Mesh cephe kaplama

GENİŞLETİLMİŞ MESH CEPHE KAPLAMALARI
VE GÜNEŞLİK

Hayal edin, tasarlayın, uygulayın...
fikirlerin burada genişletilmesiyle metal levhaların engellerini aşın.

Genişletilmiş Metaller dünyasına girin

Genişletilmiş metal, bir preste bir metal plakanın kesilmesiyle yapılan bir metal stok şeklidir, böylece metal gerilir ve birbirine bağlı metal çubuklarla çevrili elmas şeklindeki boşluklar bırakılır. En yaygın üretim yöntemi, malzemeyi aynı anda tek bir hareketle kesmek ve germektir.

Sıcaklık ve soğuk tarafından nüfuz

Genişletilmiş metal uygulaması estetik nedenlerle yapılır ve çekici bir tasarım sağlar. Bununla birlikte, genişletilmiş metalin gerçek gücü, nesnelerin ve aparatların teknik optimizasyonunda yatmaktadır. Genişletilmiş metaller, mükemmel geçirgenlikleri sayesinde, örneğin soğutma ve ısıtma cihazlarında optimum hava sirkülasyonu ve sıcaklık dağılımı sağlar.


Cephe kaplaması ve dış cephe için genişletilmiş metal meshler.

Dek-Mar Mesh, yeni yapıların ve eski binaların daha modern görünmesini sağlamak ve onlara güncel, çekici bir görünüm kazandırmak için genişletilmiş sac ile havalandırmalı cepheler ve perde duvarlar oluşturur.

Yenilikçi estetiğe ek olarak, Dek-Mar Mesh havalandırmalı cephelerin ve giydirme cephelerin kullanımı da enerji açısından olumlu sonuçlar sunmaktadır. Dış camlı binalar üzerine genişletilmiş alüminyum mesh ile gerçekleştirilen havalandırmalı cephelerin montajı, aslında onu güneşten koruyarak radyasyonu büyük ölçüde azaltır ve böylece klimanın etkisini azaltır.
Son olarak, Dek-Mar Mesh, genişletilmiş metal mesh cephelerine yüksek seviyede mukavemet ve dayanıklılık garantisi veren çeşitli yüzeyler sunar. Yarı mamul ürün, onu bina kaplaması için uygun bir malzeme haline getiren kesintisiz dayanıklı bir dokuya sahiptir.

Mimarlar, çarpıcı ve sanatsal cepheler oluşturmak için çeşitli malzemeler arasından seçim yapabilir. Yeni bir trend, delikli dantel benzeri mesh cepheler tasarlamak için alüminyum kullanımıdır. Harika görünmenin yanı sıra, bu cepheler güneşli günlerde onu korumak için ikinci bir katman oluşturarak termal performansı iyileştirir.
Bir kaplama ürünü olarak metal, hem iç hem de dış uygulamalarda yükselişte. Bu muhtemelen çok yönlülüğünden ve müşteri tarafından imal edilmesinin kolaylığından kaynaklanmaktadır. Diğer birçok malzemenin aksine, metal neredeyse sınırsız şekillerde katlanabilir, damgalanabilir, delinebilir, dağlanabilir ve kaplanabilir.

Endüstriyel işleme

Alüminyum mesh cephe tasarımı için sonsuz fırsatlar sunan bir metaldir ve bir üretim tekniği olarak ekstrüzyon bu amaç için idealdir. Ekstrüzyon, bir malzemenin istenen kesitteki bir kalıptan itildiği, sabit bir kesit profiline sahip nesneler oluşturmak için kullanılan bir işlemdir.

Bu işlemin diğer imalat işlemleriyle karşılaştırıldığında iki ana avantajı, karmaşık kesitler oluşturma ve malzeme yalnızca basınç ve kesme gerilmeleriyle karşılaştığı için kırılgan olan malzemeleri işleme yeteneğidir. Ayrıca mükemmel yüzey kalitesine sahip parçalar oluşturur.

Cepheler için kullanılan ekstrüde profiller, frezeleme, delme, diş frezeleme ve kılavuz çekmenin yanı sıra kesme ve çentik açma gibi çalışma işlemleri yoluyla endüstriyel olarak işlenebilir. Doğru makineyi kullanmak, hassas profil yüzeylerini bile çizilmelere ve diğer hasarlara karşı korur. Bu sayede hem işlevsel hem de güzel cepheler yaratmak için neredeyse sonsuz fırsatlar var.

Binanızda yeşil bir profil edinin

Mimarlar uzun süredir pencereler, kapılar, korkuluklar ve çatılar için alüminyum profiller kullanıyorlar. Metalin pozitif beşikten beşik yaşam döngüsü ve binaları daha enerji verimli hale getirmeye katkısı, bunun iki nedenidir. Alüminyumu seçmek için başka iyi nedenler de var:

Alüminyum profiller hava koşullarına dayanıklı, korozyona dayanıklı ve UV ışınlarının zararlı etkilerine karşı bağışık olup, uzun bir kullanım ömrü boyunca optimum performans sağlar. Yüzey işleme, korozyona karşı olağanüstü direnci daha da artırır.

Alüminyumun etkileyici güç-ağırlık oranı, olağanüstü stabiliteye sahip hafif yapılar tasarlamayı mümkün kılar. Mimarlara, temellere yapılan harcamaları en aza indirirken, gerekli performans özelliklerini karşılama araçları sağlar.

Alüminyum son derece uyarlanabilir ve tasarlanabilirdir ve ayrıca sonsuz bir şekilde geri dönüştürülebilir, bu nedenle bir bina yenilendiğinde veya yıkıldığında alüminyum her zaman yeniden kullanılabilir. Alüminyum, arz eksikliğinin olmadığı bir hammaddedir. Günümüzün çevresel kaygıları ile bu, “daha ​​yeşil” binalar tasarlamak için çalışmalarında alüminyum kullanımını artıran mimarlar için önemli bir husustur.

GÜNEŞLİK Konfor ve tasarıma uyacak şekilde koruma.

Mesh cephe kaplama, güneş koruyucu genişletilmiş metal mesh, güneş ışığının tamamen veya kısmen korunması için iyi bir çözümdür, ancak aynı zamanda havanın geçişine ve arka planın havalandırılmasına da izin verir.

Genişletilmiş cephe mesh kullanımı, güneş koruyucunun gerçekleştirilmesi için seçilen ağ modeline bağlı olarak az ya da çok kapsamlı olabilen dış görünüme izin verir. Aynı durumlarda, korumaya rağmen iç kirliliğin kaçmasını sağlamak için gerekli havalandırmanın%50'den fazla olduğu otoparklar ve diğer projeler gibi daha büyük ağlar gereklidir.


Genişletilmiş metal mesh birçok pratik faydası ve harika estetiği vardır.

GENİŞLETİLMİŞ METAL MESH

MİMARİ UYGULAMALAR İÇİN GENİŞLETİLMİŞ METAL MESH VE LEVHA

Genişletilmiş metal mesh ve levha sadece kaplama veya asma tavanlar için kullanılabilir ancak aynı zamanda ne olursa olsun çevreyi ayırmak ve süslemeleri için.

Ürünlerimiz, yenilikçi mimari çözümleri garanti etmek için montajı kolay, hafif, ekonomik ve son derece esnek bir malzeme ile büyük yüzeyleri kaplayabilir.

Kullanılan malzeme% 100 geri dönüştürülebilir.

Renk sadece basit bir kaplama değil, aynı zamanda herhangi bir projeyi daha değerli kılan özel estetik efektler sunmak için tasarlanmıştır. Dek-Mar Mesh, Ral'ın tüm renklerine sahip olmasının yanı sıra, yenilikçi efektlerle özelleştirilmiş ve benzersiz renkler de sunuyor. Uygulanan toz kaplamalar yüksek dirençlidir ve toksik değildir.

Dek-Mar Mesh her zaman yeni ürünler, tasarımlar ve renkler arar ve kendi araştırma ve geliştirme departmanına sahiptir.

Yarı Saydam, Nefes Alabilir Cepheler: Binanıza Metal Kafesler Dahil Etmek İçin 8 İpucu


Projelerimizin kullanıcıları tarafından açıklığa, parlaklığa ve dış görünüşe çok değer verilen binalarda, dünyanın dört bir yanındaki şehirlerde dış cephe kaplaması olarak cam ön plana çıkmaktadır. Bu da bizi, görüşleri engellemeden veya iç mekanları karartmadan, fazla güneş ışınımını yönetebilecek ve her mevsim termal konforu koruyabilecek seçenekler aramaya zorluyor.

Prefabrike metal meshler, camla birlikte iyi çalışabilen belirli nitelikler ve esneklik sağlar; burada, bu malzeme ile çalışmak ve potansiyelinden yararlanmak için 8 ipucu sunuyoruz.

1. Ağı, önceden tanımlanmış bir cepheye basitçe bir ek olarak görmekten kaçının

Düzgün çalışması için metal ağ, binanın geri kalanıyla birlikte, farklı seviyelerine, yönelimlerine, iç işlevlerine ve diğer özelliklerine yanıt verecek şekilde tasarlanmalıdır. Bu şekilde kullanıldığında malzemenin esnekliği size mümkün olan en büyük avantajı sağlayacaktır. Bununla birlikte, metal mesh, tasarımcıların mevcut binaları kolayca yenilemesine, yükseltmesine veya modernize etmesine de olanak tanır; bu durumlarda, etkin uygulama için önceden var olan koşulların dikkate alınması esastır.

2. Ağın hem yazın hem de kışın nasıl termal konfor sağlayabileceğini düşünün

Mesh cephe kaplama yazın güneş ışınlarını filtreleyerek gölge oluşturarak iç mekanların sıcaklığını düşürür. Aynı zamanda, kışın geçirgenlikleri güneşin geçişine izin vererek ısınma maliyetlerini düşürür. Bu bizi, ağın açıklığını ve dokusunu tasarlarken ve seçerken yılın farklı aylarının değişken koşullarını düşünmeye zorlar.

Bir cam cephe ile birlikte güneş koruması olarak tel örgü kullanıldığında, tüm cephe sisteminin etkileşimi akılda tutulmalıdır. Bu, cam tipini, güneş ışığının geliş açısını, tel ağın cam cepheye olan mesafesini (havalandırma) ve tel ağın parlaklık seviyesini içerir.

3. Etkili havalandırmalı cepheler oluşturmak için hava hareketi ve montaj seçeneklerinden yararlanın

Mesh cephe kaplama kullanılan montaj çözümü, tasarımcının ağ ve cam arasındaki ayrımı seçmesine olanak tanır. Bu şekilde cephenin uzantısında sıcak hava birikimini önleyen bir havalandırma etkisi oluşturmak için doğru mesafeyi belirleyebilirler.

4. Minimum destek noktalarını kullanarak maliyetleri azaltın

Tüm cepheye mesh cephe kaplama montajı için sadece üst ve alt birleşim noktalarına sahip bir alt yapı gereklidir. Onu oluşturan tek tek elemanların boyutuna bağlı olarak, binanın her katına sabit ara destekler eklenmeli, alt yapıya etki eden maksimum yükler ve ağın olası sapması azaltılmalıdır.

Tel örgü elemanlarının maksimum genişliği, üretim yöntemleriyle sınırlandırılırken, uzunluk, kullanım ve teknik hususlar nedeniyle sınırlandırılmıştır. Çoğu durumda, 20-25 metre yükseklikte cepheleri tek uzunlukta elemanlarla kaplamak mümkündür. Ayrıntılı bir teknik incelemeye tabi olarak, daha da uzun parçalar üretilebilir.

5. Kullanıcının bakış açısını içeriden dikkatlice değerlendirin

Cephe mesh kaplama, kentsel ölçekte görsel bir etkiye sahip bir termal, gölgeleme ve mahremiyet aracı olarak işlev görebilecek olsa da kullanıcıların iç mekanlardan ne gözlemleyeceğini ve hissedeceğini her zaman dikkate almalıyız. Ağların farklı açılma modelleri ve seviyeleri, görüşlerin kalitesini ve yaşam alanlarının ışığını önemli ölçüde etkileyebilir.

6. Malzemenin kullanım esnekliğini deneyin: Meshler her zaman sabitlenmemelidir

Cephe mesh kaplama için farklı montaj seçenekleri- sabit, kayar veya çıkarılabilir- iklim değişikliklerine daha iyi uyum sağlar ve cepheyi hem resmi hem de işlevsel olarak değiştirme seçeneği sunar.

7. Formlarla deney yapın: ağlar cephede 3 boyutlu efektler oluşturabilir

İç mekanların termal ve ışık konforunu artırmak için kübik, silindirik, ortogonal ve serbestçe tasarlanmış formlar- prefabrike elemanlar aracılığıyla dinamik 3D geometriler oluşturulabilir. Biçimsel varyasyonların ötesinde, normalde paslanmaz çelik görünümüyle kullanılan ağ, farklı renklerde, dijital baskı, kaplamalı tellerle veya tel örgü demir içermeyen metalden (bakır, kalay bronz, pirinç).

Yapay ışık ile doğal gün ışığı, şeffaflık, parlaklık ve renk arasındaki etkileşim, cephenin kendini sürekli olarak yeni, şık renklerle göstermesine olanak tanıyor.

8. Cephenize hafif animasyonlar ve büyük ölçekli video içeriği eklemeyi düşünün

Mesh cephe kaplama, binaları medya iletişimi platformlarına dönüştüren geniş yüzeyler oluşturur. Cephe, LED teknolojilerini kullanarak geceleri ikinci bir işlevi yerine getirebilir.

MESH CEPHE GİYDİRME FAYDALARI

Dek-mar, mesh kaplama metal ürünleri geniş bir yelpazede hem yapısal ve emniyet faydalar sağlayacak projelerin:

 • İç veya dış kullanım için uygundur.
 • Büyük ölçüde kendi kendini idame ettiren.
 • Güvenlik ve güvenlik gereksinimlerini karşılayacak kadar dayanıklı ve güçlü.
 • Kullanımda esnektir ve alttaki yapıya uyacak şekilde tasarlanabilir.
 • Malzemelerimizin büyük çoğunluğu yanıcı değildir.

METAL MESH CEPHE ÇOK YÖNLÜLÜK

Saydam, opak veya yarı saydam metal ağ kullanmak, en işlevsel projeyi bile bir güzelliğe dönüştürmek için yaratıcı özgürlük sağlar.

Doğal metal görünümünde bırakılabilen ve anotlama veya renkli toz kaplama ile tamamlanabilen aşağıdaki doğal metallerde mevcuttur:

 • Paslanmaz çelik
 • Alüminyum
 • Bakır
 • Pirinç
 • Fosfor Bronz
 • Ayrışma Çelik
 • Diğer özel alaşımlar

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.