2020 boya renkleri

2020 Ev Boya Moda Renkleri

Evinizde bazı değişiklikler yapmak ister misiniz ve ev boyama ustası mı arıyorsunuz? Mevcut ev boyama fiyatlarını merak ediyor musunuz? O zaman doğru yerdesiniz! Bazen evimizi çeşitli nedenlerle, bazen de sebepsiz değiştirmek istiyoruz. Bu değişiklikler, hem evin görünümünü yenilemek hem de evin enerjisini yenilemek açısından çok önemlidir. Çok sık olmayan bu yenilemelere başlamadan önce dikkate alınması gereken bazı önemli noktalar vardır. Bunların başında ev dekorasyonunu hayal etmenizi sağlayacak ev boyama ustaları var. Bu makalede, ev ressamlarının mevcut fiyatları, bu yılın trend renkleri ve ev resmiyle ilgili birçok konuyu açıklayacağız. Hazırsanız başlayalım!

ev boya modelleri, boya renkleri ev

Ev Boyama Fiyatları 2020

Ev boyama bedeli bulunduğunuz şehir ve bölgeye göre değişebilir. Bunun dışında fiyatı etkileyen faktörlerden bazıları kullanılacak malzeme ve süreçtir. Boya badanaları gibi onarımlar çok sık yapılmadığından, biraz daha yüksek ama daha kaliteli malzemelerden ve
İşçilik hakkınızı denemeyi düşünebilirsiniz. Kalite ve malzeme uzun vadede sizin yararınıza olacak ve yapılan işin çok daha uzun kullanımını sağlayacaktır. Ayrıca, bir teklif almadan önce, ev boyama ustasından evinizin ihtiyaçlarını evinize ve yapacağınız sürece göre analiz etmesini isteyin. Duvarınızdaki pürüz ve etkiler boyanın görünümünü etkilemeden önce alçı ve benzeri işlemler gerekebilir. Bu, ayrı maliyetler anlamına gelir. Son anda böyle bir sürpriz yaşamamak için, bunlardan önce konuşmak çok daha iyidir.

2020 Trend Ev Boyama Renkleri

Ev boyama çok sık yapılmadığından, bunu yaparken trendleri takip etmek isteyebilirsiniz. Hem çağdaş bir dekorasyona hem de herkesten farklı bir dekorasyona sahip olmak güzel olabilir. Evinizin genel dekorasyonuna uyacak ve bir süre sonra sıkılmayacak renkleri seçmek çok önemlidir. Buna ek olarak, rengin kullanılacağı odanın boyutları ve aldığı ışık miktarı kararınızı etkileyecek diğer faktörler olacaktır. Endişelenme! Yakında paylaşacağız. 2020'de sizin için en şık ev boyama renklerini listeledik. Aşağıdaki örneklerden renkleri görebilir ve ilham alabilirsiniz.
Altın sarısı bu yılın trend renklerinden biridir. Çok canlı ve parlak görünen bu sarı renkle hem evinizi hem de kendi enerjinizi artırabilirsiniz. Parlak ve canlı bir renk olduğu için ışığı daha iyi yansıtabilir ve ortamın daha da parlak görünmesini sağlayabilir. Özellikle yatak odasında bu rengi kullanarak her gün daha da enerjik uyanabilirsiniz. Ayrıca, altın sarısı rengini beyaz gibi açık tonlarla birleştirerek kontrast oluşturabilirsiniz.
Yeşil bu yıl göreceğimiz bir başka renk. Bu şık ve gösterişli rengi odanın her duvarında kullanabilir veya sadece bir duvar kullanarak daha çarpıcı bir görüntü elde edebilirsiniz. Bu yöntemi bazen bir kanepeyi vurgulamak, bazen bir yatağı ve bazen bir televizyon ünitesini vurgulamak için kullanabilirsiniz. Duvarlarınızda askeri yeşili kullanacaksanız, kalan ev dekorasyonunu daha açık renkler ve basit mobilya ve mobilyalarla tamamlayabilirsiniz. Ek olarak, bu renk florel desenleri ile iyi uyum sağlar.
Ev dekorasyonunda sıklıkla kullanılan mavi rengin doygun mavi tonu, bu yıl ev dekorasyonunun vazgeçilmez unsurlarından biri olacak. Mavi rengin insan psikolojisi üzerindeki olumlu etkileri çok olduğundan, evde kullanmayı düşünebilirsiniz.
Sıcak ve enerjik görünümü ile kayısı portakalı bu yılın trend renklerinden biridir. Çok doğal ve sıcak bir ton olduğu için, Bohem ve Rustik stillere sahip evlerde kolayca kullanabileceğiniz bu renk, evinizde sakin ve huzurlu bir alan yaratacaktır. Dahası, koyu bir renk olmadığından, herhangi bir boyuttaki tüm odayı kayısı portakalında kolayca boyayabilirsiniz.
Ya metalik siyahın bu yılın trend renklerinden biri olduğunu söylesek? Bunun birçok insan için çok radikal bir karar olduğunun farkındayız, ancak siyah rengin asaleti ve gösterişli görünümü evinize uyacaktır. Evinizde metalik siyah rengi kullanırken, dikkat etmeniz gereken şeyler odanın ne kadar doğal ışık aldığı ve boyutları olmalıdır. Yeterli ışık almayan bir odada siyah renk kullanır ve yapay aydınlatma ile aydınlatmaya çalışırsanız, aradığınız çarpıcı görünümü elde edemeyebilirsiniz. Ayrıca, tüm odanın dekorasyonunu siyah kullanarak farklı ve modern bir görünüm yaratmak mümkündür.
020'deki trend evi boyama renklerinden bir diğeri zümrüt yeşili rengidir. Zengin ve canlı görünümü ile, her odaya ve ev dekorasyonuna, tüm duvarlara veya duvarlara uyum sağlayabilen zümrüt yeşili boyayarak odanızı boyutlandırabilirsiniz.

Boya renkleri ev

Hiçbir şey gözü bakımlı, aydınlık, diğerlerinden farklı bir ev gibi memnun etmiyor. Kabul ediyorum, kulübenin zarafeti sadece mimaride ifade edilemez. Bugün evinize kendi tarzınızı nasıl vereceğiniz hakkında konuşacağız ve aynı zamanda boyayı yıllarca hava koşullarından gizleyeceğiz.

Büyükanne ve büyükbabalarımızın ahşap binalarını karşılaştırın. Ön ve karanlık cepheler sıradan yağlı boya kullanmanın sonucudur. Karakteristik ağ çatlağını verir- böyle bir kaplamanın yaşlanma belirtisi. Boya "pul pul dökülür" ve bir mantar, ağacın su ile sık temasından gelişir. Ve çürüme, küf var ve şimdi ev grimsi mavimsi bir renk alıyor.

Yüksek kaliteli cephe kaplamaları sadece duvarları mükemmel bir şekilde dekore etmekle kalmaz, aynı zamanda ağacı böceklerin, ultraviyole radyasyonun ve sıcaklık değişikliklerinin zararlı etkilerinden korur.

YAĞLI BOYA

Tabii ki, günümüzün yağlı boyaları hem uygun hem de kaliteli olarak Osmanlı döneminin kaplamalarından çok farklıdır ve çok uygun bir fiyat sağlar. Ahşaba yeterince derin nüfuz ederler, aynı zamanda katılaşırlar, nem geçirmez bir film oluştururlar. Bu nedenle, küçük bir ev evini güncellemek istiyorsanız ve ciddi mali masraflarla uğraşmak istemiyorsanız, yağlı boya sizin için. Unutmayın: çok uzun bir süre kurur- en az iki gün ve bu, yükselen toz ve kokuya uçan böceklerin henüz katılaşmamış katmana kolayca yapışabileceği gerçeğiyle doludur. Bu arada, bu tür boyaların evin içinde kullanımını sınırlayan keskin bir kokuya sahip uçucu maddelerin yüksek içeriğidir. Ayrıca güneşte çok hızlı bir şekilde yanar, bu nedenle evin güneşli taraflarını boyaması istenmez.

ALKİD BOYA

Sovyet döneminde de yaygın olarak kullanılan alkid boya, aksine kurur. Ancak bu, ana avantajı ana dezavantaja geçer. Kurutma, ahşabın derinlerine nüfuz etmek için zamana sahip değildir ve böyle bir kaplama nispeten kısa ömürlüdür. Ama yine de mükemmel su direncine sahip, bugün evin suya en çok maruz kalan kısımlarını boyamak için kullanmanızı tavsiye ederim: eşikler, kapı çerçeveleri, pencereler. Böyle bir kaplama kesinlikle 3-5 yıl sürecektir. Alkid boya da donmaya karşı mükemmel bir dirence sahiptir ve kuzey bölgelerindeki boyahaneler için uygundur.

Birçok seçkin Avrupalı ​​markanın donmaya karşı dayanıklılığını test etmediğini not ediyorum. Yunanistan, İspanya, İtalya'daki üreticiler bunu günah işliyorlar- bu donlara sahip değiller. Ve eğer ithal boya alırsak, o zaman İsveç veya Fince, ancak Akdeniz ülkelerinde yapılmaz.

AKRİLİK BOYA

Akrilik boyalar bugün çok popüler. En geniş renk paleti ve yüksek operasyon el özellikler, onları Avrupa'daki cephe kaplamaları için neredeyse standart haline getirdi. Evlerin%80'inden fazlası akrilik ile boyanmıştır. Ve aslında, bu tür boyalarla çalışmak hoştur. Kaplamanın mükemmel buhar geçirgenliği nedeniyle, ağaç nefes alır ve aynı zamanda nemden güvenilir bir şekilde korunur. Akrilik boya çok esnektir ve bu arada güneşte solmaz. Hem ultraviyole hem de yağmur, derecelere karşı maksimum dirence sahiptir ve 7-10 yıl boyunca size hizmet edecektir.

Çeşitli akrilik kaplamalar lateks boyadır. Kauçuk yapısı sayesinde en küçük çatlakları ve talaşları dolduracaktır. Eski cephenin restorasyonu için ideal olmayan şey! Bu boya, yeni bir evin daralmasıyla veya aşırı sıcaklıklardan ahşap yapıların küçük hareketleriyle bile çatlamaz. Ayrıca, örneğin bir banyo veya mutfağın duvarlarını ve tavanlarını boyamak için iç mekânda kullanmanıza izin veren bir kokusu yoktur. Deride bile, lateks herhangi bir alerjik reaksiyona neden olmaz. Kurutulmuş kaplama, ev kimyasallarına kesinlikle kayıtsızdır, böylece boyalı cepheler korkusuz sabunlu su ile temizlenebilir ve bozulmamış güzelliği geri yükleyebilir. Ancak böyle yüksek kalitenin arkasında daha yüksek bir fiyat var.

Cephe kaplamaları pazarındaki lider konum, camlama ve kaplama antiseptikleri tarafından işgal edilmektedir. Ve eğer ilk tip yarı saydam ise, ağacın dokusunu vurgulayarak istenen gölgeyi verir, daha sonra kaplama (veya opak antiseptik), sadece ahşap yüzeyin rahatlamasını koruyarak siding etkisi yaratır. Bunlar birinci sınıf koruyucu kaplamalardır, bunlar iyi bir nedenden dolayı yüksek dereceli boyalar olarak kabul edilebilir.

BOYAMA İÇİN YÜZEY NASIL HAZIRLANIR

Bu arada, dış kaplamanın bütünlüğünün hızlı bir şekilde tahrip edilmesinin nedeni her zaman kötü boyadır. Zayıf yüzey hazırlığı nedeniyle soyulabilir. Herhangi bir yeni ahşap ev küçülebilir. Bu nedenle, hemen renklendirmeye değmez. Boyanın koruyucu filmi ağacı “tıkayabilir”, havanın doğal dolaşımına bir engel oluşturabilir ve kuru, ancak zaten boyanmış kereste basitçe çatlar. Bu nedenle, ilk önce ona özel bir koruyucu uygulamak çok önemlidir. Sadece ahşabın serbestçe dinlenmesine izin vermez, aynı zamanda uzun yıllar çürümeye, küflenmeye, böceklere karşı güvenilir bir şekilde korur. Ve çeşitli yangın geciktirici katkı maddeleri ahşap yapının yangın direncini artıracaktır.

Birçok kişi kışın konut inşa etmeyi tercih ediyor. Yine, bitmiş binayı bahara kadar sessizce terk ediyoruz- hiçbir şey olmayacak ve sadece istikrarlı artı sıcaklıklarda bir koruyucu ile tedavi ediyoruz ve ağaç doğal olarak kuruyana kadar bekliyoruz. Ve o zaman bile, lekelenme ile acele etmeyin. Kurutulan yüzey iyi bir astar ile kaplanmalıdır. Uzun yıllar lekesiz pürüzsüz bir kaplama elde etmek ister misiniz? Ve kurnaz olmayacağız: yüksek kaliteli toprak olmadan, boya tüketimi de önemli ölçüde artar. Popüler alkid astar 6-8 saat kurur ve çok ucuzdur. Ve sadece bu adımları tamamladıktan sonra evi boyamayı bitirmeye başlayabilirsiniz.

YENİ BAŞLAYAN USTALAR İÇİN İPUÇLARI

Deneyimli ustaların basit ipuçları, bu işi hayatınızda ilk kez yapsanız bile, evin ahşap cephelerini boyamayla kolayca başa çıkmanıza yardımcı olacaktır. Bu nedenle, sabahın erken saatlerinden itibaren boya uygulamamalısınız- saat 11'e kadar evin cephesinde gece çiy kalır ve ağaç ıslanır. Kural olarak, önce evin gözler bölümünden gizlenmiş küçük bir renkte ve gölgenin doğruluğunu kontrol etmelisiniz. Sıcak, bulutlu, sakin havalarda boya uygulamak daha iyidir. Parlak güneşten kaçının ve yağmur yağması planlanıyorsa işi iptal edin. Bir evi boyamak için en yüksek kaliteli araç sıradan bir fırçadır. Tipik olarak, boya uzunlamasına yönde uygulanır ve levhaların veya kütüklerin uçları daha dikkatli bir şekilde kaplanır. Cepheyi onarmayı, tamamen yeniden boyamaya karar vermeyi düşünüyorsanız, bu işletmenin kendi incelikleri vardır. Yani, cepheyi toz, kir, katran, eski boya parçalarını asarken temizlerken eski kaplamanın metal bir fırça ile ahşap üzerine temizlenmesi tavsiye edilir. Kalıp özel yöntemlerle çıkarılmalıdır.

İÇ CEPHE BOYALARI

Ahşap evin dışını ve içini boyamak için farklı kaplamaların gerekli olduğunu lütfen unutmayın. Bu nedenle, iç mekân işleri için boyalar genellikle güçlü koruyucu özelliklere sahip değildir. Onlar için temel gereksinim çevre dostu olması ve koku eksikliğidir. Zeminin yüzeyi mutlaka boyanır. Kirlenmeyi ve mekanik deformasyonu önlemenin tek yolu budur. Bunu yapmak için hem boyaları hem de vernikleri kullanın. Ahşabın doğal rengini bırakmak mı yoksa renklendirmek mi istediğinize karar vermelisiniz.

Bence zeminin vernik ile kaplanması çok daha dayanıklı ve güzel. Ağacın tonunu değiştirmeye karar verirseniz, bunu bu şekilde yapmak daha doğrudur: istenen renk ve gölge elde edilene kadar ahşaba özel bir su lekesi uygularız. Leke, ahşap yapının derinlerine nüfuz ederek korumayı arttırır. Üstüne özel bir yat verniği uygulayarak, ağacın doğal güzelliğini vurgularken suyun etkilerinden korunan bir katman elde ederiz. Hazır renklendirme vernikleri, zamanla yıpranan sadece sığ ve mekanik hasarlı renkli bir film oluşturur. Böylece "kel noktalar" belirir.

Duvarlar ve tavanlar da tedavi edilmelidir, çünkü kimse tozu ve güneşe maruz kalmayı iptal etmedi. Tabii ki, odada aşırı sıcaklık değişiklikleri olmayacak. Ve renklendirme için, hafif antiseptik etkiye sahip tek bileşenli akrilik vernikler oldukça uygundur.

Mükemmel Fin boyaları bile, genellikle bankanın kendisini gösteren uygulama teknolojilerini takip etmezseniz, istenen etkiyi elde edemeyeceğinizi belirtmek gerekir. Üreticinin seçimi sizindir ve elbette, ülke veya arkadaşlarınızdaki komşuların tavsiyesi bu durumda en uygun olacaktır. Sonuçta, onlardan lekelenme izlenimini öğrenebilir ve öneriler alabilirsiniz. Duvar ve çatı renklerinin yetkin bir kombinasyonu, oyulmuş ve dekoratif unsurlara zarif bir vurgu, kusursuz lezzetinizi tam olarak gösterecek ve daha da önemlisi, evinizi birçok benzer ama yüzü olmayan binadan ayırt edecektir.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.