armstrong asma tavan

Armstrong Taşyünü

Tavanı oldukça yüksek tavanlı bir odaya hızlı ve ucuz bir şekilde monte etmeniz gerekirse, iyi bir seçenek askıya alınmış tipte bir sistemdir. Özellikle elverişli olan, teknik özellikleri tartışılacak olan ve günümüzde çok popüler olan Armstrong hücresel tavanı.

Modern mühendislik çözümleri, konforu, inşaat verimliliğini artırmaya, zamandan tasarruf etmeye ve evde, ofiste, restoranlarda, mağazalarda, tıp ve eğitim kurumlarında güzel alanlar yaratmaya yardımcı olur. Onarım tamamlandıktan sonra Armstrong tavanının herhangi bir alana güzellik ve zarif, benzersiz tarzı eklediğini kolayca görebilirsiniz.

Armstrong Asma tavan sistemleri akustik özelliklere sahiptir. İstatistiklere göre, akustik tavanlı okullarda, çocuklar sırasıyla daha iyi duyabilir, daha iyi ve daha hızlı öğrenirler. Bu tavan sistemlerine sahip tıbbi kurumlarda, hastaların zamanında iyileşmesine katkıda bulunan sessiz, rahat bir ortam yaratılır. Bunlar, Armstrong tavan sistemlerinin, güzel bir iç mekâna ek olarak, tesislerinizde sessizlik, konfor ve rahatlık yarattığı birkaç örnektir.

armstrong asma tavan fiyatları

ARMSTRONG TAVAN

Armstrong taşyünü, asma yapıların montajı için çok çeşitli tavan döşemeleri ve aksesuarları (profil, askı teli, hızlı monte dübeller) sunmaktadır. Tavan panelleri, tasarım projenize göre doğru malzemeyi seçmenizi sağlayan mineral fiber, ahşap ve metalden yapılmıştır. Mineral elyaf levhalar şimdi çok popüler- iyi bir fiyat ve geniş bir ürün yelpazesi onları bu segmentte lider yapıyor. Paneller, farklı dokularla 12 ila 19 mm kalınlığında yapılır.

Armstrong tavan nedir?

Adı güzel ve umut verici. Zaten bir ev adı haline gelmiştir, genellikle mineral levhalarla süslenmiş asma tavan yapıları anlamına gelir. Ancak, bu tamamen ayrı bir asma tavan türüdür. Artıları ve eksileri hakkında bir başlangıç ​​için konuşalım.

Bu tavanların avantaj ve dezavantajları

Olumlu yönleri:

Bu mineral asma tavan her zaman havalandırma sistemine, ayrıca çeşitli sen sörlere ve aydınlatma cihazlarına ücretsiz erişim sağlar.

Asma tavan sistemindeki tüm düzensizlikler, kir ve diğer hatalar güvenle gizlenir.

Hızlı montaj ve sökme, tavanın kolay bakımı- bunlar iki önemli avantaj.

Plakaların yüksek ışık yansıması, bir dereceye kadar elektrikten tasarruf sağlar.

Çok fazla gürültünün iyi bir şekilde emilmesi, böyle bir tasarımı ofis için mükemmel bir seçenek haline getirir.

Bu tavanlar için özel olarak üretilmiş çok sayıda aksesuar montajı daha da kolaylaştırır. Özellikle havalandırma ızgaraları ve dahili aydınlatma elemanlarını satın alabilirsiniz.

Plakaların doğal malzemelerinin güvenli ve çevre dostu olduğunu unutmayın.

Ancak, Armstrong tavanları hatasız değildir:

Asıl sorun, yukarıdaki komşulardan gelen selleri sevmemeleridir. Sonuçta, ocak neme dayanıklı olsa bile, o zaman su geçirmez değildir. Bu nedenle, komşularınızdan veya borularınızdan emin değilseniz, asma tavandan vazgeçmek daha iyidir. Bir raf veya kaset alın.

Sıcaklık veya nemin sıklıkla değiştiği yerlerde, mineral plakalar hızla bozulur. Renkleri değişir- örneğin beyazdan sarımsı hale gelir.

Bu plakalar oldukça kırılgan. Keskin darbelerden hoşlanmazlar, şampanya mantarı tarafından yapılan bir atıştan bile zarar görürler. Bu nedenle, her zaman iki veya üç plakayı stokta tutmalısınız. Sonuçta, onları değiştirmek çok basittir.

Armstrong asma tavan özellikleri

Genel olarak, böyle bir Armstrong tavan özel metal profillerden yapılmış bir süspansiyon sisteminden ve bir süspansiyon sistemine monte edilmiş mineral plakalardan oluşur. Başlangıçta Armstrong asma tavanlarında kullanılan plakaların özellikleri hakkında konuşacağız.

Asma tavan Armstrong Plakaları

Armstrong asma tavanı için kullanılan plakaların temeli mineral fiberdir (aka taş yünü, aksi takdirde geri dönüştürülmüş). Bu elyafa lateks, nişasta, alçı ve selüloz takviyeleri (geri dönüştürülmüş kâğıttan elde edilir) eklenir. En küçük detaya kadar geliştirilen teknoloji, minimum enerji ve hammadde maliyeti ile yüksek kaliteli malzeme elde edilmesini sağlar. Daha ucuz plakalar bileşiminde daha fazla nişastaya sahiptir ve daha pahalı olanlar daha fazla latekse sahiptir. Bu katkı maddesi malzemeye mükemmel nem direnci sağlar.

Bitmiş plakalar, karton levhalarla döşenir, istiflenir ve bir vakum kullanılarak polietilen ile kapatılır. Böylece, malzeme doğal afetlere ve mekanik hasarlara karşı koruma alır. Yığında sekiz ila yirmi iki adet olabilir. İkinci durumda, paket tavandan 7,92 metrekare için yeterli olacaktır. Plakaları belirli koşullar altında saklamak ve kullanmak gereklidir: neme yüzde 90'dan daha fazla izin verilmez ve sıcaklık sınırı daha da düşüktür- 15 ila 30 derece.

Kurulumu daha kolay hale getirmek için Armstrong mineral plakaları üç tip kenarla yapılır:

Microlook kenarlı plakalar çok geniş bir kademeli kenara sahip değildir. 1,5 cm genişliğinde asılı yapılarda kullanılırlar.

Tegular kenarlı plakalar ayrıca basamaklı kenarlıdır, fakat daha geniştir. 2,4 cm genişliğinde süspansiyon sistemlerinde kullanılır.

Tahta kenarı panoları çok yönlüdür- kenarları düzdür, bu nedenle bu panolar her iki askıya alınmış yapı türü için uygundur.

Armstrong tavan mineral plakalarının diğer özelliklerine gelince, bunlar aşağıdaki gibidir:

Genişlik- 60 cm

Uzunluk- 60 veya 120 cm

Kalınlık- 0,8 ila 2,5 cm arasında değişir;

Ağırlık- m2 başına 2.7 ila 8 kg.

Bir süspansiyon sistemi nedir

Mineral plakalardan yapılan tavan kullanımının popülaritesi çeşitli faktörlerden kaynaklanmaktadır. Özellikle, bu kurulum kolaylığı ve düşük maliyetli. Armstrong asma tavanının teknik özellikleri de rol oynar.

Genel olarak, iki ana sistem tipi vardır: modüler ve sürekli. Genellikle panel ve bantlardan oluşan panel ve bantlardan oluşan ilk tip kullanılmıştır. Çerçeve genellikle tavan döşemesinin altına gizlenir. Bununla birlikte, bu gerekli olmadığında seçenekler vardır ve ardından çıkıntılı elemanları görülebilir. Çarpık bir tavanın aksine, süspansiyon sistemi daha fazla yer kaplar. Ancak onun altında herhangi bir mühendislik iletişimini gizleyebilirsiniz.

Bu arada, bu tavanın montajı iletişimin yapılmasıyla başlamalıdır (aksi takdirde bunu daha sonra yapmanız zor olacaktır). Tavan taban çerçevesinin yanında enine ve boyuna profillerden tutturulmuştur. Tek tek profiller arasındaki mesafe 60 santimetredir (bu, Armstrong mineral plakalarının büyüklüğüdür). Bu arada, çerçevenin montajı alçı panelden yapılmış destek yapısının montajına çok benzer. İşin son aşaması - plakaların, havalandırma ızgaraları ve lambaların montajı. İş yapmayacak - tavanın montajı, çocuk tasarımcının montajına benzer.

Estetik bileşen üzerine

Belki tavan için kullanılan tüm renklerin favorisi, beyaz diyebilirsiniz. Ancak bugün satışta hem renk hem de desenli levhalar Armstrong tavan da bulabilirsiniz. Siyah tavanlar genellikle sinema salonlarında kullanılır. Farklı plakalar ve doku. En sık kullanılan düz tavanlara ek olarak, kabartmalı olduğu gibi deliklidir. Çok ilginç görünen açık kafes tipi hücreler de vardır. Ayrıca, tüm süspansiyon sistemini görsel olarak gizleyebilirler.

Böyle bir çeşitlilik, tavanı istediğiniz gibi düzenlemenizi sağlar. Seviye sayısını değiştirebilirsiniz. Bu ofis, apartman veya umumi salonda çok ilginç efektler elde etmenizi sağlayacaktır. Dahili aydınlatma elemanlarını kullanarak güzel üç boyutlu yapılar elde edin. Bu durumda, süspansiyonlar gizlenir veya görünürde bırakılır.

Armstrong tavanları nerede kullanılır?

Farklı işletme türleri için farklı işletme gereksinimleri de uygulanmaktadır. Asma tavan seçerken bu dikkate alınmalıdır. Ve böyle bir olasılık var - daha önce de belirtildiği gibi, her biri özel koşullara uygun dört tip Armstrong mineral levhası üretildi.

1.Üniversal ekonomi sınıfı tavan hiçbir özelliğe sahip değildir, bu nedenle normal çalışma koşullarına uygundur. Bu, örneğin, endüstriyel binalar, otel salonları, okullar ve kreşler olabilir.

2.Tavan, nemin çok yüksek olduğu yerlerde neme dayanıklı plakalardan (çok fazla lateks içeren) yapılmış olup işlevseldir. Örneğin, bir mağaza, kafe veya restoran, yüzme havuzu, bir konut binasının banyosu, sauna, çamaşırhane olabilir. Ayrıca, bu tür tavanlar, endüstriyel işletmelerin ıslak atölyelerinde ve sokağa doğrudan erişimin olduğu (koridorlarda, salonlarda) monte edilebilir.

3.Yüksek seslerin susturulması gereken yerlerde akustik tavan gereklidir. Özellikle, bir sinema salonu, bir ofis veya bir gece kulübü olabilir. Bu tür Armstrong tavan özellikleri ayrıca bir otel veya gürültülü üretim tesisi için de uygundur.

4.Tavan hijyenik tıp ve gıda tesisleri için özel olarak icat edilmiştir. Tüm hijyen standartlarına ve gereksinimlerine uygun olarak, bu ürünler hastaneleri polikliniklerle ve aynı zamanda gıda işletmelerinin mağazalarıyla süslemektedir.

5.Tasarım tavanı teknik özelliklerle değil, şekli ve rengi ile parlar. Özel ve eşsiz bir yere ihtiyacınız var. Bu, örneğin bir mağaza, otel salonu, ofis veya restoran olabilir. Sıra dışı bir kamusal alan yaratabilir ve kendi dairenizi tasarımcı tavanıyla şımartabilirsiniz.

Popüler bir üreticinin ürünleri inanılmaz talep görüyor. Bunun nedeni, tavan plakalarının katı mineral fiberler olan birinci sınıf hammaddelerden yapılmasıdır.

Ürün yelpazesi şık tasarımlar içerir:

1. Ekonomi sınıfı plakalar- Bajkal (Baykal), Perakende (Perakende), Oasis (Oasis), Skala (Skala) panelleri içeren TACTIC serisi. Ürünler iyi nem direncine, ışık yansımasına ve ses emilimine sahiptir. Ofislerde, mağazalarda, dairelerde ve ticari işletmelerde kullanılması önerilir.

2. Özel ocaklar- fonksiyonel çözümler:

Tıbbi sobalar Bioguard, Alpina, Temiz Oda FL. Hastane koğuşlarında, çeşitli tıbbi odalarda her yerde bulunurlar;

Eğitim kurumları için tavanlar - Okul sınıflarında, sınıflarda, anaokullarında kullanılan Akademi Diploma panelleri;

Akustik ürünler- Dune Supreme, Ultima, Ultima dB, Neeva, Optima. Onların yardımıyla konser salonları, müzik dersleri, müzakere odaları düzenleyin;

Yanmaz tavan döşemeleri- Tahliye yollarının, endüstriyel tesislerin tasarımı için Armstrong asma tavanını ucuza satın almak mümkündür;

Neme dayanıklı paneller- %100 nem dayanımına sahiptirler. Paneller yüzme havuzlarının, soyunma odalarının düzenlenmesinde kullanılır.

3. Tasarım tavan panelleri- çeşitlilik ile karakterize CORTEGA serisi. Prima Ovası, Dune Supreme, Ultima, Optima, Perla'nın tabaklarını sunar. Sıkı teknik gereksinimleri karşılarlar ve restoranlar, ofisler, alışveriş merkezleri, süpermarketler düzenlemek için idealdir. Ürünler paneller ve şeritler şeklinde sunulmaktadır. Bunlara şirketin yenilikçi başarısı olan Ultima tavanları da dahildir.

4. Metal yapılar- geniş bir yelpazede temsil edilen kaset tavanlar:

  • METAL, LAY-IN, LAY ON, - hastane, klinik ve gıda üretim tesislerindeki odaların dekorasyonunda kullanılan kasetle

5. Dekoratif tavanlar- benzersiz bir TASARIM serisi. Tavan panelleri Graphis, Cirrus içerir. Temel farkları kabartmalı yüzey ve geometrik desenler.

6. Fragman tavanlar ve ekranlar- Tasarımın şekli yuvarlak, kare, kavisli ve içbükeydir. Ürünler ofislerin, konferans salonlarının, endüstriyel tesislerin düzenlenmesinde yaygın olarak kullanılmaktadır.

7. Süspansiyon sistemleri- bunlar ekonomik yüksek yük yapıları ve Silhouette tasarımlarını içerir.


Armstrong asma tavan ürünlerinin popülaritesinin nedeni nedir? Argümanlar yeterlidir:

Yüzeyi temizleme yeteneği;

İyi akustik özellikler;

Yüksek nem direnci (%95);

Yangın Güvenliği;

Mükemmel anti bakteriyel özellikler;

Sağlık kurumları için çok çeşitli tasarımlar. Armstrong tavanlarına ihtiyacınız varsa, ürün yelpazesine bakın. Koleksiyonlar farklı saflık sınıflarına karşılık gelen sistemler sunmaktadır. Salonlar, koridorlar, odalar, ameliyathaneler, kabile için en uygun olanlar;

Estetik;

Hijyen;

Uzun hizmet ömrü;

Harika işlevsellik;

Ürün yelpazesinde WOOD serisinin tavan panelleri yer alıyor. Bunlar doğal ahşap kaplama ile işlenmiş pahalı tasarım panoları;

dB indeks panelleri en iyi ses yalıtkanlarıdır.

Armstrong Taşyünü Asma Tavan Modelleri

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.