Alüminyum asma tavan özellikleri

Alüminyum Asma Tavan

Zeminlerin tasarımı için birçok askıya alınmış çözüm türü vardır. Bunların arasında alüminyum metal asma tavan, en çok yönlü ve en iyi özelliklerden biri olarak öne çıkıyor. Bu tür kompozisyonların neden bu kadar popüler olduğunu ve bu çözümün hangi işlevselliğe sahip olduğunu daha fazla öğreneceğiz.

Alüminyum Tavan Özellikleri

Standart bir metal tavan, özel bir çerçeveye monte edilmiş, özel olarak şekillendirilmiş bir alüminyum panelden oluşur. Plakalar genellikle kare şeklindedir ve farklı boyutlarda olabilir- standart 30 X 30 ve 60 X 60 santimetre olarak adlandırılabilir. Dikdörtgen detaylar da bulunur, ancak, daha az sıklıkla, en boy oranı 60 x 120 santimetre olacaktır.

Bu çözümün önemli bir özelliği, modülleri çerçeveye sabitleme sistemi olacaktır- çoğu durumda, özel mandallardan başka herhangi bir şey ile birleştirilmezler. Bu, gerekirse hızlı bir şekilde bunları sökmeyi veya takmayı mümkün kılar. Ek olarak, herhangi bir alüminyum asma tavan, kaplama parçalarından birinin diğer elemanlarla değiştirilmesine izin veren çok işlevli bir tasarımdır. Bunlar olabilir:

  • Çerçeve hücrelerinin aynı en boy oranına sahip çeşitli tiplerdeki gömme armatürler. Örneğin, 600 x 600 mm plakalı bir kaset tavan, lambaları, 60 ila 60 cm boyutlarında monte etmenizi sağlar.
  • Klima sistemlerinin elemanları- basit dekoratif ızgaralardan havalandırma kanallarının bulgularına kadar.
  • Diğer malzemelerden yapılmış veya özel kaplamalı eklenti modülleri.

Her tür kaset, ters çevrilmiş bir "T" harfine benzeyen, metal bileşenlerden monte edilmiş özel bir tasarım süspansiyonuna monte edilir. Aynı zamanda iki çeşit baz vardır: sabitleme parçalarının açık versiyonları ve kapalı alanlar için. Aralarındaki fark, kapalı sistemin taban elemanlarını gözden neredeyse tamamen "gizleyeceği" ve açık sistemlerde çerçeve her zaman görünür olacak.

alüminyum asma tavan sistemleri

Haysiyet

Bu gibi tavan bileşimlerinin temel avantajı, modüllerin yapıldığı malzemedir. Alüminyum hiçbir şekilde nemden korkmaz ve deforme olmadan çeşitli yüksek veya düşük sıcaklıklara dayanabilir. Aynı zamanda, alerjiye neden olmaz, zararlı maddeler yaymaz ve parçaların kullanım ömrü on yılı aşar.

Kapalı veya açık, panellerin rengini ve boyutlarını belirleyerek montaj plakalarının tipini seçmek ve farklı parçaların keyfi kombinasyonlarını oluşturmak mümkündür. Örneğin, 300 x 300 mm formatındaki aksesuarların ve doğru yerlere, 60 ila 60 cm boyutlarındaki karoları yerleştirmek için asılı bir kaset bileşimi takabilirsiniz. Bu tamamen eşsiz kompozisyonların toplanmasına izin verecektir.

Kurulum kolaylığı da önemli bir avantaj haline gelecektir- böyle bir deneyimi olmayan bir kişi bile yapıyı monte edebilecektir. Kaplamanın sabitleme elemanlarının özel bir sistemi, tavan boşluğundaki işlemler için bunları hızlıca değiştirmenizi veya çıkarmanızı sağlar. Varlığı, bu son işlem seçeneğinin bir başka kullanışlı özelliği olacaktır.

Örtüşme düzlemi ile dekoratif yüzey arasındaki boşlukta, normal kablolamadan klima kanallarına kadar tüm iletişim yerleştirilebilir. Dekoratif bir düzlemin üst üste binme mesafesinden belirli bir mesafeye yerleştirilmesi, astarı ile yapılan standart işlem hariç, temelin önemli bir hazırlığını yapmadan yapmanıza olanak sağlar.

Görünüm

Birçok renk seçeneğinin yanı sıra farklı renk ve boyutlardaki panellerin çeşitli kombinasyonları vardır. Bu nedenle, aşağıda, 300 x 300 mm karolardan ve diğer boyutlardaki panellerden monte edilmiş bir alüminyum tavanın nasıl göründüğüne dair örneklerin birkaçını bulabilirsiniz. Ek olarak, boyama modülleri için çeşitli seçenekler görebilirsiniz.

30*30 alüminyum asma tavan pozu

alüminyum asma tavan uygulaması

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.