Ahşap Zeminlerden Çizikler Nasıl Çıkarılır

Ahşap Zeminlerden Çizikler Çıkarma için 9 İpuçları

Ahşap zeminlerin güzelliğini yeniden canlandırmak için işaretler, oyuklar ve sürtünmelerden kurtulmak için bu denenmiş ve gerçek yöntemleri gözden geçirin.

Ahşap zeminler, bakımlı oldukları sürece güzelliği ve değeri bir eve getirir. Doğal ahşap, yüzey aşınması, su izleri ve daha derin hasar riski altındadır. Önleme, elbette anahtardır: Mobilyaları hareket ettirmek, ayakkabıları mümkün olduğunca çıkarmak ve evcil hayvan tırnaklarını kesmek için alan kilim ve yumuşak koruyucu pedler kullanın.

Katının son işi, onu günlük kullanımdan ve yıpranmadan korumak için çalışıyor , ancak bunu sürdürmek için ne tür bir finişe sahip olduğunuzu bilmek önemlidir. Örneğin, 1970'den önce kurulmuş olan, muhtemelen vernik veya gomalak ile işlenmiş bir ahşap zemini düşünün. Macun veya sıvı balmumu veya yağ ile böyle bir son katın parlaklığını ekleyebilirsiniz. Eğer eski cilanız belirgin bir şekilde çizilirse, sıyrılabilir veya zımparalanabilir, daha sonra poliüretan esaslı bir ürünle (son derece dayanıklı bir son kat, aşınmaya karşı dayanıklı ve kolay temizlenebilir) yeniden işlenebilir, sadece su bazlı bir silikon cilası kullandığınızdan emin olun. poliüretan bitmiş zeminler üzerinde.

Yaygın yıpranma ve yıpranma gözle görülür olduğunda, toplam zemininyenilenmesi için zaman ve emek yoğun süreç gerekli olabilir ve çoğu durumda bu profesyoneller için en iyi iştir. Neyse ki, aşağıdaki çizik onarım ipuçlarıyla daha az ciddi lekeleri ve renk solmasını en aza indirebilir veya tamamen ortadan kaldırabilir ve ahşap zeminlerinizi eski ihtişamlarına geri yükleyebilirsiniz.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.