alçipan tv ünitesi

Özel Alçıpan TV Ünitesi

Çoğu misafirin herhangi bir eve girerken ilk fark ettiği şey duvarlardır çünkü bu alan ya eve güzellik katabilir ya da korkunç hale getirebilir. Hepinizin Bildiği Gibi, insanların evlerini sanki kimin evinin en güzel iç tasarıma sahip olduğunu görmek için yarışıyormuş gibi pratik olarak kamusal sanat sergilerine dönüştürmeye çalıştığı bir çağda yaşadığımızdan beri sade beton veya ahşap tavan günleri. Tüm hayranlarımız için en iyi tavsiyemiz, alçı levha kullanarak duvarlarınızın tüm görünümünü değiştirmektir.

Alçı levha, inşaat endüstrisinde her zaman harika bir dokunuş olmuştur, ancak bugün bu tasarımlar her zaman mevcuttur, ucuzdur ve en inanılmaz duvar ve tavan tasarımlarını oluşturmak için kolayca manipüle edilebilir. Bunu kullanmanın diğer bazı avantajları alçıpan, cips parasıyla kurulumu kolay olduğu için.

Modern olmak ve modern bir şekilde yaşamak istiyorsanız fikirlerimizi kullanmayı deneyin. Uygun evinizde alçı levha kullanmayı deneyin. Kesinlikle alçıpan tv ünitesi ünitesi tasarımı için kullanılan en iyi şey. Ayrıca, yerleşik duvar nişleri, alçıpan tv ünitenize muhteşem bir görünüm kazandırır.

Oturma odamız en çok zaman geçirdiğimiz yerdir. Sadece biz değil misafirlerimiz de buradayız. Tüm dekoratif unsurları görmek için evimize geliyorlar. Onlara ne kadar yaratıcı olduğunuzu gösterin. Onlara sayfamızdan, en önemli ilhamlarımızdan bahsetmeyi unutmayın. Ayrıca fantastik vie noktası sayfasındaki yeni trendin ne olduğuna bakın.

Alçipan tv ünitesi dekoratif taşlar ekleyin. Tarzı oturma odanıza getirin. Nişlerin yerine en sevdiğiniz ve önemli şeyleri ekleyebilirsiniz. Örneğin, bazı bellek veya resim çerçeveleri ekleyebilirsiniz. Resim çerçevelerine en sevdiğiniz fotoğrafı ve hayatınızın en sevilen kişisini ekleyebilirsiniz.

Ekstra boş zamanınızı bu şekilde geçirebilirsiniz. Akıllı TV'nizde müziği açın, şarkı söyleyin ve mutlu olun. Bu, stresinizi azaltmanın mükemmel bir yoludur. Mutlu olun ve modern bir şekilde yaşayın. Oturma odanızı evin en iyi ve modern odası yapın.

Öncelikle bilmeniz gereken en önemli şey oturma odanızda fazla mobilyaya ihtiyacınız olmamasıdır.

İnsanlar farklıdır, bu yüzden farklı zevkleri ve tarzları vardır. Tasarımcıların bazı insanlarla sorunları olabilir. Bilmeleri gereken, evde yaşayan insanlardır. Ev dekorasyonu için bu çok önemli.

Oturma odanızı dekoratif bir başarıya dönüştürün. alçıpan tv ünitesi, için alçı malzeme kullanın. En sevdiğiniz dizi veya filmde en sevdiğiniz TV yayınının keyfini çıkarın. Bundan sonra size oturma odası dekorunuz için en büyük fikirlerden bazılarını sunuyoruz. Oturma odanızı sizin için sıcak, güzel ve aynı zamanda konforlu hale getirebilirsiniz. Evin en sevdiğiniz yerinin televizyonun önü olduğunu sanıyordum, bu yüzden evin en iyi tasarlanmış yeri olduğundan emin olun.

TV'nin odaya nasıl yerleştirileceğine dair birçok seçenek vardır: özel bir dolaba monte edin, duvardan braketlere asın veya bir niş içine yerleştirin. Son yöntem, telleri ve prizleri gizlemenize, ekranı çevreleyen alana uyumlu bir şekilde yerleştirmenize ve çoğu zaman iç mekânı orijinal bir şekilde dekore etmenize izin vermesi nedeniyle dikkate değerdir. Ek olarak, bir alçıpan nişinin düzenlenmesi büyük maliyetler veya özel beceriler gerektirmez- sadece elinizde bir bıçak ve tornavida tutabilmeniz gerekir ve size bu makaledeki kurulum teknolojisi ve tasarım seçeneklerini anlatacağız.

Alçı panel TV ÜNİTESİ için kendi ellerimizle bir niş yapıyoruz

Güzel bir ALÇIPAN TV ÜNİTESİ yapmak için şunları hazırlamanız gerekir:

- alüminyum profil TC (tavan-duvar) ve DU (kılavuz), kavisli elemanlar için esnek;
- aksesuarlar- konektörler, süspansiyonlar, uzatma kabloları, köşeler;
- tutturucular (alçı levhalar ve profiller için kendinden kılavuzlu vidalar, dübeller);
- alçıpan levhalar- gerekirse standart- kemerli;
- alçıpan için astar ve alçıpan;
- dikişleri, derzleri, iç köşeleri sızdırmaz hale getirmek için serpyanka bant;
- Dekorasyon Malzemeleri.

Aletlerden bir perforatöre (duvarda delik açmak için), bir seviyeye (tercihen bir lazer), bir tornavidaya, alçıpan kesmek için bir bıçak, makas veya demir testeresi, alçı levhayı taşlamak için zımpara kağıdı, boya ipliği, bir spatula, bitirme için bir merdane gerekir.

Öncelikle gelecekteki nişin tasarımına karar vermelisiniz. Çıkıntılı, açık köşeli veya girintili olabilir. İkinci seçenekte, duvarın çoğunu alçı levha ile kaplamanız gerekecek, ancak bu sayede iç kısım daha düşünceli ve şık hale gelecektir.

Şekil olarak dikdörtgen yatay, dikdörtgen düşey, kare, oval, kavisli ve karmaşık yapılar vardır. Burada standart kurallar geçerlidir: Yukarı doğru uzanan çizgiler görsel olarak tavanı yükseltir ve zemine paralel çizgiler dar bir duvarı genişletmenize izin verir. Olağandışı geometri, standart olmayan düzenlere veya geniş odalara sahip odalar için uygundur.

Bir stereo sistem, dekor ve kitaplar yerleştirmek için genellikle TV'nin etrafına ek raflar düzenlenir. İsteğe bağlı olarak, nişin yanında tek bir

topluluk gibi görünecek bütün bir raf veya alçıpan dolaplar bile yapabilirsiniz.

Yapının montajı aşamalar halinde gerçekleştirilir. Önce bir lazer terazisi ve bir şerit metre kullanılarak duvara işaretler uygulanır, ardından çizime göre bir metal çerçeve yapılır. Boşluğun derinliği TV'nin kalınlığına göre hesaplanmalı, teller ve havalandırma için boşluk 5-7 cm eklenmelidir. Duvar ile perde arasındaki boş alan, havanın orada dolaşabilmesi ve ekipmanı soğutabilmesi için gereklidir. Ayrıca monitörün etrafında boşluk bırakmak da gelenekseldir- ilk olarak, onu takıp çıkarmak daha uygundur ve ikincisi, bir süre sonra daha büyük diyagonal bir model satın almak isteyebilirsiniz.

Çalışmaya başlamadan önce, elektrik kablolarının nerede saklanacağına karar vermelisiniz- bunun için kanallar oluşturabilir veya plastik süpürgelik kutularının içine saklayabilirsiniz.

Kılavuz profil önce monte edilirken, dübeller birbirinden 40 cm'den fazla olmayan bir mesafeye yerleştirilir. Ardından tavana ve zemine dikey elemanlar tutturulur. Küçük bir nişin tabanı ayrı olarak yapılabilir ve ardından duvara monte edilebilir.

Bir sonraki aşama, çerçevenin daha önce ilgili şekillere kesilmiş alçıpan ile kaplanmasıdır. Küçük ve karmaşık unsurlarla başlamalısınız. Bağlantı elemanı olarak kendinden kılavuzlu vidalar kullanılır, aralarındaki basamaklar 25-30 cm'dir.

Alçıpan kurulduğunda, bir macun ile düzleştirilir ve astarlanır. Dikişler ve derzler serpantin ile güçlendirilmiş, dış kenarlar delikli metal köşeler ile kapatılmıştır. Astar tabakasının üstüne, zımparalamadan sonra bir bitirme macunu uygulanır.

TV için bir niş nasıl tasarlanır

Bir TV için ALÇIPAN ÜNİTE dekorasyonunda yaratıcı olmanız gerekir- kısmen veya tamamen su bazlı boya ile boyanabilir, duvar kağıdıyla yapıştırılabilir, esnek taşla kaplanabilir, kumaşla kaplanabilir, elle boyanabilir veya şablonlar kullanılarak, poliüretan alçı kalıpla süslenebilir, mozaik veya dekoratif karolarla döşenebilir. Portalın çevrenin geri kalanıyla çelişmemesi için bir stil duygusuna bağlı kalmak önemlidir.

Oturma odasında TV ünitesi alçıpan

Kural olarak, oturma odasında TV ekranının altındaki tek bir girinti ile sınırlı değildirler, ancak raflar, ilginç aydınlatma, güzel dekor ve resimlerle bütün bir duvar düzenlerler. Bu, eski sunta kulaklıklara mükemmel bir alternatiftir.

Alçı levha konstrüksiyon standart dolap ve raflara göre daha az yer kaplar ve daha modern görünür. Ek olarak, bir dairenin alanını imar etme hedefini belirledikten sonra, bir iç bölme yerine kurulabilir, boş alan, malzeme tasarrufu ve kısmen mobilyaların değiştirilmesi. Örneğin kitaplar için işlevsel raflar ahşaptan veya dayanıklı camdan yapılmalıdır- kesinlikle yüke dayanacak ve tasarımı çeşitlendireceklerdir.

Seçilen stile bağlı olarak, oturma odasındaki alçıpan ünite ifarklı şekillerde dekore edilebilir. Örneğin, country müziği sahte bir şömineyi ve dekoratif taşı başarıyla tamamlayacaktır; modern tarzda pürüzsüz asimetri uygun olacaktır, minimaliz, net bir dikdörtgen geometri gerektirir; Projence, zarif çiçek desenleriyle süslenecek ve klasikler sütunlar, yaldızlar ve alçı kalıplarla süslenecek.

Ancak, bitişin tüm ihtişamına rağmen, TV merkez sahneyi almalıdır. Bu, niş içinde ve çevresinde beceriksiz, doygun ayrıntılardan kaçınılması gerektiği anlamına gelir- video sekansıyla rekabet ederek göz yorgunluğuna ve tahrişe neden olurlar. Aynı sebepten dolayı, büyük rafları kapılarla kapatmak daha iyidir, böylece üzerlerindeki çeşitli şeyler düzensizlik hissine neden olmaz.

Yatak odasında TV ünitesi alçıpan

Genel olarak, yatak odasında bir niş dekore etme kuralları neredeyse oturma odasındakiyle aynıdır. Tek uyarı, daha yumuşak, pastel tonlar ve göze çarpmayan ışık seçmenin tavsiye edilmesidir. Düzgün çizgiler ve yuvarlatılmış eğriler bilinçaltında açısal tasarımlardan veya keskin kıvrımlardan daha güvenli ve daha sakin olarak algılanır. Ancak bu bir zevk meselesidir.

Küçük bir oda genellikle bir yatak odası için tahsis edildiğinden, aynı zamanda bir niş kompakt yapmak daha iyidir. TV'nin yanlarında veya altında, stereo hoparlörler için eşleştirilmiş oluklar ve bunların altında- diskler, dergiler ve çeşitli önemsemeler için raflar düzenleyebilirsiniz. Kalan alan, fotoğrafların, iç mumların veya figürinlerin doldurulmasına yardımcı olacaktır.

TV niş aydınlatması

Arka aydınlatma, bir TV için alçıpan tv alçıpan ünitesi tasarımında önemli bir rol oynar ve akşamları dikkat çekici ve çekici hale getirir. Modern tasarım, spot ışıkları, diyot şeritleri veya dizeler şeklinde en güvenli LED teknolojisini kullanır.

Parlak tekdüze bir parıltı ile ayırt edilen neon ipliklerle ilginç bir etki elde edilebilir. Kural olarak, çevreyi esnek şeritler ve ipliklerle çerçevelerler, bunları rafların iç köşelerine, ekipmanın arkasına (monitör, hoparlörler), çıkıntılı nişin uçları boyunca yerleştirirler. Bu durumda, ışık ön duvara veya yanlara yönlendirilmeli, ancak hiçbir durumda odaya yönlendirilmemelidir- aksi takdirde gözleri kör eder.

Aynı kural spot lambalar için de geçerlidir. Genellikle aynı aralıklarla birkaç parça halinde monte edilirler, girintilerin içine, yukarıdan veya aşağıdan ve ayrıca kabartma elemanlarının iç kenarına yerleştirilirler.

Işık gölgesine gelince, sıcak beyaz, gözler için en rahat olanı olarak kabul edilir. Sarımsı bir alt ton rahat ve rahat bir atmosfer yaratır, ancak bunun yanında örneğin pembe şeftali gibi ve mavi yeşilimsi görünecektir. Soğuk beyaz, daha sert gün ışığını simüle eder ve çevredeki renkleri hiçbir şekilde değiştirmeden net gölgeler oluşturur. Neon tonları (mavi, yeşil, kırmızı, mor) en iyi şekilde yalnızca oturma odasında kullanılır ve TV izlerken kapatılır.

TV ünitesi alçıpan

Yukarıdakilere ek olarak, alçıpan yapıları ve alçıpan tv ünitesi için ilginç tasarım seçeneklerinden oluşan bir seçkiyi dikkatinize sunuyoruz. Bu fotoğraflar arasından herkes evde, oturma odasında veya yatak odasında tekrarlamak istediği bir tasarım seçebilir. Size ve güzel iç mekanlar için ilham!

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.