Asma Tavan Nasıl Geliştirilir

Asma Tavan Nasıl Geliştirilir

Asma tavan, kirişlerin, boruların ve elektrik kablolarının, alçıpan tavan montajı için gerekli zaman veya uzmanlık olmadan kapsanması için nispeten ucuz bir yoldur. Çıkarılabilir paneller borulara ve kablolara rahat erişim sağlar, ancak kolayca lekelenir ve rengini bozar. Fayanslara dokunan her türlü nem kahverengi bir leke oluşturabilir ve odun sobasından nikotin veya duman da sararmaya neden olabilir. Asma tavanınızı boyayarak dikin.

Komple Kapsama

Asma tavanınızı iyileştirmenin en hızlı ve en kolay yolu için, tüm tavanı aynı renkte boyayın. Zemin ve mobilyalarınızı damlalıklarla koruyun, ardından tavanı bir gomalak leke engelleyici ile kaplamak için havasız bir püskürtücü kullanın. Bu blokeler genellikle beyazdır ve tavan döşemelerinizdeki lekeleri tamamen kaplayacak şekilde tasarlanmıştır. Beyazı beğendiyseniz, renkli bir üst kat olmadan bırakabilirsiniz. Veya havasız boya tabancayla tavanınıza renk katmak için lateks veya su bazlı boya kullanabilirsiniz.

Desen

Tavanınızda daha karmaşık bir görünüm istiyorsanız, karoları çıkarın ve ızgarayı zıtlık bir renge boyayın. Karo üzerindeki gomalak leke engelleyicisine hala ihtiyacınız var, ama daha sonra karoların hangi renkte olmasını istediğinize karar verebilirsiniz. Süreklilik için duvarlarınızla aynı gölgeyi yapabilir, sonra tavana görsel ilgi eklemek için metal ızgarayı siyah veya koyu bir gölgede boyayabilirsiniz. Asma Tavan Panelleri çıkarırken ve değiştirirken dikkatli olun; kolayca kırılırlar ve yongalarınlar, bu yüzden dikkatle kullanın.

Sahte Finiş

Asılı leke engelleyiciyi ekledikten sonra metalik sprey boyayla boyayarak asma tavanınıza eski dünya stili ekleyin. Bir bakır veya bronz boya kullanın, ardından sünger boyayı kenarlarının etrafında yeşil bir patinala boyayın. Bir antika gümüş görünüm için, panelleri gümüş boyayla püskürtür, ardından kenarların etrafına siyah sprey boya püskürtün.

PVC Panel

Asma tavanınıza dram eklemek için dekoratif PVC paneller satın alın. Bunlar bazı renkler ve tasarımlar, bazıları da dokular ile birlikte gelir. Tavanınızda yüklü olanla aynı boyutta döşeme aldığınızdan emin olun. Mevcut karoları dikkatlice alın, ardından PVC panelleri mevcut tavan karolarına yapıştırmak için temaslı çimento kullanın. Tutkal kuruduktan sonra, asma tavan panelleri tamamen farklı bir görünüm için tavanınıza yeniden takın. Asma Tavan Panelleri çıkarılırken, tercih ederseniz karşıt renkle eşleştirmek veya kullanmak için metal ızgarayı boyayın.

© 2022, Dek-Mar | Asma Tavan | Baffle Tavan | Mesh Tavan. Tüm Hakları Saklıdır.