Asma Tavan Çeşitleri

Ne tür asma tavan çeşitleri

Asma tavanlar, bir ısıtma sisteminin olduğu yerlerde yaygın olarak kullanılmaktadır. Bu tavan, kamu binalarını, ofis alanını ve oturma odasını kolayca dekore edebilir. Tavan için malzeme seçimi şimdi alıcılar bazen bir şey tercih etmek zor bazen çok büyük. Ve bir seçim yapmak daha kolaydı, hangi malzemeden yapıldığına göre asma tavan türlerinin ne olduğunu anlamak en iyisidir.

içerik

  • Tavanlar Tweet
  • Asma tavan çeşitleri, Popüler alçıpan, Germe tavanları: estetik ve pratiklik Modüler tavanlar, Alüminyum asma tavanlar

Tavanlar Tweet

Asma tavan, farklı modüler elemanlara (levhalar, paneller, raylar, vb.) Veya alçıpan levhalara tutturulan metal çerçevenin tabanına tavandan asılır.

Şu anda, tavanların tescili - bir süreç şüphesi çok yaratıcı. Asma tavanların çeşitliliği, iç mekanı çeşitli stillerde tasarlamanıza, şık, fonksiyonel ve çekici hale getirmenize olanak tanır. Aynı zamanda emek yoğun bir çalışma yapmak zorunda kalmadan oldukça kolay monte edilirler. Her zamanki tavan kaplamaları ile karşılaştırıldığında tavanlar tartışmasız avantajlara sahiptir. Onların yardımı ile eski tavanın kusurlarını ve çeşitli faydaları gizlemek mümkündür: Havalandırma ekipmanları, borular, kablolar ve diğer çeşitli tavan panelleri gürültü seviyesini büyük ölçüde azaltır, gerekli ısı yalıtımını sağlar. Bazı asma tavan tipleri yüksek ışık yansıması ile kaplanır ve enerji tüketimini azaltırken aydınlatmayı iyileştirir.

Önemli! İnşaat piyasası bugün birçok çeşit asma tavan sunmaktadır, ancak asma tavanların odanın yüksekliğini önemli ölçüde azalttığı için sadece 2,5 metreden fazla tavan yüksekliğine sahip olduğu yerlerde monte edilmesi gerektiğini unutmamalıyız.

Asma tavan çeşitleri

Popüler alçıpan

Her iki tarafta yapıştırılmış tabaka-modifiye alçı karton adı verilen "alçıpan" inşaatçılar arasında. Kompozisyona bağlı olarak alçı levhalar:

  • nem (silikon katkı maddeleri içeren);
  • Ateşe dayanıklı (fiber katkılı);
  • dekoratif bir yüzey için özel (esnek).

alçıpan levhalar ahşap boardsor metal profillere sabitlenmiştir. Alçıpan, tavanın farklı bir ışıkla yerleştirilmiş aydınlatması için en uygun olanıdır: LED şerit veya spot.

Alçıpan tavanı - hemen hemen her türlü tasarım projesinin gerçekleştirilmesini sağlayan en yaygın asma tavan tipi

Bununla birlikte, herhangi bir tavan formu oluşturun - kavisli, kırık, sendeleyerek. Alçıpan bugün - tavan için en yaygın ve ucuz malzemelerden biri.

Gergi tavanları: estetik ve pratiklik

streç tavan tasarımı sürekli elastik bir tavandır. Alüminyum profilden yapılmış çerçeveye, PVC film genişliği tipik olarak 1300-4000 mm'dir.

Germe tavanları - çekici bir görünüm ve güçlü bir öncelikli nem direncinin pratikliği, gerilmeden sonra iyileşme kabiliyetini etkilemeden

Bu tavanların avantajlarının yanı sıra, performanslarının da kolayca kurulduğu düşünülmektedir:

  • nem;
  • dayanıklılık;
  • çok çeşitli dokular ve renkler;
  • estetik nitelikler.

Bazıları tavanlardan farklılık gösteren ayrı bir tür tavan tavan kaplamalarını düşünmektedir.

Modüler tavanlar

Birçok tanıdık tavan, farklı malzemelerden levhalar, şeritler veya bantlar şeklinde modüler elemanlara sahip bir süspansiyon sisteminden oluşur. Kafes çerçevesi gizlenebilir veya vurgulanabilir. Tüm bileşenler birbirine bağlıdır ve bu, tasarım, üretilebilirlik ve montaj operasyonlarında esneklik sağlar. Onarım sırasında hasarlı modüller gerektiğinde yenileriyle kolayca değiştirilebilir.

Kiremitli asma tavanlar Alçıpan, cam elyafı, polistren köpük, mineral yün, plastik, metal veya ahşaptan yapılmış evler, daireler, ofisler, dükkanlar için yaygın olarak kullanılmaktadır. Tasarım sarkıtından dolayı kiremitli tavanlar odanın konturlarını tam olarak izleyebilir - çıkıntılar, girintiler ve oluklar, ve - bunların kullanımı lehine güçlü bir argüman.

Kiremitli tavan, herhangi bir amaca yönelik avantaj sağlar, avantajlıdır - hasarlı bir elemanın tüm yapıyı değiştirmeden değiştirilebilmesi

Konvansiyonel levha boyutları 600x600 mm'dir, ancak iç tasarım tasarımcıları tarafından tavanlar arası geçişlerde kullanılan ve üç boyutlu bir kompozisyon oluşturan, geliştirilmiş ve kavisli panellerdir. Montaj sistemlerinin yapısı, destek profilleri (lastikler, kirişler, taraklar) ve süspansiyonları (konuşmacılar) içerir. Plakalar birbirine çok yakın olduğunda, çerçeve kapalı ve görünmezdir ve modüller metal kenarlar ayrıldığında - açıktır.

Kaset (raster) tavanlar Kare veya dikdörtgen bir modülden oluşur. Montaj çerçevesine yerleştirilen toplanan ince elemanların tavanı. Çerçeve, içbükey çevre kenarları kullanılarak çerçeveye sabitlenmiştir. Tavanlar pürüzsüz veya delikli bir yüzeye sahip olabilir. korozyon koruması için koruyucu kaplama uygulanır.

Kaset tavan - yangın güvenliği ve nem direnci için yüksek gereksinimlere tabi vazgeçilmez bir seçimdir

Kaset tavanlar genellikle yangın ve nem direncine sıkı gereksinimlere tabi olan salonlara monte edilir. Geniş renk yelpazesi, bantların farklı iç varyantları çıkarmasını sağlar. Beyaz, krom, altın, aynadan geliyorlar.

Asma tavanlar , uzun kenarlar boyunca lak veya mine ile kaplanmış kavisli kenarlara sahip alüminyum çıtalardır. Onun görünüşü ranzaları hatırlattı. Tavana monte edilen metal çerçeveye sabitlenirler. Raf tavanları renk ve soğuğa dayanıklı, nemden ve ateşten korkmadıklarından, ısıtılmamış odalarda, evlerde ve apartmanlarda, banyolarda veya mutfakta monte edilebilirler.

Lamel asma tavanlar - hem bağımsız hem de karmaşık modüler yapıların bir parçası olarak, ev için şık ve estetik bir çözüm, mükemmel görünüm

Raf tavanı estetik olarak çok hoş görünüyor, özellikle de ışıklar içeriye sokulduğunda. Renkler oldukça çeşitlidir - altın, beyaz, bakır, krom. Reiki sağlam veya deliklidir. Çok şık bir görünüm "ray eki" birleştirdi.

Petek asma tavanlar Onlar bir tür panel ve tilemodules vardır. Sadece boşlukları (hücreleri) ayırırlar, arka yüzeyin arka yüzünü kapatırlar. Açıklıkların şekli çok farklı olabilir - kare, petek, yuvarlak, çok yönlü vb.

Petek asma tavan süspansiyon tasarımı görsel olarak, tavanların yüksekliğini görsel olarak artıran belli bir derinlik oluşturur.

Modüler tavan, üzerinde herhangi bir renk kombinasyonu seçerek mükemmel bir tavana izin verir . Asma tavanların avantajı, tüm tesisleri maskelemek, terk etmek ve bunlara serbest erişim sağlamaktır ve büyük oteller, bankalar ve diğer toplantı salonları inşa etmek için özellikle değerlidir.

Modüler tavanların kurulumu kolaydır, bu görev tek elle kullanılabilir - tasarım hafiftir.

Alüminyum asma tavanlar

Alüminyum asma tavan yapıları farklı tiplerdir: kaset, raf, Petek asma tavanları. Her biri kendi yolunda iyi. Ah, daha önce torna ve tavan döşememiz var. Ama Petek tavan - en pahalı ama aynı zamanda en rafine alüminyum tavan. Özel stiller, şekiller ve mekan sevenler tarafından seçilir. Olağanüstü ışık efektleri ile bağlantılı olarak, Petek tavanının hücresel yapısı eşsiz ve güzel bir iç mekan yaratmaya yardımcı olur.

Asma tavan Petek - iç dekorasyonda modern tarz, dış etkilerin tüm spektrumuna etkin olmayan ışık tasarımı

Askıya alınmış alüminyum tavan, ister büyük bir endüstriyel bina ister özel bir dairede bir banyo olsun, herhangi bir odayı dekore edecektir. Herhangi bir tasarıma uyumlu bir şekilde uyum sağlarlar. Metal yüzey hem doğal hem de elektrik ışığın iyi yansımasını sağlar. Alüminyum tavanlı odalarda hafif ve ferahtır. Metal tavanlar ile bugün üretilen neredeyse tüm aydınlatma armatürlerini birleştirir.

Alüminyum asma tavan herhangi bir oda dekore edebilmektedir

Kalay tavanlar mükemmel özelliklere sahiptir -% 100 suya dayanıklı ve yanmazdır. Tasarımları iyi havalandırma sağlar, bu nedenle bu tavanlar banyolara, havuzlara, saunalara, seralara kurulabilir. Ve yangın güvenliği açısından, asansör lobileri, merdivenler ve diğerleri için restoranlar, barlar ve kafelerin üretim tesisleri için uygundur.

Banyoda alüminyum asma tavan - uygun, pratik, estetik olarak hoş

Alüminyum çevre dostu malzeme olduğundan, insan sağlığı ve yaşamı için güvenli olduğundan, alüminyum tavanlar genellikle çocuklara ve tıp kurumlarına yüklenir. Metal yapı toz toplamaz, hijyen gerektirmez, daima "yeni" gibi görünür. Kolay süspansiyon sistemi (2 kg / 1m2'den fazla olmayan) sarkma tavanlarını ortadan kaldırır. Onlar, günümüzde tavanları ayarlayarak, üçüncü nesilde çocukları eğlendireceğinden emin olabilirler.

Sonuç olarak, Çeliğin modern inşaat malzemelerinden olduğunu, evin içinde çok fazla çaba ve maliyete gerek kalmadan dönüşüm yapmaya yardımcı olacağını kesin olarak söyleyebiliriz, ancak çalışmanın sonucu uzun yıllar boyunca göz ve kalbi memnun edecektir.

© 2021, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.