Ahşap Lambiri kaplama

lambiri ahşap

İç duvarlar ve tavanlar için ahşabı kullanmak, yaşam alanınız için mükemmel bir sıcak ve doğal görünüm sağlar.

Çam lambiri , hem duvar hem de tavanda kullanım için tasarlanmıştır. Yaygın olarak kullanılan projeler arasında kabin, dağ evi, kır evi, yemek odası ve kır evleri bulunmaktadır - sadece ahşabın sağlayabileceği sıcaklığı istediğiniz her yerde.

Tavan ve Duvarlar için İç Çam Kaplama

Duvarlar için çamı dikey ya da yatay olarak çalıştırabilirsiniz. Dikey olarak monte edilmiş çam paneli odanın daha çağdaş görünmesini sağlarken, yatay olarak monte edilmiş çam paneli alanı daha geleneksel görünmesini sağlar - bir günlük kabin gibi. Yeterince maceracıysanız, odanın çok modern görünmesini sağlamak için çapraz olarak monte edebilirsiniz.

Tavanlar için, çam lambiri tipik olarak odanın uzunluğu boyunca kurulur, bu da kirişlere dik anlamına gelir. Bununla birlikte, daha modern bir görünüm için dış duvardan merkeze koşarak odanın her yerine monte edilebilir.

Çam panelinizi nasıl monte ettiğinize bakmaksızın, hiçbir şey gerçek, doğal ahşabın görünümünü ve havasını alamaz!

Ahşap Lambrinin Faydaları Nelerdir?

Ahşap lambiri paneller evinizin görünümünü artırabilir. Ahşap lambiri paneller çok eskiden beri kullanılmaktadır. Bunları kullanmak evinizin estetik değerini artıracaktır. Çok çeşitli renk ve boyutlarda mevcuttur. Neredeyse evin her odasına monte edilebilir. Eviniz için ahşap lambri kullanıp kullanmayacağınız konusunda kafanız karıştıysa, sunduğu faydalara bakmalısınız.

Ahşap lambiri Paneller Dayanıklı

Ahşap lambiri paneller dikkat edilirse daha uzun sürebilir. Ahşabı kapatmak ve birkaç yıl korumak için çok çeşitli vernik, boya ve lekelere ihtiyacınız olacaktır. Dahası, mevcut renk üzerinde başka bir renkle boyayarak rengi değiştirebileceksiniz. Bunu farklı bir leke türü ekleyerek de yapabilirsiniz. Rutin bakım ve uygun temizlik, vernikleme ve boyama ile ahşap lambiri paneller en az on yıl dayanabilir.

Kurulumu Kolay

Ahşap paneller farklı tarzlarda mevcuttur ve kolayca monte edilebilir. Örneğin, dil ve oluk bir tür ahşap paneldir. Bunda bir uç tahta, diğer ucunda dil olarak bilinen bir parça vardır. Bu ahşap panel parçalarının dili görünmez ve güçlü bir dikiş oluşturmak için birleştirilir. Yine, V-eklem paneli V-şekli şeklinde birleştirilen panel türüdür.

Ev dekoru süslüyor

Ahşap lambiri panelin ana avantajlarından biri, ev mimarisi tasarımınızın estetik değerini arttırmasıdır. Duvarlar zengin ve zarif görünüyor. Kaplamalar gibi dekoratif ahşap lambiri paneller ahşabın doğal güzelliğini sergileyecektir. Ahşap panel temiz ve pürüzsüz bir yüzey sunar. Bu seyirci için hoş bir görünümdür.

Ahşap Panel Yalıtım Sağlar

Ahşabın doğal bir yalıtkan olduğu bilinmektedir. Böylece, ahşap panel takarsanız, akustik ve ısı yalıtımı sunacaktır. Bu, evinizi kışın ılık, yazın serin tutar. Ahşap panel, döşemeyle birleştirildiğinde sıcak ve yumuşak bir ortam sunabilir.

Ahşap Panel Çeşitleri

Ahşap lambiri paneller farklı tarzlarda mevcuttur. Bu nedenle, ahşap lambiri paneller almayı planladığınızda, çeşitli türleri hakkında bir fikriniz olması gerekir.

Shiplap

Shiplap, yatay olarak döşenmiş bir çeşit ahşap paneldir. Bu, panelleri çakıştığından shiplap adını verdi. Bu, tavşan olarak bilinen yivli tahtalara sahiptir. Bu, hava koşullarına dayanıklı bir sızdırmazlık contası oluşturmak için sıkıca oturur. Bu çoğunlukla doğal malzemenin sıcaklığına ve dokusuna ihtiyaç duyan yazlık esintili evler tarafından kullanılır. Bu ev dışları nedeniyle popüler.

Dil ve Yiv

Dil-ve-oluk, denizaşırı gibidir ve şık ve temiz bir görünüm sunar. Tek fark panoların bağlanma şeklidir. Bu panelde, tahtanın dili diğerinin oluğuna bağlanır. Bu, tahtayı üst üste biniyormuş gibi gösterir. Bu paneller genellikle gemi içi ahşap panellerden daha pahalıdır. Onları dışarıda kullanırsanız, elemanları uzak tutabilirsiniz.

Geri Kazanılmış Ahşap Panel

Geri kazanılmış ahşap panel duvarı, uzaya çok fazla doku ekleyebilir. Seçtiğiniz kaplama ve rengin son görünüm üzerinde bir etkisi olacaktır. Böyle bir görünümü var.

Son düşünceler

Ahşap lambiri paneller orijinal tarzlardan bir ölçüde değişti. Sadece tavandan zemine kadar olan alanı kaplamak yerine, duvarları da kaplar. Bu ahşap panellere çağdaş ve modern bir görünüm sunar. Ancak, ahşap lambiri paneli daha uzun süre dayanacak şekilde bakım ve bakım yaptığınızdan emin olun.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.