Ahşap Lambri

Ahşap Lambri

Tavan, iç veya dış duvar kaplaması için kullanılan ince, uzun boylu ahşap kaplama sistemidir.
Lambris, genellikle ortalama 8 cm genişliğinde, 2-3 cm kalınlığındadır. Birçok ağaçtan temin edilebilirler. Ahşap paneller kiraz, fındık ve meşe gibi farklı ağaç türlerinde seçilebilir. Yerel ürünler olarak, karaçam ve ladin gibi ağaçlardan elde edilen lambri modellerle karşılaşmak mümkündür. Dayanıklıdır, özel bir bakım gerektirmez, temizlenmesi kolaydır ve ısı veya nemden etkilenmez. Ahşap paneller, farklı genişliklerde birçok farklı ahşaptan üretilir.
İç, teras ve balkon alanlarında duvar tavan kaplamaları olarak kullanılan paneller mekanlarınızı doğal ve estetik olarak artırıyor. Duvar ve tavan kaplamaları odaların daha sıcak ve konforlu olmasını sağlar. Lambrin kullanılan bir yerde, şık ve temiz bir görünüm elde edilir. Ahşap lambri kullandığınız yerler, özellikleri sayesinde evinizin ve duvarınızın temiz görünmesini sağlayacaktır.
Farklı renk ve desenlerde panel dekorları vardır. Daha önce iç mekanlar için tercih edilen paneller, dayanıklılığı arttırılmış ürünler sayesinde artık dış cephelere, kapılara ve kapılara uygulanabilir. Arnavut kaldırımı üretiminde kullanılan ahşap malzemelerin kullanımı, slab üretimi ülkemizde genellikle Sarıçam, Kızılçam, Karaçam ve Ladinden'de üretilmektedir. Bu ürünleri üreten tesisler çoğunlukla kereste fabrikalarının özel bir parçasını oluşturacak şekilde inşa edilir.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.