Alüminyum Petek Asma Tavan

Alüminyum Petek Tavan

Alüminyum petek asma tavan, iç tasarımda tamamen yeni bir kelimeyi temsil eder. Bu tip tavan sistemleri sayesinde asma tavanların tasarımında ve yerleştirilmesinde tamamen yeni perspektifler açılıyor. Bu sadece benzersiz geometrik tasarım sayesinde değil, aynı zamanda önerilen çeşitli renk şemaları ve orijinal tasarım sayesinde de mümkün. Talep her gün büyüyor, şimdilik iç mekân için daha modern ve şık çözümler bulmak mümkün görünmüyor. Bu tip tavan sistemleri, büyük odalara kurulum için en uygun seçenek olduğu için hemen hemen her ticaret veya sergi merkezine kurulabilir.

Alüminyum petek tavan, kalınlığı neredeyse bir milimetreye ulaşan alüminyum malzemeden yapılmıştır, bu nedenle tüm yapı yeterince hafiftir. Alüminyum malzeme kullanımı, herhangi bir ısıtma durumunda zararlı maddeler yaymamayı sağlar. Alüminyum petek asma tavan, beş santimetreden yirmi santimetreye kadar çeşitli boyutlarda küçük kare hücrelerden oluşan hacimli bir alüminyum ızgarayı temsil eder.

Pratik olarak zorunlu boyut kısıtlaması yoktur. Aşağıdaki noktalar da dâhil olmak üzere yalnızca belirli öneriler vardır:

- Yükseklik beş metreden fazla ise, mümkün olan maksimum hücrelerle (örneğin, 10x10 cm) monte edilmesi önerilir, ancak görüntü yüksekliği, bu durumda, aksine, minimum bile olabilir;

- Odanın yüksekliği beş metreye ulaşmazsa, Profilin yüksekliği 50 ila 50 santimetre olan hücrelerle 5 santimetreye ulaşmalıdır.

Alüminyum petek tavan küçük hücrelerden oluşur ve tam da bu durumdan dolayı yangın koruma sistemlerinin kurulumunda herhangi bir engel yoktur. Asma tavanlar neme karşı dayanıklıdır, yüksek bağıl nem ve sıcaklığa sahip odalarda kullanıldığında bile kesinlikle zarar vermezler. Bu özellikler sayesinde havuzlara, saunalara, banyolara monte edilirler. Tavan tasarımına dâhil olan tüm ürünler ve aksesuarlar sadece çevresel değerlendirmeyi geçmiş ve kalite sertifikaları almış malzemelerden yapılmıştır.


Petek tavan modelleri

Bugün popüler olan alüminyum petek tavan, birkaç tür tarafından temsil edilmektedir. En çok arananlardan biri standart Petek Tavan'dır. Alüminyum U-şekilli bir Profile dayanmaktadır. Profil tarafından oluşturulan kafes hücrelerinin çeşitli boyutları vardır: 40x40 mm ila 200x200 mm. Bu nedenle, büyük hücreli (100x100 mm'den fazla) Petek tavan yüksekliğinin 5 m'yi aştığı odalar için uygundur. 5 m'den az bir seviyede ise, hücre boyutu 100x100 mm'den küçük olan alüminyum petek tavan kullanılması daha iyidir.

Eşsiz ve orijinal bir tavan oluşturmak için piramidal Petek tavan uygundur. Hücreleri bir piramide benzeyen Y şeklinde bir alüminyum ızgaraya dayanır. Piramidal Petek tavan oluşturan Profillerin boyutları farklıdır, bu da farklı boyutlardaki odalara monte edilmesini sağlar. Geniş bir renk yelpazesine ek olarak, bu tür Petek asma tavan değeri, yardımı ile alanın görsel olarak genişlemesidir.

Küçük bir odada (örneğin koridorda) iletişimi doğru bir şekilde gizlemek için, bunlara erişimi korurken, Alüminyum petek tavan panjurlarını kullanmaya değer. Alüminyum ızgara, bir kılavuzun yanı sıra U şekilli paralel ve enine Profillerden oluşur. Bu tavan tipinin fonksiyonel tarafı da estetiktir: panjurlar tavanı görsel olarak genişletir ve tavanın çok sayıda olası tonu nedeniyle iç mekâna parlak bir katkı yapar.

Yeni hizmete alınan odalarda veya görünümü hızlı bir şekilde güncellemenin gerekli olduğu odalarda, gerçek buluntu 10x10 petek asma tavan olacaktır. Tasarım U-şekilli Profillerden oluşur ve kenarlarda L formunun Profilleri ile çerçevelenir. Sonuç olarak, herhangi bir tasarımı olumlu yönde şekillendiren tek bir ayrılmaz sistem elde edilir. Belki de tasarımındaki en karmaşık ve benzersiz tasarım çok düzeyli Alüminyum petek tavan. Seçkin kılavuzlar, sınırları açıkça görülebilen ayrı parçalara böler ve bu parçaların her biri kolayca çıkarılabilir. Böylece, Petek tavan özgün tasarımlar ve çeşitli renk tonları ile şık ve seçkin iç mekânların yaratılmasına katkıda bulunur.


Petek Tavan Karakteristikleri

Standart olmayan ve bireysel bir çözüm için tasarımcı Alüminyum petek tavan vazgeçilmezdir. Tüm gereksinimler, özellikleri ve özellikleri için tamamen uygundur. Agresif ve nemli ortamlara karşı yüksek mukavemete, tavanlar arası alanın daha iyi havalandırılmasına, yüksek yangın güvenliğine ve müteakip sökme kolaylığına sahiptir.

Petek asma tavanları tüm alanlarda ve alanlarda kullanılır:

- Alışveriş merkezleri, süpermarketler ve dükkânlar;

- Koridorlar, salonlar ve salonlar;

- Tren istasyonları, havaalanları ve istasyonlar;

- Nakit masaları ve bekleme odaları;

- Kantinler, kafeler, restoranlar, kulüpler

Bunlar, U şeklinde (“anne” ve “baba”) yapılan kafeslerden veya kafeslerden hücresel süspansiyonlu olanlardan oluşur. Izgaralar uzunluk olarak monte edilir - 240 mm (C 240 - rulman), 600 mm (C 60 - rulman), 1200 mm (C 120 - rulman) ve 1800 mm (C 180 - rulman) yatak plakalarına yönlendirilir. Bağlantı cihazı kullanılarak, yatak kılavuzlarının C 180 - C 240 sabitlenmesi birbirlerine yapılır. Kare hücrelerle sürekli açık bir yüzeyin etkisi monte edilmiş bir sistem oluşturur.

Hücre boyutları farklıdır:

50x50mm, 100x100 mm, 75x75 mm, ila 200x200 mm. Bu durumda U şeklindeki yükseklik standarttır, 1 seviye - 40 mm. Plakalar, her türlü dekoratif kaplama kullanılarak kalınlığı 0,5 mm'ye kadar olan alüminyum banttan yapılmıştır. 20 ± 4 mikron kaplama kalınlığında fabrikada sıcak kurutma ile uygulanırlar.


Alüminyum Petek Tavan renk şeması

Petek Tavan, modern bir daire veya ev için orijinal bir tavan tasarımıdır. Çekici görünüm ve tavanın düzenlenmesi için bireysel bir çözüm seçme yeteneği, askıya alınmış Petek asma tavan Türkiye pazarında hızla popüler olmasına katkıda bulunur. Bu tip tavan için çeşitli tonlar ve geniş bir renk paleti, hemen hemen her odada kullanımdaki çok yönlülüğüne katkıda bulunur.

Petek Asma Tavan dayanıklı ve neme dayanıklıdır, çünkü alüminyum temelinde yapılır (kalınlığı 0,4 mm. Alüminyum Petek Tavan'ın tavanının ağırlığı hücreye ve daha kesin olarak monte edileceği boyutuna bağlıdır. Petek Tavan'ın tasarımı, çok sayıda seçeneğe bir aydınlatma sistemi kurulmasını mümkün kılar. Petek Asma Tavan'ın monte edildiği oda hem modüler Petek Tavan Aydınlatma (600x600) hem de bağımsız olan armatürlerle aydınlatılabilir, ızgara hücresine yerleştirilir. Ya da tavanın arkasındaki boşluğa monte edilen lambalar, bu yöntem gölge ve ışığın ilginç görsel etkileme elde etmeye yardımcı olur.

Petek tavan iç tasarımda yeni bir bakış açısıdır. Hem klasik mobilyalar hem de her türlü yeni mobilya endüstrisi ürünleriyle mükemmel bir şekilde bir araya gelerek her iç mekâna mükemmel uyum sağlar. Alüminyum petek tavanı, benzersiz bir stil ve modern iç tasarım yaratmada en standart dışı, en cesur çözümleri uygulamayı mümkün kıldığından, tasarımcılar tarafından tercih edilen malzemelerden biridir.

Alüminyum petek tavanının renk paletinin geniş bir seçimi, çoğu müşterinin özellikle önemli bir isteği olan kesinlikle benzersiz bir iç mekân yaratacaktır. Panellerin önünün rengini seçerken, RAL kullanılır- uluslararası bir renk tablosu.

Geometrik yapı ve geniş bir renk yelpazesi, çok çeşitli iç mekân seçeneklerinin oluşturulmasını mümkün kılar. Takılı Petek tavan monolitik ve hafif görünüyor, görsel bir şeffaflık hissi yaratıyor, asma tavanlar için diğer seçeneklerle iyi gidiyor. Petek asma tavan, asma tavan tiplerinin mimari çözümlerinde tamamen yeni bir fırsattır.

Alüminyum petek tavan renk şeması standart renkleri içerir: bej, açık bej, parlak beyaz, mat beyaz, süper krom lüks, süper krom, krom, metalik mat, metalik gümüş, süper çelik, altın ve ek: siyah, mavi, açık gri, bakır, paslı, ahududu, ahşap doku.


Alüminyum Petek Tavan Avantajları ve Tasarımı

Petek asma tavanlar, farklı oda tiplerinde kullanılmalarını sağlayan çok yönlülüğe sahiptir. Hem ofiste, umumi odada hem de dairede - odada, banyoda, mutfakta modern ve sürekli başarılı olacaklar. Hücresel tavan, spor ve perakende salonlarının, okulların ve anaokullarının iç mekânlarına uyumlu bir şekilde uyum sağlar. Petek asma tavanları, kafelerin, restoranların, yemek odalarının çeşitli iç stillerini vurgulamaya yardımcı olacaktır. Tasarımda “katı” olan bu tür eczaneler ve klinikler tavanı kullanmalarına izin verir. Alüminyum Petek Asma Tavanları sadece tasarım kararları ve kurulum kolaylığı açısından karmaşık değildir.

Bir dizi yadsınamaz avantajları var. Petek Asma Tavanları dayanıklıdır, güneş ışığından, dondan, nemden etkilenmez ve statik elektrik biriktirmez. Bu tasarım hem endüstriyel hem de konut inşaatında ve iç mekân tasarımında kullanılabilir. Askıya alınmış olan ızgara Petek Tavan alüminyum U Profiller ‘den üretildiğinden, yangına ve korozyon direncini arttırdı. Ve en önemlisi modern koşullarda metal petek asma tavan çevre dostudur. Toz birikmez; çeşitli mantarlar ve küfler Alüminyum petek tavan'a yerleşmez.


Petek Tavan Tasarım

İnanılmaz yapısal özellikler Alüminyum petek tavana sahiptir. Bunu kullanırken, yüksek odaların hacmini görsel olarak azaltmak ve tavan alanlarındaki tüm mühendislik ve teknolojik hareketli noktaları gizlemek, böylece ızgaralar sırasında mühendislik sistemlerinin bakımını yapmak için çok kolay ve pratik bir şekilde sökülmeleri nedeniyle kolay ve kolay erişime izin vermek gerçek hale gelir. Çalışma. Petek tavan tasarımlarını kullanırken hoş bir an, farklı gürültü odalarındaki azalmadır. Izgaralar tarafından desteklenen özel bir destek filmi olan mineral fiberglas plakalar yardımıyla kurulum sırasında çok etkili ısı yalıtım ve ses emici özellikler elde edilir. Güzel ve çok değişkenli aydınlatma sistemi çözümleri. Tüm odalar Petek Asma Tavanlarının kullanıldığı, sadece 600x600 modüler aydınlatma armatürleri değil, aynı zamanda bağımsız lambalar kullanılarak da aydınlatılabilir. Tavan hücrelerine ve tavanlara monte edilebilen armatürlere monte edilirler. Bu, ilginç ve tuhaf aydınlatma Efektleri elde etmenizi sağlar. Daha

Petek Asma Tavan Montajı

Estetik açıdan çekici Alüminyum petek tavan akışlarını kurmak için özel bir işçilik ve zaman gerekmez. Bunu yapmak için, tavan kasetlerinin bir menfez kullanılarak sabitlenmesi gerekir - ızgaraların monte edildiği rulman ve ara raylardan monte edilmiş bir sabitleme süspansiyon sistemi. Bu tasarımı monte etmek için, C120 / C60 ara kılavuzunu ana yatak kılavuzu C180 / C240 ​​ile sabitlemek gerekir. Ardından, yayları 1000 mm'yi aşmayacak şekilde yaylı süspansiyonlar kullanarak yapıyı planlanan seviyede askıya alın. Bundan sonra, C120 / C160 kılavuzunun ortasına başka bir C60 kılavuzu bağlanır. Ayrıca, tüm ana yatak rayları uzunluk boyunca birbirine bağlanır, böylece boyutu 600x600 mm olan kareler elde edilir. Bunun için bağlantı elemanları kullanılır, İki tür Profilden bir araya getirilen kafesler, ortaya çıkan karelere yerleştirilir: "erkek" ve "dişi", önceden kesilmiş ve hücrelerin boyutuna göre bağlanır.

Petek Tavan Gereksinimleri

Petek asma tavan kafes tavanlar asma tavan oluşturma teknolojisinde yeni bir kelime haline geldi. Yapının renk çeşitliliği ve geometrik titizliği, tesislerin tasarım seçeneklerini tekrar tekrar değiştirmeyi mümkün kılar. Özellikle yararlı olan, yükseklikleri olan kamu binalarında Alüminyum Petek Asma Tavanı kullanılmasıdır. Bunlar:

- Mağazalar ve alışveriş merkezleri;

- İstasyonlar ve havaalanları;

- Otel salonları;

- Restoranlar ve kafeler;

- Çeşitli salonlar ve daha fazlası

Bugün Petek Asma Tavanların kullanımı modern bir dekorasyon tarzını tanımlamakta ve odaların iç kısımlarındaki yeni eğilimleri vurgulamaktadır. Kafesler, fonolit, yapının bütünlüğü, şeffaflık ve hafiflik etkisi yaratır. Ve aynı zamanda, bu tavanlar diğer tüm tiplerin asma tavanlarıyla mükemmel bir şekilde birleştirilmiştir. Farklı odalarda, tavanlara farklı gereksinimler uygulanır. Ancak Petek tavanları, uygulamalarının büyük genişliğini belirleyen çok çeşitli gereksinimleri karşılar. İlk olarak yangına dayanıklıdırlar. Metal petek asma tavan ve yanmaz malzemelerden yapılmıştır. Ek olarak, tüm kafes yapısı, çok güçlü bir ısıtmayla bile, çevresel olarak tehlikeli maddeler yaymaz. İkincisi, bu tavanlar kesinlikle neme dayanıklıdır. Bu nedenle,% 100 nem ve yüksek sıcaklıkta bile başarıyla uygulanabilirler. Üçüncüsü, tavanlar kesinlikle çevre dostu hale getiren çevre dostu malzemelerden yapılmıştır.

Ek olarak, Alüminyum Petek asma tavanların temizlenmesi kolaydır, toz birikmez, odada nem yoktur, ne mantar ne de küf görünür, yani. Bunlar tamamen sağlıklı tasarımlardır. Çarpık bir üst kısım, oda akustiğini iyileştirir ve sesi emmeye yardımcı olur. Böyle bir tavan ile doğal ışıkta, odanın aydınlatması gelişir. Petek asma tavanların küf, toz ve diğer zararlı maddeleri biriktirmemesi önemlidir. Ayrıca, nem olasılığı yoktur, bu da odadaki nemliliğin meydana gelemeyeceği anlamına gelir. Petek asma tavanların temizlenmesi ve temizlenmesi kolaydır, su ve en sıradan deterjanların kullanılması yeterlidir. Kaset asma tavan Petek asma tavan montajı ses emilimine izin verecek ve monte edildikleri odanın akustik kalitesini artıracaktır. Bu özellik, örneğin yüzme tesislerinde olduğu gibi, akustik ve nem direnci için yüksek gereksinimlerin birleştirilmesi gereken odalar için çok önemlidir.

Metal petek asma tavan, diğer hiçbir asma tavan tipi gibi, ışığın maksimum yansıma katsayısını sağlar, bu tamamen küçük odalara monte edildiğinde bile fark edilir. Oda, Petek tavanları sayesinde sadece yerleşik ışıklarla değil, aynı zamanda seçtiğiniz ızgaranın herhangi bir hücresine yerleştirilmiş bağımsız ışık kaynaklarıyla da donatılabilir. Bu sadece kesinlikle gerekli olan yerlere ek ışık kaynakları eklemenize izin vermez, aynı zamanda ilginç Efektler oluşturmanıza, gölge ve ışık oyununu birleştirmenize de izin verir. Bu tür asma tavanın yüksek tavanlı odalara kurulması, odanın hacmini görsel olarak azaltacak ve bu da odaya ek konfor sağlayacaktır.

Standart Petek asma tavan yelpazesinin beş farklı renk olmasına rağmen, bu ürünleri ve diğer renkleri uluslararası RAL sınıflandırmasına göre ayrı ayrı üretmek mümkündür. Seçilen renge bakılmaksızın, görsel şeffaflık özelliğine sahiptir ve bir süreklilik hissi yaratır.

Bu asma tavanların sadece bir pozitif tarafı varsa imkânsız olurdu, çünkü bu duruma neredeyse hiç rastlanmamıştır. Petek asma tavanların sahip olduğu tüm avantajlara ek olarak, küçük bir dezavantaj vardır - maliyetleri, diğer asma tavan tiplerinden nispeten daha yüksektir. Ancak öte yandan, Alüminyum Petek asma tavan fiyatı tamamen haklıdır, çünkü bu ürünleri üretmek için sadece yüksek kaliteli malzemeler kullanılır. Bu tip bir asma tavan montajının, farklı bir asma tavan montajı için gerekenden biraz daha uzun sürdüğü unutulmamalıdır. Ancak, uzun bir kurulumdan sonra, Petek tavan çok daha uzun sürecek ve alıcılar için bu şüphesiz olumlu bir taraf.


Petek Asma Tavan Sistemlerimiz, bir alan tanımlamaya ve ilginç gölgeler ve aydınlatma sesleme oluşturmaya yardımcı olur. Çeşitli boyut ve renklerde mevcut olan Açık Hücreli Tavanlarımız, tavanın çatı boşluğunun odak noktası olmasını sağlayan planıma yaratıcı bir maske sağlar. Özellikler • Profil boyutları: 40 veya 50 mm yükseklik ile 10 mm genişlik • Orijinal oda hacmi korunurken oda yüksekliğinin görsel olarak azaltılması için ideal sistem • Standart olarak 7 farklı parça mevcuttur. Diğer parçalar (kare veya dikdörtgen) istek üzerine mevcuttur • İki askı yöntemi mevcuttur.

Montajlı paneller, geleneksel montaj için bütünleşmiş kancalarla veya panellerin, alttan kolay montaj ve de montaj sağlayan ana ve çapraz raylara asılmasına olanak tanıyan kayar klipsler ile tedarik edilebilir

600 x 600 mm ve 600 x 1200 mm standart boyutlardaki paneller henüz hafiftir güçlü ve% 100 geri dönüştürülebilir 0,4 / 0,5 mm alüminyumdan üretilmiştir.

Petek Tavan Sistemleri, hafif ve açık tavan gerektiren projeler için uygundur. Bunlar kurumsal, ulaşım (havaalanları, yeraltı treni, otobüs ve tren istasyonları), perakende, eğlence, kamusal alan ve konaklama ortamlarını içerir. İhtiyaçlarınızı görüşmek için lütfen bizimle iletişime geçin •

• Delikli desen seçenekleri
• Arka taraf siyah akustik yün
• Şık görünüm ve kaplama

Asma tavanların satın alınması Petek Asma Tavan, en cesur ve orijinal çözümlerin bile uygulanması imkânsız görünmeyecektir.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.