Armstrong Bajkal Tavan Döşemesi

Her türlü bitirme malzemesi arasında kendi liderleri vardır. Armstrong tipi tavan sistemleri için kaplamalardan bahsedersek , tartışmasız lider, Bajkal serisinin tavan döşemesidir. Bu tür kaplamalar için piyasada en çok aranan seçeneklerden biridir. Daha sonra, bu koleksiyonun popülerliğinin nedenleri ve temel özellikleri hakkında konuşalım.

taşyünü asma tavan sistemleri

Özellikler ve özellikler

Bu özel levha serisine olan talebin temel nedeni düşük fiyat oldu. İyi bir görünüme sahip olan bu serinin panelleri çok ucuzdur ve bütçe sınıfının tasarımına aittir. Ancak, bu temel özelliklerini olumsuz etkilememiştir:

  • Parçaların boyutu standart - 60 - 60 santimetre.
  • Levha kalınlığı - 12 milimetre
  • 7.2 metrekarelik bir alanı kapsayacak 20 adetten oluşan bir pakette. m.
  • Bir parçanın ağırlığı 2,54 kg'dır.
  • Kenar tipi
  • Üretim malzemesi - mineral elyaf
  • Renk - beyaz
  • Panel yüzey dokusu - solucan delikleri
  • Işık yansıması% 85'e ulaşır

Böylesi mükemmel özelliklere sahip olan “Bajkal” koleksiyonunun tavan plakası hem ofis binalarında hem de normal konut veya evlerde başarıyla kullanılabilir. Bununla birlikte, faturanın özellikleri bu bitiş seçeneğini, ticari binalarda, konutlardakinden daha uygun hale getirir. Konutlarda, belirgin bir ayrıntıya sahip olmayan, pürüzsüz yüzeyli parçaların kullanılması tercih edilir.

Çözümün Avantajları

Bu tasarımın en önemli avantajlarından biri sadece düşük maliyeti değil, aynı zamanda tavanı birkaç saat içinde monte edebilmesidir. Kolay kurulum ve tüm bileşenlerin kolaylığı, kurulumu önemli ölçüde basitleştirip hızlandırabilir.

Ek olarak, 600x600x12 mm standart boyutlara sahip olan Bajkal tavan döşemesi, T-24 profilinden monte edilen her türlü çerçeveye kolayca monte edilebilir. Plakaların evrensel boyutları, bu tür tavanlar için bunlardan biri yerine gömme armatürün takılmasını kolaylaştırır. Aynı durum, ihtiyaç olması halinde onarımı da büyük ölçüde kolaylaştırır. Tüm yüzeyi değiştiremezsiniz, ancak yalnızca bir veya birkaç öğeyi değiştirebilirsiniz.

Bu tür tavanların çerçeve sistemi, bir klima sisteminin hava kanalları veya elektrik kabloları gibi, çeşitli iletişimi sağlamak için plakaların düzlemi ile taban katı arasındaki boşluğu kullanmanıza izin verir. Ek olarak, taban yüzeyindeki tüm kusurlar ve ayrıca gizlenecek ve tavanın montajı için sağlam bir hazırlık gerekli değildir.

Bu tür bir yapıyı bir ofis alanına kurarken, akustik ortamı iyileştirerek ek bir avantaj elde edebilirsiniz . Tavan paneli Bajkal, 12 milimetrelik kalınlığa katkıda bulunan 0,5'e eşit iyi bir ses yalıtım katsayısına sahiptir. Bu, diğer, hatta daha pahalı olan benzer parçaların benzer özelliklerini aşan mükemmel bir göstergedir. Ucuz olan unparallels, kalınlığı daha az olacak ve bu özellikleri büyük ölçüde etkileyecektir.

Aynı zamanda, bu gibi bileşimlerde kullanılan tüm bileşenler de neme karşı dayanıklıdır. Plakalardaki nem geçirimsizlik katsayısı% 670'e eşittir, bu da bu tür çözeltilerin hem ticari hem de konut olarak pratik olarak herhangi bir binada kullanılmasını mümkün kılar. % 80 ışık yansıması, bu panel serisinin değerlerini de ifade eder.

Parçaların üretimi için kullanılan malzeme mineral elyaf olduğundan, cilaların sağlığınız üzerindeki zararlı etkilerinden korkmazsınız - bunlar işlem sırasında hiçbir zararlı madde yaymayan tamamen zararsız kaplamalardır. Ek olarak, bu tür plakaların yanıcılık sınıfı G1 olarak sınıflandırılır, bu, bu tavanların yangının yayılmasına katkıda bulunmadığı ve yanmadığı anlamına gelir.

Yapıların görünümü

Bu tür kaplamaların görünümüyle ilgili genel bilgi için, aşağıda bitmiş yapı örnekleri ile ilgili birkaç fotoğraf bulunmaktadır. Tüm durumlarda Armstrong süspansiyon sistemi ve 600x600x12 milimetrelik tavan döşemeleri kullanıldı.

Kompozisyonlar oldukça katı görünüyor, fakat aynı zamanda “sıkıcı” değil. Solucan delikleri, kaplamanın genel monotonluğunu seyreltir ve tavan sadece düz ve beyaz görünmez.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.