Alüminyum yada Galvaniz Petek Asma Tavan Hangisi Tercih Edilir

Alüminyum Petek Asma Tavan - Galvaniz Petek Asma Tavan

Çoğu zaman Müşteri, galvaniz veya alüminyumdan bir petek asma tavan satın almak için hangi versiyonun seçileceği ile karşı karşıyadır. İlk bakışta, bir galvaniz petek asma tavan daha iyidir, çünkü% 25 -% 30 daha ucuzdur. Ama bu belki de onun tek avantajı.

Alüminyum petek asma tavanın avantajları:

a) ALÜMİNYUM IZGARA ÇARPIŞMA DİRENCİ.

Galvaniz petek tavan kullanımının sokakta veya banyo, sauna, havuz vb. Gibi yüksek nemli odalarda neden pratik olmadığını açıklamanın hiçbir anlamı yoktur. Genellikle alüminyum petek asma tavanını kullanan alışılmış alışveriş ve eğlence veya ofis binalarında duracağız. Gerçek şu ki, metal petek tavanların üretimi için bant bir tarafa boyanmış, arka yüzünde çinko kaplama var, ancak profilin sonunda bu malzemenin zayıf noktası olan korozyon bakış açısından korunmayan açık çelik var.

b) GÜÇLÜ ÖZELLİKLER.

Petek galvaniz tavanın yapıldığı malzemenin kalınlığı alüminyum petek asma tavan için 0,2 mm ÷ 0,25 mm ve 0,4 mm'dir. Malzemelerin direncinden itibaren, bir alüminyum petek tavanın kendi kendine destekleme kabiliyetinin çelikten en az 3 kat daha yüksek olduğunu takip eder.

c) kurulumun karmaşıklığı.

Bu fıkra "b" fıkrasından sonra gelir. Bir galvaniz petek tavanın kendi kendine destekleme kabiliyeti alüminyumdan daha düşük olduğundan, buna göre bir galvaniz petek tavan için daha fazla süspansiyon noktası gerekir. Bu gerçek, tavanın maliyetinde, alüminyum petek asma tavana kıyasla daha fazla askı ve armatür şeklinde bir artışa neden olmakta ve ayrıca montaj işinin zamanını ve maliyetini arttırmaktadır.

Ek olarak, tavanda çok sayıda iletişimin bulunduğu odalarda, galvaniz petek asma tavanın montajı, artan süspansiyon sayısından dolayı oldukça zordur. SONUÇ: Bir odanız varsa ve petek tavan sadece “bir çeşit tavana sahip olmanız” için gerekliyse, o zaman petek galvaniz asma tavanında durmanız gerekir. Ancak, odanızdaki tavanın olabildiğince mükemmel, estetik olarak hoş ve dayanıklı görünmesi gerekiyorsa, şüphesiz, seçiminiz ALÜMİNYUM PETEK ASMA TAVAN'da durmalıdır.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.