Duvar Çıtası

Dekoratif Duvar Çıtası

Poliüretan duvar çıtası, günümüzde odanın içini süsleyen çekici, şık ve uygun fiyatlı bir unsurdur. Genel olarak, mağazalarda çok çeşitli alçı kalıpların ortaya çıkmasıyla ilginç ve modern tasarımlar yaratmanın çok daha kolay hale geldiği vurgulanmalıdır. Böylece, pürüzsüz Çevre pervazlarını kullanarak, her gün çok fazla zaman geçirdiğiniz iç mekânınızın gri günlük yaşamını "seyreltebilir" ve geri dönmek istediğiniz herhangi bir odanın parlak, şık, modaya uygun bir tasarımını yaratabilirsiniz. Orada ve misafirleri davet edin.

Pürüzsüz Çevre pervazları, kapı çerçeveleri, pencere çerçeveleri, duvarlar, tavan, paneller vb. gibi birçok öğesini süslemek için iç mekânlarda kullanılabilen şık dekoratif şeritlerdir. Bugün, poliüretan çıta en çok odanın iç kısmında bulunur. Perimeter koleksiyonunun düz kalıpları da poliüretandan yapılmıştır. Bu malzeme çok dayanıklı ve çok yönlüdür. Esnek Perimer pervazlar iç mekânda oldukça avantajlı görünmektedir. İlk bakışta basit ve mütevazı görünmelerine rağmen, iç mekânda oldukça çekici görünüyorlar. Pürüzsüz poliüretan pervazların bu şekilde kısıtlanması, iç mekâna ciddiyet, ancak aynı zamanda incelik ve zarafet getirir. Bu koleksiyonun pervazlarının yüksek kalitesi sayesinde iç mekânlarda uzun süre hizmet vereceklerdir.

Duvar çıta dekorasyon

Kalıplama, kaplama şeridi şeklinde poliüretandan yapılmış dekoratif bir elemandır. Çeşitli yüzeyleri süslemek için kullanılır: duvarlar, tavanlar, kapılar, şömineler, kemerler, onlara daha etkileyici, eksiksiz ve temiz bir görünüm kazandırır. Ayrıca poliüretan kalıplama, kapılar, tablolar, aynalar için dekorasyon olarak kullanılır. Dekoratif etkisine ek olarak, döküm ayrıca işlevsel bir amacı vardır: o, yüzeyler farklı türleri arasındaki eklemi kapatır sen, vb. kablolama gizlemek için izin verir
alanı imar görsel sesleme oluşturmak için Poliüretan çıta yaygın tasarımcıları tarafından kullanılan bir odanın. Pervazların yardımıyla, büyük bir duvar çeşitli şekillerde ayrı bölümlere ayrılır, daha sonra farklı renklerde boyanır, farklı duvar kâğıtları ile yapıştırılır.
Kalıpları birbirine yapıştırmak için ve köşelerde özel bir derz tutkalı kullanılır.
Kalıplar esnek olabilir. Bu, kauçuk ve diğer bileşenlerin eklenmesiyle poliüretandan yapılmış özel bir kalıplama türüdür, görsel olarak bu kalıplama "kauçuk" gibi görünür. Esnek pervazlar, standart bir sert "esnek olmayan" kalıplamanın boyutunu ve süslemesini (çizimini) tamamen tekrarlar. İsteğe bağlı olarak esnek pervazlar, yuvarlak duvarlar, cumbalı pencereler ve kemerler gibi kavisli yüzeylerin içini dekore etmek için vazgeçilmezdir.
Bazı poliüretan çıta, boşluk alanlarını, duvar çerçevelerini, ayna çerçevelerini ve nişleri birleştiren ek köşe parçalarına sahiptir. Tipik olarak, bu köşe parçaları, duvar veya tavandaki çerçeveler için daha belirgin bir görsel sesleme verir. Ürün yelpazesi, kalıbın şeklini takip eden ve bağlantı için alana sahip üst üste bindirilmiş köşe elemanları içerir. Dikdörtgen çerçeveler için köşe kullanılmaz.
Poliüretan çıta da dairesel olabilir, her biri bir dairenin ¼ elemanını temsil eder. Genellikle kemerleri ve kapıları çerçevelemek, çerçeveler, kenar nişleri ve tavan rozetleri oluşturmak için kullanılırlar.
Duvar ve tavan çıtaları hem poliüretandan hem de kompozit malzeme yapılmıştır, bu malzeme vandallığa karşı dayanıklıdır ve kamu binalarında kullanılır.

Duvarın görsel kavramını tamamlayan ve duvar kaplamalarıyla ideal bir şekilde birleştirilen sıva dekoru, Türk firmasının poliüretan, yapılmış dekoratif elemanlardır. Geleneksel sıva için modern bir alternatif olarak bu malzemeler güçlü, dayanıklı ve kurulumu kolaydır. Alçı sıva kalıplamanın aksine, bu malzemeler dayanıklıdır, zarar görmeleri zordur; ahşap ürünlerle karşılaştırıldığında, poliüretan sıva kalıplama daha güvenilirdir ve kurulumdan sonra boyamaya hazırdır. Şu anda, DEK-MAR şirketinin üç koleksiyonu, ürün yelpazesi geniş ve eksiksiz olduğu için herhangi bir alanı konforlu, özgün ve şık hale getirecek ürünler arayanlar için yeterli bir seçimdir.

Dek-Mar, koleksiyonu aşağıdaki ürünleri sunar: klasik veya modern köşe parçaları ve pervazlar, esnek pervazlar, dolaylı aydınlatma kornişleri, dekoratif şeritler, niş çerçeveler, açıklıklar, kapı çerçeveleri, kapı ve duvar dekorasyonu için üst paneller, tavan rozetleri, kubbeler, konsollar, dekoratif mantolar, niş sütunlar ve yarım sütunlar ve dekoratif duvar lambaları. Bu dekoratif iç elemanlar poliüretandan yapılmıştır. Ürünlerin yüzeyi boyamaya hazırlanır.

Bu dekoratif unsurlar, dayanıklılık, işçilik hassasiyeti, en ince detaylar ve şık çeşitlilik ile karakterizedir.

Daha rahat ve şık bir şekilde Dek-Mar koleksiyonu dur polimerden yapılmış dekoratif unsurları temsil eder - son derece dayanıklı, boyama için hazırlanmış pürüzsüz bir yüzeye sahip bir malzeme. Bu koleksiyon, köşe parçaları ve pervazlar, süpürgelikler ve süslemeler içerir. Bu koleksiyonun düz çizgileri ve modern şekilleri, modern tasarımlı iç mekânlar için mükemmeldir.

Dek-Mar inşaat koleksiyonunda sadece çok yüksek yoğunluklu yüksek kaliteli poliüretan dan dan yapılmış köşe kalıpları vardır ve bunlar olağanüstü üretim hassasiyeti ve keskin kenarlarla karakterize edilir.

Pürüzsüz Poliüretan Çıtalar

Dairenizin içinin kalıplaşmış olmaması için, onu geliştirirken ayrıntılara ciddi şekilde dikkat etmeniz gerekir. Bu görünüşte küçük şeyler, bugün popüler olan kalıpları içerir. Bu dekoratif öğeler artık hemen hemen her evde bulunur, ancak her zaman farklı görünürler.

Tavan, kemerli yapılar, duvarlar, şömineler, kapılar, zeminler gibi çok çeşitli yüzeyleri süslemek için kullanılan üstten dışbükey şeritlerdir. Bu ayrıntılar, iç mekâna eksiksizlik ve doğruluk görünümü verir. Ana kalıp türleri duvar ve tavan olarak kabul edilir.

İlk olarak Rokoko dönemi Fransız evlerinin iç mekânlarında ortaya çıkan bu evler, o zamanki gibi çoğunlukla alçıdan değil, poliüretandan yapılmıştır.

Bu yazıda Dek-Mar düz poliüretan pervazlar hakkında bilgi edineceksiniz.

Poliüretan duvar ve tavan çıtaları: neden poliüretan?

Poliüretan tavan ve duvar ürünlerinin hızla popülerlik kazanması tesadüf değildir. Bu, nitelikleriyle haklı çıkar:

· Poliüretan duvar çıtası dekorlar yüksek sıcaklıklara dayanıklıdır, ancak açık alevlerin yakınına yerleştirilmemelidir.

· Yüksek nemden korkmazlar ve uzun yıllar sadece oturma odaları ve koridorları değil, banyo ve mutfağın duvar ve tavan yüzeylerini de başarıyla dekore edebileceklerdir.

· Poliüretanın mukavemeti çok yüksek olduğu için mekanik stresi iyi tolere eder, talaş ve çizilmelere meyilli değildir.

· Poliüretan dekorlar asetonsuz herhangi bir boya ile boyanabilir ve defalarca tekrar boyanabilir, bu sayede odaların tarzı değişir.

· Bakımda, Dek-Mar şirketinin duvar ve tavan elemanları tuhaf değildir: nemli yumuşak bir bez veya peçete ile silin ve her şey yoluna girecek. Kirlilik daha şiddetliyse, en yaygın sabun çözeltisini veya en basit deterjanı kullanın.

· Uygun fiyat – Dek-Mar şirketinin poliüretan dekoratif ürünlerinin tartışılmaz bir başka avantajı.

Bugün, terbiye malzemeleri mağazalarında sadece standart sert poliüretan şeritleri değil, aynı zamanda esnek muadillerini de bulabilirsiniz. İkincisinin yardımıyla kusursuz bir kemer, kapı ve pencere açıklıkları veya sütunlar dekoru elde edebilirsiniz.

Duvarlar ve tavanlar için poliüretan çıtalar: uygulama özellikleri

Duvarları süslemek için Dek-Mar pervazları kullanırken, bu poliüretan elemanlar genellikle farklı duvar kâğıdı türleri arasındaki derzleri gizler, onlarla ayrı alanları çerçeveler, odaları farklı vurgu bölgelerine böler.

Yaratıcı tasarımcılar, Dek-Mar duvar çıtalarından farklı genişlik, renk ve süsleme detaylarını birleştirerek aynalar ve tablolar için çerçeveler oluşturmayı öneriyor. Sonuç, çok etkili bir sanat eseridir.

İç mekânınız için uygun Dek-Mar tavan çıtaları seçtiğinizde, aşağıdaki gibi ince ayrım dikkat ettiğinizden emin olun:

· Genel renk düzeni ve odanın tarzı.

· Dekore edilecek odanın boyutları.

Oda küçükse, hem tavan hem de duvarlar için geniş Dek-Mar poliüretan çıtaları hemen hariç tutun, çünkü alanı daha da "sıkıştıracaklar". Dar bir kalıplama, büyük odaların dekorasyonu için hiç uygun değildir, çünkü böyle bir dekor genel geometriyi ihlal edecek ve iç mekâna uyumsuzluk getirecektir.

Beyaz ve tonları olan Dek-Mar duvar çıtaları, alçak tavanlar için iyidir, görsel olarak daha uzun olurlar ve koyu olanlar yüksek tavanlar için mükemmeldir, orantılı ve rahat bir alan yaratır.


YAZAR: Dek-Mar İnşaat Taahhüt Mimarlık Tic. Ltd. Şti.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.