armstrong asma tavan

Armstrong Taşyünü

Tavanı oldukça yüksek tavanlı bir odaya hızlı ve ucuz bir şekilde monte etmeniz gerekirse, iyi bir seçenek askıya alınmış tipte bir sistemdir. Özellikle elverişli olan, teknik özellikleri tartışılacak olan ve günümüzde çok popüler olan Armstrong hücresel tavanı.

Modern mühendislik çözümleri, konforu, inşaat verimliliğini artırmaya, zamandan tasarruf etmeye ve evde, ofiste, restoranlarda, mağazalarda, tıp ve eğitim kurumlarında güzel alanlar yaratmaya yardımcı olur. Onarım tamamlandıktan sonra Armstrong tavanının herhangi bir alana güzellik ve zarif, benzersiz tarzı eklediğini kolayca görebilirsiniz.

Armstrong Asma tavan sistemleri akustik özelliklere sahiptir. İstatistiklere göre, akustik tavanlı okullarda, çocuklar sırasıyla daha iyi duyabilir, daha iyi ve daha hızlı öğrenirler. Bu tavan sistemlerine sahip tıbbi kurumlarda, hastaların zamanında iyileşmesine katkıda bulunan sessiz, rahat bir ortam yaratılır. Bunlar, Armstrong tavan sistemlerinin, güzel bir iç mekâna ek olarak, tesislerinizde sessizlik, konfor ve rahatlık yarattığı birkaç örnektir.

armstrong asma tavan fiyatları

ARMSTRONG TAVAN

Armstrong taşyünü, asma yapıların montajı için çok çeşitli tavan döşemeleri ve aksesuarları (profil, askı teli, hızlı monte dübeller) sunmaktadır. Tavan panelleri, tasarım projenize göre doğru malzemeyi seçmenizi sağlayan mineral fiber, ahşap ve metalden yapılmıştır. Mineral elyaf levhalar şimdi çok popüler- iyi bir fiyat ve geniş bir ürün yelpazesi onları bu segmentte lider yapıyor. Paneller, farklı dokularla 12 ila 19 mm kalınlığında yapılır.

Armstrong tavan nedir?

Adı güzel ve umut verici. Zaten bir ev adı haline gelmiştir, genellikle mineral levhalarla süslenmiş asma tavan yapıları anlamına gelir. Ancak, bu tamamen ayrı bir asma tavan türüdür. Artıları ve eksileri hakkında bir başlangıç ​​için konuşalım.

Bu tavanların avantaj ve dezavantajları

Olumlu yönleri:

Bu mineral asma tavan her zaman havalandırma sistemine, ayrıca çeşitli sen sörlere ve aydınlatma cihazlarına ücretsiz erişim sağlar.

Asma tavan sistemindeki tüm düzensizlikler, kir ve diğer hatalar güvenle gizlenir.

Hızlı montaj ve sökme, tavanın kolay bakımı- bunlar iki önemli avantaj.

Plakaların yüksek ışık yansıması, bir dereceye kadar elektrikten tasarruf sağlar.

Çok fazla gürültünün iyi bir şekilde emilmesi, böyle bir tasarımı ofis için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Bu tavanlar için özel olarak üretilmiş çok sayıda aksesuar montajı daha da kolaylaştırır. Özellikle havalandırma ızgaraları ve dahili aydınlatma elemanlarını satın alabilirsiniz.

Plakaların doğal malzemelerinin güvenli ve çevre dostu olduğunu unutmayın.

Ancak, Armstrong tavanları hatasız değildir:

Asıl sorun, yukarıdaki komşulardan gelen selleri sevmemeleridir. Sonuçta, ocak neme dayanıklı olsa bile, o zaman su geçirmez değildir. Bu nedenle, komşularınızdan veya borularınızdan emin değilseniz, asma tavandan vazgeçmek daha iyidir. Bir raf veya kaset alın.

Sıcaklık veya nemin sıklıkla değiştiği yerlerde, mineral plakalar hızla bozulur. Renkleri değişir- örneğin beyazdan sarımsı hale gelir.

Bu plakalar oldukça kırılgan. Keskin darbelerden hoşlanmazlar, şampanya mantarı tarafından yapılan bir atıştan bile zarar görürler. Bu nedenle, her zaman iki veya üç plakayı stokta tutmalısınız. Sonuçta, onları değiştirmek çok basittir.

Armstrong asma tavan özellikleri

Genel olarak, böyle bir Armstrong tavan özel metal profillerden yapılmış bir süspansiyon sisteminden ve bir süspansiyon sistemine monte edilmiş mineral plakalardan oluşur. Başlangıçta Armstrong asma tavanlarında kullanılan plakaların özellikleri hakkında konuşacağız.

Asma tavan Armstrong Plakaları

Armstrong asma tavanı için kullanılan plakaların temeli mineral fiberdir (aka taş yünü, aksi takdirde geri dönüştürülmüş). Bu elyafa lateks, nişasta, alçı ve selüloz takviyeleri (geri dönüştürülmüş kâğıttan elde edilir) eklenir. En küçük detaya kadar geliştirilen teknoloji, minimum enerji ve hammadde maliyeti ile yüksek kaliteli malzeme elde edilmesini sağlar. Daha ucuz plakalar bileşiminde daha fazla nişastaya sahiptir ve daha pahalı olanlar daha fazla latekse sahiptir. Bu katkı maddesi malzemeye mükemmel nem direnci sağlar.

Bitmiş plakalar, karton levhalarla döşenir, istiflenir ve bir vakum kullanılarak polietilen ile kapatılır. Böylece, malzeme doğal afetlere ve mekanik hasarlara karşı koruma alır. Yığında sekiz ila yirmi iki adet olabilir. İkinci durumda, paket tavandan 7,92 metrekare için yeterli olacaktır. Plakaları belirli koşullar altında saklamak ve kullanmak gereklidir: neme yüzde 90'dan daha fazla izin verilmez ve sıcaklık sınırı daha da düşüktür- 15 ila 30 derece.

Kurulumu daha kolay hale getirmek için Armstrong mineral plakaları üç tip kenarla yapılır:

Microlook kenarlı plakalar çok geniş bir kademeli kenara sahip değildir. 1,5 cm genişliğinde asılı yapılarda kullanılırlar.

Tegular kenarlı plakalar ayrıca basamaklı kenarlıdır, fakat daha geniştir. 2,4 cm genişliğinde süspansiyon sistemlerinde kullanılır.

Tahta kenarı panoları çok yönlüdür- kenarları düzdür, bu nedenle bu panolar her iki askıya alınmış yapı türü için uygundur.

Armstrong tavan mineral plakalarının diğer özelliklerine gelince, bunlar aşağıdaki gibidir:

Genişlik- 60 cm

Uzunluk- 60 veya 120 cm

Kalınlık- 0,8 ila 2,5 cm arasında değişir;

Ağırlık- m2 başına 2.7 ila 8 kg.

Bir süspansiyon sistemi nedir

Mineral plakalardan yapılan tavan kullanımının popülaritesi çeşitli faktörlerden kaynaklanmaktadır. Özellikle, bu kurulum kolaylığı ve düşük maliyetli. Armstrong asma tavanının teknik özellikleri de rol oynar.

Genel olarak, iki ana sistem tipi vardır: modüler ve sürekli. Genellikle panel ve bantlardan oluşan panel ve bantlardan oluşan ilk tip kullanılmıştır. Çerçeve genellikle tavan döşemesinin altına gizlenir. Bununla birlikte, bu gerekli olmadığında seçenekler vardır ve ardından çıkıntılı elemanları görülebilir. Çarpık bir tavanın aksine, süspansiyon sistemi daha fazla yer kaplar. Ancak onun altında herhangi bir mühendislik iletişimini gizleyebilirsiniz.

Bu arada, bu tavanın montajı iletişimin yapılmasıyla başlamalıdır (aksi takdirde bunu daha sonra yapmanız zor olacaktır). Tavan taban çerçevesinin yanında enine ve boyuna profillerden tutturulmuştur. Tek tek profiller arasındaki mesafe 60 santimetredir (bu, Armstrong mineral plakalarının büyüklüğüdür). Bu arada, çerçevenin montajı alçı panelden yapılmış destek yapısının montajına çok benzer. İşin son aşaması - plakaların, havalandırma ızgaraları ve lambaların montajı. İş yapmayacak - tavanın montajı, çocuk tasarımcının montajına benzer.

Estetik bileşen üzerine

Belki tavan için kullanılan tüm renklerin favorisi, beyaz diyebilirsiniz. Ancak bugün satışta hem renk hem de desenli levhalar Armstrong tavan da bulabilirsiniz. Siyah tavanlar genellikle sinema salonlarında kullanılır. Farklı plakalar ve doku. En sık kullanılan düz tavanlara ek olarak, kabartmalı olduğu gibi deliklidir. Çok ilginç görünen açık kafes tipi hücreler de vardır. Ayrıca, tüm süspansiyon sistemini görsel olarak gizleyebilirler.

Böyle bir çeşitlilik, tavanı istediğiniz gibi düzenlemenizi sağlar. Seviye sayısını değiştirebilirsiniz. Bu ofis, apartman veya umumi salonda çok ilginç efektler elde etmenizi sağlayacaktır. Dahili aydınlatma elemanlarını kullanarak güzel üç boyutlu yapılar elde edin. Bu durumda, süspansiyonlar gizlenir veya görünürde bırakılır.

Armstrong tavanları nerede kullanılır?

Farklı işletme türleri için farklı işletme gereksinimleri de uygulanmaktadır. Asma tavan seçerken bu dikkate alınmalıdır. Ve böyle bir olasılık var - daha önce de belirtildiği gibi, her biri özel koşullara uygun dört tip Armstrong mineral levhası üretildi.

1.Üniversal ekonomi sınıfı tavan hiçbir özelliğe sahip değildir, bu nedenle normal çalışma koşullarına uygundur. Bu, örneğin, endüstriyel binalar, otel salonları, okullar ve kreşler olabilir.

2.Tavan, nemin çok yüksek olduğu yerlerde neme dayanıklı plakalardan (çok fazla lateks içeren) yapılmış olup işlevseldir. Örneğin, bir mağaza, kafe veya restoran, yüzme havuzu, bir konut binasının banyosu, sauna, çamaşırhane olabilir. Ayrıca, bu tür tavanlar, endüstriyel işletmelerin ıslak atölyelerinde ve sokağa doğrudan erişimin olduğu (koridorlarda, salonlarda) monte edilebilir.

3.Yüksek seslerin susturulması gereken yerlerde akustik tavan gereklidir. Özellikle, bir sinema salonu, bir ofis veya bir gece kulübü olabilir. Bu tür Armstrong tavan özellikleri ayrıca bir otel veya gürültülü üretim tesisi için de uygundur.

4.Tavan hijyenik tıp ve gıda tesisleri için özel olarak icat edilmiştir. Tüm hijyen standartlarına ve gereksinimlerine uygun olarak, bu ürünler hastaneleri polikliniklerle ve aynı zamanda gıda işletmelerinin mağazalarıyla süslemektedir.

5.Tasarım tavanı teknik özelliklerle değil, şekli ve rengi ile parlar. Özel ve eşsiz bir yere ihtiyacınız var. Bu, örneğin bir mağaza, otel salonu, ofis veya restoran olabilir. Sıra dışı bir kamusal alan yaratabilir ve kendi dairenizi tasarımcı tavanıyla şımartabilirsiniz.

Popüler bir üreticinin ürünleri inanılmaz talep görüyor. Bunun nedeni, tavan plakalarının katı mineral fiberler olan birinci sınıf hammaddelerden yapılmasıdır.

Ürün yelpazesi şık tasarımlar içerir:

1. Ekonomi sınıfı plakalar- Bajkal (Baykal), Perakende (Perakende), Oasis (Oasis), Skala (Skala) panelleri içeren TACTIC serisi. Ürünler iyi nem direncine, ışık yansımasına ve ses emilimine sahiptir. Ofislerde, mağazalarda, dairelerde ve ticari işletmelerde kullanılması önerilir.

2. Özel ocaklar- fonksiyonel çözümler:

Tıbbi sobalar Bioguard, Alpina, Temiz Oda FL. Hastane koğuşlarında, çeşitli tıbbi odalarda her yerde bulunurlar;

Eğitim kurumları için tavanlar - Okul sınıflarında, sınıflarda, anaokullarında kullanılan Akademi Diploma panelleri;

Akustik ürünler- Dune Supreme, Ultima, Ultima dB, Neeva, Optima. Onların yardımıyla konser salonları, müzik dersleri, müzakere odaları düzenleyin;

Yanmaz tavan döşemeleri- Tahliye yollarının, endüstriyel tesislerin tasarımı için Armstrong asma tavanını ucuza satın almak mümkündür;

Neme dayanıklı paneller- %100 nem dayanımına sahiptirler. Paneller yüzme havuzlarının, soyunma odalarının düzenlenmesinde kullanılır.

3. Tasarım tavan panelleri- çeşitlilik ile karakterize CORTEGA serisi. Prima Ovası, Dune Supreme, Ultima, Optima, Perla'nın tabaklarını sunar. Sıkı teknik gereksinimleri karşılarlar ve restoranlar, ofisler, alışveriş merkezleri, süpermarketler düzenlemek için idealdir. Ürünler paneller ve şeritler şeklinde sunulmaktadır. Bunlara şirketin yenilikçi başarısı olan Ultima tavanları da dahildir.

4. Metal yapılar- geniş bir yelpazede temsil edilen kaset tavanlar:

 • METAL, LAY-IN, LAY ON, - hastane, klinik ve gıda üretim tesislerindeki odaların dekorasyonunda kullanılan kasetle

5. Dekoratif tavanlar- benzersiz bir TASARIM serisi. Tavan panelleri Graphis, Cirrus içerir. Temel farkları kabartmalı yüzey ve geometrik desenler.

6. Fragman tavanlar ve ekranlar- Tasarımın şekli yuvarlak, kare, kavisli ve içbükeydir. Ürünler ofislerin, konferans salonlarının, endüstriyel tesislerin düzenlenmesinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

7. Süspansiyon sistemleri- bunlar ekonomik yüksek yük yapıları ve Silhouette tasarımlarını içerir.


Armstrong asma tavan ürünlerinin popülaritesinin nedeni nedir? Argümanlar yeterlidir:

Yüzeyi temizleme yeteneği;

İyi akustik özellikler;

Yüksek nem direnci (%95);

Yangın Güvenliği;

Mükemmel anti bakteriyel özellikler;

Sağlık kurumları için çok çeşitli tasarımlar. Armstrong tavanlarına ihtiyacınız varsa, ürün yelpazesine bakın. Koleksiyonlar farklı saflık sınıflarına karşılık gelen sistemler sunmaktadır. Salonlar, koridorlar, odalar, ameliyathaneler, kabile için en uygun olanlar;

Estetik;

Hijyen;

Uzun hizmet ömrü;

Harika işlevsellik;

Ürün yelpazesinde WOOD serisinin tavan panelleri yer alıyor. Bunlar doğal ahşap kaplama ile işlenmiş pahalı tasarım panoları;

dB indeks panelleri en iyi ses yalıtkanlarıdır.

Armstrong Taşyünü Asma Tavan Modelleri

Armstrong tavan askıları ve çerçeve elemanları

Armstrong bileşenlerine sahip çok popüler tavan panelleri, yüksek derecede birleşme olmasına rağmen, bazı özelliklerde farklılık gösterebilir. Öncelikle panellerin çalışma koşullarına, dekorun üzerine döşendiği malzeme ve profil tipine göre. Pek çok parça benzersizdir, bu nedenle onarım koşullarında bile değiştirme veya çoğaltma önerilmez.

Neredeyse aletsiz montaj

Armstrong tavan bileşenlerinin performans özellikleri

Yapısal olarak, panel kaplama, galvanizli bir profilden yapılmış bir destek çerçevesi üzerine yerleştirilmiş, belirli bir bileşim ve malzemeden oluşan bir levhadır. Armstrong asma tavanı için tüm bu parça ve aksesuarlar, ayarlanabilir askılar kullanılarak beton zemin üzerinde tutulur.

Çerçeve, ayrı çıtalardan bir yapıcı gibi monte edilir

Çeşitli Armstrong tavan tiplerindeki temel fark, plakaların malzemesidir. Çalışma koşullarına göre spesifik panel tipi seçilir:

 • Kamu kurumları, dükkanlar ve ofisler, sabit sıcaklık düşüşleri olan depolar, yüksek toz yükü ve yangın güvenliği için özel gereksinimler için, maden yünü, lateks, alçı ve selüloz elyafından preslenmiş granüllere dayanan mineral plakalar kullanılır;
 • Tıp, sanatoryum ve hastane kurumlarında, anaokullarında ve okullarda Armstrong tavanları, ultraviyole radyasyona ve sanitasyona karşı oldukça dirençli metal kaplamalı paneller kullanır;
 • Havuzlar, banyolar, çamaşırhaneler, mutfaklar için%98'e kadar neme ve 120 ° C'ye kadar sıcaklıklara dayanabilen polimer bileşimli plakalar kullanılır;
 • Alışveriş ve eğlence işletmelerinde Armstrong tavanları, gürültü ve sesleri iyi engelleyen ve aynı zamanda mükemmel yangın söndürme özelliklerine sahip, mineral yün ve elyaftan yapılmış hücresel yapıdaki plakalarla kullanılır.

Nadir istisnalar dışında, dekoratif plakalar cam, alçı veya ahşaptan yapıldığında, Armstrong tavan panellerinin aksesuarlı özellikleri, neredeyse her odada kullanılmasına izin verir.

Önemli! Tavan kaplamasını defalarca sökme kabiliyetinin tavan alanında gizlenmiş iletişime kolay erişim anlamına geldiği endüstriyel ve teknik tesisler özellikle çekicidir.

Süspansiyon sistemi sayesinde, plakalar kolayca çıkarılabilir ve aynı şekilde taşıyıcı profil köşesine doğru bir şekilde yerine geri döndürülebilir, bu nedenle Armstrong tavan onarımı en basit ve en uygun fiyatlılardan biri olarak kabul edilir.

Armstrong tavan panellerinin aksesuarlarla birlikte teknik özellikleri

Standart versiyondaki dekoratif plakaların boyutu 60x60 cm'dir, yüksek tavanlarda, örneğin endüstriyel tesislerde veya eğlence tesislerinde, 60x120 cm ebadında Armstrong panelleri kullanılabilir. Yapısal olarak, böyle bir tavan öncekinden farklı değildir, enine çıtalardan daha küçük olan ve daha fazlası monte edilen tek şey tel askılar.

Standart bir mineral elyaf levhanın temel özellikleri:

 • Kalınlık- 12-15 mm;
 • Nem direnci- havadaki su buharı içeriği%70'e kadar;
 • Termal iletkenlik- 0.05562 W / m * oC;
 • Ses yalıtımı- 54 dB'ye kadar.

Not! Fiber paneller en ucuz, en hafif ve en uygun fiyatlı olanıdır, bu nedenle Armstrong tavanlarının yarısı vermikülit ve mineral elyaf üzerine inşa edilmiştir.

Dezavantajlar arasında son derece düşük mekanik mukavemet ve neme karşı direnç belirtilebilir. Malzeme tamamen veya kısmen başarısız olduğu için ocağı bir kez düşürmeye veya üzerine su dökmeye değer.

Armstrong için bileşen sayısının hesaplanması

M2 başına aksesuarlarla Armstrong tavan ağırlığı

Malzemeye ve oda kategorisine bağlı olarak panellerin kalınlığı farklı olabilir. Standart kalınlık 12 mm olmakla birlikte 8 mm veya 22 mm olabilir. Buna göre yapının ağırlığı da farklıdır. Örneğin, PVC veya mineral elyaf kaplama kullanıldığında 1 m2 başına Armstrong asma tavan ağırlığı 2,75 kg, metal paneller 6 kg'a kadar sıkıştırılır.

Örneğin mineral cam gibi eski panellere sahip 1 m2 Armstrong tavanın ağırlığı 11 kg'a ulaşabilir. Dekoratif paneller her zaman destek profili ile birlikte verilir. Döşemenin kenarı, destek rafının şekline uygun olmalıdır, aksi takdirde malzemeyi çerçeveye yerleştirmek imkânsız olacaktır.

En popüler modellerden Sarkmalı, Tegular, ikincisi en çok basit kurulum şeması nedeniyle Armstrong tavanlarının bağımsız üretimi için kullanılır.

Armstrong asma tavan çerçevesi bileşimi

Resmi olarak, süspansiyon sistemi üç ana parçadan oluşur- bir dizi süspansiyon, galvanizli çelik profillerden yapılmış bir kafes çerçeve ve dekoratif paneller. Asma yapıları, yapı ve taşıma kapasitesi olarak oldukça farklı olabilir, tavanın boyutuna ve amacına bağlı olarak toplamda 10 adede kadar model kullanılmaktadır.

Çerçeve görünümü

Sırayla, çerçeve dört temel bileşenden bir araya getirilir:

 • Armstrong tavan kaplaması veya süslemesi;
 • Yatak profili, kafes çerçevesinin temelidir, ona süspansiyonlar tutturulmuştur;
 • Boyuna profil, işlevler aynıdır, ancak askıya alınmaz;
 • Destek sisteminin sertliğini artıran çapraz elemanlar veya atlama telleri;
 • Panelleri çerçeveye sabitleyen tutturucular.

1 m2 dikdörtgen 1: 2 tavanın üretimi için, her bir 370 cm yatak ve uzunlamasına profil, çapraz çubuklar- 80 cm, köşe- 50 cm 80 ve 160 cm gerekir.

Armstrong tavan profil sistemi

Ana kılavuzlar önce çerçeve üzerine yerleştirilmiştir. Gelecekteki tavanın düzlemini oluşturmak için süspansiyonlara asılır ve aynı zamanda yükseklikte seviyelendirilir.

Armstrong asma tavan ana profili

Dekoratif plakalar için çerçeve veya çelik çıta, T32 ve T38 olmak üzere iki tip çelik çıtadan monte edilir. Ana profil, uzunlamasına olandan, çapraz elemanların yerleştirilmesi için yarıkların varlığı ve üst kenarın daha yüksek bir yüksekliği ile farklılık gösterir.

Malzemenin standart uzunluğu 300 cm'dir, ancak yaprakların varlığı, aşıklar ek bağlantı elemanları kullanılmadan tek parça halinde birleştirilmesini kolaylaştırır.

İlk olarak ana profiller monte edilir, yükseklik tesviye edildikten sonra çapraz çubuklar ve uzunlamasına şeritler monte edilir. Sonuç olarak, Armstrong tavanının ağırlığının ana çıtalar ve askılar yoluyla iletildiği ve uzunlamasına profillerin ve çapraz çubukların yalnızca dekoratif panellerin döşenmesi için hücreler oluşturmaya hizmet ettiği ortaya çıktı.

Boyuna ve yatak profillerinin montaj şeması

Armstrong tavanı için çapraz profil

Cihazın kesiti uzunlamasına olana benzer. Fark sadece uzunluktadır, ikincisi 120 cm uzunluğunda bir çubuk ise, o zaman enine çubuk 60 cm'lik bir segmenttir.

Her iki profilin uçlarında pedal kilitler vardır, bu nedenle kurulum sırasında belirli bir kurulum sırası izlenmelidir.

Çapraz eleman kurulumu

Armstrong Tavan kenar L Profili

Sert tavandan en az 20 cm yükseklikte, odanın çevresi etrafındaki duvarlara bir pervaz veya duvar köşesi dikilir. Armstrong tavanın köşesi, 30 cm'lik artışlarla duvara çakılan sıradan dübeller kullanılarak tutturulur.

Önemli! Döşeme, yatak ve uzunlamasına profiller için bir destek olarak kullanılır, bu nedenle, malzemeyi monte ederken, işaretlemenin doğruluğuna özel dikkat gösterilir.

Ayrıca köşe, Armstrong panellerinin duvar yüzeyine bitişik olduğu alandaki boşlukların çoğunu kapatmanıza izin verir.

Asma tavan süspansiyon Armstrong

Çerçeve, çeşitli süspansiyon cihazlarına monte edilebilir. Temel özellikler aşağıdaki tabloda gösterilmektedir.

Küçük boyutlu tavan yapıları için, en çok iki telli ve bir ayar braketinden oluşan AP1 tel bağlantı elemanları kullanılır. Ayar doğruluğu açısından, dişli ayarlı modellerden daha düşüktür, ancak kurulumu ve çalıştırması çok daha kolaydır.

Dört ana süspansiyon türü

Minimum montaj yüksekliği 15 cm, maksimum 60 cm'dir Dişli çubukların aksine telli modeller ekşimez ve kolayca sökülüp tekrar kullanılabilir.

Armstrong Tavan Çerçevesi Çelik Dübel

Pürüzlü tavandaki süspansiyon sabitleme sistemi, radyal bir deliğe sahip bölünmüş bir borudur ve üst süspansiyon kolundaki halka için bir kayıştır. Ankrajı takmak için betona bir delik açmak ve bağlantı elemanlarına çakmak yeterlidir.

Ankraj tavana bir açıda bile monte edilebilir

Doğru kurulumla, dübel 20 kg'a kadar bir yüke dayanabilir, 4 parçaya kadar metre başına toplam süspansiyon sayısı ile neredeyse bir buçuk yük güvenlik marjı sağlanır.

Armstrong asma tavanın ek unsurları

Tasarımda ana unsurların yanı sıra yardımcı ve dekoratif detaylar kullanılmıştır. Bunlar şunları içerir:

 • Duvarların çevresi boyunca derzleri kaplayan plastik kaplamalar;
 • Elektrik kablolarını, lambaları ve panel aydınlatma elemanlarını sabitlemek için yerleşik köşeler;
 • Standart olmayan şekil ve konfigürasyona sahip aydınlatma cihazları için ekler.

Ek olarak, standart olmayan genişlikte alttan kesilmiş panelleri güçlendirmek için gerekli olan panelleri sabitlemek için bir dizi ek yay, ankraj ve klips kullanılır.

Ek bağlantı parçaları

Belirli montaj becerileriniz varsa, Armstrong bileşenli tavan panelleri çerçeveye alçıpan asma tavanlara göre 1,5-2 kat daha hızlı monte edilir. Kakma panel dekorunun görünümü, raf ve gerdirme tavanlardan biraz daha düşüktür, ancak çeşitli çalışma koşullarında güvenilirlik ve dayanıklılık açısından Armstrong, rakiplerinin çok ilerisindedir.

Armstrong aksesuarlı tavan panelleri, fiyat

Bu tavan panelleri, başarılı tasarım çözümleri, kurulum kolaylığı ve uygun fiyatla ün kazanmıştır. Armstrong asma tavan, çoğunlukla ofisler için kullanılır, ancak günümüzde çok çeşitli plakalar, hemen hemen her oda için bir model seçmenize izin verir.

Asma tavan Armstrong

Asma tavan Armstrong ve süspansiyon sistemi, işlevselliği ve kolay bakımı ile sevilir. Panellerin görünümü, macun veya boya ile son işlem yapılmamasını mümkün kılar. Tavanda, her türlü tavan lambasını hızlı ve kolay bir şekilde monte edebilirsiniz. Döşemeler ile beton arasındaki boşlukta tüm iletişimi gizlemek mümkündür. Armstrong tavanının prefabrike kısımları çıkarılabilir, bir karo hasar görürse, bitişik olanlar sökülmeden çıkarılabilir.

Menteşeli plakaların dezavantajı kırılganlıklarıdır- plakalar güçlü etkilere ve ayrıca neme karşı koyamama toleransına tolerans göstermez. Karoların görünümü, dengesiz nem ve sıcaklığa sahip odalarda kullanılırsa da zarar görebilir.

Ayrılabilir sistem, tavanın montajından sonra kolay kablo iletişimine izin verir

Profil sistemi

Süspansiyon sistemi, tüm tavan yapısının temelidir. Standart çerçeve bileşenleri üretilir, böylece her zaman sorunsuz satın alınabilir ve değiştirilebilirler. Profillerin standart rengi beyazdır, diğer renk seçenekleri talep üzerine satın alınabilir- altın, krom, metal.

Çerçeve malzemesi metal veya metal plastik ile boyanmıştır. İkincisi, askıların deliklerinden tanınabilir. Profiller herhangi bir tabana yapıştırılabilir: ahşap, beton, blok.

Asma tavan kurmak için ihtiyacınız olacak:

 • Paneller için profil. Profil türü, kurulum yöntemine bağlıdır- gizli veya görünür bir sistem vardır. Yaylı kilit veya bükülebilir dallar. Genişlik- 15 mm ve 24 mm. Kesitin uzunlukları 0.6m, 1.2m'dir. Taşıma profili uzunluğu- 3.6m;
 • Kenar L. Boyut- 24x19mm. Uzunluk- 3m;
 • Süspansiyon elemanı. Set şunları içerir: 6x250 mm çubuk halkası, 6x250 mm çubuk kancası ve bunları birbirine bağlayan bir yay;
 • Çelik Dübel. Boyut 8x45mm.

Çerçevenin bağlantı noktasında, kendinden kılavuzlu bir vida için bir dübel veya bir metal pens vardır. Yükü artan yapılarda pensli kilit kullanılması tavsiye edilir.

Armstrong asma tavan panel çeşitleri

Armstrong panellerinin üretimi için malzeme çevre dostu mineral elyaftır. Lifin ana bileşenleri şunlardır: selüloz (ikincil hammaddeler), alçıtaşı, nişasta ve lateks. Neme dayanıklı levhalar daha fazla lateks içerir; bütçe versiyonunda nişasta hakimdir. Panelleri kullanırken, izin verilen maksimum nem seviyesi, modele bağlı olarak%70 ila%90 arasında olmalıdır, sıcaklık 12'den düşük, 30 ° C'den yüksek olmamalıdır.

Şimdi üretici diğer malzemelerden paneller üretiyor: ahşap, alüminyum, plastik, bazalt ve diğerleri. Çoğunlukla bu tip tavan özel tasarım çözümlerinde kullanılmaktadır.

Metal veya bazalt plakalardan yapılmış tavan tamamen yanmazdır

Asma tavan ve Armstrong tavan panelleri teknik özelliklere sahiptir:

 • Panel boyutları: 600x600mm, 600x1200mm. İlk seçenek en sık kullanılır, çünkü bir karonun daha küçük alanı nedeniyle çerçeve yüklere daha iyi dayanabilir;
 • Modele bağlı olarak kalınlık 8 ila 25 mm arasında değişir;
 • Ağırlık 2,5 ila 8 kg / m2 arasında değişir. Ahşap ve metal yapıyı daha ağır, mineral elyaf ve bazalt ise çok daha hafif hale getirir. Tüm sistemin ortalama yükü- 6.5- 10 kg / m2;
 • ışığı%90'dan fazla yansıtma yeteneği;
 • 0.2-0.5 aralığında ses emme katsayısı;
 • 30-34 dB dahilinde ses yalıtımı;
 • Üretici tarafından beyan edilen nem direnci, %70 ila 95 arasında değişmektedir;
 • Mantar, küf ve mikroplara karşı özel bir antimikrobiyal bileşim ile işleme imkânı;
 • Artan hijyen gereksinimleri olan bir odaya paneller kurma yeteneği: tıbbi kurumlar, yemek blokları;
 • Sıhhi bakım sabunlu suyla yumuşak malzemeler kullanılarak gerçekleştirilir;

Uç kenarın türüne göre, plakalar aşağıdakilere ayrılır:

 • Pano, düz kenarlı evrensel bir panel türüdür. Hem gizli hem de görünür askı sistemlerinde kullanılırlar;
 • Microlook, dar kenar adımlı bir panel türüdür. 15mm profil genişliğine sahip gizli sistemde kullanılır;
 • Tegular- karoların daha geniş bir kenar basamağı vardır. 24 mm genişliğinde bir profile sahip gizli bir sisteme kurulum için tasarlanmıştır.

Bugün piyasada, farklı üreticilerin geniş bir Armstrong tavan paneli yelpazesi bulunmaktadır: klasiklerden tasarım çözümlerine, çeşitli odalar için, her türlü renkte ve baskılı desenli, kabartmalı ve delikli.

Ana asma panel türlerini ele alalım:

 • Baykal. Yüksek ses yalıtımı sağlayan ekonomik ve en popüler perde türüdür. Eğitim kurumlarında, endüstriyel binalarda kullanılan ağırlıklı olarak açık tonlarda üretilir;
 • Prima. Artan mukavemet ve nem direnciyle (%95'e kadar), bu paneller genellikle kafelerde, restoranlarda, saunalarda, banyolarda, yüksek nemli endüstriyel atölyelerde kullanılır;
 • Ultima. Çoğunlukla sinemalarda, kulüplerde, otellerde vb. Bulunan yüksek gürültü korumalı bir tuval serisi;
 • Bioguard. Özel bir anti bakteriyel bileşim ile buhar ve gres penetrasyonundan korunan hijyenik paneller tıbbi kurumlarda yemek bloklarında kullanılmaktadır.

Bu tür tavanın çeşitli modifikasyonları, her tür binada kullanılmasını mümkün kılar.

Armstrong'un tasarım tipi asma tavan, kabartmalı desenli, çeşitli renklerde, dokularda çok çeşitli panellerle temsil edilir. Burada ayrıca yüksek nem direncine ve ses yalıtımına sahip levhalar da bulabilirsiniz.

Kurulum

Tavanı kurmadan önce gerekli miktarda malzemeyi hesaplamak gerekir. Satıcıdan Armstrong asma tavan elemanlarının hesaplamasını sipariş edebilirsiniz. Bununla birlikte, hesaplamayı Armstrong Asma Tavan Hesaplayıcısını kullanarak kendiniz yapmanız mümkündür.

Ana hesaplama adımları aşağıdaki gibidir:

 • Odanın çevresini ölçüyoruz- size kaç metre duvar köşesi satın almanız gerektiğini söyleyecektir. Çevreyi bir tahta uzunluğuna böleriz- 3 metre, tam sayıya yuvarlanır;
 • Profiller arasındaki ve profil ile duvarlar arasındaki mesafenin 1,2 m'den fazla olmaması gerektiğini dikkate alarak yatak profilinin sayısını hesaplıyoruz. Odanın uzunluğu destek çubuğunun uzunluğundan daha uzunsa, artırabilirsiniz;
 • Enine profilin numarasını buluyoruz. Bunu yapmak için, aralık uzunluğunu 600 mm'ye bölün- minimum sabitleme adımı, tüm parça sayısına yuvarlayın. 1,2 ve 0,6 m tahta uzunlukları ile gerekli miktarı neredeyse hiç israf olmadan hesaplamak kolaydır;
 • Asma elemanlarının tüketimi şu şekilde hesaplanır: tavanın 1 m2'si başına 5 parça, ayrıca Armstrong asma tavanı için monte edilen her lamba için 2 parça bağlantı elemanı.

Malzemelerin hesaplanması, sipariş edilmesi ve teslim edilmesinden sonra sistemin kurulumuna geçebilirsiniz.

Kurulumun ana aşamaları tavanı işaretlemek, çerçeveyi sabitlemek ve tavan plakaları ve lambaları takmaktır.

İşaretleme

İşaretleri uygulamadan önce, tüm duvarların önceden hizalandığından emin olmalısınız, bu, profillerin tam oturması için gereklidir. İlk olarak, bitişik duvarların uzunluğu boyunca, bir lazer veya su seviyesi kullanılarak, köşe şeridinin dübeller ve kendinden kılavuzlu vidalar kullanılarak monte edildiği tavanın yüksekliğine sürekli bir yatay çizgi uygulanır.

Bir sonraki adım, profillerin yerini uygun aralıklarla belirlemek için paralel çizgilerden oluşan bir ızgara çizmektir. Sadece dış sıraların kesilebileceği ve tüm karoların aralarında kalması gerektiği unutulmamalıdır. Montajlı süspansiyonlar, işaretleme hattı boyunca 400-450 mm'lik bir adımla kurulur. Süspansiyon bileşenlerinden birinde tavana tutturulmuş bir halka vardır, ikincisinde ise destek profilinin asıldığı bir kanca vardır.

Profilleri yükleme

Profiller, karşılıklı köşe şeritleri arasında gerilmiş bir iplikle hizalanır. Destek profilleri kurulduktan sonra çapraz profiller kurulabilir. Tüm şeritlerin özel delikleri ve olukları vardır, bunların yardımıyla tek askı sistemi oluşturulmuştur.

Çerçeve sistem profilleri hafif galvaniz profilden veya tek başına monte etmenize olanak sağlayan plastikten yapılmıştır.

Lambaların ve panellerin montajı

Çerçeve hazırlandıktan sonra gerekli hücrelere 600x600mm lambalar takılır, profil raflara takılır. Spot ışıklar satın alınırsa, plakalarda onlar için delikler açılır. Panelin kırılmasını önlemek için armatürün yay mekanizması ile çalışırken dikkatli olunmalıdır.

Armatürleri takıp bağlayarak, boş hücreleri kalan tavan karoları ile doldurabilirsiniz. Çirkin taraflarında kurulum yönü göstergeleri var.

Asma tavan Armstrong 1m2 maliyeti

Bugüne kadar Armstrong bileşenli tavan panelleri için m2 başına fiyat:

 • Ekonomi sınıfı- 35-45 TL / m2;
 • Prima koleksiyonu- 65-80 TL / m2;
 • Ses geçirmez ve akustik tavanlar- 75-150 TL/ m2;
 • Hijyenik paneller- 120-185 TL / m2;
 • Neme dayanıklı bir cetvelin ortalama fiyatı 180-200 TL / m2'dir;
 • Tasarım çözümlerinin fiyatı sipariş sırasında tartışılır.
 • Makalede belirtilen fiyatlar gösterge niteliğindedir. Armstrong asma tavanlar için fiyat, bölge konumuna ve satış şirketinin fiyat politikasına bağlıdır.
 • Oldukça iyi özelliklere ve geniş bir ürün yelpazesine sahip Armstrong bileşenlerine sahip tavan panelleri, inşaat ürünleri için uluslararası pazarda ciddi şekilde kendilerini kanıtlamıştır. Çalıştırma ve kurulum için tavsiyelere bağlı kalarak, tavan cihazının problemini uzun süre çözebilirsiniz.

Armstrong tipi tavan çerçevesi 1 m2 başına ne kadar

Soru genellikle ortaya çıkar: 1 m2 başına Armstrong tavan çerçevesinin ağırlığını bulmak mümkün mü

Cevap veriyoruz: yapabilirsin.

Sayalım:

Çerçeve ağırlığı T24 PROFİL 1m2

Konvansiyonel bir terazi kullanarak her bir rayı ayrı ayrı tarttık. Birisinin bir sorusu olabilir: neden her biri ayrı ayrı tartıldı. Evet, çünkü kılavuzların profilinin yüksekliği farklıdır ve buna göre 1 lm ağırlığındadır. Ayrıca farklı.

Kolaylık sağlamak için elde edilen verileri tabloya gireceğiz:

Böylelikle T24 taşıyıcı çerçevenin 1 m2 ağırlığının 0.4802 kg olduğunu hesapladık.

Şu andan itibaren çeşitli tel kafesleri tartmaya ve bu makaleye eklemeye devam edeceğiz.

Asma tavan çerçeve ağırlığı. Neden biliniyor ve bu değer nerede uygulanıyor?

 • Güvenlik

Asma tavan çerçevesi, yük taşıyıcı bir yapıdır. Tavan oluşturmanın amacı, insanlar için rahat ve çekici bir mekandır. Bu, doğru hesaplamaların, tesislerdeki insanların yaşamı için güvenli bir yapının oluşturulmasını sağlayacağı anlamına gelir.

 • Asma tavan yapısının montajı

Tavandaki yükü doğru ve doğru bir şekilde hesaplamak ve süspansiyon sayısını hesaplamak için çerçevenin ağırlığını bilmek gereklidir. Armstrong tavan ve benzerleri için askı sayısı üreticiler tarafından tavsiye edilmekle birlikte gerekirse montaj sayısı artırılabilir. Bu, tavan yapısının güvenlik seviyesini artıracaktır.

Standart ve en yaygın Armstrong tavan montaj şemaları için, "Armstrong tipi raster asma tavanların montajı. Asma tavan montajı için adımlar" makalesine bakın.

 • Ulaşım

Armstrong tavan askı sistemi ve benzerleri için büyük nesneler için bir çerçeve satın alırken, aracın taşıma kapasitesini seçmek için bileşenlerin ağırlığını bilmeniz gerekir. Bu, zamanında teslimatı ve işe başlamayı sağlayacaktır.

Ortaklarımıza bu tür malların teslimatında yardımcı oluyoruz. Asma tavan teslimi fiyatları için "Teslimat" bölümüne bakın.

 • Tahmin hesaplamaları

İnşaat tahminlerini hesaplamak ve hazırlamak ve bütçeyi onaylamak için, hesaplanan tüm değerlerin gerçek değerlerle örtüşmesi ve fiyatları eşleşmesi gerekir. Bu nedenle, çerçevenin bir metrekare başına ağırlığını içeren gider normları hesaplanır.

Asma tavan bileşenleri için tüketim oranlarının değerleri nasıl hesaplanır, burada anlattık- "Armstrong tavanı için malzeme tüketim oranları"

Çıtalı tavanlar için aksesuarlar

Asma tavanların montajı sırasında, bitmiş yapının mümkün olduğu kadar güçlü, strese dayanıklı ve sakinler için güvenli olacağı özel aksesuarlar kullanılması gerekir. Yayların, kirişlerin, profillerin, kılavuzların, yerleşimlerin, özel askı sistemlerinin ayarlanması- bunların hepsi DEK-MAR mağazalarının duvarlara paralel olarak yerleştirilmesini mümkün kılar.

Uç profillerin yapıldığı malzemeler hakkında konuşursak, o zaman oldukça çeşitlidirler:

 • Armstrong tavanı için asma sistemleri
 • Armstrong asma tavan çerçevesi
 • Bir asma tavanın en önemli kısmı çerçevedir. Tüm yapının güvenliği ve güvenilirliğinden sorumlu olan odur.
 • Asma tavan çerçevesinin büyük bir avantajı, montajının basitliği ve kullanılan bileşenlerin kolaylığıdır. Tavan için askı sisteminin ağırlığının az olmasından dolayı sergiler, alışveriş alanları, müzeler gibi çok geniş alana sahip binalarda bile kullanılabilir.
 • Armstrong asma tavan çerçevesi profillerden, bir köşeden ve askılardan monte edilir.
 • Armstrong asma tavan profilleri
 • Taşyünü tavan profilleri, hafif malzemelerden yapılmış T-latalar olup: alüminyum veya galvanizli çelik. Asma tavan profillerini birbirine bağlamak için uçlarında özel kilitler yapılır.
 • Armstrong asma tavan profillerini monte etmek için birkaç şema vardır, ancak şekilde gösterilen en sık kullanılır.
 • Armstrong tavan çerçevesinin montajı, köşe profilinin sabitlenmesi ile başlar, bazen tavanın köşesi olarak adlandırılır.
 • Ayrıca, kılavuzların montajı gerçekleştirilir: 3,7 m uzunluğunda ana yatak profili ve 1,2 m ve 0,6 m asma tavan için enine profiller. Armstrong tavan destek profilleri, askılar üzerinde tavana monte edilir. Armstrong tavan askıları arası mesafe en az 120cm olmalıdır.
 • Asma tavan için asma uzunluğu, tavanın ne kadar alçaltılması gerektiğine bağlı olarak değişebilir. Kural olarak, bu, kablo ve havalandırma altyapısının miktarına ve ayrıca plakaların montaj kolaylığına bağlıdır. Minimum askı uzunluğu 0,5 m'dir, gerekirse gerekli boyuta düşürülebilir.
 • Asma tavandaki yük artarsa, örneğin aydınlatma armatürleri takılırken, güvenlik için ek askıların eklenmesi önerilir.
 • Sonuç, Armstrong tavan plakalarının içine yerleştirilmesinin çok kolay olduğu 60 cm'ye 60 cm'lik kare hücreli bir çerçevedir.
 • Armstrong tavan bileşenlerinin hesaplanması.
 • Armstrong asma tavan kurulumunun bileşenlerini web sitemizdeki "Hesap Makineleri" sayfasından hesaplayabilirsiniz.
 • Ayrıca, odanın alanını ve çevresini bilerek, alanı uygun katsayılarla çarparak bileşen sayısını kendiniz hesaplayabilirsiniz.
 • Yatak profili için: 0.24 * S
 • 1,2 m kesit için: 1,4 * S
 • Enine profil için 0,6 m: 1,4 * S
 • Süspansiyonlar için: 0.7 * S
 • Köşe profili için: 0.66 * P.
 • Lütfen bu formüllerin dikdörtgen bir odada asma tavanlar için aksesuarları hesaplamak için uygun olduğunu unutmayın.
 • Oda standart olmayan parametrelere sahipse, çıkıntılar veya koridorlar varsa, asma tavan için bir köşe ve diğer malzemelerin eksikliğini ortadan kaldırmak için odanın dikdörtgenlere bölünmesi ve her biri için bileşen sayısının ayrı ayrı hesaplanması önerilir.
 • Armstrong tavanı için aksesuarların hesaplanmasında herhangi bir zorlukla karşılaşırsanız, yöneticilerimizi odanızın parametreleri hakkında bilgilendirin veya bize bir şema gönderin, biz de asma tavan için gerekli sayıda profil, askı ve köşe hesaplayacağız.
 • Yapı malzemeleri satışı yapan firmamızda asma tavan için gerekli sayıda aksesuar satın alabilirsiniz.
 • Hem hijyenik asma tavanlar hem de Armstrong panel tavanlar aynı sistem üzerine monte edilmiştir.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.