Asma tavan, akustik sesleri emmede nasıl yardımcı olur

İnsanlar, çalışma ortamlarında ve evlerde iletilen gürültüden olumsuz olarak etkilenir. Bunun bir nedeni, tavanlardan ve yaygın döşeme türlerinden üretilen ses. Bu gibi durumlarda, akustik çözümler ses dalgalarını azaltmaya yardımcı olur ve hoş bir ortam yaratmaya çalışır.

İnsanlar ofis ve ev ortamlarındaki gürültüden olumsuz etkilenebilir. Yaygın bir ses emisyonu biçimi, ayak sesinden, ortak bir zemin ve tavan yoluyla üretilir. Diğer gürültü formları zemin yüzeylerinden, mobilyalardan ve tavanlardan gelebilir. Bu gibi durumlarda, bir ses bariyeri tavan işlemi, yüzeye çarpan gürültüyü azaltmaya yardımcı olacaktır. Akustikunderta gibi oluşturulan ses dalgalarını azaltmaya yardımcı olabilecek çözümler var . Gürültüsüz, daha iyi bir ortam oluşturmak için bu akustik çözümlerden bazılarını düşünebilirsiniz.

Akustik tavanlar: Gürültü iletimini azaltmanın etkili yollarından biri, akustik duvar çözümlerini kullanmayı düşünmektir. Bu, bir odayı ses geçirmez hale getirmenin kolay bir yolu olabilir. Akustik tavanı kullanmak tek bir çözümdür. Ses yalıtımlı odaları iki şekilde yapabilir. İlk olarak, ses dalgalarını emmeye ve odanın etrafında zıplama sesini önlemeye yardımcı olur. İkincisi, seslerin bitişik odalara aktarılmasını engeller. Her iki amaca hizmet eden bazı asma tavanlar var. Bazı insanlar için endişe verici başka bir şey tavan yüksekliğidir. Bu durumda, tavan ses yalıtımı fayans koyarak hile yapabilirsiniz. Kolayca monte edilebilir. Bu çözüm aynı akustik performansı vermeye de yardımcı olur.

Ses engelleme Döşeme: Bir çeşit ses iletimi gıcırtılı gürültülü zeminlerden gelir. Bu gibi durumlarda, zemin çalışmalarınızı değiştirmek veya yeniden düzenlemek yardımcı olabilir. Gıcırtı sesinin nereden geldiğini bulmaya çalışın. Bundan sonra, bu sorunu sıvı yapıştırıcı ile çözebilir ve delikleri ahşap dolgu ile kaplayabilirsiniz.

Ses engelleme pencereleri: Ses engelleme penceresi çözümü istiyorsanız, fiberglas veya vinil pencere çerçevelerini deneyebilirsiniz. Odaya dışarıdan giren sesleri azaltmak için çift camlı pencerelerden yararlanabilirsiniz. Tüm odaların sessiz kalmasını ve soğuk havadan uzak durmasını sağlayan daha kalın panellerden veya çerçevelerden yararlanmaya çalışın.

Asma tavan ve üst düzey akustik gibi akustik çözümlerin en iyisini sunan şirketleri arayabilirsiniz .Hem ev hem de ofis verimliliği için daha iyi ses ortamları oluşturmak için çalışan birkaç şirket var. Böyle bir şirket Dek-mar. Daha fazla bilgi ve bilgi için kendi web sitesini ziyaret edebilirsiniz.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Taşyünü Tavan | Metal Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.