Alçıpan Dübelleri

Alçıpan dübelleri, çukurlu bir duvara veya çivisiz bir mekana güvenli bir şekilde asılmak istediğinizde kesinlikle işe yarar . Bir ankraj eklemek için bir delik açınız ve sağlam bir duvara tutunma özelliği sayesinde raflar, büyük bir ayna veya bir sanat eseri için bir vida yerleştirebilirsiniz. Her şey yolunda - odanı boyamak için oval duvarları çıkarmaya veya o devasa aile portresini yeniden yerleştirmeye karar verene kadar. Neyse ki, alçıpan çapaları çıkarmak nispeten basit. İlk hareket herhangi bir vidayı çıkarmakbağlantıya erişmek ve daha sonra belirli bir bağlantı elemanı türüne en uygun yöntemle devam etmek. Dişli plastik, koni şeklindeki veya genişleyen ankrajlar genellikle kolayca çekilebilirken, T-somun kafalarının duvar boyunca itilmesi veya bir kesme çarkı ile çıkarılması gerekebilir. Bu kılavuz kaldırma-bir anlayışlı (sinsi!) Alternatif alçıpan bile çapa kaldırma için üst teknikleri kapsar artı sonradan arayı en iyi yolu.

YÖNTEM 1: ÇEKMECE

İğne uçlu pense ile yaka ya da alçıpanın başını sıkıca kavrayın . Nazik bir ileri geri sallanma hareketi ile, çapayı serbest bırakın. Güvenli olmazsa, durmazsa ya da duvara aşırı zarar verirseniz. Yöntem 2'ye geçin.

YÖNTEM 2: GERİ DÖN

Ankraj ağzına rahatça sığacak bir tornavida seçin ve bir çekiçle yerine oturtun. Alçıpanın arkasını çıkarmak için tornavidayı saat yönünün tersine çevirin. Eğilmezse veya dönmezse ancak geri dönmezse, Yöntem 3'e geçin (bir kesme diskiniz varsa) ya da çapayı duvara batırmak için Yöntem 4'ü düşünün.

YÖNTEM 3: KESİM VE HAMMER BT

Don koruyucu gözlükler ve bir matkapiçin 1 inçlik bir kesme tekerleği takın . Alçıpanın üst kısmını kesin. Ardından, ankraj ağzına karşı bir çiviyle, duvar dibinin arkasına düşene kadar bir çekiçle vurun. Alçı kafanın etrafındaki alçıyı kesme tekerleği ile veya bir kesme bıçağı ile bir matkap yoksa bir yardımcı bıçağı ile skorlayın . Ardından, ankraj ağzından daha geniş bir başlığa sahip bir tornavida yerleştirin, ancak alçıpanın ankrajının kendisinden daha geniş olmamasına dikkat edin ve ankrajın duvarın arkasından aşağıya inene kadar tornavidayı sıkıca kapatın.

YÖNTEM 4: GELECEK

Belki basit yolu birden istenmeyen alçıpan çapa ile başa çıkmak için, ya bu alçıpan kırılgan veya su hasar var, girinti yerine onları tamamen kaldırmaktır. Alçı kafasının etrafındaki alçıyı bir maket bıçağı ile skorlayın. Ankraj kafasından çapa ağzından daha geniş bir tornavida yerleştirin ve hafif bir şekilde tornavidaya alçıpan ankrajı alçıpanın içine batıncaya kadar bir çekiçle hafifçe vurun. Ankraj gömüldüğünde, yama.

YAMA İŞLEMİ

Alçıpan dübellerinin nasıl çıkarılacağını ya da bağlantı elemanlarının kırılmasının nasıl görünmeyeceğini öğrendikten sonra, kalan deliği alçıpan bileşikle kaplayın.

ADIM 1
Deliklerin kenarlarına, kenarları düz olana kadar hafifçe bir çekiçle duvarla yıkayın. Duvarı kuru duvar tozuyla kuru bir bezle silin.

ADIM 2
Deliği bir macun spatula ile doldurmak için yeterli alçıpan bileşiği uygulayın. Fazlalık giderirken macunun duvarla aynı hizada olmasını sağlamak için spatula ile tamir yerinde bir “X” hareketi yapın. Gece boyunca kurumasını bekleyin.

ADIM 3
Kurutulmuş macunu orta taneli zımpara kağıdıyla zımparalayın. Kuru bir bezle tozu silin ve boyaya dokunun.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.