Ahşap Görünümlü Plastik Asma Tavan

Ahşap desenli plastik lambiri asma tavan

Tavanı ahşap görünümlü plastik panellerle bitirmek ucuz onarımlar için favori bir seçenektir. İyi performansla, böyle bir kaplama ucuz olacak ve oldukça güzel görünecek. Ancak, böyle bir tavan oluşturmak için dış “ahşap görünümlü” kaplamalı plastik paneller kullanırsanız odalara daha ilginç bir görünüm verebilirsiniz.

Benzer bir finişin avantajları

Doğal bir ağacın önündeki plastik plakaların en önemli avantajı maliyetleri olacaktır. Doğal malzemelerden ziyade taklit kullanırsanız zeminin onarımı önemli ölçüde daha ucuz olacaktır. Aynı zamanda, monte edilen kaplama günümüze çok benzer olacaktır ve kaplamanın görünümü seçilebilir. Çeşitli ahşap türlerini taklit eden düzinelerce varyant mağazalarda sunulmaktadır.

İkinci önemli artı, kullanım kolaylığıdır. Plastik, normal bir büro bıçağıyla bile kesilmesi kolaydır. Metal veya diğer benzer aletler için demir testerelerinden bahsetmiyorum. Panellere istenilen şekil verilebilir ve bunu yapmak gerçek tahtalarla çalışmaktan çok daha kolay olacaktır.

Bir sonraki ayırt edici an nem direncidir. Ağaç, her zaman havada bulunan su veya nem buharı ile teması tolere etmez. Özel işlem yapılmazsa, tahtalar uzun süre dayanmaz. Ancak plastik, hem doğrudan suya maruz kalmayı hem de havada bulunan nemi tolere eder.

Ek olarak, yapının kurulumundan sonra, tabanın zemini ile tavan yüzeyi arasında odanın konforunu iyileştirmek için kullanılabilecek küçük bir mesafe görülür. Tavanın bu bölümüne, ilave bir ses yalıtımı veya ısıtma malzemesi tabakası yerleştirilebilir. Ayrıca, gömme armatürlerin montajı mümkün olur - tam olarak aydınlatmanın gerektiği yere monte edilebilirler.

Tavan montajı için tasarlanmış ahşap görünümlü plastik lambiri panellerin sahip olduğu kurulum kolaylığı da bir başka avantaj. Daha önce hiç böyle bir işle karşılaşmamış biri bile, bir çerçeveden ve dış kaplamadan bir yapı monte edebilir. Tüm süreç, tabanın birleştirilmesinden ve tuvalin ayrı ayrı parçalarının üzerine sabitlenmesinden oluşur.

Ahşap görünümlü plastik tavan kaplama çözeltinin dezavantajları

Herhangi bir tavan onarım seçeneği gibi, benzer kaplamalara sahip yapıların dezavantajları vardır. Çok fazla yok ve bu eksikliklerin çoğu düşük maliyet ve dekorasyon kolaylığı ile telafi edilenden daha fazla:

  • Odadaki duvarların yüksekliği biraz azalacaktır.
  • Yapının görünümü ağacı çok güvenilir bir şekilde taklit etmez - gerçek ağacın dokusu tam olarak iletilmez.
  • Tüm armatür modelleri kullanılamaz - çok güçlü lambalar malzemeyi eritebilir.

Bu konuda, kusurların listesi tamamlanabilir. Bütçe onarımları yaparken estetik arka planda kaybolur, ancak bu tür tasarımlar çok onurlu görünmesine ve ahşabın görünümüyle tam olarak eşleşmelerini istemiyorsanız, doğal malzemeye çok iyi bir alternatif olabilir.

Ahşap Görünümlü Plastik Asma Tavan Nasıl kurulur

Böyle bir "ahşap benzeri" asma tavan, diğer benzer tasarımlarla aynı şekilde plastik panellerden monte edilir. Bu nedenle, işlemin karmaşıklıklarına girmeye gerek yoktur - herhangi bir kaplama türü için kesin kurulum talimatları bulunabilir. Montajın sadece ana aşamalarını düşünün.

  • İlk olarak, çerçeveyi monte etmek için duvarlara ve tavana işaretleme uygulanır.
  • Seçilen temel türüne bağlı olarak, işarete göre bir çerçeve veya ahşap bir sandık monte edilir. Bu aşamada tüm yapısal elemanların yatay pozisyonunu kontrol etmek önemlidir, çünkü bu doğrudan bitmiş tavanın görünümünü etkiler.
Bir sonraki aşama, tavan boşluğuna gizlenecek gömme armatürler ve diğer teknik iletişim kablolarının düzenlenmesi.
Daha sonra, kaplama elemanlarının monte edilmiş tabana sabitlenmesi gerekir. Paneller demir testeresi veya kırtasiye bıçağı kullanılarak boyutlandırılır.
Son dokunuşlar , kaplamanın duvar ile eklemini gizleyen tavan süpürgeliklerin montajı ve tüm fikstürlerin montajıdır.
Antiseptik bileşiklerle tedavi şeklinde zemin yüzeyinin hazırlanması hariç, tüm kurulum işlemi yaklaşık bir gün sürecektir. Bu tür çalışmalarda deneyim varsa, kurulum çok daha az zaman alacaktır.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.