Alçıpan Tasarımları

ALÇIPAN KONSTRÜKSIYONLARI KENDIN YAP: TiPLERi VE ÖZELLiKLERi

hakkında konuşan alçıpan yapımında , derhal lambri anlamına gelecektir , m anipulyatsii, teşekkürler onlar düz ve pürüzsüz hale. Ayrıca - alçı levhadan tavan yapısı olan temelleri ikinci germe tavan. Ancak bu örnekler listeleri sayesinde gerçeğe dönüştürülebilenler değil. Alçıpan başka nereye uygulanabilir , makalemizi okuyun!

DUVARDAKI EN POPÜLER ALÇIPAN TASARIMLARI

Duvardaki iç bölmeler ve alçıpan yapılar (genellikle tesviye işlevini yerine getirir) artık nadir değildir. Standart ve özel ses , 9,5 mm, 12 , 5 mm ve 15 mm kalınlığa sahip yanmaz levhalar kullanılır . Daha sonra metal bir çerçeve ve vidalar yardımıyla sabitlenirler , dikişler sıkıştırılır ve master son rötuşları uygular. “ Öğrenim materyalleri ” bölümünde , bölme duvarının montajını ve montajını ve duvar defterinin yapımını ideal talimatta görebilirsiniz .

Ve uzun dönem ve diğer kavisli duvara alçıpan tasarımı az değil popüler . kullanmak için KNAUF alçıpan kullanılması önerilir 6,5 mm kalınlığında önceden püresi eşsiz Fransız ekipman ile üretimde. İsterseniz - ellerinizi alçıpan tasarımı , "Modern", "Romantizm" veya örneğin "Yamuk" biçimini verin. Duvardaki alçıpandan benzer ürünleriyidir çünkü:

 • İstediğiniz herhangi bir kavisli şekle “ayarlayın”;
 • benzersiz bir tasarıma veya aydınlatmaya sahip , alçıpan ile çok katmanlı yapılar oluşturmak için uygun ;
 • Büro / konut veya diğer binaları tanınmayacak şekilde dönüştürebilir, kendi "lezzetlerini" ve bireysellik dokunuşlarını oluşturabilir.

Kapı alçıpan tasarımları da nadir değildir. Hem yeni başlayanlar hem de profesyoneller açıklıklar ve bölmeler yapmak için malzeme kullanırlar: 90º açıyla, iki kombinasyonu - çok yönlü bir şekil şeklinde, keskin olmayan, kesik ve keskin bir açıyla. Burada, temel tavsiye sabır ve doğruluktur, çünkü alçıpan ürünleri (ölçümlerden sonra bunları kesmek, kurulum ve müteakip işlemler) dikkat ve belirli bir sabır gerektirir.

Bir başka popüler alçıpan yapı - pencere yamaçlarında. Onarım çalışmalarının yaklaşık% 80'i (özellikle eski binalarda), bir pencere açıklığının değiştirilmesi anlamına gelir. Eski pencereyi sökmek için, zanaatkarlar mimari detayların durumunu olumsuz yönde etkileyen çeşitli aletler (çekiç, montaj vb.) Kullanmaya başvururlar.

İkincisi uzun bir süre boyunca restore edilmek zorunda kalmamakta, bu amaçla ALÇIPAN TAVAN yapıları üretmek çok daha kolay ve daha hızlı olmaktadır . Evet, plastik veya sıva ile çalışmayı deneyebilirsiniz. Fakat ilki alçıpan sayfaları kadar çekici görünmüyor ve zamanla kayboluyor; İkinci materyal işte sakıncalıdır (artıları ve artıları için bile) ve hızlı bir şekilde iyi bir eğimi kör etmenize izin vermeyecektir.
alçıpan asma tavan fiyatları

Tavanda alçıpanın olası tasarımları

Tavandaki çok büyük alçıpan tasarımları işlevseldir (daha sonra konuşuruz) ve benzersizdir: bir oda, bir bütün olarak bir iç mekan, belli bir kişilik ve çekicilik verir . Tavandaki alçıpan ürünlerini kullanarak , sonuncuyu kolayca kapatamazsınız (mükemmel pürüzsüz köşeler oluşturmak için) ve odadaki yüzeyler). Ayrıca, bu malzeme çok seviyeli veya fonksiyonel bir niş oluşturmak için bir gergi tavan için temel olarak kullanılabilir. Mesela perdelerin altında. Niş hem kornişin kendisini hem de diğer elementleri gizleme yeteneğine sahiptir: halkalar, klipsler, küçük kancalar. Sonuç olarak, perdeler hiçbiri olmadan tavandan sarkan görünüyor - herhangi bir boşluk ve mesafe.

Alçıpan tavan tasarımı için mükemmel ve iyi tasarlanmış, birkaç önemli ipucu unutmayın:

 • Alçıpan ürünlerini kendi elinizle sabitlemek , camdan en az 150 mm uzaktadır. Aksi takdirde, perdeler dokunacak ve kirlenecektir. Aşırı doz da, gerekli değildir - çirkin görünüyor.
 • Örtüşmeye bir işaret koyduğunuzdan ve doğru montaj kılavuzu profilini kontrol ettiğinizden emin olun (sadece paralel bir düzlemde).
 • Sabitleme ayrıca dikey raflar üretir - sertliği arttırır.

Bu arada, alçı tavan konstrüksiyonları ana kullanılmasını içerir ami kalın levhalar 12 , 5 mm.

Diğer alçıpan ürünleri

Şömine ve kaplama bacalarının tasarımı - alçıpandan daha az ilginç ve işlevsel ürünler . Dekoratif e şömine s - eleman s iç hangi gibi çoğu insanlar.

Aygıt varsa - hatırı sayılır bir yatırım gerektirmekte ve teknik zorluklar bir kitle ile ilişkilidir, benzer alçıpan için tasarım (daha doğrusu bu yüzden sözde "açık ateş") oldukça kolay uygulanabilir olması , ayrıca HER TÜRLÜ gerektirmez, düşük maliyetli iç yerleşim açısından herhangi bir kısıtlama vardır veya dairenin / evin iyileştirilmesi için izinler ve ek bir baca takma ihtiyacını ortadan kaldırır . Ayrıca , çeşitli görsel efektlerle desteklenebilir: bir taş, yerleşik bir spiral.

Önemli: Yangın güvenliği için en yüksek şartlara sahip bir şömine ve oda kaplaması oluşturmak için, içinde ilave takviye elyafları ve bileşenleri bulunan yangına dayanıklı özel bir kırmızı alçıpan kullanılır .

Alçıpan konstrüksiyonlarının nasıl yapıldığını bilmiyor musunuz ? Panik yapmayın! İşte sizin için küçük ipuçları:

 • Gelecekteki şaheserin boyutlarını belirleriz. Bu genişlik ve yükseklik anlamına gelir. Kes şunu.
 • Seviye ve diğer kullanışlı cihazları kullanarak duvara / tavana (yani monte edeceğimiz düzlem) üzerindeki işaretleri yaparız.
 • Eşit, mükemmel bir sistemi topluyoruz.

ALÇIPAN YAPILARIN MONTAJI NASIL YAPILIR?

Knauf alçıpan yapılar gerektiren belirli teknik uzmanlık ve becerilerini. Bu işlemin tüm nüanslarına uyumu sağlamaya ve güvenilir bir dayanıklı yapı oluşturmaya yardımcı olacaktır. Sadece çalışmalarında doğru araçları kullanarak, sen çabuk ve düzgün monte kendi elleriyle alçıpan inşaat. Elinizde ne olması gerekiyor? Aşağıdaki araçlar:

 • tornavida;
 • basit kalem - işaretlemek için
 • Metre - ölçmek için;
 • seviye - bu yüzden alçıpan için inşaat , herhangi bir çarpıtma olmadan bile çıkıyor ;
 • spatula - birleşimyerini kapatmak için.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.