Alçıpan Bölme Duvar

Alçıpan Bölme Duvar

Alçıpan Bölme Duvar Sistemleri

Alçıpan Bölme Duvar, hem ticari hem de konut alanlarında bina ve bakım projelerinin kullanışlı ve performans gereksinimlerini karşılayan, yük taşımayan, hafif, yapımı kolay, sağlam kuru duvar alternatifdir. Bu panolar, geleneksel beton duvar yapılarını güvenilir güvenli pratik ve uygun maliyetli bir alternatif olarak hızla değiştirmektedir.

Alçı Levha Bölümleri Nelerdir

Alçıpan Bölümleri dizayn mimaride ve tasarımda önemli bir uygulama eldetmektedir. Yaygın olarak kuru duvarlar olarak adlandırılan bu bölmeler, alçı sıvaya iki kalın kağıt yaprağı arasında başarılı bir şekilde sıkıştırılarak yapılır.

Neden Alçı Levha Bölümlerini Kullanmalısınız?

Bir çok kez, insanların yeni bir iç duvarın inşası için tuğla veya kontrplak kullandıkları görülmüştür. Günümüzün kolay bir alternatifi, alçıpan panel bölme duvarlarının kurulumunu, sizi tüm masraflardan ve taze yapıdaki kirli işlerden kurtarmanızı sağlıyor. Bu alçıpan bölmeler, daha güvenli ve ateşe dayanıklı oldukları için ahşap levhalar üzerinde muazzam bir kenara sahiptir. Benzer şekilde, ağır tuğla duvar ile karşılaştırıldığında, bu alçı duvarlar binanın ağırlığını büyük ölçüde azaltır. Ayrıca, termal ve akustik yalıtım özellikleri, güvenli ve sessiz bir ortam oluşturmaya yardımcı olur.

Alçıpan Bölme Duvarın Yapılmasının Faydaları

  • Ses iletimi, bugün bir bina tasarlarken çok büyük bir husustur. Gürültünün bitişik alanlara aktarılması engellenmelidir. Alçıpan bölme duvar ile ses aktarımını frenlemek son derece kolaydır ve keyifli bir ortam yaratır.
  • Kurulumu son derece kolaydır. Kolayca delinebilir ve günümüzde bir dizi tavan tasarımında da kullanılabilirler. Ayrıca, diğer materyallere kıyasla çok daha düşük işçilik maliyetlerine kurulabilirler.
  • Hafiftirler ve ateşe dayanıklılık özellikleri gösterirler.
  • Minimum miktarda atık ve inşaat artıkları üretirler ve montaj teknolojisine uyarak montajı kolaydır.
  • Alçıpan Bölme Duvar çok pürüzsüz. Yüzeyleri kolayca boyanabilir veya duvara genel görünümünü artırmak için uygun duvar kağıdı uygulanabilir.

Çarpıcı ve Estetik İçin Alçıpan Bölme Duvar Levhalarını Takın

Alçıpan Bölme Duvar da yapılan bölmeler, tasarım için çok çeşitli mimari talepleri yerine getirir. Bu bölme duvarlarını eşsiz bir ürün haline getirmek için performansları ve uygulama kolaylığı, bol kullanılabilirlik, zahmetsiz onarım ve neredeyse tüm iç dekorasyon şekillerine etkili uyumluluk bir araya getirilmiştir.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.