Alüminyum Asma Tavan

Alüminyum Tavan, alüminyum asma tavan fiyatları

Alüminyum asma tavan | tasarım özellikleri ve avantajları

Tüm tavan dekorasyon yöntemlerinden alüminyum asma tavan yapıları, bağımsız bir çözüm olarak öne çıkıyor. Görünümleri, tasarım özellikleri ve kurulum yöntemleri diğer tüm seçeneklerden temelde farklıdır. Bu tür panellerin birtakım avantajları vardır ve uzun yıllardır bitirme işlerinde kullanılmıştır.

Alüminyum tavan paneli satın alabilir veya belirli parametrelere göre imalat siparişi verebilirsiniz. İstanbul'da, şirketimizden, hazır veya ölçülerinize göre alüminyum asma tavanlar satın alabilirsiniz.

Alüminyum tavan Özellikleri:

Alüminyum asma tavan döşemesi, askıya alınmış bir yapı türüdür. Görünür alan, alüminyumdan yapılmış, daha az sıklıkla delikli çelikten yapılmış bir panel tabakasıdır. Paneller, korozyon önleyici galvaniz kaplamalı alüminyum veya çelik profillerden yapılmış bir çerçeveye sabitlenir. Korozyona karşı koruma sağlamak için, alüminyum metal tabanları, polimer reçineler içeren toz boyalarla kaplanmıştır. Böyle bir kaplama herhangi bir renkte yapılır- beyaz, renkli, ahşap taklidi vb. Bu nedenle, iç mekânın genel renk şemasına uyan alüminyum çıtalı bir tavan satın alabilirsiniz. Alüminyum asma tavan dan yapılmış asma tavan fiyatı m2 başına hesaplanır.

Çerçevenin önemli bir özelliği, kendinden destekli bir yapı olması ve içine tavan veya gömme armatür takılması zor olmayacak olmasıdır. Rayları takmak ve sökmek için özel alet gerekmez ve işin kendisi yeterince hızlı yapılır. Uzmanları dahil etmeden yapıyı kendi başınıza monte edebilir ve sökebilirsiniz.

Alüminyum Tavan Panel türleri

Malzemeler

Alüminyum tavan üretimi için 0,70 mm kalınlığa kadar alüminyum levhalar kullanılmaktadır. Kurulumdan sonra panellerin gevşekliğini ortadan kaldırdığı için bu boyut optimaldir. Mağazalarda paneller 30x30 veya 60x60 cm uzunluklarda sunulmaktadır. Daha az yaygın olanı, geniş bir alana sahip odalarda kesintisiz asma tavanların montajı için tasarlanmış 60x120 alüminyum asma tavan

Yapı malzemeleri pazarında, metal tavan panelleri iki versiyonda sunulmaktadır- alüminyum ve galvaniz. Alüminyum asma tavanın fiyatı çelik olandan daha yüksektir. Bunun nedeni, eskisinin korozyona karşı daha yüksek direnci ve hammaddenin kendisinin daha yüksek maliyetidir. Bu tip ayrıca uygulama açısından daha çok yönlüdür. Ancak, konut dışı bir endüstriyel binaya kurulum için İstanbul'da ucuz bir metal tavan satın almanız gerekiyorsa, galvaniz seçeneği iyidir.

Montaj yöntemleri

Tasarım gereği raylar kapalı ve açık montaj tipindedir. İlki, birleşme yerine oturur ve kesintisiz bir tuval oluşturur. Bu kaplama daha etkileyici görünüyor. Ancak, bir rayı veya yerleşik lambayı değiştirmeniz gerekirse, önceki tüm öğeleri kaldırmanız gerekecektir.

Açık yapılar bu konuda daha pratiktir. Kurulum sırasında, elemanlar yan yana serilirken, tabanlar arasında küçük boşluklar kalır. Özel dekoratif uçlarla maskelenmiştir.

Tasarım

Donanım mağazalarındaki klasik düz çıtaların yanı sıra, daha özgün formlarda alüminyum tavan modelleri sunulmaktadır:

 • Üniforma
 • Küboid
 • Çoklu tüp
 • Ekran
 • Bölünmüş ekran
 • Poliform

Her birinin kendine has özellikleri vardır- görünüm, montaj yöntemi, kapsam. Odalardaki tavanların çeşitli amaçlarla yaratıcı çok seviyeli veya hacimsel dekorasyonu için kullanılırlar.

Kullanım alanları

Alüminyum asma tavan yapıları, çok çeşitli binaların dekorasyonunda kullanılmaktadır:

 • Teknik alanlar
 • Alışveriş merkezleri
 • Spor salonları
 • Ofisler
 • Restoranlar ve oteller
 • Eğitim ve sağlık kurumlarının salonları
 • Özel evler

Alüminyum tavanlar, odaya mükemmel havalandırma sağladıkları için kalabalık yerlerde etkilidir. Hacimsel ve çok seviyeli yapılar çok etkileyici görünüyor ve genellikle eğlence merkezlerinde, gece kulüplerinde, sinemalarda, spor merkezlerinde ve diğer benzer yerlerde kurulur.

Özel ev ve apartman dairelerinde genellikle klasik kapalı alüminyum lameller kullanılmaktadır. Çoğu zaman banyolara, tuvaletlere, mutfaklara, yani yüksek nemli odalara kurulurlar. Oturma odaları için, bu tür tavanlar, genellikle oturma odası veya yatak odası yüksek teknoloji veya minimalist tarzda dekore edildiğinde daha az seçilir.

Faydaları

 • Dayanıklılık. Tavanlar için diğer çoğu kaplama malzemesinin aksine, alüminyum ve galvaniz alüminyum tavan sistemleri, estetikten ödün vermeden uzun süre dayanır.
 • Kullanım kolaylığı. Bu yüzey özel bakım gerektirmez, temizlenmesi kolaydır, neme ve agresif deterjanlara karşı dayanıklıdır
 • Kurulum kolaylığı. Elemanlar kolayca bağlanır, böylece tavanı evde veya küçük bir ofiste kısa sürede kendi başınıza monte edebilirsiniz.
 • Yangın Güvenliği. Ahşap ve plastikten yapılmış benzer kaplama malzemelerinin aksine, metal paneller yanmaz. Bu nedenle, kablolamada kısa devre olsa bile, yangın olasılığı minimumdur.

Alüminyum asma tavan fiyatları

Alüminyum tavan kaplama m2 fiyatı, malzemeye (alüminyum veya galvaniz), modifikasyona, çıtaların şekline, bağlantı tipine ve diğer nüanslara bağlıdır. Fiyat listelerindeki fiyat etiketleri de büyük ölçüde imalat şirketlerinin popülerliğine bağlıdır. Türkiye ve İstanbul'da yabancı ve Türk işletmelerinin alüminyum tavanları var. Danışmanlarımız, iç mekanınıza ve bütçenize uyacak bir asma tavan alüminyum sistemi bulmanıza yardımcı olacaktır.

60x60 alüminyum asma tavan fiyatları, 12, $, 12,50 $, ve 13 $ / M2 + KDV şeklinde saç kalınlıklarına göre fiyat değişikliği gösterir.

30x30 alüminyum asma tavan fiyatları, 12 $, 12,50 $, 13 $ / M2 + KDV 0,40 mm, 0,50 mm, 0,70 mm saç kalınlık seçenekleri fiyatları değişken kılar.

alüminyum asma tavan modelleri

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.