Bazalt,
 • Diyabaz,
 • Dolomit.

Bağlantılarının bir sonucu olarak, bileşenlerden elde edilen bir dizi pozitif özellik ile donatılmış özel bir mineral elyaf üretilir. Üründe:

 • Dayanıklılık,
 • Hidrofobisite,
 • Tamir ve dekorasyonda kullanılan yapı ve kaplama malzemelerinde kimyasal yansız,
 • Yüksek ısı yalıtım özellikleri
 • Asma tavan taşyünü dinamik etkilere karşı özel direnç.

Taşyünü Asma tavanlar için mineral yün plakaların avantajları

Yukarıdaki bileşenlerin panelleri, üreticinin yüksek ses emilim özelliklerini garanti eden mineral yün levhalar oluşturmasına izin verir. Bu onları akustik olarak adlandırmanıza izin verir. Akustik özelliklere ek olarak, taşyünü asma tavanlar neme karşı yüksek direnç gösterir. Suya dayanıklıdırlar, yani plakaların yüzeyine su girdiğinde, anında kurur, kalıntı bırakmaz ve tavanların görünümünü bozmaz. Komşularınız sizi sele almayı seviyorsa, asma tavanlar için bu seçkin mineral yünü levhaların özelliğine dikkat etmelisiniz.

Taşyünü Asma Tavan döşemesi üretiminde kullanılan taş madeni yünü, yangın güvenliği ile ilgili oldukça katı Türk standartlarını karşılamaktadır. Taşyünü asma tavanlar takarken, yüksek sıcaklığa dayanıklı bir kaplama elde edeceğiniz garanti edilir.

Modern taşyünü asma tavan döşemeleri pazarı, çok çeşitli renk ve tonlarla fethediyor. Böyle bir çeşitlilik tasarımcının imkânlarını genişletir. İç dekorasyondaki genel çözümlerle mükemmel uyum sağlayan tavan sistemini açıkça seçebilir. Odanın türü önemli değil.Özel ilgiyi haiz mineral yünü levhaların bir diğer önemli avantajı da montaj kolaylığıdır. Bir başka karakteristik de bu özelliktir- asma tavan teçhizatının verimliliği.

Taşyünü asma tavanlar herhangi bir iletişimi gizlemeye yardımcı olacaktır ve bu nedenle donatılmaları gereken yerlerde kullanılırlar:

 • Havalandırma;
 • Klima;
 • Yangın söndürme sistemleri vb.

Basit kurulum, sökme kolaylığı ve gizli haberleşmelerin bakımını gerektirir. Taşyünü asma tavanları seçtiğinizde, tavan arası alana ücretsiz erişim sağlayacağınız garanti edilir. Taşyünü asma tavanın elemanlarından birinin çıkarılmasıyla kısmen değiştirilebilir ya da tamamen monte edilebilir, sökülebilir, bakımı yapılabilir. Tüm taşyünü tavan yapısını bile sökmek çok zaman almayacaktır.

Profesyoneller için taşyünü asma tavan malzemesi sipariş edin

Taşyünü asma tavanlar bugünlerde oldukça yaygındır. Onların yardımı ile yüksek ses emici özelliklerin güvence altına alınmasının gerekli olduğu yerlerde, herkese açık ve başka amaçlarla odalar düzenliyorlar. Özel hizmetlerin temsilcileri, konferans odalarının sahipleri ve tam gizliliğin sağlanmasının gerekli olduğu toplantı odaları tarafından sevilirler. Sesler ayrıca arka taraftan da geçmiyor, bu nedenle taşyünü asma tavanlar gürültülü alışveriş merkezleri, su parkları, havuzlar vb. İçin mükemmel bir çözümdür.

Tesisinizi donatmak için geniş bir çözüm yelpazesi sunuyoruz. Bunlar, pazar liderlerinin taşyünü tavanları içeri olmak üzere çeşitli asma tavan sistemleridir. Asma tavan taşyünü tercih ederek, kendinize bir dizi soruna bir çözüm sunarsınız. Estetik, ekonomik, operasyonel özelliklerin en iyi birleşimidir. Taşyünü asma tavan döşemelerinde hepsi en yüksek seviyededir.

Seçin:

 • Yanmazlık,
 • Yüksek ses yalıtımı yetenekleri,
 • Buhar geçirgenliği
 • Su geçirmez
 • Deformasyona karşı direnç,
 • Yüksek derecede ısı yalıtımı,
 • Asma tavan mükemmel çevre dostu.

Taşyünü asma tavan levhaları kullanarak tavan montajı ile ilgili tüm sorularınız için bizimle iletişime geçin; herhangi bir odanın gerçek bir dekorasyonu olacak, çok yönlülüklerini, pratikliklerini, verimliliklerini sunacaklar.

Akustik taşyünü asma tavan

Şu anda, operasyon el özellikleri (nem direnci, yangın güvenliği ve dayanıklılığı gibi), tasarım ve belirli bir fonksiyonel yönelim ile uyumluluk için asma tavanlara 5-7 yıl önce daha sıkı gereksinimler getirilmektedir.

Bu nedenle, birçok durumda, yüksek kaliteli oda akustiğine ihtiyaç vardır. Açık plan ofisler, sinemalar ve konser salonları, ticaret katları, spor karmaşık, PARAFON- İsveç ve ROCKFON- Danimarka tarafından Avrupa'da yaygın olarak bilinen özel dizi akustik asma tavanlar şimdi Türkiye pazarına teslim edilmektedir. Akustik gerekliliklerine bağlı olarak, ses enerjisini kısmen veya tamamen emerek odadaki gürültünün yayılmasını önleyebilirler.

Bu üreticilerin asma tavanlarının ayırt edici bir özelliği, ses emici panellerin üretimi için kullanılan hammaddelerdir- asma tavana niteliksel olarak yeni özellikler kazandıran taş (bazalt) pamuk yünü.

Fiberglas akustik panellerle karşılaştırıldığında, taş yünü paneller artan nem direnci ile karakterize edilir- + 40 ° C'ye (nsm) kadar sıcaklıklarda%100'e kadar bağıl neme dayanırlar, sızıntılardan ve çarpıklıklardan tamamen korunurlar. ROCKFON ve PARAFON asma tavanların önemli avantajlarından biri yüksek derecede yangın güvenliği: taş yünü yanmaz ve erimeden 120 dakika boyunca 1000 ° C'nin üzerindeki sıcaklıklara dayanabilir. Bu asma tavanların ses emici özellikleri en yüksek standartları karşılar. Ses, panellerin mikro gözenekli yüzeyinden engellenmeden geçer ve mineral yünü dolgusu ile etkili bir şekilde emilir. Bu özellikleri birleşim, uzun hizmet ömrü ile karakterize edilen en yüksek kalite kategorisinde tavanlar oluşturmanıza izin verir.

Taşyünü Asma tavan montajı için açık, "gömme" veya gizli asma sistem kullanılır. Bu konuda özellikle ilgi çekici olan, Rockfon taşyünü asma tavan görünür metal ızgarası olmayan düz bir tavan yüzeyi oluşturmak için Sonar Monolith akustik tavanlarıdır. Gizli bir kenara sahip bu tavanın artan güvenilirliği, dayanıklılığı ve iyi geometrik stabilitesi, gelişmiş bir düşünce kurulum sistemi ve panellerin özellikleri ile kurulum sırasında ve tüm yaşam döngüsü boyunca hasarlarını ortadan kaldırır. 600x600 mm taşyünü akustik paneller ve RockLink 24 Monolith montaj sistemi içeren monolitik tavan, minimum sayıda bileşen kullanılarak kolayca monte edilirken kurulum süresi%30 (nsm) azalır. Gerekirse, kolayca sökülebilir ve özellikle önemli olan tavan arası boşluğa kolay erişim sağlar. Sonar Monolith'in akustik özellikleri, odada uygun değer akustik konfor yaratan yüksek düzeyde ses emilimi ile karakterizedir. Bu asma tavan zariftir ve daireler içeri olmak üzere hemen hemen her odanın dekorasyonunda kullanılabilir.

Aynı üreticinin taşyünü akustik asma tavanı Mono Akustik Sistemi, rahat ışık saçılımıyla (normal bir tavanı simüle eder) kesintisiz, orijinal olarak yapılandırılmış bir tavan yüzeyi oluşturmak için kullanılır. Bu etki, özel bir süspansiyon sistemi ve aralarındaki dikişleri dolduran ve akustik sıva ile yüzey kaplaması ile 600x1200 mm'lik paneller kullanılarak elde edilir. Tavanın büyütülmüş boyutu ve derzlerin sayısının ve uzunluğunun azaltılması kolay ve yüksek hızlı kurulum sağlar.

Bu akustik taşyünü asma tavan, tavanın yüksek ses emme oranlarının (a = 0,9) ve mono tavan tasarımının eşit derecede gerekli olduğu uygulama alanları ile ilgilidir. İç mekânın tarihi görünümünü korumanın ve gerekli akustik konforun yaratılmasının önemli olduğu barlar, kafeler, restoranlar ve restore edilmiş binaların dekorasyonu için tercih edilir. Taşyünü Akustik Sistemi, Türkiye'de birçok kamu binalarında kullanılmıştır bu alandaki avantajları hakkında konuşmamıza izin veren bir dizi kamu binanın yeniden inşasında kullanılmıştır.

Taşyünü Tavan akustik konfor, panellerin belirli özellikleri veya asma sistem için gereklilikler yaratmanın yanı sıra, özel odaların dekorasyonunda özel dizi akustik asma tavanlar kullanılır:

 • Spor yönelimli iç mekânlar için (spor bölümleri, havuzlar, spor salonları gibi) artan şok direncine sahip paneller, örneğin, Rockfon Boxer veya Samson sağlanmıştır
 • Sinemalar için- beyaz Sonar taşyünü tavan panelleri ve Polar rengine ek olarak, Rockfon'un siyah kadife mat panelleri özellikle yıldızlı gökyüzünü taklit eden gömülü bir Rocklux Astro Sistemi ile Rockfon serisinde popülerdir
 • Fabrikada akustik konfor yaratmak için, “endüstriyel” akustik asma tavan olarak adlandırılan, dikey olarak asılı ses emici paneller sistemi kullanılır.
 • "çok temiz" odaların akustik dekorasyonu için: gıda ve ilaç üretimi, mutfaklar, laboratuvarlar vb. mükemmel pürüzsüz, temizlemesi kolay bir yüzeye sahip sağlıklı bir panel serisi (örn. Rockfon Hygyenic) önerilir
 • Panelleri beyaz, renkli, taklit doğal malzemeler olabilen veya tam renkli baskı için tasarlanan bir dizi tasarımcı tavanı, standart olmayan bir dokuya, panellerin toplam boyutlarının artmasına vb. sahiptir, her üretici için oldukça çeşitlidir ve en geniş uygulama alanları için tasarlanmıştır. Tiyatrolarda ve kayıt stüdyolarında akustiği iyileştirmek için ofis, toplantı odası ve konferans salonlarının dekorasyonu
 • Karmaşık geometrik şekillerin akustik tavanları oluştururken, herhangi bir renk sürümünde üretilen ve 200 mm'ye kadar minimum bükülme yarıçapı sağlayabilen Parafon Exclusive gibi çeşitli eğri sel sistemler kullanılır.
 • Tavanlar arası boşluğa hızlı erişim için uzatılmış uzunluktaki menteşeli panellere sahip özel “koridor sistemleri”
 • Ev kayıt stüdyoları, ev sinemaları ve tavan yüksekliğinin bir süspansiyon sisteminin kullanılmasına izin vermediği diğer odalar için, belirli bir geometrinin boyalı kenarı ile donatılmış, 40-50 mm kalınlığında ana tavana yapıştırılmış Rockfon Cosmos veya Parafon Bullerskiva akustik panelleri kullanabilirsiniz.

Taşyünü Tavan

Taşyünü esaslı akustik, taşyünü asma tavanların bir diğer ayırt edici özelliği, bunları odanın akustik ortamını iyileştirmek ve aynı zamanda duvar ve tavan tasarımında maksimum tutarlılığı sağlamak için tavan panellerine benzer yapı, özellikler ve tasarımda akustik duvar panelleri ile birlikte kullanma olasılığıdır.

Doğru Akustik Kontrol İçin Taşyünü Asma Tavan Panelleri Kullanın

Yaklaşık bir asır önce düşmüş tavanın başlamasıyla, tavan döşemesinin yaratılması geldi. Yaratıcı bir yaklaşım olan asma tavanlar, kablo tesisatı, borular ve kanal işleri dahil olmak üzere bina altyapısını gizlemek için mimari olarak tasarlandı. Bu, bakım için kolay erişim sağlamıştır. Uzun bir süre için, taşyünü asma tavan, asma tavanlar için en uygun maliyetli seçeneklerden biriydi. Şimdi, yıllar sonra birçok konut ve ticari alan hala modası geçmiş karolar kullanıyor.

Standart taşyünü asma tavan paneli, tüm farkı yaratmak için mükemmel tavan karosu malzemesidir. Bunlar cam, yün ve cüruf elyaflarının bir kombinasyonundan oluşur. Özellikleri göz önüne alındığında, mineral lifli karolar kalın, ağır ve ses yutma konusunda iyidir. Akustik tepkiyi yönetmek, kurmak istediğiniz tavan tipine karar verirken önemli bir faktördür. Etkinlik açısından, taşyünü tavan karosu hem düşük hem de yüksek frekanslarda iyi performans gösterdiklerinden önerilen seçenektir.

Taşyünü Tavan Panelleri

Taşyünü asma tavan paneli döşemelerinin en büyük faydalarından biri, cam yünü asma tavan ‘dan yapılmış olanlara göre nispeten daha ağır ve daha yoğun olmasıdır. Bu olağanüstü özellik nedeniyle, sesin bir yerden diğerine gitmesini engellemede daha iyi performans gösterirler. Bu özellik aynı zamanda bu panellerin daha yüksek frekanslı ortamlarda daha iyi performans göstermesini sağlar. Dek-Mar'daki taşyünü tavan karoları için bugün teklifleri alın!

Cam yünü asma tavan

Öte yandan taşyünü asma tavan döşemelerinin döşenmesi, bir odanın sakin ve sessiz kalmasında mineral elyaftan daha etkili olacaktır. Cam yünü asma tavan düşük yoğunluklu özelliği, sarkmaya ve neme son derece dayanıklı olmasının ek faydalarıdır. Tüm bu avantajlardan yararlanırken, odadaki sesi kısıtlamayı zorlaştıran yoğunluğun olumsuz tarafı daha düşüktür.

Sizin İçin En İyisi Hangisi?

Yukarıda iki tip tavan panelini tartıştık. Bu iki tip tavan panelinin hem kendi avantajları hem de dezavantajları vardır. Yine de bir veya diğer durum olması gerekmez. Bir tasarım uzmanıyla iletişime geçtiğinizde, ses dalgalarının kaçmasını engelleyebilecek bir ses emici panel ile bir odanın akustiği üzerindeki kontrolü en üst düzeye çıkarabilir. Bu iki tip panel birlikte kullanıldığında maksimum ses kontrolü sağlarlar. Öncelik listenizde akustik ile birlikte yaratıcı tasarım istiyorsanız, mükemmel bir sonuç elde etmek için bu ikisinin birlikte çalışmasından yararlanın.

Akustiği Doğru Şekilde Ayarlayın

Bir odayı yeniliyorsanız ve akustiğin doğru yapıldığından emin olmanız gerekiyorsa, mineral ve fiberglas tavan karolarının kombinasyonundan başka bir yere bakmayın. Dek-Mar'daki uzmanlarımız, projeniz için en iyi panelleri seçmeniz gerektiğinde benzersiz bir seçim yapmanıza yardımcı olacak ve nihai sonuçtan tamamen memnun olduğunuzdan emin olmanızı sağlayacaktır. Başlamak için bugün bizimle iletişime geçin! Bizimle uygun fiyata harika fırsatlar elde edebilirsiniz!


YAZAR: Dek-Mar İnşaat Taahhüt Mimarlık Tic. Ltd. Şti.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.