Alçıpan Tavanın Özellikleri ve Montajı

Dairesel Alçıpan Asma Tavan Oluşturma

Tavandaki yuvarlak şekiller her zaman çok güzel görünür. Böyle bir tasarımın gizli gündemini donatarak görsel efekti artırabilirsiniz. Yuvarlak tavan oluşturma, sen gerginlik bez kullanın veya bunu toplayabilir alçıpan dan . Ancak, dekorasyonu kendiniz yapmak istiyorsanız, gerdirme filminin terk edilmesi gerekir. Hepsi olmayan özel ekipman kullanmanız gerekecektir.

özellikler

Bu tip yapıların, yüksekliği iki buçuk metreden az veya bu değere yakın olan odalara monte edilmesi önerilmez. Gerçek şu ki, böyle bir tavan olacak asma yapı, odanın yüksekliğinin en az on santimetresini alacaktır ve odadaki duvarların daha küçük bir yüksekliği ile rahatsız edici bir atmosfer oluşacaktır.

Tasarım olarak yuvarlak bir tavan bir giriş elemanı veya bir niş olabilir. Konuşmacı figürleri odayı görsel olarak azaltır ve aksine bir niş daha yüksek bir yükseklik hissi yaratabilir. Bu nedenle, kompozisyonun tasarımını dikkatlice düşünün. Ek olarak, finansal kapasitenizi de göz önünde bulundurun - derinleştirmenin oluşturulması daha fazla miktarda inşaat malzemesi gerektirecek ve buna bağlı olarak büyük masraflar gerektirecektir.

Tüm iç detaylar tek bir fotoğrafta birleştirilmelidir. Bu nedenle, başınızın üstündeki bir daireyi kullanarak, odanın tasarımının geri kalanının tasarımını (duvar, zemin ve dekoratif detaylar) geliştirirken bu anı dikkate almak gerekir. Uyuşmazlık içinde değil, birbirlerini tamamlamalılar.

Nasıl toplanır

Genel bir tasarıma rastlarsanız ve fikri işe alınan ustaların hayatına çevirme işine güvenirseniz, endişelenecek bir şey yoktur - sadece dikkatlice düşünmeniz gerekir. Başka bir şey, kendi ellerinizle yuvarlak bir alçıpan tavan monte edecekseniz. Yapıyı yapabilmek için bir beceriye, malzemeye ve çok fazla arzuya ihtiyacınız olacak. Yaklaşık bir çalışma şeması şöyle görünecektir:

Sonra, çerçevenin güç kısmını monte etmelisiniz. Dikey olarak eklenmiş profil bölümleriyle tavana tutturulmuş bir profilden oluşur. Profiller, levha üzerine çizilen çizgi boyunca monte edilir.

Çerçevenin alt kısmı ekli profil bölümlerine tutturulur - alt düzlem için bileşim tarafından sağlanan bir mesafede.
Montajın son aşaması, monte edilmiş çerçeveyi alçı levhadan kesilmiş parçalarla kesmektir. Bükülmeleri gerekecek ve bu nedenle önceden hazırlanmaları gerekir.
Alçı levhalardan parçaların tabana tutturmaya çalışırken kırılmasını önlemek, ancak istenen yarıçapa bükülmesini önlemek için, daha önce bir iğneli rulo ile yüzeyde birçok delik açmış ya da parçanın içinden ya da dışından birkaç enine kesik uygulayarak, su ile ıslatılabilirler. Parça yerine oturduktan sonra, tüm kusurları gizleyen bir macun tabakası ile kaplanır.
Yuvarlak bir alçıpan tavan yapmayı anlamak için daha ayrıntılı olarak, bu tür yapıların montajı ile ilgili materyali okuyabilirsiniz. Aynı materyal, yaklaşmakta olan görev hakkında bir fikir edinmek için sadece genel çalışma sürecini tanımlar.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.