Asma Tavan Modelleri

Asma tavan modelleri, Asma tavan çeşitleri

Asma tavan modelleri, bu tavana tutturulmuş metal bir çerçeveden oluşan bir sistemdir ve daha sonra alçıpan levhalar veya hücresel modüller, kasetler, paneller ve çıtalar üzerine döşenecek ya da sabitlenecek şekilde tavana yerleştirilecektir.

Asma tavanın faydaları inkar edilemez. Eski tavanı kapatırlar ve tüm hatalarıyla birlikte, altında da tavanın altında görünmeyecek mühendislik ekipmanlarını gizleyebilirsiniz. Asma tavan modelleri farklıdır, odada uygun bir akustik küre yaratabilecek özel akustik asma tavanlar vardır, gürültüyü azaltacak ve sesi absorbe edecek şekilde düzenlenirler. Ve modüler asma tavanlarda, gerekirse, tek tek unsurları değiştirebilirsiniz. Ayrıca , asma tavan modelleri arasında, ışık yansıması ve aydınlatma armatürlerinin profesyonel aranjmanı nedeniyle odadaki aydınlatmayı artıracak modelleri seçebilirsiniz. Asma tavanlar çok hafif ve montajı kolaydır.

Her zaman, yapı malzemeleri pazarlarında yeni modeller ortaya çıkmaktadır, örneğin tavanlara sıradışı bir görünüm veren tasarımcı asma tavanlar . Asma tavanların kenarlarına monte edilmiş kanat şeklindeki ses emiciler gibi asma tavan modelleri de mevcuttur. Serbest asma tavanlar için veya taban tavanın farklı seviyelere gittiği durumlarda kullanılırlar.

Asma tavanlar odayı sadece ses yalıtımı olarak değil, aynı zamanda ısıdan korur. Ses yalıtımı, tıkanıklıklardan geçerken gürültünün zayıflamasıdır. Pek çok katalog, gürültünün geçişine ne kadar kuvvet uygulayabileceğini göstermektedir, ancak bu yalnızca asma tavan için geçerlidir, bu konsept zemin döşemesi için geçerli değildir, binanın yapımı sırasında tasarlanmalıdır.

Tasarımlarında iki tip asma tavan modeli vardır: basit, sağlam ve modüler. Modüler tavanlar, çeşitli malzemelerden yapılabilecek prefabrik paneller, kasetler, çıtalar ve benzerlerinden yapılmış asma tavanlardır. Tasarımları ile çerçeve gizlenebilir ya da tam tersi inceleme için hazırlanabilir. Modüler tavanlar, kurulum sırasında yüksek esneklik ve uyarlanabilirlik sağlama yeteneklerini tasarlamada çok etkilidir. Onarım sırasında, modüller kolayca yenileri ile değiştirilebilir. Tavanın genişliğini ve yüksekliğini artıran, böyle bir tavanın havalandırılmasını ve somutlaştırılmasını mümkün kılan şeffaf asma tavan gibi modeller de vardır .

Sürekli asma tavanlar - görünüşte taban tavandan farklı olmayan düz bir yüzey elde etmek için bir fırsattır. Bu tür tavanlar, alçı levhalardan yapılırken, aynı tavanın görünümünü gizlemek için aynı işlevi korurken, aynı zamanda farklı kablo ve telleri de çıkarmak mümkündür. Ayrıca farklı kavisli şekiller oluşturabilir ve dahili ışıkları monte edebilirsiniz.

Sıkıcı beyaz tavanlardan bıktınız ve modern bir şey yapmak istiyorum. Asma tavanlar bu konuda size yardımcı olacaktır. İnşaat malzemeleri alırken teklif edeceğiniz katalogdan en sevdiğiniz tavanı seçebilirsiniz. Belirli bir tavan modelini seçtiğinizde, böyle bir tavanın odanıza ne kadar sığacağına önceden karar vermeniz gerekir. Tavanın iç mekanınıza uymaması veya hoşunuza gitmemesi durumunda, hiç kimse size harcanan parayı iade etmeyecektir.

Asma tavan yapmaya karar verirseniz, asma tavan kataloğu hangisinin odanız için uygun olduğunu seçmenize yardımcı olacaktır . Çeşitli asma tavan modellerini gösterir ve farklı fikirleri birleştirmek mümkündür: bir modelden gelen ışık aralığı, başka bir modelden dekoratif detaylar ve ana tavan başka bir modeldir. Bu şekilde, tavanınızı kendiniz tasarladınız ve sonuçta ne elde edeceğinizi katalogdan hayal bile edemezsiniz.

Asma Tavan Modelleri, yuvarlak asma tavanlar da oldukça fazla talep görüyor , bu da birkaç seviyede geliyor, bu tür tavanlar çoğunlukla alçı levhalardan üretiliyor. Asma tavanların yardımıyla sıradan bir tavanı eşsiz bir sanat eserine dönüştürebilirsiniz. Bu fırsat, yapı malzemeleri pazarında geniş bir ürün yelpazesine sahip modern malzemeler tarafından verilmektedir.

© 2020, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.