Asma Tavan Fiyatları

ASMA TAVANIN MALİYETİ NEDİR?

"Alçaltılmış" veya "asma" tavanlar olarak da bilinen asma tavanlar, 50 yılı aşkın süredir kullanılmaktadır. Ancak ticari bir tavan seçimi olarak, hala güçleniyorlar.

Devam eden başarılarının nedenlerinden biri, geniş alanları kaplamak için nispeten düşük maliyetli bir yol sunmalarıdır. Çoğu iç donanımda olduğu gibi maliyet, aşağıdakileri içeren bir dizi farklı faktöre bağlı olarak büyük ölçüde değişebilir:

 • Malzeme seçimi
 • Herhangi bir özel özellik
 • Aydınlatma sistemi
 • Yangına dayanıklılık
 • Uydurma.

Bununla birlikte, pratik bir kural olarak, 2021'de asma tavan fiyatları için metrekare başına malzeme+işçilik olarak 85 TL ile 450 TL arasında bir miktar ayırmalısınız. Bu, alanın daha geniş olduğu yeri azaltabilir. Bu fiyat, makul kalitede bir tavan döşemesi ve ızgarası ve uzman kurulumu varsaymaktadır.

Asma tavan fiyatlarını neler etkiler?

Malzeme seçimi: Asma tavan karosu malzemeleri söz konusu olduğunda, giderek artan sayıda seçenek vardır. Seçenekler arasında ahşap ve metal mineral lifler bulunur. Bitişinizi seçerken göreceli maliyet dikkate alınmalıdır. Ancak estetik ve elde etmek istediğiniz genel görünüm gibi diğer faktörleri de tartmanız gerekir.

Özel özellikler: Klima veya güvenlik veya yangın söndürme sistemi için hazırlık yapmanız gerekiyor mu? Tavanlarınızda eğimli, kavisli veya alışılmadık şekilli alanlar var mı? Bunların tümü, artan israf ve montaj süresi nedeniyle genel tavan maliyetini artırabilir.

Aydınlatma sistemi: asma tavanlar, bir dizi farklı aydınlatma sistemiyle çalışmak üzere mükemmel bir şekilde yerleştirilmiştir, bu yüzden hayal gücünüzü serbest bırakın! Bununla birlikte, standart dikdörtgen aydınlatma muhtemelen en ucuz seçeneğiniz olacaktır.

Yangına dayanıklılık: özel yangına dayanıklı tavan karoları, standart bir karo fiyatının üç katına kadar mal olabilir. Bu özellik eyleme geçirilirse, bu ekstra yatırım ilk harcamaya değmekten daha fazla olabilir.

Montaj: Asma tavanınızı monte etmenin en uygun maliyetli yolu muhtemelen bazı uzmanları aramaktır. Etkili olacaklar ve maliyetli hatalar yapma olasılıkları çok daha düşük olacak. Ancak bu, genel tavan maliyetini hesaba katmanız gereken bir maliyettir.

Doğru bir tavan fiyatları nasıl alınır

Çok fazla değişken olduğu göz önüne alındığında, doğru bir fiyat teklifi alabilmeniz için önce tavanlarınızın detaylarını belirtmeniz gerekecektir. Neye ihtiyacınız olduğunu biliyorsanız, bir maliyet almak için birkaç farklı tedarikçiye gitmek oldukça basit olabilir- maliyetlerinin de kurulum dahil olup olmadığını kontrol ettiğinizden emin olun.

İhtiyaç duyduğunuz spesifikasyondan daha az eminseniz, herhangi bir uzman yüklenici size tavsiyede bulunabilmeli ve seçeneklerinizi tartışabilmelidir. Bu, düzenli olarak yaptığımız bir şeydir.

Tüm tavan panelleri eşit oluşturulmadığı için asma tavan fiyatlandırması kafa karıştırıcı olabilir. Tavan döşemelerinin ve panellerin güzelliğinde göründüğünden daha fazlası var. Asma tavan fiyatlandırmasını karşılaştırırken paranızın karşılığını en iyi şekilde almak için aklınızda bulundurmanız gereken bazı ince noktalar.

Asma Tavan Maliyeti Kontrol Listesi

1) Performans özelliklerini kontrol edin- Asma tavan fiyatlarını karşılaştırırken, farklı tavan panelleri için geniş bir ürün yelpazesi keşfedeceksiniz. Tipik olarak, ses engelleme, yangına dayanıklılık ve küf, küf veya sarkma direnci gibi dikkate alınması gereken önemli performans özelliklerine sahip ürünler için ek bir maliyet vardır.

2) Tasarım- Göz kamaştırıcı preslenmiş metal tavan panelleri ve zarif PVC panel tavanlar gibi yüksek stil ürünler, daha yüksek asma tavan fiyatlandırmasına katkıda bulunan ek üretim detaylarına sahiptir. Ancak, bütçeye uygun mineral elyaf tasarımlarda şık seçenekler de mevcuttur. Bu paneller dekoratif desenler, dokular ve hatta pürüzsüz görünümlerle gelir.

Projeniz için asma tavan doğru seçim mi?

Asma tavan- aynı zamanda asma tavan veya asma tavan olarak da bilinir- hafif tavan panellerini destekleyen güçlü tellerle yukarıdaki zeminden asılan metal bir ızgaradan oluşur. Ofis binalarına ve diğer ticari binalara yaygın olarak monte edilen asma tavanların, onları donanım veya yenileme projeniz için mükemmel bir seçim haline getiren çeşitli kullanışlı özellikleri vardır.

Asma tavanların faydaları

 • Asma tavan, kendisi ile ana tavan (yukarıdaki zemin) arasında bir boşluk oluşturarak kanalları, boruları, kabloları ve kabloları gizlemek için mükemmel bir alan oluşturur. Dahası, kolayca çıkarılabilen tavan panelleri sayesinde, tüm bu yardımcı programlara onarım gerektiğinde kolayca erişilebilir.
 • Asma tavanlar, alçıpan tavanlardan daha iyi ses yalıtımı sağlayarak odadaki gürültüyü azaltmaya yardımcı olur.
 • Kaliteli tavan panelleri ve döşemeleri yangına dayanıklıdır ve devletin yangın yönetmeliklerine uygundur.
 • Asma tavan panelleri, ısıtma maliyetlerini düşürmeye yardımcı olabilecek iyi bir yalıtım sağlar.
 • Modern asma tavanlar neme ve küflenmeye karşı dayanıklı olduğundan mutfak, banyo, soyunma odaları vb. Yerlerde kurulum için uygundur.
 • Asma tavanlar, çok çeşitli panel tasarımlarında, dokularında ve renklerinde ve kirişler, kirişler, seviye değişiklikleri, özellikli perdeler vb. İçeren çeşitli döşeme ızgaraları ile mevcuttur.

Asma tavan sınırlamaları

Herhangi bir tavan sisteminde olduğu gibi, asma tavanların da birkaç sınırlaması vardır:

 • Bazı durumlarda, odanın yüksekliğini bir metreye kadar düşürdüklerinden, alçak tavanlı odalar için tavsiye edilmezler.
 • Asma tavan karoları zamanla sarkabilir ve lekelenebilir ve en iyi şekilde görünmeleri için düzenli bakım gerektirir.
 • Doğru kurulmazsa, tavan plakaları kayabilir veya en kötü durumda düşebilir.

Dek-Mar, asma tavan ve çevresinde yeni asma tavanların montajında ​​yılların deneyimine sahibiz. Ayrıca metal çerçeveli alçıpan tavanlar kuruyoruz ve bir tavan ızgarası onarımı ve karo değiştirme hizmeti sunuyoruz.

Binanın yerini değiştirmeyi düşünüyor olabilirsiniz ve yeni bina ya yeni bir asma tavan sistemine ihtiyaç duyacaktır. Veya eski asma tavan su lekeli, eksik veya kırık panellerle çok eski görünüyor. Belki zaten bir asma tavanınız var ve onu yangına dayanıklı bir tavan, akustik olarak üstün bir tavan ile değiştirmek veya ısıtma faturalarından tasarruf etmek için yalıtım özelliklerini iyileştirmek istiyorsunuz. Senaryo ne olursa olsun, muhtemelen buraya, projenizin mali açıdan uygun olup olmadığını görmenizi sağlayacak geçici bir maliyet aramak için geldiniz. Bugün piyasada yüzlerce farklı tipte tavan döşemesi mevcuttur ve bu nedenle bu makale size yalnızca yaklaşık bir maliyet fikri verebilir. Fiyatı da diğer birçok faktöre bağlı olarak değişir, ancak başlıcaları ülkedeki bir konum ve tavanın boyutu ve tipidir. Belirttiğim gibi başka birçok faktör var, bu yüzden bu makale için zeminin mevcut tavan/alt tavan yüksekliğinin 4000 mm'ye kadar herhangi bir yerde olduğunu, binanın zemin katında, kolay erişim ve park yeri olduğunu varsayacağız. Burada maliyeti öğrenmenize yardımcı olacak bazı bilgilerden bahsetmek isteriz.

DÖVİZ KURUNDAN DOLAYI FİYATLAR DEĞİŞKENDİR FİRMAMIZDAN MUTLAKA GÜNCEL FİYAT ALINIZ!

Asma Tavan Fiyatları 2022

ASMA TAVAN MALZEME FİYATLARI + KDV

MALZEME CİNSİ

Düşük (1m2)

Orta (1m2)

Yüksek (1m2)

Alçıpan Asma Tavan

75TL

90TL

100TL

Karolam Asma Tavan

5,5 $

5,6 $

6,50 $

Taşyünü Asma Tavan

6 $

6,50 $

7,50 $

Pvc tavan paneli 60*60

4 $

4,30$

5$

Pvc Lambiri Panel

4 $

4,30 $

5 $

Petek Tavan 10*10

19,50 $

20 $

23 $

Baffle Asma Tavan

33 $

35 $

50 $

Mesh Asma Tavan

28 $

30 $

35 $

Hook On Mesh Tavan 35 $ 36 $ 45 $

Clip İn Tavan

12,50 $

12,75 $

14 $

Lay On Asma Tavan

11,75 $

11,90 $

12,50 $

Lay İn Asma Tavan

11,90 $

12,50 $

13,50 $

BU FİYATLAR BİLGİ AMAÇLIDIR. ASMA TAVAN FİYATLARI PROJE DETAY VE ŞARTNAMEYE GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR.

Asma Tavan İşçilik Fiyatları 2022

ASMA TAVAN İŞÇİLİK FİYATLARI

MALZEME CİNSİ

DÜŞÜK (1m2)

ORTA (1m2)

YÜKSEK (1m2)

Alçıpan Asma Tavan

75 TL

85 TL

130TL

Karolam Asma Tavan

50 TL

75TL

90TL

Taşyünü Asma Tavan

50 TL

75 TL

90TL

Pvc Asma Tavan

50TL

75TL

90 TL

Pvc Lambiri Tavan

75 TL

100 TL

120 TL

Petek Asma Tavan

75TL

100TL

120 TL

Baffle Asma Tavan

95TL

125 TL

150TL

Mesh Asma Tavan

75TL

100TL

120TL

Hook On Mesh Tavan 120TL 150TL 180TL

Clip İn Asma Tavan

80TL

100TL

120TL

Lay On Asma Tavan

75 TL

90TL

120 TL

Lay İn Asma Tavan

75TL

100TL

120 TL

BU FİYATLAR BİLGİ AMAÇLIDIR. ASMA TAVAN FİYATLARI PROJE DETAYLARI VE ŞARTNAMEYE GÖRE DEĞİŞİKLİK GÖSTEREBİLİR.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.