Ahşap Lambri Kullanmanın 5 Modern Yolu

Ahşap lambri ortalarında 20'de tüm öfke oldu yıllardır gözünden düşmeden önce, yüzyılın. Güncellenmiş bir ev istiyorsanız, gidilecek ilk şey duvarlardaki ahşap paneldi. Tarihli ahşap doku olarak görülenleri değiştirmek için parlak, zarif renkler kullanılmıştır.

Ama şimdi ahşap paneller geri döndü. İnsanlar çeşitli modern tarzlarda kullanmanın akıllı yollarını buluyorlar. Bazı şık geometriler, yaratıcı stiller ve açık renkler ile ahşap paneller güncellenmiş modern alana uyum sağlar.

Şık çizgiler oluşturmak için ahşap paneller kullanın

Ahşap panellemenin harika bir yönü, şık geometri üretebilmesidir. Panelleri dar şeritler halinde keserek daha çizgili, geometrik bir görünüm elde edebilirsiniz. Modern mekanların tümü yalın geometri ile ilgilidir, bu nedenle ahşap panelleri modern bir tarzda kullanmanın anahtar yoludur.

Yukarıdaki fotoğraf, tavan ile duvarlar arasındaki panel yönünü değiştirmenin görsel ilgi ve cesur geometri eklediğini gösteriyor. Ayrıca tavanda dar paneller ve duvarda daha geniş panellerle değiştirmeyi deneyebilirsiniz.

Bölümlenmiş boşluklar oluşturun

Modern ahşap panelleri birleştirmenin bir başka yolu, onu odanın sadece küçük bir kısmında kullanmaktır. Yukarıdaki fotoğrafta beyaz duvarlarla çevrili dar bir panel alanı, alanın daha modern görünmesine yardımcı oluyor. Ahşap alan, dokuda ani bir değişiklik yaratır ve görsel ilgi çeker.

Ahşap paneller, TV'nin oturma alanı için görsel bir bariyer görevi de görür; bu, modern mekanların bilindiği açık konseptli alanlarda farklı alanları ayırmanın iyi bir yoludur.

Rustik şıklığı tercih et

Evlerde popüler bir modern tarz rustik şık . Rustik tasarım unsurlarının daha modern unsurlarla birleştiği yer burasıdır. Örneğin, yukarıdaki fotoğrafta, rustik vurgulu duvar (eski ahır ağacından yapılmış) modern beyaz sandalyeleri tamamlar.

Bir başka ilginç unsur da, duvarların balıksırtı düzenini tekrar çizer ve tekrar geometrik tasarımların değerini gösterir. Ahşabın sıkıntılı dokusu çok daha fazla ilgi katıyor.

Üç boyutlu geometriye git

Ahşap lambri fikrini güncellemek için bir başka seçenek daha üç boyutlu bir stil denemektir. Bunu başarmak kolaydır: Ana zemin üzerinde birkaç panel kaldırmanız yeterlidir. Modern estetik, yaratıcı geometriye ve üç boyutlu ev özelliklerine yönelme eğiliminde olduğundan, modern tarzlara tam uyan korkak bir stil.

Dahası, bu fikir özelleştirilebilir. Yukarıdaki fotoğraftaki gibi farklı yüksekliklerdeki büyük kare panelleri seçebilir veya dar, uzun panelleri seçebilirsiniz. Kolaj efekti için farklı boyutlarda daha küçük panellere de gidebilirsiniz.

Açık renkler ve çok sayıda pencere kullanın

Modern bir odaya taze bir görünüm almak için, daha açık renkli olan panellere yapıştırabilirsiniz. Genel olarak daha açık renkler, alanın daha açık hissetmesine yardımcı olur. Duvarların ışık renkleri tavandaki ve döşemelerdeki ahşap panelleri parçalamaktadır ve şömine üzerindeki açık gri renkli taş ilgi çekici bir odak noktası oluşturmaktadır.

Modern zevkleri olan pek çok kişi rahat hissedebileceğiniz bir kabine benzeyen, sıkışık hissetmek için bol miktarda odun düşünebilir. Yukarıdaki stil, bu korkuyu çok fazla doğal ışıkla telafi ediyor. Ayrıca bir alanı aydınlatmanın ek yollarını detaylandırarak biraz zaman harcadık .

Ahşap lambri yapışkan veya tarihli hissetmek zorunda değildir. Bu ipuçlarından herhangi biriyle, bir alanı daha modern hissetmek için sizin yararınıza çalışabilir. Bu klasik materyali evinize dahil edecek misiniz? Aşağıda bunun hakkında bize bildirin!

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.