Asma Tavan için Metal Paneller

Metal Tavan

Hiç bir ofis binasında ya da benzer bir yerde bulundunuz mu? Sen oradayken hiç baktın mı? İçlerinde bir avuç düzensiz delik bulunan bir beyaz kare kare veya dikdörtgen panel gördünüz mü? Yukarıdakilerin tümüne evet cevabı verdiyseniz, tavanların ne olduğunu zaten biliyorsunuz demektir.

Alçıdan Daha Hızlı

Asma tavanlar olarak da bilinen alçıpan asma tavanlar, bir odanın duvarlarına tavanın hemen altında veya başka bir yerin hemen altında tuttuğunuz metal bir ızgaradır. Daha sonra bu ızgarayı bir dizi karo, genellikle mineral fiberlerden yapılmış karolar, su geçirmez bir boya ile kaplanmış ve daha sonra sesleri emmek için deliklerle delinmiş olarak doldurun.

Asma tavanların sıvaya göre en büyük avantajı masraftır. Çoğu evde gördüğünüz normal alçı tavanın montajı biraz pahalıya mal olabilir ve bir ev için bu sadece iyi olsa da, sadece kirişleri ve sıhhi tesisatın görüşünü engellemekle ilgilenen bir işletme için biraz fazla olabilir. Asma tavanlar ayrıca, yukarıda gizlenmiş olan sıhhi tesisat ve kablolara kolay erişim sağlarken, kırık bir boruya veya arkasında gizli bir kabloya ulaşmak için sıva tavanına bir delik açmanız gerekir.

Metal kenarı

Mineral fiber karolar asma tavanlar için varsayılan seçenek olabilirken, bunlara göre birçok avantajı olan bir alternatif var.

Mineral elyaf karolar aşağı bakacak şekilde su geçirmezken, genellikle yukarıdan savunmasızdırlar, bu da çatıdaki veya bir borudaki su sızıntısından içeri girmelerini kolaylaştırır. Onlara hiçbir şey olmasa bile, genellikle her birkaç on yılda bir değiştirilmesi gerekir.

Diğer taraftan, metal paneller, doğru kaplama ile süresiz pas ve korozyona dayanabilir ve yüz yıl önce monte edilmiş metal panel tavanlar bugün hala mükemmel durumdadır. Metal asma tavan ayrıca düz beyazdan çok daha fazla çeşitli stil ve desenlerde gelir (ve eğer tercihiniz buysa, o renkte metal panel da alabilirsiniz). Daha da iyisi, mevcut asma ızgaralarınızı yeniden döşemek için metal panellerle çalışmak için iyi bir şans var.

Bitmemiş bir tavanı olan bir ev veya yeni tavan döşemeleri gerektiren bir ofise sahipseniz, metal döşemeleri kullanmayı düşünmelisiniz. Evinizle birlikte gelen tavandan tatmin olmamış olsanız bile, en az çabayla ve evinize zarar veren ilham verici bir asma metal tavanla kaplayabilirsiniz. Ne de olsa, evinizi yeniden şekillendiriyorsanız, dört duvarda ve yerde durmaya gerek yok.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.