Metal Mesh Nedir

Mesh metal uygulaması

Ürünler petrol ve gaz sektöründe sivil, endüstriyel ve teknik tesislerin yapımında kullanılmaktadır. Oluklara sahip bir mesh, kir, kar ve yağın geçmesine izin verir, bu nedenle genellikle yürüyüş yollarının ve izleme platformlarının yapımında kullanılır.

Merdiven ve zemin kaplamaları için genişletilmiş basamakların montajı için 4-6 mm'lik bir şerit kullanılır. Genişletilmiş metal 2-4 mm yapılır:

  • Kuşhaneler;
  • havalandırma ızgaraları ve gözetleme pencereleri;
  • Çit radyatörleri, çardaklar, merdiven boşlukları;
  • Ezilmiş kayalarla çalışmak için elekler.

Üssümüzde uygun fiyata genişletilmiş bir metal levha satın almak için web sitesinde veya telefonla bir başvuru formu doldurun.

Evlerin yanı sıra çeşitli endüstrilerde metal mesh sıklıkla kullanılmaktadır.
Herhangi bir binanın inşası sırasında, tüm yapıyı güvence altına almak için duvarların döşenmesi sırasında onsuz yapmak oldukça zordur. Yazlık evlerde çit oluşturmak için kullanılır. Metal mesh, kullanımdaki basitliği, dayanıklılığı ve aynı zamanda büyük gücü nedeniyle kullanıcılar arasında önemlidir. Günümüzde metal ağlar çeşitli niteliklerde ve işaretlerde olabilir.

Metal ağların ana avantajları


Metal meshlerin avantajları arasında tasarımın sadeliği yer almaktadır. Bu özelliğinden dolayı ağlar oldukça rahat bir şekilde kullanılabilir. Bu yapı malzemesi, bir araba gövdesine kompakt bir şekilde yerleştirerek çeşitli mesafelerde taşınmasını mümkün kılan rulolar halinde üretilir. Ağın ağırlığı ağır olmadığı için kurulumu kendi başınıza yapabilirsiniz.

Metal mesh, bozulmadığı ve görünümünü kaybetmediği için uzun süre saklanabilir. Metal ağ, çeşitli sıcaklık dalgalanmalarına dayanabilir. İyi özelliklere sahip olan bu ürün bir yıldan fazla süredir kullanılmaktadır. Böyle bir yapı malzemesinin doğru kurulumunu yaparsanız, bir süre sonra değiştirilmesi gerekeceğinden endişe edemezsiniz.Ana metal ağ türleri


Yapı malzemeleri pazarı, çeşitli faaliyet alanlarında kullanılabilecek çok çeşitli metal meshler ve alt türleri sunar. Talep edilen metal ağlar şunları içerir:

- kaynaklı ağ;
- Rabiz;
- tamamen metal genişletilmiş metal ağ;
- dokuma ağ.

Kaynaklı hasır galvanizli telden yapılabilir. Kural olarak, rulo halinde üretilir. Böyle bir ürünün çeşitli versiyonları sıcak daldırma galvanizli olabilir. Kaynaklı hasır genellikle galvanizli telden yapılır ve büyük rulolar halinde üretilir.
Ağ zincir baklası PVC'den örgülü tipte olabilir. Giderek, zincir halkası PVC'de galvanize edilmemiş metalden oluşturulmaya başlandı. Tamamen metal örgü kaplamalı veya kaplamasız olarak satın alınabilir. Galvanizli tamamen metal ağ çok daha pahalıdır ve yazlık evlerde çit olarak kullanılabilir.Zincir bağlantı ağının


özellikleri Benzersizliği ve yüksek mukavemeti nedeniyle zincir bağlantı ağı çeşitli amaçlar için kullanılır. Yardımı ile şunları oluşturabilirsiniz:

- çit şeklinde çitler;
- metal yataklar;
- sıva yapmak;
- takviye yapın.

Bu tür malzemelerin hizmet ömrü 50 yıldan fazladır. Zor ve agresif koşullarda 10 yıla kadar çalıştırılabilir ve daha sonra değiştirilmesi gerekecektir. Bu tip metal ağın bakımı iddiasızdır. Maliyeti çok yüksek değildir, telin kalınlığına ve hücrelerin boyutuna bağlıdır.


Genişletilmiş metal ağın özellikleriBu türü, duvarların sıvanması için mükemmel bir çözüm olarak kabul edilir. Bu, normal metal ağa bir tür alternatiftir. Böyle bir ürünü üretme yöntemi genişletildi. Kaplama olmayabilir, çinko kaplamalı seçenekleri vardır. Böyle bir ürünü farklı alanlarda kullanabilirsiniz, yani:

- sıvama sırasında;
- cephe ve cephe işleri yaparken;
- özgün tasarımın oluşturulması sırasında;
- inşaat ağırlıkları oluştururken;
- çeşitli türleri elemek için;
- konteyner yapmak amacıyla;
- otomobil ve traktör filtrelerinin üretiminde;
- havalandırma ızgaraları oluştururken.

Böyle bir ağın ana özelliği, yüzeye yüksek yapışma katsayısının yanı sıra iyi mukavemettir. Bütünsel şeffaf bir yapıya sahip olan böyle bir yapı malzemesi, genellikle duvarları düzleştirirken ve bir oda için benzersiz bir tasarım oluştururken kullanılır.

Genişletilmiş Metal Nasıl Yapılır?

Genişletilmiş sac, endüstriyel bir kalıp kesme makinesine monte edilmiş bir dizi bıçakla kesilen tek bir metal sacdan yapılır. Bıçaklar, tek tip bir düzende ileri geri hareket eder ve tabaka makinede hareket ederken tabakayı alternatif kesimlerde dilimler.

Bıçaklar keserken, aynı anda yeni kesilen bölümleri aşağı doğru iter ve onları "şeritler" halinde gerer. Şeritler, genişletilmiş bir ağ tabakasında açık elmas şekillerin köşeleri haline gelen kesilmemiş bölümlerde bağlı kalır. Bıçakların boyutu, şekli ve konumu ile metal levhanın kalınlığı, çeşitli uygulamalar için farklı boyutlarda açıklıklar oluşturmak üzere değiştirilebilir.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.