kağıt derz bandı

Knauf kağıt derz bandı

İç mekânlarda alçıpan iç bölmeler ve asma tavanlar monte edilirken alçıpanlar arasındaki derzlerin güçlendirilmesi ve aynı zamanda yapıların iç köşelerinin güçlendirilmesi için yapıştırılması amaçlanmıştır. Nokta delikli ve köşe bükme için uzunlamasına oluklu yüksek kaliteli kâğıttan yapılmış 50 mm genişliğinde bir şerittir.

Knauf kâğıt bant her türlü alçıpan derzleri için uygundur: nem geçirmez, kemerli, yangına dayanıklı, vb. Malzeme çeşitli sınıflarda alçıpan ile uyumludur. Derzleri kapatmak için bir kâğıt bant kullanarak, eklem bölgesinde çatlama riskini önemli ölçüde azaltırsınız. Alçıpan kenarlarının işlenmesi için de uygundur.

Knauf alçıpan bandın avantajları

  • Yüksek mukavemet ve üretim için hammaddelerin başlangıç ​​kalitesi.
  • Kağıt derz bandı Kolaylık ve kullanım kolaylığı.
  • Köşelerin içine sızdırmazlık sağlarken indirim "tutar".
  • Elastik, gerilmemesine rağmen, nemlendirildiğinde orijinal özelliklerini değiştirmez.
  • Yumuşatma sırasında knolls oluşturmaz, “dalgaya girmez”.

Bozulmamış özelliklerde değişikliklerden kaçınmak için, kuru iklim derzlerinin sızdırmazlığı için bantı kuru iklime sahip odalarda saklamanız önerilir.

Alçıpan için delikli kağıt bant, nokta delikli ve köşe bükme için uzunlamasına oluklu yüksek kaliteli kağıttan yapılmış 50 mm genişliğinde bir şerittir. 150 m uzunluğunda üretilmektedir
Alçıpan iç bölmeleri, alçıpan duvar yapıları (asma duvarlar) ve alçıpan asma tavanları iç mekânlara monte ederken alçıpan levhalar arasındaki derzleri güçlendirmek ve aynı zamanda yapıların iç köşelerini çatlatmak ve güçlendirmek için yapıştırmak için kullanılır.
Kağıt derz bandın ayırt edici bir özelliği, fiziksel ve teknik parametreler ve doğrusal genişleme katsayısı, emicilik, geçirgenlik vb. Özellikleri bakımından güçlendirilmiş malzeme (karton) ile son derece başarılı doğal kombinasyonudur. Bu özellik nedeniyle, kağıt derz bant, alçıpan levhalar arasındaki dikişlerin sıcaklık ve yük deformasyonlarından güvenilir bir şekilde korunmasını sağlar ve ayrıca dikişlerde mikro çatlakların ortaya çıkmasını önler.

Delikli kağıt derz bandı kullanma talimatları

Levhaların enine kenarları, alçıpan kesimi için bir bıçak kullanılarak en az 8 x 8 mm önceden (alçıpanın montajından önce bile) pahlanmalıdır. Plastisiteyi arttırmak için, kullanımdan hemen önce, kağıt bant su ile nemlendirilir. Hem boyuna hem de enine alçıpanlar arasındaki dikişler, Dalasan, Knauf veya alçı derz dolgu maddesi ile önceden kapatılmıştır. Bu en uygun şekilde dar (örneğin 50 mm) bir ıspatula ile yapılır.
Macun uygulandıktan hemen sonra, üzerine bir kağıt bant sarılır ve aynı ıspatula kullanılarak macunun içine bastırılır. Bandın ortası, yaprakların buluştuğu çizgide olmalıdır.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.