Alçıpan Bölme Duvar

Alçıpan Duvar

Alçıpan Bölme Duvar, hem ticari hem de konut alanlarında bina ve bakım projelerinin kullanışlı ve performans gereksinimlerini karşılayan, yük taşımayan, hafif, yapımı kolay, sağlam kuru duvar alternatiftir. Bu panolar, geleneksel beton duvar yapılarını güvenilir güvenli pratik ve uygun maliyetli bir alternatif olarak hızla değiştirmektedir.

Alçıpan Bölme Duvar Bölümleri Nelerdir

Alçıpan bölme duvar dizayn mimaride ve tasarımda önemli bir uygulama eldetmektedir. Yaygın olarak kuru duvarlar olarak adlandırılan bu bölmeler, alçı sıvaya iki kalın kâğıt yaprağı arasında başarılı bir şekilde sıkıştırılarak yapılır.

Neden Alçıpan Duvar Bölmelerini Kullanmalısınız?

Birçok kez, insanların yeni bir iç duvarın inşası için tuğla veya kontrplak kullandıkları görülmüştür. Günümüzün kolay bir alternatifi, alçıpan panel bölme duvarlarının kurulumunu, sizi tüm masraflardan ve taze yapıdaki kirli işlerden kurtarmanızı sağlıyor. Alçıpan duvar, daha güvenli ve ateşe dayanıklı oldukları için ahşap levhalar üzerinde muazzam bir kenara sahiptir. Benzer şekilde, ağır tuğla duvar ile karşılaştırıldığında, bu alçı duvarlar binanın ağırlığını büyük ölçüde azaltır. Ayrıca, termal ve akustik yalıtım özellikleri, güvenli ve sessiz bir ortam oluşturmaya yardımcı olur.

Alçıpan Bölme Duvarın Yapılmasının Faydaları
 • Ses iletimi, bugün bir bina tasarlarken çok büyük bir husustur. Gürültünün bitişik alanlara aktarılması engellenmelidir. Alçıpan bölme duvar ile ses aktarımını frenlemek son derece kolaydır ve keyifli bir ortam yaratır.
 • Kurulumu son derece kolaydır. Kolayca delinebilir ve günümüzde bir dizi tavan tasarımında da kullanılabilirler. Ayrıca, diğer materyallere kıyasla çok daha düşük işçilik maliyetlerine kurulabilirler.
 • Hafiftirler ve ateşe dayanıklılık özellikleri gösterirler.
 • Minimum miktarda atık ve inşaat artıkları üretirler ve montaj teknolojisine uyarak montajı kolaydır.
 • Alçıpan Bölme Duvar çok pürüzsüz. Yüzeyleri kolayca boyanabilir veya duvara genel görünümünü artırmak için uygun duvar kâğıdı uygulanabilir.
Çarpıcı ve Estetik İçin Alçıpan Bölme Duvar Levhalarını Takın

Alçıpan Bölme Duvar da yapılan bölmeler, tasarım için çok çeşitli mimari talepleri yerine getirir. Bu bölme duvarlarını eşsiz bir ürün haline getirmek için performansları ve uygulama kolaylığı, bol kullanılabilirlik, zahmetsiz onarım ve neredeyse tüm iç dekorasyon şekillerine etkili uyumluluk bir araya getirilmiştir.

Alçıpan Çeşitleri

Ne tür alçı levhalar var?

Alçı levhalar performanslara göre aşağıdaki ana kategorilere ayrılabilir:

 • Yangın performansı sağlayan alçıpanlar
 • Akustik veya ses performansı sağlayan alçı levhalar
 • Termal performans sağlayan alçıpanlar
 • Genellikle atriyumlarda, fuayelerde, restoranlarda ve ses yankılanmasının bir sorun olduğu diğer ortamlarda kullanılan, estetik tasarımla akustik performans sağlayan delikli alçı levhalar
 • Darbe dayanımı sağlayan alçı levhalar
 • Buhar, nem ve suyu kontrol etmeye yardımcı alçı levhalar
 • Dış kılıf amaçları için uygun olan sınırlı sayıda alçıpan da vardır- Hava Savunması gibi -

Alçıpan Duvar

Alçıpan bölme duvarları, binaların iç alanlarında en sık kullanılan duvar uygulamalarından biridir. Alçıpan bölme duvarları metal veya ahşap konstrüksiyona farklı boyutlarda alçıpan paneller vidalanarak uygulanabilir. Binalarda alçıpan bölme duvarların kullanımının birçok avantajı vardır. Kullanım kolaylığı bu avantajların başında gelmektedir. Buna ek olarak, alçıpan bölme duvarları ısıya ve sese karşı oldukça yalıtılmıştır. Diğer avantajları aşağıdaki gibi de listeleyebiliriz.

1- Yangına karşı çok dayanıklıdır.

2- PH değeri bakımından İnsan ile aynı değere sahiptir ve bakteri üretimi yoktur.

3- Alçıpan bölme duvarları hafif ve esnek bir yapıya sahiptir ve montaj açısından çok pratiktir ve bu nedenle hızlı çözümler sağlayabilir.

4- Deprem gibi olası afetler durumunda patlama riski yoktur.

Her yapı elemanında olduğu gibi, alçıpan bölme duvarlarında bir standart vardır. Alçıpan paneller TS-452 ve DIN-18180 standartlarına göre üretilmektedir. Fabrikalarda üretilen tüm alçıpan bölme duvarları bu standartlarda üretilmekte ve müşterilere sunulmaktadır. Uzun yıllardır alçıpan bölme sektöründe yer alan KNAUF, müşterilerden gelen geri bildirimlere göre, ürünleri ve üretim hattını değiştirmek için sürekli olarak en iyi ürünü en iyi ürünü sunmaya çalışıyor.

Alçıpan bölme duvarların kullanımı genellikle yerleşim alanlarında, ofis alanlarında, alışveriş merkezlerinde, hastanelerde ve okullarda iç mekân olarak kullanılır. Çok kısa bir sürede uygulanabileceğinden, tercih edilen alçıpan bölme duvarları duvar uygulamasında, duvar kaplamasında, asma tavanda ve çelik kolon kaplamasında kolayca kullanılabilir. Gördüğünüz gibi, alçıpan bölme duvarı hemen hemen her alanda karşılaşabileceğiniz bir malzemedir.

Bir alçı duvar uygulamasına ihtiyacınız varsa, bu alandaki uzmanlara danışmak en iyisidir. Etrafınızda bu tür kişileri bulamazsanız, bizden de hizmet alabilirsiniz. Bir şirket ve bir şirket olduğumuzun yanı sıra bir proje ve uygulayıcı şirket olduğumuzu belirtmeliyiz. Her yapı malzemesinde olduğu gibi, malzemenin uygulamadan uzun süre faydalanmak için nerede ve hangi koşullarda kullanılacağı çok önemlidir. Olduğu gibi, nerede ve hangi amaçla olduğunu bilmek önemlidir. Kalın bir alçıpan bölme duvarı üzerinde belirli bir ağırlık taşınacaksa, bir kaplama yapılacaksa ince bir alçıpan yeterli olacaktır. Bu, kullanımınızla doğru orantılıdır.

Bir aynı zamanda t, uygulamanın kaliteli ürün malzeme kalitesi kadar önemli en azından bir. Alçıpan bölme duvarları gibi uzman şirketlerle çalışmanızı öneririz. Ancak, bir profesyonel size doğru ürünü önerecek ve doğru uygulamayı yapacaktır. İnce veya kalın bir alçıpan bölme duvarı, çok kalın veya çok kalın olduğu için malzemenin fiyatından zarar görecektir. Alanında deneyimli kadromuzla tek bir görev altındayız. Bizi tercih eden müşterilerimiz, doğru ürünleri müşterilerimize en iyi fiyatla sunduğumuzu çok iyi biliyorlar. Bu şekilde müşteri memnuniyetini daima en üst seviyede tutuyoruz. Gelişen teknolojinin yanı sıra sektörde alçıpan bölme duvarı gelişmeye devam etmektedir. Sadece ülkemizde değil tüm dünyada sektörümüzle ilgili yenilikleri yakından takip ederek ekibimizi ve ekipmanlarımızı sürekli geliştiriyoruz. Ancak bunu yapabilen firmalar sektörde olduğu kadar gerçek anlamda da başarılı olacaktır.

Alçıpan bölme duvarları yapım aşamasında, suya ve ısıya dayanıklı alçıpan kullanılır. Profil olarak Alçıpan DU ve DC profilleri kullanılır. Bu profilleri duvara sabitlemek için vidalar ve dübeller de kullanılır. Ayrıca borazan vida, delikli köşe profili, derz bandı ve dolgu maddesi kullanılır. Gördüğünüz gibi, bir uygulama sırasında birden fazla malzeme kullanılmaktadır. Alçıpan paneller, diğer uygulama malzemeleriyle aynı kalitede dayanıklı ve dayanıklı olmalıdır. Tabii ki, bu malzemelerle birlikte, en önemli faktör, pratisyenin bu alandaki deneyimi ve ustalığıdır. Alçıpan bölme duvarları ustanın elinde bir sanat şaheserine dönüştürülebilirken, bu işi anlamayanlar çok büyük problemlere sahip olabilirler. Alçıpan bölme duvarları ile ilgili her türlü soru ve ihtiyaçlarınız için bizi arayabilirsiniz.

Alçıpan Bölme Duvar Modelleri

Alçıpan duvar, pratik malzeme kullanımı ve işçilik maliyetleri, daha az duvar uygulaması nedeniyle en çok tercih edilenler arasındadır. Her türlü iç alçıpan bölme duvar kolayca kullanılabilir. Burada önemli olan doğru alanlarda doğru kullanılan sıva. Bu nedenle alçıpan duvar bölme sıva modelleri arasında doğru seçim çok önemlidir. Bu şekilde alçıpan bölme duvarınızdan maksimum verim elde edersiniz. Ön duvar modelleri arasındaki alçıpan bölme, uzmanlarımızdan yardım alabilirseniz hangisini kullanacağınız hakkında bilgi sahibi değildir. Alçıpan bölme duvar üreticisi olarak firmamız aynı zamanda uygulayıcı olarak da hizmet vermektedir.

Modellerin iki ana alçıpan bölme duvarına ayrıldığını söyleyebiliriz. Bunlardan ilki metal iskelete sahip ahşap iskeletli metal bir çerçeveye sahip ikinci alçıpan bölmeler alçıpan bölme. Metal çerçeveli alçıpan bölme duvarları, konut, iş yerleri, toplantı odaları, oteller, hastaneler, yani ihtiyaç bölmesi, tüm alanlarda rahatlıkla kullanılabilecek alanı göstermektedir. Metal çerçeve alçıpan bölme duvarları kendi içinde beş temel anlam tipine ayrılmıştır. Bu tek katlı alçıpan bölme, çift katmanlı alçıpan bölme, üç katlı alçıpan bölme, tek sütunlu yapılar, çift sütunlu yapılar. Ahşap çerçeveli alçıpan bölmeler, metal çerçeveli alçıpan bölmeler gibi benzer uygulamalarda kullanılabilir. Bunlar kendi içlerinde ikiye ayrılır.

Duvar bölme alçıpan, tek kaplama alçıpan bölmenin ortalama kalınlığı 7,5 cm d ise gerekli hakkında genel bilgi sağlar. Genişliği ve yüksekliği 250 cm 120 cm d. Alçı panel kalınlığı 12.5 mm'dir. Taşıyıcı sistemler arasındaki alçıpan bölme duvarının bina olup olmadığı bilinmelidir. Bina, adından da anlaşılacağı gibi, alçıpan bölmeler, amaçlanan kullanıma göre belirli bölümlerde kareye yardımcı olan yapısal bir üyedir. Bunun dışında, belirli bir kalınlık ve her modelin taşıma kapasitesi vardır, ancak kesinlikle bina taşıma kirişlerinin ana yapısal sistemi ile karıştırılmamalıdır.

Alçıpan bölme duvar modelleri, genel yapının ihtiyaçlarına ve binanın tamamen kullanımına göre değişebilir. İstenirse alçıpan bölmeler de taşınabilirlik özelliğinin farklı bölümler için yararlı olduğuna dikkat edilmelidir. Bu şekilde özellikle geniş alan ve düşük maliyet özelliği sayesinde istenilen şekilde çok konforlu bölümler oluşturulabilir. Özellikle son yıllarda büyük alışveriş merkezlerinin alçıpan bölme duvarlarının hızla inşa edildiği ülkemizde çok faydalıdır. Alışveriş merkezindeki mağazalar istenilen düzeyde çok kısa sürede oluşturulabilir. Ayrıca üretici için alçıpan bölmeler ve yukarıda bahsettiğimiz gibi, istenilen boyutta üretimde model alçıpan bölme duvarları sağlanabilir. Bu, müşterilerimizin istekleri ile doğru orantılıdır. Alçıpan ayrıca bu iç mimarların bina uygulamalarında sıklıkla kullanılan dekoratif ürünler içindir. Bir alçıpan bölme için ortamınız çok farklı bir his verebilir. Proje onaylı eserler bize çekilip iletilir. Fabrikamız özenle taşınan alçıpan bölme duvarları dikkatle adrese teslim edilmektedir. Bölgedeki profesyonel ustalarımızla bölmeler Burada yine kusursuz bir şekilde monte edilmiştir.

Alçı Duvar

Biz dek-mar alçıpan ofis bölme sistemleri kalite üzerindeki tüm, biz asla uzlaşma yapmış olduğu çalışmalar. Özellikle yapıda kullanılan bu malzemelerde ve uygulamalarda en ufak bir hata ile yapılacak istenmeyen kazalara yol açabilir. Hem hammaddelerin teslimi hem de fabrikaya girişten uygulama ve uygulama sürecinin tüm aşamalarında profesyonel insanlar tarafından kontrol edilmektedir. Tüm süreçteki bu küçük büyük kontroller aynı disiplinle yapılır. Başarımızı bu disipline borçluyuz. Aynı kaliteyi müşterilerimiz arasında bir ayrım yapmadan hepsine yardımcı oluyoruz. Bu şekilde kendi sürekliliğimizi sağladığımız için sektörümüze örnek olduğumuza inanıyoruz. Eğer kolayca alçıpan bölme duvar modelleri hakkında daha fazla almak istiyorsanız tereddüt etmeden firmamızı arayabilirsiniz.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.