ahşap baffle tavan

AHŞAP BAFFLE TAVAN GÜZELLİK VE ESTETİKTİR

Tavan dekorasyonu için bugün çok çeşitli malzemeler var. Tavanlar gerilir, duvar kâğıdına yapıştırılır, boyanır, alüminyum, alçıpan, tavan için ahşap paneller vb. İç tasarıma bağlı olarak, tavan tüm odanın en önemli noktası haline gelebilir veya duvarlarla birleşebilir. Ahşap baffle tavanlar tekrar popüler hale geldi. Birçok moda tasarımcısı dekorasyon için ahşap tavan panellerini aktif olarak kullanıyor. Ahşap hoş bir atmosfer yaratır ve odayı daha konforlu hale getirir.

AHŞAP BAFFLE TAVANLAR

İç tasarımda, ahşap mobilyalar, parke zeminler, ahşap çerçeveler, iç kapılar, duvar panelleri, süpürgelikler ve çok daha fazlası artık yeni değil, odalar uzun zamandır ahşapla dekore edilmiştir. Son zamanlarda, iç mekândaki tavanı ahşapla süslemek moda haline geldi. Bu, yaşam alanlarının tasarımında çevre dostu malzemelere olan eğilimden etkilendi. Ahşap hoş bir kokuya ve güzel bir dokuya sahip doğal bir malzemedir. Ahşap baffle tavan her zaman iç dekorasyonda kullanılmıştır. Eski binaların klasik iç mekânlarının çoğu lüks mobilyalarla döşenmiş ve oyulmuş desenlerle inanılmaz güzel tavan tonozlarıyla dekore edilmiştir.

Ahşap baffle tavanlar geçmişten bize geri döndü ve bugün çoğu tasarımcı tavan dekorasyonu için yine ahşap kullanıyor. Ahşap odada sıcak tutabilir, nefes alır, hoş, sıcak bir atmosfer yaratır, rahatlık, denge hissi, asalet verir ve çok güzel kesim desenlerine sahiptir. Bu nitelikler çağlar boyunca oldukça değerlidir. Buna ek olarak, ahşap tavanlar ışığın dağılmasına izin verir, bu da odada yarı karanlığın etkisini yaratır. Birçok tasarımcı, bir alanın dekorasyonunda ışık ve gölge oyununun bu etkisini daha karmaşık ve sıra dışı hale getirir. Ahşabın tüm hoş yanlarına ek olarak, yabancı sesleri emebilir ve ses yalıtımı görevi görür. Tamamen ahşap paneller, parke ve laminat tavan ile tamamlanmış bir oda iyi akustiğe sahip olacak,

AHŞAP BAFFLE TAVANLARIN ÖZELLiKLERi

Ahşap baffle tavan hemen hemen her tarzda dekore edilebilir. İç mekâna bağlı olarak, tavan yapısı kısıtlanabilir ve sade olabilir veya aksine, dikkat çekebilir ve sıcak bir atmosfer yaratabilir. Ahşap baffle tavan panellerden yapılmış tavanın desen ve doku seçimi, odanın tarzından, sahiplerin arzusundan ve odanın gerçekleştireceği işlevden etkilenir. Yatak odası, çalışma odası, oturma odası, mutfak veya banyo için farklı paneller seçilir.

Ahşap baffle tavanların kullanımı kolaydır. Ayrıca, ahşap panellerde çeşitli desenler oluşturmanıza olanak tanıyan ahşabın işlenmesi zor değildir. Ahşap baffle tavan panelleri yardımıyla güzel dokulu kompozisyonlar oluşturabilirsiniz. Ahşaptan yapılmış böyle bir tavan, bir odayı dekore etmek için seçilen stili mükemmel bir şekilde vurgulayabilir. Ahşabın eşsiz yapısını korumak için paneller şeffaf bir vernikle kaplanabilir veya dokuyu gizlemeyen daha koyu bir gölge verilebilir. Bununla birlikte, ahşabın dokusu sizin için önemli değilse ve aksine, panelleri daha açık hale getirmek ve ahşabın şiddetini gizlemek istiyorsanız, herhangi bir renk boya ile boyanabilirler. Ahşap tavan, boya veya vernik sayesinde işlenmeli, paneller daha uzun ömürlü olacak ve tavan her zaman olumsuz çevresel etkilerden, böceklerden veya nemden korunacaktır.

AHŞAP BAFLE TAVAN YAPI ÇEŞİTLERİ

Ahşap baffle tavanlar ve orada askıya bindik. Çoğu zaman asma tavan yapılarını bulabilirsiniz. Bu, asma ahşap tavanın kusurlu bir yüzeye monte edilebileceği gerçeği ile açıklanırken, sarılı bir yapı sadece mükemmel düz bir yüzeye monte edilebilir. Paneller değerli ahşap türlerinden veya tersine ucuz ahşaptan yapılabilir. Bir ağacın dokusunu taklit eden paneller de vardır. MDF panellerden veya başka bir malzemeden yapılabilir ve daha sonra basitçe ahşap kaplama ile kaplanabilir. Bu paneller neredeyse hiçbir şekilde daha pahalı ahşap olanlardan daha düşük değildir ve çok tasarruf etmenizi sağlar.

Tavanı ahşapla süsleyerek, başka hiçbir kaplamanın size vermeyeceği bir dizi avantaj elde edersiniz. Boyama, duvar kâğıdı vb. aksine, ahşap asma tavanlar size aşağıdaki faydaları sağlar:

  • Ahşap baffle bir tavanın montajı, sarılı bir yapıdan söz etmiyorsak, kaba bir yüzey gerektirmez. Asma tavan kurmak için tavanı düzleştirip sıva ile kaplamanız gerekmez.
  • Yükleme işlemi sırasında istediğiniz zaman TV, İnternet veya sinyalizasyon için ek bir kablo döşeyebilirsiniz.
  • Ahşap tavan yapısı tüm iletişimlere sürekli erişim sağlar. Ahşap bir yapı kurmak için, su borularını veya elektrik kablolarını döşemenize gerek yoktur.
  • Ahşap tavan panelleri yıkanabilir ve ıslak temizlik nedeniyle zarar görmez.
  • Ahşap panellerden yapılmış tavanlar uzun süre hizmet eder, ek ısı ve ses yalıtımı sağlar, güzel ve pahalı görünür ve aynı zamanda tamamen doğaldır.
  • Yeni ev zamanla yerleşirse, bu tavan yapısına yansıtılmayacaktır. Ahşap yapı görünümünü değiştirmez ve kurulumdan sonra aynı kalır.

AHŞAP BAFFLE TAVAN MONTAJI

Ahşap baffle tavan, bir süspansiyon sistemi kullanılarak tavana sabitlenen özel bir çerçeveye monte edilir. Taşıyıcı sistemi ankraj cıvataları ile tavana sabitlenir. Çerçeve takıldığında, dekoratif panellerin montajı başlar. Seçilen malzemeye bağlı olarak, paneller vidalar, tutkal vb. İle tutturulabilir. Tüm tavan yapısı çok güçlü olduğu ortaya çıkıyor, gerektiğinden daha yüksek yüklere dayanabiliyor.

Kurulumdan önce, gelecekteki tavan yapısının tüm elemanlarının en az bir gün monte edileceği odada bulunması önemlidir. Bu, sıcaklık, neme alışmalarını sağlayacak ve paneller hemen monte edilirse ortaya çıkabilecek diğer sorunlardan sizi koruyacaktır. Tavanı monte ettikten sonra, hemen boyamamalısınız. Ahşabın yapısını boya ile gizlemeyi planlıyorsanız, panellere boya uygulamadan önce en az bir gün beklemeniz gerekir. Boyanın aseton içermemesi önemlidir.

Ahşap baffle tavan özel bir dekorasyon tekniğidir. Güzel, zengin ahşap tavan yapıları, duvarları ve iç mekânı genel olarak bu seviyeye karşılık gelen bir tarzda süslemek zorundadır. Böyle bir çözümün lüksüne rağmen, ahşap sıradan bir dairede veya bir kır evinde tavanları süslemek için kullanılabilir. Banyo, buhar odası veya saunadaki ahşap tavan, odayı daha konforlu hale getirecek ve hoş kokulu ile doyuracaktır. Bu tip kaplama her ev için ekonomik ve değerli bir çözüm olarak hizmet eder.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.